arsalan_s

تجربیات تلخ از خریدهای فضای مجازی (خارج از سایت)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

121 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، Soheil Mo گفته است :

سلام به دوستان!

یه کانال تلگرامی هم هست که البته پیچ اینستاگرام هم دارن. آقای به نام «کیوان بلوری» فروشگاهش هم فکر کنم سمت تنکابن یا رامسر باشه (چون بسته ای که فرستاد، از تپیاکس رامسر بود). بند یه خبطی کردم و ازشون درِ باک زندر گرفتم. دقیقاً یادمه که شب قدر بود و نزدیک سحر که بهش پیام دادم و پول رو واریز کردم. بعد از یه هفته که به دستم نرسید، هر چی پیام دادم که شماره پیگیری تیپاکس رو بده و اینا، نداد! همه ش می‌گفت توی تیپاکس گم شده و از این داستان‌ها. خودِ من چون تولید کننده‌ی ساعت دیواری تبلیغاتی و سفارشی هستم و با بچه‌های تیپاکس آشنام، از این‌جا پیگیری کردم و گفتم اصلاً چنین مرسوله‌ای ثبت نشده. این‌قدر بهش پیام دادم که گفت باشه، دوباره می‌فرستم. شما فقط 20 تومن دیگه برام بریز که من ضرر نکنم! من هم گفتم هر وقت رسید به دستم، برات می‌ریزم. خلاصه این‌که بعد از یک ماه و نیم (!) درِ باک به دستم رسید.... یه جنس آشغال ایرانی درجه 3! حتی از اونی که الان روی ماشین هست (با وجودی ایرانی بودن) هم افتضاح تره!

خلاصه حواستون به این آقای «سید کیوان بلوری» باشه! اسم پیجش هم فکر کنم پژوسیتی بود

سلام بر شما دوست عزیز و خرید از این پیج های ایسنتاگرام رو من یکی که خودم تا به حال ریسک نکردم ولی در عوضش خرید از بعضی فروشندگان لوازم یدکی ایسام رو انجام دادم و واقعا خوب بوده و راجب خرید از دی جی کالا هم کمابیش دوستان حق دارن .بعضی فروشندگان دیجی کالا که خودشون مستقیما پیج اون کالا رو ثبت میکنن ، گاها مشخصات کاملی از کالا نمیذارن و یهویی می بینی شما فلان چیز رو سفارش دادی ولی در عوضش یه چیز دیگه یا رنگ متفاوتی فرستادن و نمیدونم دیجی کالا از این فروشندگان تعهد محضری گرفته یا فقط دنبال اون سودشون هستن و گرنه من بی شمار خرید از دی جی کالا داشتم و خودم شخصا که به مشکلی برنخوردم .یادمه چند ماه پیش توی مصاحبه ای با یکی از این برادران محمدی که موسس این فروشگاه هستن خوندم که میگفت میزان کالاهای فروخته شده فیک و تقلبی ما خیلی کمه و طبق استاندارد و نرم معمول ولی بحث گاها فقط روی جنس تقلبی هم نیست ، جنسی هست که شاید معادلش توی بازار نباشه و فقط یک شرکت تولید کننده ی اون کالاست و تقلبی نداره ولی در عوضش با وجود گرون بودن یا نرخ بالای اون کالا ، میبینیم که کیفیت خوبی نداره.اینم بده.درسته سال قبل یه شوک اقتصادی به اکثر شرکت های بزرگ مثل دیجی کالا بود و تعدیل نیرو زیاد داشتن ولی چه بسا سازماندهی خیلی خوبی هم ندارن و نتونستن نیروی کافی برای بحث نظارت روی کار فروشندگان شون داشته باشن و من الان به خاطر همین چیزا و همچنین گرون بودن بعضی کالاهاشون ، حدودا 30 تا 40 درصد خریدهای سابقم که از دی جی کالا بودم رو از فروشگاه های دیگه انجام میدم.مثلا گوشی نوت 9 رو برادرم دو ماه پیش از فروشگاهی 9 تومن خرید ، همین گوشی رو دیجی کالا به اسم گارانتی دار که شرکت گارانتی کننده اش هم چندان معتبر نبود ، 10 و نیم میلیون میفروخت.یه جورایی تا قبل از بسته شدن سامانه ی گمرگ این انحصار گرایی توی یک سال گذشته از دست دی جی کالا خارج شد.دیجی کالا تا قبل از بحث گرونی دلار ، قیمت گوشی های هواوی که میفروخت خیلی خوب بود.خصوصا گوشی هایی که تازه به بازار اومده بودن.

یه سایتی هم بود که قبلا ازشون یه بشقاب مینا کاری خریده بودم که نزدیک به 8 روز با معطلم کردن .کلا توی بحث خرید کالا از فروشگاه هایی که قبلا تجربه ی خرید ازشون نداشتم ، حتما و حتما اول از همه بررسی میکنم که نمادهایی مثل اینماد رو داشته باشن و بعدش تماس گرفتن و اینکه اون کالا رو موجود دارن و قیمتش هم با توجه به ثبات نداشتن نرخ ارز ، به روز یا خیر.

سایت اینماد

https://enamad.ir/

گزینه ی اطمینان از اصالت و تایپ آدرس سایت بدون http

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان عزیز. من هم یه تجربه بد دارم درباره خرید از دیوار.  طرف تایپ را با قیمت 500 هزار تومان اگهی کرده بود و من هم وسوسه شدم و پول را به حساب ایشان واریز کردم و از فردای ان روز که قرار بود با تیپاکس برای من ارسال کنند دیگه گوشی را جواب ندادند. من به پلیس فتا هم گزارش دادم. خواستم پیام اگهی ایشون و نام و مشخصات ایشون را اینجا بذارم که دوستان دیگه را فریب ندهند. 

09187977613

محمد خضراوی برزو

Screenshot_20210308_120804_ir.divar.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 57 دقیقه قبل، Saeedkhl گفته است :

سلام دوستان عزیز. من هم یه تجربه بد دارم درباره خرید از دیوار.  طرف تایپ را با قیمت 500 هزار تومان اگهی کرده بود و من هم وسوسه شدم و پول را به حساب ایشان واریز کردم و از فردای ان روز که قرار بود با تیپاکس برای من ارسال کنند دیگه گوشی را جواب ندادند. من به پلیس فتا هم گزارش دادم. خواستم پیام اگهی ایشون و نام و مشخصات ایشون را اینجا بذارم که دوستان دیگه را فریب ندهند. 

09187977613

محمد خضراوی برزو

خیلی متاسفم. قیمتی که گذاشته بود کاملا مشکوک بود . مدتی که تو دیوار آگهی قرار میدم با پیش  شماره ۰۹۱۴ تماس  میگیره اکه ممکنه من نصف هزینه رو کارت به کارت میکنم شما بفرست دستم که رسید بقیه پرداخت میکنم آخه من از دیوار چند روز پیش خرید کردم پول زدم طرف برام نفرستاد .چند روز بعد با شماره ایرانسل زنگ زد این داستان یک جور دیگه تعریف کرد یادش رفته بود . یکبار هم از یدکی ایمان شمع خریدم به اصرار این که شمع ببر  باعث ضرر یک میلیونی بهم شد وقتی تماس گرفتم گفت دیگه نمیارم . البته خیلی وقته ازش خرید نمیکنم ولی انتطار داشتم پس بگیره

ویرایش شده در توسط وحید ۱۹۸۰
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، وحید ۱۹۸۰ گفته است :

خیلی متاسفم. قیمتی که گذاشته بود کاملا مشکوک بود . مدتی که تو دیوار آگهی قرار میدم با پیش  شماره ۰۹۱۴ تماس  میگیره اکه ممکنه من نصف هزینه رو کارت به کارت میکنم شما بفرست دستم که رسید بقیه پرداخت میکنم آخه من از دیوار چند روز پیش خرید کردم پول زدم طرف برام نفرستاد .چند روز بعد با شماره ایرانسل زنگ زد این داستان یک جور دیگه تعریف کرد یادش رفته بود . یکبار هم از یدکی ایمان شمع خریدم به اصرار این که شمع ببر  باعث ضرر یک میلیونی بهم شد وقتی تماس گرفتم گفت دیگه نمیارم . البته خیلی وقته ازش خرید نمیکنم ولی انتطار داشتم پس بگیره

بسی جالب این اقا واسه یه دست سوزن انژکتور 500 تومنی هم پدر منو در اورده هی زنگ میزنه که بیاد اینجا من به دستم رسید پولو میزنمو و این داستانا یا ادرس یگید ئوستان بفرستم 

خیلی مردم  خوبی داریم

در ۱ ساعت قبل، Saeedkhl گفته است :

09187977613

محمد خضراوی برزو

سلام واقعا متاسفم فدا سرت به هر حال تجربه شد منم یادمه سال 95 که لاستیک فابریک جفتی 350 بود یکی زیر صفری گذاشته بود 4 تاش 300 تومان 

منم پولو زدمو ....

در کل خودمون هم بخوایم جنسی رو پایین قیمت بزاریم 100-200 کمتر میزاریم نه یهو یک چهارم قیمت 

هیچ ارزونی بی علت نیست 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، وحید ۱۹۸۰ گفته است :

من تو این داستان خودمو مواخذه میکنم که وسوسه شدم  و اعتماد کردم  پول بیزبون را ریختم به حساب این طرف. ولی تجربه خوبی شد. به نظرم طرف شما هم مشکوکه. هزار تا داستان درست میکنند که بتونن شما را فریب بدن. لطفا بهشون اعتماد نکنید. 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، Saeedkhl گفته است :

من تو این داستان خودمو مواخذه میکنم که وسوسه شدم  و اعتماد کردم  پول بیزبون را ریختم به حساب این طرف. ولی تجربه خوبی شد. به نظرم طرف شما هم مشکوکه. هزار تا داستان درست میکنند که بتونن شما را فریب بدن. لطفا بهشون اعتماد نکنید. 

راه های کلاه برداری زیاد شده مثل راه های رسیدن به خدا . یکی از دوستان تعریف میکرد که تو دیوار آگهی کردم طرف تا درب خونه اومد و بهم گفت اکه ممکنه برام یک کیسه بیار جابجایی با موتور سخته بنده خدا تا رفته بود بیاره طرف رفته بود . خیلی مراقب باشید اگه جلو شما هم کارت به کارت کردن تا وقتی به حساب شما نیومده قطعه رو  ندید تراکنش جعلی هم درست میکنند .من خیلی وقته فقط حضوری خرید میکنم یا از فروشنده مطمئن . چندبار پیش اومده که حضوری مراجعه کردم   متوجه شدم فیکه. همیشه سلامت باشید

ویرایش شده در توسط وحید ۱۹۸۰
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، amir_.mo گفته است :

بسی جالب این اقا واسه یه دست سوزن انژکتور 500 تومنی هم پدر منو در اورده هی زنگ میزنه که بیاد اینجا من به دستم رسید پولو میزنمو و این داستانا یا ادرس یگید ئوستان بفرستم 

خیلی مردم  خوبی داریم

سلام واقعا متاسفم فدا سرت به هر حال تجربه شد منم یادمه سال 95 که لاستیک فابریک جفتی 350 بود یکی زیر صفری گذاشته بود 4 تاش 300 تومان 

منم پولو زدمو ....

در کل خودمون هم بخوایم جنسی رو پایین قیمت بزاریم 100-200 کمتر میزاریم نه یهو یک چهارم قیمت 

هیچ ارزونی بی علت نیست 

بله. من قبل از این بارها خرید هامو از دیوار بدون اینکه طرف را ببینم بدون مشکل انجام میدادم و هیچ وقت فکر نمیکردم یروزسرم کلاه بره. به نظرم این تجربه 500هزار تومنی برام لازم بود. 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

متاسفم این اتفاق برات افتاده

اگه تونستی همیشه برا خرید از دوستان همون شهر کمک بگیر  بارها شده که دوستان گفتن فلان اگهی  رو زنگ  بزن گفتم میام حضوری میگیرم طرف پیچونده

الان خودم یه جنسی تو اصفهان میخوام به یکی دوستان انجمن گفتم بره زحمتشو برام بکشه

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

درود

در خصوص سایت دیوار :

1) از واریز هر گونه وجهی "بیعانه" ، "کل مبلغ" پیش از دریافت خود داری فرمایید.

طبق قوانین دیوار این روال ممنوع است و در صورتی که از شما کلاه برداری نمایند تا موضوع در شورای "حقیقت یاب!!!" دیوار بررسی نشود همچنان شخص کلاه بردار به کار خود ادامه می دهد. صرفا شما را به پلیس فتا و دادسرا فلان ناحیه رهنمون می کنند! اگر جنسی واقعا نیاز دارید و امکان مراجعه حضوری ندارید از فروشنده بخواهید در سایت هایی نظیر esam  که با دریافت تعرفه ای معامله امن را شکل میدهند، جنس را آگهی کند. در این قبیل سایت ها از فروشنده بخواهید از تمامی زوایا تصاویری گإاشته و بصورت کتبی وضعیت سلامت کالا را تضمین کند که در صورت عدم درج، مجدد متضرر خواهید شد.

2) در خصوص سایت دیجیکالا

این سایت از فروشندگان تعرفه های سنگینی اخذ می کند لذا اصولا قیمت از بازار بالاتر است با اینحال برخی اوقات بدلیل افزایش قیمت ناگهانی در بازار همچنان قیمت آن جنس در دیجیکالا و حتی از نمایندگی پایین تر است ! با اینحال طی چند سال اخیر اجناس بی کیفیت، دارای اشکالی خاص، تقلبی و ...در دیجیکالا چه توسط خود به عنوان عرضه کننده و چه دیگر عرضه کنندگان مشاهده شده است. در هنگام خرید دقت داشته باشید در قسمت توضیحات کالا دارای "تضمین برگشت کالا" به طور مثال طی 7 روز باشد، در صورت وجود  بند صرفا "تضمین سلامت کالا" امکان برگشت کالا و استرداد برگشت غیر ممکن خواهد بود.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، Spring گفته است :

درود

در خصوص سایت دیوار :

1) از واریز هر گونه وجهی "بیعانه" ، "کل مبلغ" پیش از دریافت خود داری فرمایید.

طبق قوانین دیوار این روال ممنوع است و در صورتی که از شما کلاه برداری نمایند تا موضوع در شورای "حقیقت یاب!!!" دیوار بررسی نشود همچنان شخص کلاه بردار به کار خود ادامه می دهد. صرفا شما را به پلیس فتا و دادسرا فلان ناحیه رهنمون می کنند! اگر جنسی واقعا نیاز دارید و امکان مراجعه حضوری ندارید از فروشنده بخواهید در سایت هایی نظیر esam  که با دریافت تعرفه ای معامله امن را شکل میدهند، جنس را آگهی کند. در این قبیل سایت ها از فروشنده بخواهید از تمامی زوایا تصاویری گإاشته و بصورت کتبی وضعیت سلامت کالا را تضمین کند که در صورت عدم درج، مجدد متضرر خواهید شد.

2) در خصوص سایت دیجیکالا

این سایت از فروشندگان تعرفه های سنگینی اخذ می کند لذا اصولا قیمت از بازار بالاتر است با اینحال برخی اوقات بدلیل افزایش قیمت ناگهانی در بازار همچنان قیمت آن جنس در دیجیکالا و حتی از نمایندگی پایین تر است ! با اینحال طی چند سال اخیر اجناس بی کیفیت، دارای اشکالی خاص، تقلبی و ...در دیجیکالا چه توسط خود به عنوان عرضه کننده و چه دیگر عرضه کنندگان مشاهده شده است. در هنگام خرید دقت داشته باشید در قسمت توضیحات کالا دارای "تضمین برگشت کالا" به طور مثال طی 7 روز باشد، در صورت وجود  بند صرفا "تضمین سلامت کالا" امکان برگشت کالا و استرداد برگشت غیر ممکن خواهد بود.

شما هر جنسی از دیجی کالا بخری میتونی تا 7 روز پس بفرستی اصلن هم اما اگر نداره پس میگیره اگه VIP باشی تا 30 روز میتونی پس بفرستی پول رو هم هر مبلغی باشه تا 1 روز پس میده برا من که اینجوری بوده

ویرایش شده در توسط spartan3
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری