mrg66

معایب و محاسن پژو ۲۰۶ مدل جدید (تمامی تیپ ها)

3,959 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

من تقريبا تمامي پست ها رو خوندم و جا داره بعنوان مصرف كننده پژو ٢٠٦ وي هشت مدل ٩٥ تحويل خرداد چند نكته رو بگم

من قبل از خريد اين خودرو تمامي محصولات هم رده مخصوصا خودرو هاي چيني رو سوار شدم و تست كردم و در نتيجه با اطمينان كامل اس دي وي هشت رو خريد كردم و الان ٢٠٠٠ كيلومتري باهاش رانندگي كردم و يه مسافرت چند روزه هم باهاش رفتم، از نظر نرمي و بي سر و صدايي حرف نداره ، شتابش خوبه و بهتر هم ميشه ، دنده ها خوب جا ميره ، و هيچ مشكلي ندارم باهاش ، تا ده هزار باهاش رانندگي ميكنم و عيب ها رو مينويسم و ميرم نمايندگي براي رفع عيوب احتمالي ، روغن رو روي ٣٠٠٠ عوض ميكنم . ولي واقعا قابل مقايسه با هيچ كدوم از هم رده هاش نيست مخصوصا دنا و پرشيا كه واقعا بي كيفيت و بي دقت طراحي و بازسازي شده .

باز هم ميام و مينويسم از ماشينم

پيروز باشيد .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

223340
223337 موتورش هرچی هست مصرف و شتابش خوبه . الان که ماشینم حدود 6000 تا کار کرده خیلی نرم شده و اینقدر بی صدا هست که خیلی موقع ها خلاصه یا پشت چراغ قرمز و ترافیک یا

ممنون بابت توضیحات کاملتون

در مورد دوشاخ بهینه کلاج دوستان اشاره کردند که ظاهرا هنوز فراخوان تعویض نیومده. درسته؟ یعنی برای شما موردی عوض کردند

من از یکی از نمایندگی های کاشان پرسیدم گفت فعلا مراجعه برای گارانتی تیپ 5 به مراتب بیشتر بوده.

البته متاسفانه نپرسیدم برای کدوم مورد خرابی.

در مورد ترمز هم شنیدم تیپ 5 مشکل داره و صدای جیغ توی این سری شایع هست.

بهش بر خوردید؟

ممنون

خواهش میکنم . قسمت 2 شاخ و بلبرینگ کلاچ ماشینم مشکل داره و خراب هست و لوازمش رسیده و فردا قراره اینا و اگر نیاز باشه صفحه دیسکش هم عوض بشه و فراخوان نبوده یا من اطلاع ندارم و بخاطر مشکلش داره عوض میشه .

در مورد ترمز هم درسته ، چرخ های عقب تو حرکت گه گاه سوت داره که گفتن باید منتظر فراخوانش باشید و با تعویض لنت و دیسک اینا درست نمیشه چون روی ماشینهای دیگه تست کردند و اینا رو عوض کردند هم حل نشده ، دارن میبینند مشکل دقیقا چیه که فراخوان بدن . برا یکی دوتا ماشین دیگشون بوده که فراخوان دادن برای 206 هنوز خبری نیست البته باز فردا میپرسم ولی خیلی به ندرت سوت میکشه ظاهرا لنت ها بعضی اوقات درگیره که باید چندین بار ترمز بزنید تا آزاد کنه و سوت نکشه . چندین هفته هست که به ندرت اینطور میشه . البته گیرایی ترمز ها بسیار خوبه و ترمز این ها خیلی بهتر از اون 89 که داشتم هست . یعنی شتاب و مصرف و ترمز و نرمی دنده های این 95 خیلی بهتر از 89 که داشتم هست .

لینک به ارسال

223295 سلام دوستان

این اولین پست من در این فروم هست. :grin::grin::grin:

من چند ساعت وقت گذاشتم و تقریباً تمام پست های این تاپیک رو خوندم. اما در نهایت نتونستم به یه نتیجه گیری کلی برسم.

من می خوام یه ماشین تحویل 45 روزه ثبت نام کنم. و اصلا کاری به ماشین های فرانسوی یا تولید سالهای گذشته ندارم. (فقط سوالم راجع به ماشین های سال 95 هست)

مزیت های تیپ 5 سال 95 به ایراد هاش می چربه؟

موتور tu5 موجود در این ماشین ساخت کجاست؟

تیپ دو بی دردسر تر نیست؟(اس دی رو دوست ندارم! و از گزینه هام خارجه. فقط تمرکزم روی هاچ بک هست)

من می خوام ماشین رو چند سال نگه دارم پس برام مهمه که بابت چند تا آپشن اضافه، ماشین خیلی اذیتم نکنه. (گرچه می دونم کسی که ماشین ایرانی می خره باید پی این جور چیزا رو هم به تنش بماله)

بسیار ممنون :razz::razz::razz::razz::razz:[/quote

سلام دوست عزیز

حقیقتش رو بخوای ماشینهای تحویلی ایران خودرو شانسی هستن وممکنه خیلی خوب و بدون مشکل دربیان و ممکنه از شانس بد از اول با ایراد باشه

منم مثل شما هاچ بک رو بیشتر دوست دارم و واسه من که میخوام توشهر تو جای کم پارک کنم بهترین گزینه هست

ما یه تیپ 5 94 داریم و از زمانی که تحویل گرفتیم همش نگران بودن که با کلی ایراد و اشکال مواجه بشیم از بس که تو تاپیک ها بد میگفتن از این 206 جدیدا

ولی شکر خدا بعد 11000 تا کارکرد مشکل خاصی نداشته فقط صدای داشبورد داشت یکم که اونم خودبخود صداش حذف شد :o فقط کلاجش به نرمی اولش نیست ولی مشکل صدای درجای کلاچ یا صدای تسمه مانند نداره شیشه شور عقبش کار نمیکرد که تو نمایندگی درستش کردن. واسه دوشاخ کلاجشم نماینده آشنای معتبریه گفت بیخودی تا مشکلی نداره دست نزنید بهش

منم ترغیب شدم و یه تیپ 5 مدل 95 گرفتم با اینکه حدود 3000 تا بیشتر کارنکرده ولی منو شرمنده نکرده و مشکل خاصی ندیدم

حتی با اینکه دوشاخ کلاجش رو از نوع بهینه شده نزاشتن تا الان مشکلی نداره و حتی صفحه کلاج و دیسکش با اینکه احتمالا ازین ایرانی ها باشه کلا شتاب و کنده شدن خوبی داره و راحت در هرشرایطی راحت جا میره حالا عمر مفیدش چقدر باشه خدا میدونه

1000تای اول رو اگه مراعاتش کنی و کلا بعدا هم دور موتور رو تا کات آف نبری( بالاخره قطعات موتور ایرانیه وش ما نمیدونی موتور ماشینت چقدر قطعاتش به دقت عملیات حرارتی و تستهای اولیه براش انجام شده عوامل زیادی دخیله) فکر نمیکنم ایراد موتوری داشته باشی

در مورد آپشن هاش همین سیستم تهویه اتوماتش یه زیبایی به کنسول داده و خیلی راحت و کارا هست تا مدل دستی تیپ 2

ما هنوز یه تیپ 1 مدل 80 داریم که دست پدرمه و میگه نمیفروشمش کار راه اندازه تازه فول فرانسویه و کل کارکردش 143000 تاست ولی خوب مشخصه ضعف موتورش:grin: ولی کلا تیپ 2 موتورش زود ضعیف میشه و تا میتونی طرف تیپ 2 نرو اگه میخوای سالها داشته باشی ماشینت رو

خواهش میکنم . قسمت 2 شاخ و بلبرینگ کلاچ ماشینم مشکل داره و خراب هست و لوازمش رسیده و فردا قراره اینا و اگر نیاز باشه صفحه دیسکش هم عوض بشه و فراخوان نبوده یا من اطلاع ندارم و بخاطر مشکلش داره عوض میشه .

در مورد ترمز هم درسته ، چرخ های عقب تو حرکت گه گاه سوت داره که گفتن باید منتظر فراخوانش باشید و با تعویض لنت و دیسک اینا درست نمیشه چون روی ماشینهای دیگه تست کردند و اینا رو عوض کردند هم حل نشده ، دارن میبینند مشکل دقیقا چیه که فراخوان بدن . برا یکی دوتا ماشین دیگشون بوده که فراخوان دادن برای 206 هنوز خبری نیست البته باز فردا میپرسم ولی خیلی به ندرت سوت میکشه ظاهرا لنت ها بعضی اوقات درگیره که باید چندین بار ترمز بزنید تا آزاد کنه و سوت نکشه . چندین هفته هست که به ندرت اینطور میشه . البته گیرایی ترمز ها بسیار خوبه و ترمز این ها خیلی بهتر از اون 89 که داشتم هست . یعنی شتاب و مصرف و ترمز و نرمی دنده های این 95 خیلی بهتر از 89 که داشتم هست .

سلام

مال من چرخ عقب صدای سوت نداره ولی وقتی رو سرعتگیر میره تا سرعتم کمه احساس میکنم از چرخهای عقب صدای برخوری یه واشر فلزی که تو جاش لقه میاد صدای زیادی نیست و تو اتاق صداش نمیاد و ماشین رو از سمت در عقب در حالت ایستاده که ت*** میدی به یه طرف این صدای واشر مانند شنیده میشه احساس میکنم از پشت دیسکهای عقبه امیدوارم از اکسل نباشه

ین اولین پست من در این فروم هست. :grin::grin::grin:

من چند ساعت وقت گذاشتم و تقریباً تمام پست های این تاپیک رو خوندم. اما در نهایت نتونستم به یه نتیجه گیری کلی برسم.

من می خوام یه ماشین تحویل 45 روزه ثبت نام کنم. و اصلا کاری به ماشین های فرانسوی یا تولید سالهای گذشته ندارم. (فقط سوالم راجع به ماشین های سال 95 هست)

مزیت های تیپ 5 سال 95 به ایراد هاش می چربه؟

موتور tu5 موجود در این ماشین ساخت کجاست؟

تیپ دو بی دردسر تر نیست؟(اس دی رو دوست ندارم! و از گزینه هام خارجه. فقط تمرکزم روی هاچ بک هست)

من می خوام ماشین رو چند سال نگه دارم پس برام مهمه که بابت چند تا آپشن اضافه، ماشین خیلی اذیتم نکنه. (گرچه می دونم کسی که ماشین ایرانی می خره باید پی این جور چیزا رو هم به تنش بماله)

بسیار ممنون :razz::razz::razz::razz:

در ضمن من تجربه داشتن ماشین چینی رو داشتم ازین mvm315 که سال 92 از بس از 206 ها بد میگفتن خریدیم که کاش نمیخریدیم واقعا معلوم نیست چی رو رو شاسی ماشین که مثه تیرآهن 12 بود نصب کرده بودن . تو پیچیدن سریع عقب ماشین سر میخوردکیت ای بی اس سوخت آب خورده بود بهش تا گارانتی عوضش کنه جونم کف دستم بود یکم تند میرفتی ترمز میگرفتی سر میخورد 15 متر بعد وایمیستاد.کاسه های عقبش لنت مصرف میکردن اساسی :banghead:

موتورش اصلا طراحی موتور جدید رو نداشت مثل موتور پراید بود قیافش تازه میگفتن اطریش طراحی کرده براش

خلاصه با بدبختی و کلی ضرر فروختیمش خواستم بگم لاستیک 206 میارزه به 100 تا مدل mvm و ماشینای تو این رده

206 لااقل طراحی فرانسه و یه شعور و استانداردی پشتش بوده حالا هرچی هم قطعاتش ایرانی باشه چون طراحیش درسته ایمنی و هندلینگ و پایداری خوبی داره

اگر کیفیت قطعه خوب باشه مشکلی نخواهی داشت

آپشنهاش هم نسبت به خودش خیلی خوبه

در ضمن تو نمایندگی دزدگیر نزار که تا بتونن گرون حساب میکنن برات و اینکخ اگه خودشون نزارن از گارانتی خارج میشه و این حرفها همش واسه اینه که خودشون واست نصب کنن و همش الکیه

لینک به ارسال

بهترین مدل 206 کدوم مدلش بود؟

موتور مدل 90 تیپ 5 کجاییه؟

لینک به ارسال

223390 بهترین مدل 206 کدوم مدلش بود؟

اگه منظورتون از مدل تیپش باشه به نسبت هزینه و کاربری تون میتونید تیپ 5 و 6 رو انتخاب کنید که تنها مزیت تیپ 6 گیربکس اتوماتیک هستش ( البته اگه اتومات میخواید مجبورید مدل 90 به پایین بخرید چون دیگه تولید نشده تا حالا)

اما اگه منظورتون سال تولید باشه به نظر من 206 های جدید هم تا حدودی قابل اطمینان هستن و از نظر امکاناتی که به صورت فابریک روشه جدیدا بهتره

- موتور های مدل 90 تا حدودی ساخت ایران بود و بخش های مهمیش نظیر ecu , دریچه گاز و انژکتور و یه سری دیگه ساخت خود فرانسه بودن.

من اگه حای شما بودم یه 206 تیپ 5 مدل 89و90 تر و تمیز واقعی پیدا میکردم و به جای پولی که برا ماشین صفر بدم اونو ردیف میکردم و برخی امکانات خفنش مثله lcd type b و کروز کنترل و چراغ شورش رو فعال میکردم و حالشو میبردم

لینک به ارسال

223393

اگه منظورتون از مدل تیپش باشه به نسبت هزینه و کاربری تون میتونید تیپ 5 و 6 رو انتخاب کنید که تنها مزیت تیپ 6 گیربکس اتوماتیک هستش ( البته اگه اتومات میخواید مجبورید مدل 90 به پایین بخرید چون دیگه تولید نشده تا حالا)

اما اگه منظورتون سال تولید باشه به نظر من 206 های جدید هم تا حدودی قابل اطمینان هستن و از نظر امکاناتی که به صورت فابریک روشه جدیدا بهتره

- موتور های مدل 90 تا حدودی ساخت ایران بود و بخش های مهمیش نظیر ecu ' date=' دریچه گاز و انژکتور و یه سری دیگه ساخت خود فرانسه بودن.

من اگه حای شما بودم یه 206 تیپ 5 مدل 89و90 تر و تمیز واقعی پیدا میکردم و به جای پولی که برا ماشین صفر بدم اونو ردیف میکردم و برخی امکانات خفنش مثله lcd type b و کروز کنترل و چراغ شورش رو فعال میکردم و حالشو میبردم[/quote']

چراغ شور امکانات خفنه؟؟؟

کروز ک رو مدلا جدیدم نصب میشه ولی هزینش بیشتره من پرسو جو کردم ال سی دی مدلای جدیدم زیاد بد نیست به نظر من خوبه البته نظر شما مهترمه

لینک به ارسال

سلام.دوستان چند تا سوال داشتم

من مدل ۸۴ دارم اما چون دیگه قدیمی شده میخوام عوضش کنم و وی۸ مدل ۹۵ بگیرم اما

شنیدم دریچه گازشون سیمی شده! آیا میشه روشون کروز کنترل نصب کرد؟

مگه سیستم ۲۰۶ های جدید مولتی پلکس نیست؟

آیا مدل فولشون امکانات برقیش کامله؟

لینک به ارسال

223393

- موتور های مدل 90 تا حدودی ساخت ایران بود و بخش های مهمیش نظیر ecu ' date=' دریچه گاز و انژکتور و یه سری دیگه ساخت خود فرانسه بودن.

من اگه حای شما بودم یه 206 تیپ 5 مدل 89و90 تر و تمیز واقعی پیدا میکردم و به جای پولی که برا ماشین صفر بدم اونو ردیف میکردم و برخی امکانات خفنش مثله lcd type b و کروز کنترل و چراغ شورش رو فعال میکردم و حالشو میبردم[/quote']

چراغ شور امکانات خفنه؟؟؟

کروز ک رو مدلا جدیدم نصب میشه ولی هزینش بیشتره من پرسو جو کردم ال سی دی مدلای جدیدم زیاد بد نیست به نظر من خوبه البته نظر شما مهترمه

دوست عزیز تو این رنج قیمت ماشین فکر نمیکنم ماشینی حتی همین چراغشوری که از نظر شما اصن خفن نیس رو داشته باشه

حالا بماند من منظورم همه امکاناتی بود که روی اون سیستم مالتی پلکس میشه نصب کنم، و شما احتمالا با تایپ b کار نکردی و از امکانات بی نظیری که داره خبر نداری، خمون فالتایی که میده به اندازه یدونهاز این lcd های ایرانخودرو میرزه.

البته من خودمم تیپ 5 مدل 94دارم و از نظر امکانات ازش راضیم ولی نمیشه منکر غنی بودن سیستم برق مدل های قدیمی بود(البته اگه پول و پشتکار فعال کردنش وجود داشته باشه)

لینک به ارسال

دوستان من الان ماشينو گرفتم تحويل،تا خونه اومدم خيلي بوي صفحه كلاچ ميده ! طبيعيه ايا چون صفره ؟!! يا رانندگي نكنم باهاش برم نمايندگي ؟ كمك لطفا .. [prr]

لینک به ارسال

223454 دوستان من الان ماشينو گرفتم تحويل،تا خونه اومدم خيلي بوي صفحه كلاچ ميده ! طبيعيه ايا چون صفره ؟!! يا رانندگي نكنم باهاش برم نمايندگي ؟ كمك لطفا .. [prr]

بوی صفحه کلاچ چیه دیگه :-(

احتمالا بوی نوییش هست تا چند روز صبر کنید ببینید مشکلی هم فیزیکی هم به وجود میاد یا نه .

ولی احتمالا همون بوی نویی پلاستیک های داشبورد و صندلی هاست و همچنین اصلا بوی صفحه کلاچ چجوری میخواد بیاد توی ماشین

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری