SiS

دستی روی یک 206

37 ارسال در این موضوع قرار دارد

این سوییچ لادری درب موتور دقیقا کارش چیه؟

مال سیستم برق فرانسوی هم هست؟

ویرایش شده در توسط akuda

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 8 دقیقه قبل، akuda گفته است :

این سوییچ لادری درب موتور دقیقا کارش چیه؟

مال سیستم برق فرانسوی هم هست؟

دقیقا کارش اینه که تا 5سانت درب کاپوت باز بشه دزدگیر فعال میشه 

از همه مهمتر روی نمایشگر نشون میده درب کاپوت بازه . چون مستقیم وصله به سوکت اصلیش

قبلش برای من یه کلید فلزی دراز بین کاپوت و بدنه این نصاب دزدگیر وصل کرده بود که راحت سارق میتونه با وارد کردن یه کارت کاپوتو بی صدا باز کنه و کاره خودشو بکنه

یادم نیست دقیقا ولی خونده بودم یه جا از سال 91 به بعد سوکتش هست همونجایی که گفتم

اگر نمایشگر خودرو شما مثل ماله منه 100% داره 

ویرایش شده در توسط SiS
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، SiS گفته است :

دقیقا کارش اینه که تا 5سانت درب کاپوت باز بشه دزدگیر فعال میشه 

از همه مهمتر روی نمایشگر نشون میده درب کاپوت بازه . چون مستقیم وصله به سوکت اصلیش

قبلش برای من یه کلید فلزی دراز بین کاپوت و بدنه این نصاب دزدگیر وصل کرده بود که راحت سارق میتونه با وارد کردن یه کارت کاپوتو بی صدا باز کنه و کاره خودشو بکنه

یادم نیست دقیقا ولی خونده بودم یه جا از سال 91 به بعد سوکتش هست همونجایی که گفتم

اگر نمایشگر خودرو شما مثل ماله منه 100% داره 

نه مال من نداره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در ادامه پست قبلی

خوب از اونجایی که 206 های ایرونی بعد از یه مدت به صدا میفته

معمولا از چراغ سقفی(پست قبل درستش کردم) و سپس داشبرد شروع میشه صداش تا الی ستون و غیره

همچنین از شانس 2تا چراغ هم یک مربوط به دکمه پنل تهویه و یکی هم جای سکه اینا نمیدونم دقیقا جای چیه :grin:بعد از دنده رو میگم  . سوخته بود که عوضش میکنیم

صداگیری وسط داشبرد ( تو سرعتگیر یا کلا صدای قرچو قورچ . تق تق در صورت فشار و دست زدن به قاب ) کلا صداگیریش خیلی واجبه

خوب باز کردن این دو قاب وسط هم کاره زیاد سختی نیست اول قاب دوره ساعتو به عقب بالا میکشید درمیاد

بعد دوتا پیچ داره که باز معلومه کجا هست بازش میکنید بعد اروم قاب پنل تهویه اینا رو یواش یواش میکشید ازاد میشه همین

برای باز کردن پنل بخاری هم پیچای روشو باز میکنید راحت درمیاد (اگر میخوایید لامپشو عوض کنید ) وگرنه نیازی به دراوردنش اصلا نیست

اینطوری میشه نهایت:

1c6r_31.jpg

خوب بعد کابلاشو  به ارومی درمیارید که قاب پشتو باز کنید خلاصه کله کلیدای این پنل با یک عدد لامپ ریز روشن میشه 

برای تعویض چراغش هم فقط کافیه لامپشو با دقت بکشید بیرونی از سوراخش تو عکس دایره قرمز نشان کردم و تعویض کنید . خیلی اسونه

اینطوریه سیستمش:

m9nu_32.jpg

تروتمیز . بعد پیچاشو ببندین . دوباره سرهم کنید و به داشبرد پیچش کنید

کابلایی که حس میکنید اویزنن و ممکنه تکون بخورن با ابر مخصوص دور سیم پوشش بدید و مهارش کنید

کابلای داخل معمولا گیره به دیوار داشبرد دارن دقت کنید سرجاشون باشن و بعضی مواقع موقع ساخت سرجاشون نیستن و ول هستن رسما مثل ماشینم

یکی از دلایلی که قاب وسط داشبرد به مرور صدا میگیره بعد از نصب ضبط ماشین رخ میده . (ناشی بازی موقع نصب ضبط)

ضبط ماشین باید حتما حتما حتما از عقب به وسیله پیچ سر لاستیکی به سوراخ داشبرد مهار بشه که فابریک ضبطا این قطعه رو دارن 

تو عکس معلومه تازه پیچشو از تو کارتن ضبط دراوردم نصب کردم مرتیکه نصب نکرده بودش:grin: رسما کل وزن ضبط رو قاب بود . همینطور شد که قاب مورد عنایت قرار گرفت

r9su_33.jpg

خلاصه تمام نقطه اتصالات ممکنه  رو با چسب پارچه با حوصله پوشش بدید 1ساعت طول کشید تا همه جای لازم بود با دقت  چسب زدم

---عکساشو گرفتم و قابو نصب کردم ولی دیدم یه خط رو قابه فرداش رفتم یه قاب وسط کنسول و قاب ساعت مارک کروز گرفتم بدون هیچ صدایی چون نو بود . ولی ضبطو و غیره رو رعایت کردم که بعدا به مشکل نخوره مثل قبلیه

مارک قبلیه پیشرو بود

خلاصه این شکلی  که میبنید خیلی ترو تمیز . اون دیسپلی سالمه ها نمیدونم چرا تو عکس ناقص افتاده

rjbq_34.jpg

.

جهت اورجینال سازی و رخ ماشین دیدم بلههه بازویی برف پاک کن ها تعطیل هستن هم رنگشون کمرنگ شده هم بعضی جاهاش رنگش رفته

یه نماینده ایساکویی که همیشه میرفتم  گفتم بازویی چی داری اورد گفت پک ایساکویی تموم کردم امکو دارم گفتم بیار ببینمش دیدمش حالم بهم خورد گفت صبر کن رفت اون پشت 

گفت یه دونه اصلیشو دارم سمت راننده هم هست بوش بلژیک 170 ت گفتم بده بیاد مفت هم داد خدایی:grin:

سمت شاگردشو هم از یه ایساکویی دیگه  طبیعتا بوش بلژیک گرفتم 140 ت با پول ارسالش 170تومن شد:grin: خدا میدونه دلم پاکه مفت گیرم اومدوگرنه جفت بازویی ها باهم زیره 600 تومن نیست

تیغه برف پاکن جفت . مارک valeo البته که گیر میاد ولی یواش یواش داره نایاب میشه جفتش با هم عدد مقدس 170 تومن:grin:

عکسشو ببینید

lrpt_35.jpg

تیغه برف پاک کن ها پک ایساکو هستن شرمنده یادم رفت از خودش عکس بگیرم براتون

بازویی ها هم لیبیل و مارکشون و همچنین تفاوت جنس رو میتونید مشاهده کنید

تعویضش هم رو مخه . کاپوتو میدید بالا و مهرشو ازاد میکنید(دقت کنید که برف پاکن کجا نقطه صفرشه) بعد برف پاک کن رو میدید بالا .  با تکون دادن و بازی بازی کردن  زور زدن از سوراخش میکشید بیرون .

مهره باز کردنش اسونه ولی خودش از جاش جدا نمیشه خیلی باید زور زد پدرم دراومد سرش نیم ساعت کار برد

بازویی رو تنظیم میکنید که روی نقطه صفرباشه بعد مهرشو میبندین . تمام .

هزینه های انجام شده به تاریخ 1 سال 1400 الی برکت الله

1-قاب وسط داشبرد کروز = 180 ت از نماینده

2-قاب دور ساعت وسط کروز = 68 ت از نماینده

3-چراغ مخصوص پنل بخاری و جای سکه 2عدد = 5 تومن از ایساکو

4-جفت تیغه valeo برف پاک کن = 170 ت از ایساکو

5- بازویی-برف پاک کن اصلی بوش-بلژیک راننده = 170 ت

6- بازویی-برف پاک کن اصلی بوش-بلژیک شاگرد = 170 ت

like :| if you read

ویرایش شده در توسط SiS
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

در ادامه پست قبلی

جمع هزینه های ارسال قبلیمو یادم رفت بنویسم شرمنده

مجموعا  763 ت

-----پست جدید------

نیمچه پستی میزاریم:grin:

تعویض غربیلک فرمان ایرانی به فرانسوی 

توی فرمون نوشته isodelta مارکشو که برای برند autoliv میشه

شانسه خوبی دارم خدایی تو پیدا کردن بعضی چیزا

v7sk_36.jpg

خوب اموزش تعویضشو تو گوگل میتونید پیدا کنید خیلی هم راحته ولی من دادم بیرون  نصبش کردن 

اینم تفاوتش:

7a25_37.jpg

واقعا بعد از نصبش تازه فهمیدم قبلیه عجب اشغالی بود - 

فرقش هم کیفیت و حس خوبی موقع گرفتنش . باریکتر(عادی) نسبت به ایرانیش که کلفته(غیرعادی) در کل خیلی این جدیده خوبه

جالبیش اینه که تازه رنگ ایربگش با غربیلک میخوره . مارک ایربک فکر میکردم فرانسوی هست چون واقعا جنسش خوبه ولی پشتشو خوندم زده بود کروز خلاصه با ایربگش مشکلی ندارم

هزینه های انجام شده به تاریخ 1 سال 1400

1-غربیلک اصلی فرانسوی : 1 م ت

2-دستمزد نصب : 50 ت

مجموعا  1.050 ت

LIKE+

ویرایش شده در توسط SiS
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، SiS گفته است :

در ادامه پست قبلی

مجموعا  763 ت

-----پست جدید------

v7sk_36.jpg

خوب اموزش تعویضشو تو گوگل میتونید پیدا کنید خیلی هم راحته ولی من دادم بیرون  نصبش کردن 

اینم تفاوتش:

7a25_37.jpg

فرقش هم کیفیت و حس خوبی موقع گرفتنش . باریکتر(عادی) نسبت به ایرانیش که کلفته(غیرعادی) در کل خیلی این جدیده خوبه

جالبیش اینه که تازه رنگ ایربگش با غربیلک میخوره . مارک ایربک فکر میکردم فرانسوی هست چون واقعا جنسش خوبه ولی پشتشو خوندم زده بود کروز خلاصه با ایربگش مشکلی ندارم

مجموعا  1.050 ت

LIKE+

مبارکه ولی چقدر غربیلک رو گرون تهیه کردید !

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، armanw212 گفته است :

مبارک بادا. بسیار خوبه. چقد بده اون سمت چپی. مدل چه سالیه اون غربیلک سمت چپ

در 37 دقیقه قبل، SiS گفته است :

در ادامه پست قبلی

مجموعا  763 ت

-----پست جدید------

v7sk_36.jpg

اینم تفاوتش:

7a25_37.jpg

مجموعا  1.050 ت

LIKE+

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، armanw212 گفته است :

ممنون . دیگه نایابه یکم این هیچ حالا غربیلک RC قیمت کردم از اقای Zaer میگه 5.100 اوضاع حسابی داغونه:grin:

در هم اکنون، Excalibur گفته است :

ممنون. پست اول تایپیک مدل اینارو نوشتم کلا 3 صفحست بخونیدش خوبه خیلی فشرده و مفید توضیح دادم

سال 92 هست تیپ 5 مدل sd 

غربیلک های ایرانی بعد از یه مدت رنگشون میپره به همین علت اینقدر بد شده .

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

ممنون میخونم. مدل 92 یه دونه برادرم گرفت تیپ 5 افتضاح بود کیفیت پلاستیکاش... من نشستم پشتش گفتم این چیه... خیلی خوب کردی ارتقا دادی. حالشو ببری ایشا..

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

خوب یکم دارم سریعتر و رگباری پست میزارم .  توی یک روز دوتا پست گذاشتم ممکنه ندیده باشین  ببینید حتما 

لینک : پست7  و پست8

و در ادامه  ...

----پست جدید----(پست9)

تعویض باد لاستیک از معمولی به نیتروژن

0-2-8.jpg

فواید باد نیتروژن :  دیرترداغ شدن لاستیک / دیرترخالی شدن باد / افزایش عمر تایر,رینگ / مشتعل نشدن / سبکتر بودن خودرو و افزایش شتاب / نرمتر شدن رانندگی

که واقعا نرم شدن رو کاملا حس کردم با اینکه لاستیک کره ای دارم ولی بازم نرمتر شد و حس میکنید ماشین خیلی راحتر فرمون میگیره و سبک بودن هنگام رانندگی

پس به شدت پیشنهاد میکنم نیتروژن بزنید بی دلیل نیست ماشین های مسابقه نیتروژن میزنن

معایبش هم ممکنه شهرستان ها کمتر مراکز باد نیتروژن رو داشته باشن پس همیشه قبل از سفر طبق معمول باد لاستیک رو شارژ کنید

جایی برید که دستگاه اتومات داشته باشه . از این یخچالی ها منظورمه خودش ساکشن میکنه(باد عادی) بعد پر میکنه(نیتروژن) و تنظیم باد :grin:

--------

در اینجا ماشینو به این شکل درمیاریم با این اموزش

38kh_photo_2021-04-23_20-22-45.jpg

یا اینجوری ( جهت سیم مفتولی زدن ریش  به  سپر  ) تعویض ریش سپر به جدید

jh5h_43.jpg

خوب ریش سپر همونجور که میدونید کافیه با یه تقه توی دست انداز یا غیره(منظورم رانندگی ناشیانه) از جاش دربیاد کلا میره رو اعصاب

باید زبونه ریش رو سوراخ کنید سپس وارد جاش تو سپر و با سیم مفتولی اونو گره بزنید و دیگه هیچوقت ازجاش درنمیاد  . این تموم 

.

خیلی خلاصه میگم  در اصل میخواستم داخل چراغو تمیز کنم و لکه های اب رو پاک کنم و با چسب اب بندیش کنم ( اصلا و ابدا به چراغ ایرانی دست نزنید :grin:خودم بعدش فهمیدم)

مارکش مدرنه و به شدت اشغاله کیفیت ساختش و همه چیزش . کافیه چندسال هم گرما بخوره  دیگه فسیل میشه

h3cy_40.jpg

1چراغو داخل یه کارتن سوراخدار(برای لوله سشوار)  میزارید بعد پلمپش میکنید سپس به مدت 10 دقیقه گرما میدیم

2طلق خیلی راحت از پلاستیک جدا میشه چسبش عین ادامس میشه تاریخ ساخت 92.( در اینجا طلق جدیدتون رو جایگزین کنید . چسب بزنید و تمام )

3و4برخورد به یک لکه فجیح و غیر قابل ترمیم همچنین برداشت چسب قدیم از شیار ها

5سوراخ شدن ناگهانی قاب چراغ:sad: و 6 مشاهده میکنید درب چراغ جدا نیست و هردو با یک درب بسته میشن( این خوب نیست)

خلاصه یه دستمال نرم کشیدم روی کروم داخلش دیدم خط انداخت . خلاصه اینه که حسابی اعصابم خورد شد  خرید یک جفت چراغ در دستور کار قرار گرفت

نتیجه گیری : اینه که با چراغ ایرانی اونم قدیمی اصلا نمیشه حرکت زدی فقط بندازید زباله یا دیوار:grin: که من همین اشغالو 100ت زدم دیوار فقط بره

این قسمته پروژه ناموفق شد  به همین علت توضیح دقیق ندادم.

جهت زیبایی و تمیزکاری ماشین یک جفت چراغ جلو پک ایساکو شرکت مدرن (تاریخ جدید)

fi7_38.jpg

یکمی خیلی کم رنگ طلق ها چراغایی که داشتم عوض شده بود عکس چهارتا عکس بالاتر معلومه و اب هم رفته بود توش عقب سر نصب ناشیانه لامپ و نبستن درب پشتی توسط باطریساز[wait]

خوب قبل از اینکه سوال کنید چرا باز رفتم مدرن خریدم . چرا valeo نبستم و یا کروز نبستم یا depo و غیره ...

اول اینکه کبریتی یاد ماشین های قدیمی میندازه منو و دوم قیمت بالای بیخودشونه تازه اگر اکبند گیربیارید .

خیلی تحقیق کردم و گشتم و تجربیات رو زیرو رو کردم و جدیدا هم خیلی میگن کروز چراغاش مثل سابق نیست حتی خوده فروشنده گفت

و جدیدا شرکت مدرن هم پک ایساکویی ها رو میگم البته . دقیقا تمام ایرادات نسل های قبلیشو برطرف کرده و رو دست چراغ کروز زده و طراحیش بهتر از کروزه و یا کپی کروزه

دقت کنید روی پک تاریخ ساختش جدیدباشه تهیه کنید -  دقیق یادم نیست ولی یه سمتش تاریخش دو ماه اختلاف داشت

حالا چرا میگم پک ایساکویی ؟ چون کیفیت جنس خط تولید رو شما فقط در پک خوده شرکت میتونید تهیه کنید یکمی مبلغش بالاتر هست ولی ارزششو داره

در خیلی موارد هم ثابت شده که این مورد قطعات خط تولید زمین تا اسمون با اونی که با پک خوده محصوله فرق داره . پس پولتون رو دور نریزید

و انصافا کیفیتش هم خوبه وزیبا

اینجا هم تو عکس معلومه جای رطوبتگیر یه سمت فرق داره ولی بازش که کردم یه حالت پنبه یا پارچه نانویی توش بود و اب نمیره داخلش

zf91_39.jpg

جای موتور زدنش هم یکمی دردسر داره تا اون سرش بره تو سوراخ مخصوص جابیفته :-(

درب لامپ هم مجزا هست خلاف مدل های قدیمی که جفتش توی یه قاب بود و اصلا قابل اطمینان نبودن 

این وسطا هم قاب سر کمک به گفته فروشنده وارداتیه و از این داخلیا یا چینیا نیست  و همچنین  ابگیرabs  همچنین عایق درب موتور بابل و عایق باتری بابل

qmj_41.jpg

انصافا کیفیت بابل واقعا توپه خیلی جنسش خوبه حتما از این مارک بگیرید (من از سایتش خریدم)

جهت اطلاع عمومی  قاب سر کمک بیشتر جهت زیبایی هست ولی میگن اب نمیریزه رو سر کمک! من که قبول ندارم این حرفو چندین سال بود نداشتم این قابو هیچیش نشده بود بلفرض ابم میخورد

خوده سرکمک یه قاب گرد داره همون جلوی اب رفتن توشو میگیره . حالا جهت زیبایی بگیرید فقط قشنگ میشه

ولی ابگیرabs بالای چراغ رو حتما بگیرید به نظرم واجبه هرچند چندین سال نداشتمش چیزی نشده بود . درکل ارزونه بگیرید کرمتون میخوابه:grin:

خوب اینارو هم وسط کارای چراغ نصب کردم

میرسیم به اب بندی کردن چراغ  (چسب مخصوص هم تو عکس معلومه )

حقیقتش اب بندی بهتره روی چراغای جدید انجام بشه (پیشگیری) واجبه

pnqz_44.jpg

جهت تمیز چسب زدن روی قسمت طلق نزدیک شیار چسب نواری بزنید که چسب نره توش

یه لایه میزنید تو شیار تروتمیز  میزارید 6ساعت خودشو بگیره و نصب میکنید

hi0i_45.jpg

هزینه های انجام شده به تاریخ 12 سال 1399

1-دستمزد تعویض باد عادی به نیتروژن : 40 ت

2-ریش سپر : 49 ت از ایساکو

3-چراغ جلو پک ایساکو شرکت مدرن : 520 ت از ایساکو

4-یه جفت لامپ جلو اسرام : 135 ت از ایساکو

5-سیلیکون شیشه  مشکی مخصوص 4500 کاسپین : 50 ت از یه سایتی

6-عایق درب موتور بابل : 128 ت از سایتش

7-عایق باتری55تا66امپر بابل : 69 ت از سایتش

8-هزینه ارسال بابل : 57 ت

9-ابگیر abs بالای چراغ : 20 ت از یه سایتی
10 - قاب سر کمک جنس خوب : 117 ت از یه سایتی

مجموعا  1.185 ت

LIKE+

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری