Rouzbeh

دمای-موتور،-جوش-آوردن،-ترموستات-و-مباحث-مربوط-به-دمای-آب

7,470 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان و رفقای دارای درد مشترک یا فرزند مشترکی بنام 206😁

آقا ما وی هشتمون رو بعد 10سال بخاطر صدای صوت واترپمپ بردیم تعمییر گاه تا تعویض شه ولی متاسفانه، با تقه وزبون خوش بیرون نمیاد و دوستان درحال خورد کردنش هستند تا واترپمپ جدید رو جایگزینش کنند 

خیلی وقت پیش توی یه فیلم آموزشی یه تجهیزی بود که مثل پولی کش وبا ویبره، پمپی که براحتی درنمیومد رو میکشید بیرون، متاسفانه هرچی گشتم هیچی پیدا نکردم ومتاسفانه مجبور به رفتار سنتی شدیم که با قلم وچکش خردش کنیم😭اگر کسی میدونه راهنمایی کنه، دمش گرم🌹🙏🌹

اما نصیحت آقاااااااا جان هرکی دوس دارین آب رادیات و ضدیخ ۵۰/۵۰ قاطی کنید و گوش به حرف هیچ کس ندید، وقتی ضد یخ، جوش

با آب رادیات متناسب نباشه کونس لبه واترپمپ به لبه محل خودش بدنه موتور بدلیل اکسیداسیون سختی آب میچسبه ودرنهایت مجبور میشین با چکش وقلم واسه تعویض، دربیارین» WD40 و روغن ترمز و... هم کمکی نمیکنه✋😔

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 44 دقیقه قبل، parsakian گفته است :

سلام دوستان و رفقای دارای درد مشترک یا فرزند مشترکی بنام 206😁

آقا ما وی هشتمون رو بعد 10سال بخاطر صدای صوت واترپمپ بردیم تعمییر گاه تا تعویض شه ولی متاسفانه، با تقه وزبون خوش بیرون نمیاد و دوستان درحال خورد کردنش هستند تا واترپمپ جدید رو جایگزینش کنند 

خیلی وقت پیش توی یه فیلم آموزشی یه تجهیزی بود که مثل پولی کش وبا ویبره، پمپی که براحتی درنمیومد رو میکشید بیرون، متاسفانه هرچی گشتم هیچی پیدا نکردم ومتاسفانه مجبور به رفتار سنتی شدیم که با قلم وچکش خردش کنیم😭اگر کسی میدونه راهنمایی کنه، دمش گرم🌹🙏🌹

اما نصیحت آقاااااااا جان هرکی دوس دارین آب رادیات و ضدیخ ۵۰/۵۰ قاطی کنید و گوش به حرف هیچ کس ندید، وقتی ضد یخ، جوش

با آب رادیات متناسب نباشه کونس لبه واترپمپ به لبه محل خودش بدنه موتور بدلیل اکسیداسیون سختی آب میچسبه ودرنهایت مجبور میشین با چکش وقلم واسه تعویض، دربیارین» WD40 و روغن ترمز و... هم کمکی نمیکنه✋😔

سلام بر شما و  من چند روز پیش کلیپی توی پیج اینستاگرام تعمیرکار دیدم که ایشون اتفاقا راجب روش کارشون تاکید میکردن که با این روش دیگه نیازی به تقه زدن نیست که سیلندر آسیب ببینه و بشکنه.

ایشون میگفت با دریل و مته های کوچک بخشی از اون قسمت واترپمپ که داخل موتور میره رو سوراخ می کنند و ...

اگه مدیران انجمن این آدرس دادن من رو تبلیغ پیج اون تعمیرکار محترم نمی دونن ، اسم پیچ شون artman.afzali ، فکر میکنم اون پستی که راجب تعویض واترپمپ تیپ 5 بود ، جزو جدیدترین پست های پیچ ایشون باشه.

من که از توضیحات خیلی خوب و تخصصی ایشون راجب تعمیر قسمت های مختلف ماشین های چه ایرانی و چه خارجی بسیار بهره بردم.

و صد البته چون ماشینم  تقریبا سه سالی میشه که خریدمش و توی منطقه ی گرم زندگی میکنم و نیاز هست که حتما نسبت به تمیز بودن و سرویس کردن رادیاتور حساس باشم ، آخر شهریور ماه میخوام برم پیش مکانیک و بگم که رادیاتور رو یه سرویس اساسی انجام بده و همچنین تعویض ضد یخ و اضافه کردن آب مقطر با ضدیخ سبز ایساکویی یا استفاده از ضد یخ pro ای که دارم و میخواستم موقع تعویض ترموستات ازش استفاده کنم.

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، rezakazemi61 گفته است :

سلام ب احتمال زیاد مشکل از سنسور دمای اب هست 

مرسی بعد از کل جستجو فهمیدم تنها دلیل رفتن امپر برای مدت زمان خیلی کم وجود سنسور118 درجه 206 هست و این سنسور فقط در زمان بی ابی رادیاتور و موتور و یا هوا در سیستم این اخطار را میده و با          هو اگیری مجدد از مجموعه مشکل حل شد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1399/06/15, 16:38:27، majid2007 گفته است :

سلام بر شما و  من چند روز پیش کلیپی توی پیج اینستاگرام تعمیرکار دیدم که ایشون اتفاقا راجب روش کارشون تاکید میکردن که با این روش دیگه نیازی به تقه زدن نیست که سیلندر آسیب ببینه و بشکنه.

ایشون میگفت با دریل و مته های کوچک بخشی از اون قسمت واترپمپ که داخل موتور میره رو سوراخ می کنند و ...

اگه مدیران انجمن این آدرس دادن من رو تبلیغ پیج اون تعمیرکار محترم نمی دونن ، اسم پیچ شون artman.afzali ، فکر میکنم اون پستی که راجب تعویض واترپمپ تیپ 5 بود ، جزو جدیدترین پست های پیچ ایشون باشه.

من که از توضیحات خیلی خوب و تخصصی ایشون راجب تعمیر قسمت های مختلف ماشین های چه ایرانی و چه خارجی بسیار بهره بردم.

و صد البته چون ماشینم  تقریبا سه سالی میشه که خریدمش و توی منطقه ی گرم زندگی میکنم و نیاز هست که حتما نسبت به تمیز بودن و سرویس کردن رادیاتور حساس باشم ، آخر شهریور ماه میخوام برم پیش مکانیک و بگم که رادیاتور رو یه سرویس اساسی انجام بده و همچنین تعویض ضد یخ و اضافه کردن آب مقطر با ضدیخ سبز ایساکویی یا استفاده از ضد یخ pro ای که دارم و میخواستم موقع تعویض ترموستات ازش استفاده کنم.

داداش مته ودریل درحقیقت جزو ابزار سنتی هس که درکنار  ولی اون تجهیز یه چیز دیگه بود

لینک به ارسال

با سلام-من تازه گیا یک تیپ 5 خریدم توی جاده امپر آب  بین خط وسط و خط ماقبلی میاد یعنی روی خط وسط 90 درجه نمی ایستد . آیا ترموستات درجه پایین انداختن رو ماشین؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سنسور دمای آب 118 درجه در مدل های بالای 88 حذف شده و خیلی وقته که وجود نداره

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hamed hamidi گفته است :

با سلام-من تازه گیا یک تیپ 5 خریدم توی جاده امپر آب  بین خط وسط و خط ماقبلی میاد یعنی روی خط وسط 90 درجه نمی ایستد . آیا ترموستات درجه پایین انداختن رو ماشین؟

سلام

نميشه گفت حتماً ترموستات درجه پايين نصب شده ممكنه ترموستات معيوب شده باشه چون تو هواي اين روزها دماي ماشين خيلي پايين نميمونه

ویرایش شده در توسط Iman_R

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، hamed hamidi گفته است :

سلام ماشین مدل چند هست ؟ مدل بالا ها 90 شون اومده پایین تر 

با دیاگ ببینید روی چنده 

90 رو امپر درج شده ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، 308 گفته است :

با دیاگ ببینید روی چنده 

90 رو امپر درج شده ؟

موتور TU5  مدل 96- اگر خط وسط رو 90 در نظر بگیریم:

داخل شهر  بین 85 تا 90 درجه  

بیرون شهر حدود 75 درجه 

لینک به ارسال
در در 1399/06/17, 14:17:31، 308 گفته است :

با دیاگ ببینید روی چنده 

90 رو امپر درج شده ؟

ماشین مدل 99 تیپ 5 هستش-

علامت 90 درج نشده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری