zilamo

دوربین ثبت سرعت پلیس راهور

24 ارسال در این موضوع قرار دارد

اوج کثافت کاری پلیس در ایام تعطیلات تو ورودی شهرهاست که مسافر بی خبر بنده خدا رو جریمه میکنن به خاطر 10-20 تا سرعت بالاتر.

حالا جاده بین شهری یه چیزی ولی مسافری که اولهای ورودی هنوز وارد شهر نشده، این جریمه سفرش زهرمار میکنی که چی بشه

من خوشبختانه مسافرت ایام عید تو تله این بی وجدان ها نیفتادم ولی به جای اینکه بلوارهای شهری رو سریع تخلیه کنن خیلی مردم میدیدم جریمه می شدن.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوست عزیز، GPS ربطی به اینترنت نداره. خودش مستقل عمل می کنه و از ماهواره های دور مدار زمین اطلاعات رو می گیره.

گاهی اوقات که شما تو جای مسقف هستی و سیگنال GPS وجود نداره، گوشی شما برای مکان یابی، بصورت کمکی از دکل مخابراتی استفاده می کنه که خب دقت GPS رو هم نداره.

شما دیتای گوشیت رو کلا خاموش کنی هم باز GPS فعال میشه.

در مورد اختلاف سرعت واقعی و کیلومتر ماشین هم، نباید اینطور باشه. گاهی ممکنه یه شرکتی یه اختلاف جزیی بذاره که فکر می کنم برای مواقعی هستش که ماشین روی کروزه و یهو میفته تو سرپایینی و بصورت ناخواسته سرعت میره بالاتر. برای این گذاشتن که طرف جریمه نشه. ممکنه روی موتورسیکلت ها کمی اختلاف بیشتر باشه برای بالاتر رفتن ایمنی. ولی کلا کیلومتر ماشین باید دقیق نشون بده.

من چند سال پیش چند تا پراید رو تست کردم. هرچی سرعتش میرفت بالاتر، خطاشم بیشتر میشد.

مثلا سرعت واقعی ۵۰ تا رو ۵۵ نشون می دادن، ۱۰۰ تا رو تو کیلومتر شمار ۱۱۰ و ۱۶۵ رو هم ۱۸۰ نشون میدادن.

اما تیپ پنج قبلیم چه رو ۲۰ تا چه رو ۱۴۰ تا کلا ۲ کیلومتر اضافه تر نشون می داد. روی حدود ۲۰۰ و بالاتر، اختلافش به حدود ۵ کیلومتر می رسید. این تیپ شش هم که الان دارم تقریبا همین حالته. با اینکه اختلاف آمپر و BSI رو صفر کردم.

جالبه که پشت آمپر، وقتی رو کروز میذارم، سرعت درست رو نشون میده. مثلا وقتی کروز رو صده، دقیقا (بصورت دیجیتال) همون ۱۰۰ رو می نویسه و GPS هم ۱۰۰ نشون میده، ولی عقربه رو ۱۰۲ هستش. اما رو سرعت مثلا ۱۵۰، عقربه ۱۵۳ نشون میده. رو ۲۰۰ هم که همون ۵-۶ تا اختلاف رو داره. اینم احتمالا برای اینه که تو سرعت بالاتر، اتفاقات سریعتر میفتن و بصورت عمدی اینجوری طراحی شده.

گفته شما در مورد تکنولوژی GPS کاملا درست هست و خود سیستم GPS ربطی به اینترنت نداره و بسته به سیگنال دریافتی داره.

ولی در مورد اختلاف ها کیلومتر شمارها با شما موافق نیستم ، من روی گوشی خودم بارها و بارها با خودروهای مختلف امتحان کردم و همیشه سرعتی که GPS نشون میداده کمتر از سرعت واقعی بوده.

برای 206 و L90 همیشه اختلاف سرعت (در 110-120 کیلومتر در ساعت) حدود 5 کیلومتر بوده و برای سمند حدود 10 کیلومتر بوده است.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، tukanet گفته است :

گفته شما در مورد تکنولوژی GPS کاملا درست هست و خود سیستم GPS ربطی به اینترنت نداره و بسته به سیگنال دریافتی داره.

ولی در مورد اختلاف ها کیلومتر شمارها با شما موافق نیستم ، من روی گوشی خودم بارها و بارها با خودروهای مختلف امتحان کردم و همیشه سرعتی که GPS نشون میداده کمتر از سرعت واقعی بوده.

برای 206 و L90 همیشه اختلاف سرعت (در 110-120 کیلومتر در ساعت) حدود 5 کیلومتر بوده و برای سمند حدود 10 کیلومتر بوده است.

شما زحمت بکش چند تا بنز و بی ام دبلیو و آئودی و اینجور ماشینا رم یه تست بگیر ببین نتیجه چی میشه؟ اصلا سوناتا و اسپورتیج و آزرا و غیره. بعید می دونم نتیجه اینی باشه که فرمودین.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 43 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

شما زحمت بکش چند تا بنز و بی ام دبلیو و آئودی و اینجور ماشینا رم یه تست بگیر ببین نتیجه چی میشه؟ اصلا سوناتا و اسپورتیج و آزرا و غیره. بعید می دونم نتیجه اینی باشه که فرمودین.

در پست قبلی هم گفتم که روی خیلی ماشین ها تست کردم و نتیجه همیشه همین بوده

حالا این وسط نه من سازنده ماشین هست و نه پلیس و نه سودی توی جیب من میره که تعصب خاصی داشته باشم

اتفاقا روی آزرا و ix55 هم جریان همین بوده ، حتی توی اتوبوس اسکانیا هم تست کردم و بار همین مورد صادق بود

از راننده پرسیدم گفت حتی جی پی اس که روی اتوبوس ها هم نصب هست سرعت رو حدود 6-7 تا کمتر نشون میده

و در ادامه فرمودند که اگر 126-127 تا بیشتر سرعت داشته باشند پلیس راه اتوبوس رو متوقف میکنه ...

حالا بیابید پرتغال فروش را :-)

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

206 تیپ 2 بدون سنسور abs در حدود 5کیلومتر خطا داره. 205 تیپ 5 در حدود 1-2 کیلومتر بر ساعت. هیوندا توسان و تویوتا راو4 هم 5 کیلومتر خطا دارند. ولی آردی هیچ خطایی نداره! و کاملا دقیقه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، dr_mehry گفته است :

206 تیپ 2 بدون سنسور abs در حدود 5کیلومتر خطا داره. 205 تیپ 5 در حدود 1-2 کیلومتر بر ساعت. هیوندا توسان و تویوتا راو4 هم 5 کیلومتر خطا دارند. ولی آردی هیچ خطایی نداره! و کاملا دقیقه.

یادمه دبیرستان که بودم (حدود۱۸-۱۹ سال پیش) یکی از همکلاسی هام از دقت کیلومتر پیکان می گفت. این خطای کیلومترها بر حسب سیاست های سازندگان خودروها و عمدی هستش. وگرنه برای شرکتی مثل تویوتا که ساختن یه کیلومتر دقیق کاری نداره. 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

بحث و موضوع تاپیک از عدم دقت دوربین های پلیس و جریمه بیخودی منحرف شد به دقت کیلومتر ! 

در کل دوربین های پایش سرعتی که پلیس داره استفاده میکنه دقیق نیستن و بهتر هست زمانی که پلیس رو دیدید 10-15 تا پایینتر از سرعت مجاز رانندگی کنید.

البته بنده فکر نمیکنم این امر ربطی به خود نیروهای راهنمایی رانندگی داشته باشه چون گمان نمیکنم اطلاعات فنی و سواد کافی برای دستکاری این موارد رو داشته باشند.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/01/14, 17:49:52، endwaiter گفته است :

دوست عزیز، GPS ربطی به اینترنت نداره. خودش مستقل عمل می کنه و از ماهواره های دور مدار زمین اطلاعات رو می گیره.

گاهی اوقات که شما تو جای مسقف هستی و سیگنال GPS وجود نداره، گوشی شما برای مکان یابی، بصورت کمکی از دکل مخابراتی استفاده می کنه که خب دقت GPS رو هم نداره.

شما دیتای گوشیت رو کلا خاموش کنی هم باز GPS فعال میشه.

در مورد اختلاف سرعت واقعی و کیلومتر ماشین هم، نباید اینطور باشه. گاهی ممکنه یه شرکتی یه اختلاف جزیی بذاره که فکر می کنم برای مواقعی هستش که ماشین روی کروزه و یهو میفته تو سرپایینی و بصورت ناخواسته سرعت میره بالاتر. برای این گذاشتن که طرف جریمه نشه. ممکنه روی موتورسیکلت ها کمی اختلاف بیشتر باشه برای بالاتر رفتن ایمنی. ولی کلا کیلومتر ماشین باید دقیق نشون بده.

من چند سال پیش چند تا پراید رو تست کردم. هرچی سرعتش میرفت بالاتر، خطاشم بیشتر میشد.

مثلا سرعت واقعی ۵۰ تا رو ۵۵ نشون می دادن، ۱۰۰ تا رو تو کیلومتر شمار ۱۱۰ و ۱۶۵ رو هم ۱۸۰ نشون میدادن.

اما تیپ پنج قبلیم چه رو ۲۰ تا چه رو ۱۴۰ تا کلا ۲ کیلومتر اضافه تر نشون می داد. روی حدود ۲۰۰ و بالاتر، اختلافش به حدود ۵ کیلومتر می رسید. این تیپ شش هم که الان دارم تقریبا همین حالته. با اینکه اختلاف آمپر و BSI رو صفر کردم.

جالبه که پشت آمپر، وقتی رو کروز میذارم، سرعت درست رو نشون میده. مثلا وقتی کروز رو صده، دقیقا (بصورت دیجیتال) همون ۱۰۰ رو می نویسه و GPS هم ۱۰۰ نشون میده، ولی عقربه رو ۱۰۲ هستش. اما رو سرعت مثلا ۱۵۰، عقربه ۱۵۳ نشون میده. رو ۲۰۰ هم که همون ۵-۶ تا اختلاف رو داره. اینم احتمالا برای اینه که تو سرعت بالاتر، اتفاقات سریعتر میفتن و بصورت عمدی اینجوری طراحی شده.

n943074_Screenshot_-.png

اقای خزلی من حدود پونزده  سال پیش بود که تو مجله ماشین یه مقاله ترجمه شده بود که روی کیلومتر انواع ماشینهای اون زمان تحقیق کرده بودن و همشون اختلاف داشته و اختلافشم جوری بوده که انواع خودروهای ژاپنی و اروپایی و امریکایی و حتی بنز و بی ام و ام تو اون تحقیق بودن و نوشته بود ماشینهای امریکایی اون زمان کمترین اختلاف رو داشته 

البته این اختلاف هم زیاد نیست در حد همون چهار پنج کیلومتر که هر چی سرعت بالا میره اختلاف هم بیشترمیشه 

این عکس بالارم تو گوگل سرچ کردم و براتون گذاشتم کلا یه سرچی کنید میبینید که چنتا سایت باز میشه و این اختلاف و عمدی بودنش رو میگه 

در مورد خودرو شما ام همیشه یه خودرو ملاک نیست 

شاید کم نباشن خودروهایی که حتی کیلومتر رو کمتر نشون بدن حالا یا به‌خاطر ایراد یا دستکاریا که تو لاستیک و برنامه و غیره میشه ولی اینجا ملاک کلیه 

و دومین مورد اینکهشما میگید مثلا تو فلان سرعت خودرو سما دو کیلومتر خطا داشته ولی دو کیلومتر نسبت به چی نسبت به جی پی اس که دقتش شاید از کیلومتر انالوگ بهتر باشه ولی اونم دقت کامل رو‌نداره 

جی پی اسم دو مدل هست نوعی دستگاه جی پی اس هست که به قول شما نت هم نباشه نشون میده ولی از دکلها انتن موبایل هم کمک میکیره 

نوعی هم هست که برنامس و رو گوشی نصب میشه نت هم باید روشن باشه 

برنامه گوگل مپ هم مبتنی بر جی‌پی اس هست که‌تو تمام گوشیها هست ولی تا نت نباشه نشون نمیده 

در یک کلام نه این درجه دمایی که ماشینها نشون میدن دقت دماسنجهای هواشناسیو داره 

نه کیلومتر شمارها دقت کیلومتر شمارهای راهسازی 

ولی  نه دیگه در اون حد که بخواد سرعت ۱۱۰ کیلومتر ذو ۱۲۶ نشون بده و جریمه الکی شه 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

n943074_Screenshot_-.png

اقای خزلی من حدود پونزده  سال پیش بود که تو مجله ماشین یه مقاله ترجمه شده بود که روی کیلومتر انواع ماشینهای اون زمان تحقیق کرده بودن و همشون اختلاف داشته و اختلافشم جوری بوده که انواع خودروهای ژاپنی و اروپایی و امریکایی و حتی بنز و بی ام و ام تو اون تحقیق بودن و نوشته بود ماشینهای امریکایی اون زمان کمترین اختلاف رو داشته 

البته این اختلاف هم زیاد نیست در حد همون چهار پنج کیلومتر که هر چی سرعت بالا میره اختلاف هم بیشترمیشه 

این عکس بالارم تو گوگل سرچ کردم و براتون گذاشتم کلا یه سرچی کنید میبینید که چنتا سایت باز میشه و این اختلاف و عمدی بودنش رو میگه 

در مورد خودرو شما ام همیشه یه خودرو ملاک نیست 

شاید کم نباشن خودروهایی که حتی کیلومتر رو کمتر نشون بدن حالا یا به‌خاطر ایراد یا دستکاریا که تو لاستیک و برنامه و غیره میشه ولی اینجا ملاک کلیه 

و دومین مورد اینکهشما میگید مثلا تو فلان سرعت خودرو سما دو کیلومتر خطا داشته ولی دو کیلومتر نسبت به چی نسبت به جی پی اس که دقتش شاید از کیلومتر انالوگ بهتر باشه ولی اونم دقت کامل رو‌نداره 

جی پی اسم دو مدل هست نوعی دستگاه جی پی اس هست که به قول شما نت هم نباشه نشون میده ولی از دکلها انتن موبایل هم کمک میکیره 

نوعی هم هست که برنامس و رو گوشی نصب میشه نت هم باید روشن باشه 

برنامه گوگل مپ هم مبتنی بر جی‌پی اس هست که‌تو تمام گوشیها هست ولی تا نت نباشه نشون نمیده 

در یک کلام نه این درجه دمایی که ماشینها نشون میدن دقت دماسنجهای هواشناسیو داره 

نه کیلومتر شمارها دقت کیلومتر شمارهای راهسازی 

ولی  نه دیگه در اون حد که بخواد سرعت ۱۱۰ کیلومتر ذو ۱۲۶ نشون بده و جریمه الکی شه 

اون نقشه گوگل که فرمودید، برای گرفتن اطلاعات نقشه و راه و ترافیک و اینجور چیزاست. مکان یابی فقط از طریق سیگنال دریافتی از ماهواره های GPS انجام میشه و اگه تو جاده کفی و مستقیم باشیم، کاملا دقیقه. فقط بالا پایین شدن و جاده پیچ در پیچ می تونه دقتش رو کم کنه.

اون اختلافی هم که توی کیلومترها قرار میدن، فکر می کنم بیشتر برای اینه که از سرعت مجاز تجاوز نشه و راننده ناخواسته جریمه نشه. وگرنه از جهت ایمنی و تصادف، به نظرم تصادف با سرعت ۱۰۰ یا ۱۰۵ کیلومتر خیلی فرقی نداره که به خاطرش بخوان کیلومتر ماشین رو دقیق نسازن.

با توجه به گفته های دوستان، میشه اینطور برداشت کرد که تو ماشینای جدید تر این قضیه مشهودتره و تو ماشینای قدیمی مثل همون پیکان، کمتر دیده میشه و کیلومتر دقیق تره.

البته ممکنه دقت GPS در گوشی های مختلف فرق کنه. حالا چه سخت افزار گوشی و چه نرم افراری که داره استفاده میشه.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/01/14, 23:55:36، tukanet گفته است :

من بارها با ۲۰۶ و پراید تست کردم.اختلاف در حد ۱ تا ۲ کیلومتر بوده.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری