مجتبی

بحث و تبادل نظر در رابطه با 206 دوگانه سوز ( V10و V2)

345 ارسال در این موضوع قرار دارد

جسارتا 

کیت فقط پتانسیومتره از نوع دقیق

طرف پتانسیومتر رو که نصب میکنه با دستگاه دیاگ سه تا پارامتر سنسور اکسیژن و غلظت سوخت و فشار دریچه رو در حدی تنظیم میکنه که سیستم خطا نده 

یعنی پتانسیومتر فقط تنظیم کننده اس نه دیود داره و نه هیچ چیز دیگه، این پتانسیومتر ها از نوع مولتی ترن هست که از سایت های فروش اینترنتی به حدود 30 هزار قیمت میتونین بخرین

2هزاری نیست برادر 

پولتون رو اگه اضافه برین سوزن بخرین

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به دوستان
من ۲۰۶ دوگانه دارم
چند روز پیش با اینکه مخزن گاز پر بود بعد از ۱۰ کیلومتر ماشین از روی گاز پرید و چراغ زرد cng روشن شد
امروز بردم تعمیرگاه تخصصی گاز خیابان دماوند سرنبش طاهری دیاگ زد و نشان داد که سوزن انژکتور گاز شماره ۳ مشکل داره حدود ۱۰ دقیقه روش کار کرد و سیم گذاشت‌! ولی دوباره همون اتفاق افتاد و دیاگ زد و گفت که باید سوزن ها همه تنظیم بشه و حدود ۳۰۰ تومن خرج داره و حدودا ۴ ساعت کارداره منم گفتم انجام بده و البته بهش درمورد روغن جمع شدن تو رگلاتور گاز گفتم که گفت ربطی به اون نداره و رگلاتور گاز رو هم نگاه میکنن
دوستان کسی تجره مشابه داره یا میتونه راهنمایی کنه

لینک به ارسال

مشکلتون حل شد ؟ منم میخام بدم گازم رو تنظیم کنن اگه کارش درست بود بگو ما هم بریم

ویرایش شده در توسط Mahdi137

لینک به ارسال

بله مشکلم حل شد و مصرف گاز هم کمتر شده البته ۳۵۰ گرفت چون دیگ و یک سری کارای دیگه هم کرده بود

درکل کارشون خوبه و من راضی بودم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1399/02/27, 21:11:39، Kambiz Hashemi گفته است :

بله مشکلم حل شد و مصرف گاز هم کمتر شده البته ۳۵۰ گرفت چون دیگ و یک سری کارای دیگه هم کرده بود

درکل کارشون خوبه و من راضی بودم

سلام منم دو عفتس درگیر همین نرفتن رو گاز ماشینم خطای فشار گاز می ده

دقیقا بنده خدا چیکار کرد که درست شد؟

لینک به ارسال
در در 1398/09/26, 19:16:36، mahdi parsaei گفته است :

سلام از دوستان خواهش می کنم  با توجه به این که کمتر جایی تجربه ی کار با 206 دوگانه رو داره اگر تجربه ای داشتین حتما اینجا بذارید تا بقیه هم استفاده کنن

خودم اول شروع می کنم 

مشکل نرفتن وی2 و وی 10 روی گاز

یه مشکل شایع اینه که وقتی گاز ماشین در حال اتمام هست یه دفعه با این که هنوز گاز تموم نشده می ره روی بنزین و دیگه تا با دیاگ ریست نشه و خطا پاک نشه روی گاز نمیره

این اشکال از سنسور روی ریل گازه که فشار گاز رو میسنجه بعضی ها بهش میگن مپ گاز اما وقت دما و فشار گاز رو میسنجه 

معمولا روغن توی ریل جمع می شه و باعث میشه که میزان فشار گاز درست سنجیده نشه 

برای من مشکلش اینجوری حل شد که سنسور رو باز کردم و روغن توی ریل با فشار زد بیرون  بعد با آمپول بنزین ریختم داخلش که بقیشو که خالی نشده هم بشوره بعد مشکل به صورت کامل حل شد و الان وقتی که گاز تموم می شه بدون مشکل میره روی بنزین

یکی از دوستان توی تیونینگ تاک هم یه کار دیگه کرده بود و عکساشو گذاشته بود ؛ اومده بود کلا این سنسور رو گول زده بود تا دیگه خطابی ثبت نکنه سر راهش مقاومت گذاشته بود  اگر خواستین بگید تا براتون توضیح بدم اما این به درد وقتی می خوره که سنسور خراب باشد و کلا کار خطرناکی هم هست، چون اگر نشتی در کار باشه متوجه نمی شید.

سلام دقیقا میشه توضیح بدی چطور بازش کردی؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ماشینو دادم نوسان گیر سنسور گاز براش نصب کردن با احرش شد ۱۴۰

لینک به ارسال

سلام 

وقت دوستان بخیر 

من یک v2 مدل 91 دارم 

حدود یک سال پیش چراغ abs و ایر بگ با هم روشن شد و با روشن شدن این دو چراغ ماشین شروع به لگد زدن میکرد بعد یکبار خاموش و روشن موتور خطا ها میرفتند و ماشین نرمال میشد بعد یک هفته کلا دیگه هیچ خطایی مبنی بر abs و ایربگ نداشتم الان دوباره همون خطاها برگشته و ماشین خیلی بد کار میکنه و دور موتور که به 3000 میرسه انگار یکی از پشت ماشین رو میگیره و با برداشتن پا از روی گاز و فشار دوباره یک لگد میزنه 

(الان خطای غلظت بالای سوخت رو هم در زمان استفاده از گاز دارم )

دستگاه دیاگ که زدم برای abs و ایربگ وصل نمیشه و نمیتونه کد خطا رو بخونه 

وقتی خطا نیست به راحتی وصل میشه و هیچ خطایی ثبت نشده 

ولی زمانی که چراغ abs و ایربگ روشنه به دستگاه وصل نمیشه (مکانیک میگفت کن(can)قطع میشه)

دیروز هر دو چراغ دوباره روشن شد و بعد مدتی abs خاموش شد ولی ایر بگ روشن ماند 

و لگد ها و کارکرد موتور بهتر  شد ولی مثل روز اول پرشتاب نیست

کسی تا حالا همچین تجربه ای داشته ؟

منتظر پاسخ دوستان گرامی هستم

لینک به ارسال
در در 1399/02/06, 22:45:47، a.m.r گفته است :

سلام عزیزان، برخلاف بعضی دوستان که کلاس میذارن باید عرض کنم شدیدا گرفتارم و برا همین نتونستم پاسخ بدم به همین دلیل عذر من رو بپذیرید. 

درجواب اون دوستی که فرمودن با پتانسیومتر درست کرده اند باید عرض کنم اولا قیمت اون باکس حدودا 2000تومنه چون از دو مقاومت و یک دیود تشکیل شده و گرون خریدن. ثانیا به دو دلیل این کار اشتباهه و اثراتش تو دراز مدت خودشو نشون میده :

1-این باکس میاد و +5 ولت و gnd رو بوسیله تقسیم مقاومتی به هم وصل میکنه که برای ecu مضره(اگر دمای ریل گاز رو توی دیاگ نگاه کنین متوجه میشین که یک مقدار نامتعارف  مثلا - 40 نشون میده)

2-همچنین خروجی سنسور فشار رو از مدار حذف میکنه و یه ولتاژ در حد 2.5 ولت ثابت میفرسته به ecu وبه همین دلیل ecu همیشه فکر میکنه سوزنها به یک مقدار گاز مصرف میکنن و در نتیجه زمان پاشش رو اشتباه محاسبه میکنه و درنهایت رو ماشین به خصوص درحالت ساسات و دور بالا به دلیل رقت سوخت و در دور پایین به جهت غلظت سوخت فشار میاره که گفتن اثراتش  وقتگیره. 

نتیجه اخلاقی اینکه بنده همون اول که ماشین رو خریدم این باکس رو کندم و گذاشتم زیر چرخ لودر:m19004: و قشنگ رفتم 4تا سوزن با هزینه 1200 خریدم انداختم رو ماشین و تا الان حالشو میبرم. ببخشید سرتونو درد اوردم

سلام دوست عزیز سوزن  ها رو از کجا خریدی من پیدا نمیکنم مشکل نشتی سوزن ها رو دارم بعد 220 هزار کیلومتر کارکرد

لینک به ارسال
در در 1399/08/26, 10:02:13، rezakazemi61 گفته است :

سلام دوست عزیز سوزن  ها رو از کجا خریدی من پیدا نمیکنم مشکل نشتی سوزن ها رو دارم بعد 220 هزار کیلومتر کارکرد

سلام.اون زمان از نمایندگی ایساکو تو شهرمون حضوری خریدم.الان دقیقا نمیدونم باشه فکر کنم دونه ای 600 700 [ajab][ajab][ajab]باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری