Rouzbeh

دمای-موتور،-جوش-آوردن،-ترموستات-و-مباحث-مربوط-به-دمای-آب

7,470 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 9 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا سالار شما زیاد جدی نگگیر هیشکی از بعضی حرفها سر در نمیاره حتی خود گوینده مطلب:-) ما دیگه عادت کردیم شما ام متوجه منظورم میشی رفته رفته

اصولا وقتی سرسیلندر نو هست با واشر استاندارد بسته میشه روی سیلندر  

وقتی تراش میره سر سیلندر یه شماره تراش میخوره که بعد نصب  فاصله بین سوپاپها و تاج پیستون کمتر میشه و تراکم به هم میریزه برای اینکه تراکم به شکل استاندارد باشه یه واشر ذخیمتر میندازن که مقدار کفتراشی رو جبران کنه که بهش میگن واشتر تعمیر اول مجدد که تراش بره از واشری ذخیمتر به نام تعمیر دوم استفاده میشه و دفعه سوم و اخرین بار از واشر تعمیر سوم این واشرها با سوراخهایی که اطرافشون به شکل علامت هست میشه فهمید مربوط به تراش چندم هست 

yt57_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

در مورد ترموستات ورنت عکسهای شمارو دیدم جعبه برای شما سفیده ولی اینی که من خریدم از حمید جان آبیه فقط توجه کن مثل تصویر بالا لیبل برچسبی داشته باشه و بارکد به شکل برچسب روی کارتن چیبیده باشه و چاپی نباشه

bzxx_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%2gm2_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

ftx6_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

و مثل عکسهای بالا چک کن این کدهای هک شده و لیزری روش باشه اگه روی کارتن لیبل داشته باشه بعید میدونم تقلبی باشه صرفا بود و نبود کارتن یا فرق داشتن رنگ کارتن نمیتونه دلیل تقلبی بودن باشه 

مکانیک هم هر چقدر وارد باشه دلیل نمیشه پس قطعه شناس خوبی ام باشه خیلی مکانیکهای ما اصلا برندهای قطعاتو نمیشناسن  و من حدس میزنم با ترموستات تامسون اشتباه گرفته چون ترموستاتهای تامسون هستن کارتن ندارن و در قدیم تو پک یا نایلون پژو سیتروئن اورجینال بودن و بعدا بدون حتی وکیوم به شکل باز فروخته میشدن ولی اصلی بودن تماما

6y2l_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%

im3n_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%

خیلی ممنون دیگه کاملا متوجه شدم فکر می کنم با این ترموستات فرق داشت مکانیک که از دوستان هست کنار تعمیرگاه قطعه فروش هم داره  ، این ترموستات چه قیمت به شما فروختن؟ 

در 1 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

مشکلی نیست فقط گفتید تراشکاری رفته بخاطر همین من شک کردم -چون سرسیلندر اگه سالم باشه تراش نمیره 

پس ایراد داشته حرف شما درستتر هست حالا کامل می پرسم هر چند از پاسخ درست طفره میرن که وارد کارشون نشیم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 11 دقیقه قبل، salar paksan گفته است :

پس ایراد داشته حرف شما درستتر هست حالا کامل می پرسم هر چند از پاسخ درست طفره میرن که وارد کارشون نشیم

من قبل از عیدبود ماشین دوستم روغن ریزی داشت که توضیح دادم و چون سرسیلندر چاله کرده بود جوش دادیم بعد از جوشکاری و ازمونه تست تاب واندازه گیری ارتفاع با کولیس واشر استاندارد نصب کردیم دیگه واشره تعمیری نصب نکردیم 

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 31 دقیقه قبل، salar paksan گفته است :

خیلی ممنون دیگه کاملا متوجه شدم فکر می کنم با این ترموستات فرق داشت مکانیک که از دوستان هست کنار تعمیرگاه قطعه فروش هم داره  ، این ترموستات چه قیمت به شما فروختن؟ 

ورنت اصل همونی که آقا آیدین عکسش رو گذاشتند حدود 95 الی 100 بود یک ماه پیش الان شاید یه مقدار گرونتر شده باشه

ولی بسته بندی اصلیش همونی هست که داخل عکس ها مشاهده میفرمایید و غیر اون احتمالا تقلبی خواهد بود

در مورد سرسیلند هم اگر واشر زده باشه احتمال اینکه سرسیلند تراش نخواد خیلی کمه

ولی خوب بعضی مواقع به حد تراش نیست و خوردگی خیلی کمه که یه جوش میدن و تراش استاندارد میشه

درضمن پیشنهاد میکنم ماشین رو پیش تعمیرکاری نبرید که از توضیح دادن کارشم طفره میره و جواب درست نمیده

اگر تعمیرکار کارش درست باشه خیلی صاف و ساده توضیح میده و بیان میکنه که چه کاری و برای چی انجام شده

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، tukanet گفته است :

ورنت اصل همونی که آقا آیدین عکسش رو گذاشتند حدود 95 الی 100 بود یک ماه پیش الان شاید یه مقدار گرونتر شده باشه

ولی بسته بندی اصلیش همونی هست که داخل عکس ها مشاهده میفرمایید و غیر اون احتمالا تقلبی خواهد بود

در مورد سرسیلند هم اگر واشر زده باشه احتمال اینکه سرسیلند تراش نخواد خیلی کمه

ولی خوب بعضی مواقع به حد تراش نیست و خوردگی خیلی کمه که یه جوش میدن و تراش استاندارد میشه

درضمن پیشنهاد میکنم ماشین رو پیش تعمیرکاری نبرید که از توضیح دادن کارشم طفره میره و جواب درست نمیده

اگر تعمیرکار کارش درست باشه خیلی صاف و ساده توضیح میده و بیان میکنه که چه کاری و برای چی انجام شده

دقیقا درست می فرمایید

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان وقت بخیر،امیدوارم جای اشتباهی سوالمو مطرح نکرده باشم،وقتی که کولر ماشین روشنه،امپر بالاتر از خط وسط میاد،میشه راهنمایی بفرمایید که عادیه یا باید پایینتر باشه؟

ماشینم تیپ۲،مدل۸۶هست

لینک به ارسال
در در 1399/03/13, 04:30:05، aidin1384 گفته است :

اقا سالار شما زیاد جدی نگگیر هیشکی از بعضی حرفها سر در نمیاره حتی خود گوینده مطلب:-) ما دیگه عادت کردیم شما ام متوجه منظورم میشی رفته رفته

اصولا وقتی سرسیلندر نو هست با واشر استاندارد بسته میشه روی سیلندر  

وقتی تراش میره سر سیلندر یه شماره تراش میخوره که بعد نصب  فاصله بین سوپاپها و تاج پیستون کمتر میشه و تراکم به هم میریزه برای اینکه تراکم به شکل استاندارد باشه یه واشر ذخیمتر میندازن که مقدار کفتراشی رو جبران کنه که بهش میگن واشتر تعمیر اول مجدد که تراش بره از واشری ذخیمتر به نام تعمیر دوم استفاده میشه و دفعه سوم و اخرین بار از واشر تعمیر سوم این واشرها با سوراخهایی که اطرافشون به شکل علامت هست میشه فهمید مربوط به تراش چندم هست 

yt57_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

در مورد ترموستات ورنت عکسهای شمارو دیدم جعبه برای شما سفیده ولی اینی که من خریدم از حمید جان آبیه فقط توجه کن مثل تصویر بالا لیبل برچسبی داشته باشه و بارکد به شکل برچسب روی کارتن چیبیده باشه و چاپی نباشه

bzxx_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%2gm2_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

ftx6_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

و مثل عکسهای بالا چک کن این کدهای هک شده و لیزری روش باشه اگه روی کارتن لیبل داشته باشه بعید میدونم تقلبی باشه صرفا بود و نبود کارتن یا فرق داشتن رنگ کارتن نمیتونه دلیل تقلبی بودن باشه 

مکانیک هم هر چقدر وارد باشه دلیل نمیشه پس قطعه شناس خوبی ام باشه خیلی مکانیکهای ما اصلا برندهای قطعاتو نمیشناسن  و من حدس میزنم با ترموستات تامسون اشتباه گرفته چون ترموستاتهای تامسون هستن کارتن ندارن و در قدیم تو پک یا نایلون پژو سیتروئن اورجینال بودن و بعدا بدون حتی وکیوم به شکل باز فروخته میشدن ولی اصلی بودن تماما

6y2l_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%

im3n_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%

سلام‌ دوست عزیز ترموستات بالایی که دستتون هست جعبه نارنجی ابی از کجا تهیه کردین؟ من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۷ دارم که ترموستات این مدل روش نصبه و قدیمی های موجود تو بازار کوچیکه واسش ممنون میشم بگید از کجا تهیه کردین و اگر اسم و اصطلاح خاصی داره راهنمایی کنید تهیه کنم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان بهمن ماه از نمایندگی ایساکو ترموستات رادیکال خریدم 35

الان میخوام ببندم چطوره این ترموستات؟

20200604_162551.jpg

لینک به ارسال
در 57 دقیقه قبل، kaveh ahangar گفته است :

20200604_162551.jpg

خیلی دقیق نیستن با دمای اسمی باز نمیکنن معمولا پایینتر باز میشن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، kaveh ahangar گفته است :

ببند شانسیه حالا اهمیت ترموستات در زمستون معلوم میشه اما مواظب باش قفل نکنه

ویرایش شده در توسط 308
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، 308 گفته است :

ببند شانسیه حالا اهمیت ترموستات در زمستون معلوم میشه اما مواظب باش قفل نکنه

امیر جان البته زیاد تابستون و زمستون نداره

ترموستات قطعه ساده و ارزونیه ولی خیلی مهم و خطریه

قفل شدن و بالا رفتن دمای آب توی یکی دو دقیقه میتونه باعث خرابی واشر سرسیلند بشه

شخصا ترجیح میدم بهترین ترموستاتی که گیرم میاد رو استفاده کنم که الانم ورنت دارم روی ماشین

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری