206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

16,536 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، majid924 گفته است :

کسی که رفت icu روی 200 میلیون تومان باید فکر کنه هزینه اتاق شبی 6 تومان است داروهای کرونا بسته به شدت بیماری خیلی بالا هست تزریق ای وی جی و ردمیسیر 2میلیون تومان می شود داروهای دیگر بماند 2نفر از اشناهای ما به بیمارستان رفتند هر دو حدودا 200میلیون خرج کردند تا زنده برگشتند  

حالا این مطلب را نوشتم شاید خیلی ها بترسند و نگران شوند اما من خدمت همه باید بگم کرونا این قدر ترسناک نیست تمام کسانی که وارد مراحل خطرناک کرونا می شوند کسانی هستند که روزهای اولی ابتلا به کرونا را جدی نمی گیرند اگر کرونا در چند روز اول ابتلا تحت کنترل نباشد عاقبتی جز درگیری ریه نخواهد داشت وقتی ریه درگیر شد درمان کرونا سخت می شود 

با احساس علایم سریعا به پزشک مراجعه کنید و شروع به مصرف چرک خشک کن داکسی سیکلین کنید تنها داروی اولیه کنترل کرونا فقط فقط چرک خشک کن ها هستند اگر کسی در مصرف چرک خشک کن ها تعلل کند در عرض چند روز شاهد پیشرفت کرونا و درگیری ریه خواهد بود درگیری ریه هم یعنی تنگی نفس و تنگی نفس هم یعنی نیاز شدید به اکسیژن و ای سی یو و بعدش هم خدا داند چه شود اما اگر در اوایل ابتلا به کرونا سریعا چرک خشکن مصرف کنیم به احتمال خیلی زیاد از درگیری ریه جلوگیری می شود 

به هیچ عنوان نباید آنتی بیوتیک مصرف کرد چون کرونا یک نوع ویروس هست و نه باکتری که آنتی بیوتیک مصرف کرد .

بهترین چیز که هنوز هم دقیق نمیشه در موردش نظر قطعی داد مصرف روزانه 500 میلی گرم ویتامین C در دو نوبت هست یعنی در مجموع روزی 1 گرم . روزی یک تا 2 عدد نهایتا قرض جوشان استیل سیستیین که توی ایران با اسم تجاری ACC توی داروخانه ها میشه تهیه کرد. مصرف چای سبز همینطور در همان روزهای اول ابتلا هستش .

ایمونوگلوبولین IVIG به شدت سخت پیدا میشه و حتی برای بیماری که کرونا مبتلا شده سازمان غذا و دارو نمیذاره استفاده کنن .

تنها توصیه برادرانه ای که میشه کرد رعایت کردن فاصله با افراد هستش و استفاده از ماسک N95 اون هم نه این ماسک هایی که توی ایران متاسفانه میدن مردم و هیچ کیفیتی نداره .

راستی اگر کسی این مطلب رو میخونه و اطرافیانش درگیر این بیماری هستن به هیچ عنوان ویتامین ب12 و یا آمپول نوروبیون رو بگید استفاده نکنند چون به شدت میزان درگیری ریه بالا میره 

امیدوارم کسی گرفتارش نشه چون واقعا جدال بین مرگ و زندگی هستش برای بعضی از افراد .

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان و متخصصان عزیز

خدایش من از تاپیک های تخصصی  شما خیلی استفاده کردم دمتون گرم این موضوعات بی شک لازم هر ۲۰۶ سواری هستش

عزیزان در مورد ریمپ کردن ای سی یو کسی اگه کسی تجربه داره و آدم کار بلد سراغ داره لطفا راهنمایی کنه 

ماشین من خیلی کپ میکنه چه موتورسرد چه گرم مدلشم ۸۳ تیپ ۳ اما بعد از کپ اولیه شتابش معرکه ست 

ممنونم 

لینک به ارسال

دیروز یه مبلغی حواله پایا شد  برام ساعت 13.30 بود تا الان نیومده به حسابم ؟ قبلا نهایت تا صبح میومد از کجا چطور میشه پیگیری کرد ؟

لینک به ارسال

دستورالعمل های شما برای کرونا ساده است که شاید حتی با بدون دارو هم خوب شود فقط یک تب و لرز ساده چند روزه باشد ولی همین کرونا ساده در بعضی ها منجر به یک فاجعه می شود که اسمش فاجعه تاخیر اسمش هست چون طرف فکر می کند کرونا اون هم مثل همه است همه گرفتند و خوب شدند حالا من هم گرفتم مثل بقبه به زودی خوب می شوم نه بزرگوار بدن هر فردی با بقیه فرق می کند و تعداد اندکی کرونا به ریه انها می زد  و درمان این افراد واقعا سخت هست

تو بیمارستان فقط چرک خشک کن های قوی استفاده می شود حالا چه چرک خشک کنی خدا داند هر چی چرک خشک کن هست تزریق می شود تا یکی از انها جواب دهد 

در شرایط فعلی دستورالعمل درمان کرونا در تمام بیمارستانها مشابه هم هست و تمام بیمارستانها حدودا از یک روش استفاده می کنند که انتی بیوتیکها و کورتون ها خط اول درمانی هستند انچه من در 20 روز درمان 2تا از نزدیکان در بیمارستان اسیا  با چشم خودم دیدم این بود و تمام مشکلات از انجا شروع شد که مصرف چرک خشک کن دیر اقدام شده بود 

و ریه درگیر شده بود  

روش من اینه به دوستان عرض می کنم خوردن داکسی سیکلین یا ازیترومایسین یا حتی سفکسیم یا تاوانکس ضرری ندارند اگر به بیمارستانها پاتون بی افتد مشاهده می کنید سفتری ازون مثل اب خوردن در حال تزریق است 

در درمان کرونا یک هفته اول زمان طلایی است امیدوارم دوستانی که واقعا تجربه درگیری کرونا دارند تجربیات خود را بیان کنند چون همین دوستانی که از اقوام من بودم به این دلیل icuرفتند که پزشک معالجه توصیه می کرد که نیازی به مصرف انتی بیوتیک نیست در حالیکه در بیمارستان روزانه 3عدد چرک خشک قوی تزریق می شود 

همین دکتر معالجه اولیه ما  که از اقوام هم هست الان برای تمام بیمارانش در درمان کرونا فقط چرک خشک کن تجویز می کند طرف حتی یک عطسه بکنه بهش داکسی سیکلین می دهد من شاید بعضی اوقات در مطبش باشم مشاهده می کنم به همه توصیه می کنه چرک خشک کن فراموش نشود 

بهر عنوان چون من خودم از نزدیک نه ..کاملا درگیر کرونای مادرم و برادرم هایم بودم و کار انها به سخت ترین مرحله یعنی حتی دیالیز نیز رسید و 5 مرحله دیالیز شدند دقیقا 20 روز تو icu بودم و برای تهبه داروها هر روز بیمارستان رفته ام و درمان انها را دیده ام و توصیه شدید دارم یک بسته چرک خشک کن حتما بخورید ، نوروبیون و ویتامین سی هیچ تاثیری در درمان کرونا ندارند فقط وضعیت جسمی بدن را درمان می کنند کسی که کرونا گرفته باید تقویت شود خوب بهش مواد تقویتی می دهند اما درمان کرونا با انتی بیوتیکها و خصوصا کورتون ها می باشد  

حتی مادر یکی از دوستان من که در تبریز بود و پارتی داشت علاوه بر همه موارد ذکر شده 3بار هم دیالیز واقعی شد که50 میلیون پول این دیالیز ها بود تازه این دیالیز با پارتی بازی بود چون فیلتر دیالیز گیر نمی اید و این خانم هم چون پسرش در بیمارستان کار می کنه توانست فیلتر دیالیز پیدا کنه 

من دکتر نیستم ولی از بس تو بیمارستان بودم و با چشم خودم می دیدم به اقوام چه می دادند دارم به شماها فقط انچه رخ داده است را می گم  بیماران کرونایی یک قرص شپش کشی به اسم ایمی مکرین استفاده می کنند که یک بسته 30 تایی ان اگر گیر بی اید بین 3میلیون الی 2میلیون است همین ایمی مکرین در همه بیمارستانها توصیه می شود شاید اسمش را کسی نشنیده باشد 

داروی بعدی دیگر ریه پیرفنیکس می باشد که 30 عدد ان الان بالای یک میلیون قیمتش است 

درمان کرونا را افرادی که تا تهش رفته اند شاید درک کنند 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

نگرانی دوستان رو درک میکنم اما شخصا با خوددرمانی مخالفم و نمیشه برای کسی نسخه پیچید اگر علایم دارید برید پیش متخصص اگر با کسی ک مشکوکه برید پیش متخصص از دکتر رفت نترسید من چند بار بیمارستان و شلوغی رفتم رعایت کردم تو شلوغی نبودم مشکلی نبوده 

از دوستان تقاضا دارم خودسرانه دارویی مصرف نکنند و حتما متخصص تجویز کنن

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

درود

دوستام میشه راهنمایی کنید چطور موتور رو تمیز کنم (زیر کاپوت)؟

خیلی ها میگن خودت بشور و خیلی ها میگن اصلا نشور! بعضی هم میگن ببر کارواش نانو یا بخارشور کن!!

چه جوری بی دردسر و راحت از شر چرک و کثیفی موتور خلاص بشم بدون نگرانی و با خیال راحت؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، akuda گفته است :

درود

خیلی ها میگن خودت بشور و خیلی ها میگن اصلا نشور! بعضی هم میگن ببر کارواش نانو یا بخارشور کن!!

چه جوری بی دردسر و راحت از شر چرک و کثیفی موتور خلاص بشم بدون نگرانی و با خیال راحت؟

سلام

شما اگه کارواش با آب یا نانو یا بخار ببری  یه سری کثیفیها سطحی رو میبره  ولی هیچ وقت روغنهای  عمیق رو نمیبره

به نظر من بهترین راه استفاده از اسپری موتورشو هست که از ۳۰ تومن داره به بالا و واقعا با بالا رفتن قیمت کیفیتشم معمولا بالا میره

میزنی  و چند لحظه بهش فرصت میدی تا چربیها رو حل کنه و با فرچه پلاستیکی برا  پلاستیکها و فرچه فلزی برا  قسمتهای فلزی موتور استفاده کن و اینکار رو چند بار تکرارکن و آب بگیر تا تمیز بشه 

بهترین  تمیز کردن موتور رو چند روز پیش یکی از دوستانم انجام داد 

موتور باز کرده بود رفت ۴ لیتر گازوییل یدونه اسپری و یه کارواش دستی اجاره کردموتور و داخل کاپوت ماشین ۸۶  رو جوری  تمیز کرد فکر میکردی الان از کمپانی در اومده 

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، akuda گفته است :

درود

درود

برای موتور ببرید بخار با نانو  بعد باد میگیرن نه ابی میمونه نه چیزی 

البته نباید زیاد نانو استفاده بشه شنیدم میگن باعث خرابی قطعات پلاستیکی میشه

کلا یکی دوبار اساسی با نانو موتور رو بشورن بعدا به دفعات مثلا 6ماه یه بار یه بخار در حد 15دقیقه بگیرن و سپس باد دیگه همیشه تمیز میمونه

زیرشویی هم با نانو و واترجت کارواش

خوده همینا یکی دوبار تکرار بشه کلا هرچی کثیفیه میبره

و همیشه تو خیابون دیدی اب یه جا جمع شده مجبورید ازش رد بشید با سرعت کم رد بشید که زیاد کثافت وارد موتور نشه

چون بیشترین کثیفی از همین ابای خیابون وارد میشه

میتونی اخرین پست تایپیکمو ببینی که چجوری موتور تمیز شده : لینکش تو امضام

ویرایش شده در توسط SiS
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، علی نارین گفته است :

سلام

شما اگه کارواش با آب یا نانو یا بخار ببری  یه سری کثیفیها سطحی رو میبره  ولی هیچ وقت روغنهای  عمیق رو نمیبره

به نظر من بهترین راه استفاده از اسپری موتورشو هست که از ۳۰ تومن داره به بالا و واقعا با بالا رفتن قیمت کیفیتشم معمولا بالا میره

میزنی  و چند لحظه بهش فرصت میدی تا چربیها رو حل کنه و با فرچه پلاستیکی برا  پلاستیکها و فرچه فلزی برا  قسمتهای فلزی موتور استفاده کن و اینکار رو چند بار تکرارکن و آب بگیر تا تمیز بشه 

بهترین  تمیز کردن موتور رو چند روز پیش یکی از دوستانم انجام داد 

موتور باز کرده بود رفت ۴ لیتر گازوییل یدونه اسپری و یه کارواش دستی اجاره کردموتور و داخل کاپوت ماشین ۸۶  رو جوری  تمیز کرد فکر میکردی الان از کمپانی در اومده 

اتفاقا منم تا فردا ماشین رو از نمایندگی تحویل میگیرم و موتورش رو کاملا سرویس کردند و کل ماشین (تو و بیرون) عین ماشین های رالی یا "چند سال خابیده" میمونه. ولی چون خرج زیاد کردم نمیخام با موتورشویی دوباره مجبور به تعمیر و تعویض بشم که بخاطر موتور شویی ممکنه سرم بیاد.

در 6 دقیقه قبل، SiS گفته است :

درود

برای موتور ببرید بخار با نانو  بعد باد میگیرن نه ابی میمونه نه چیزی 

البته نباید زیاد نانو استفاده بشه شنیدم میگن باعث خرابی قطعات پلاستیکی میشه

کلا یکی دوبار اساسی با نانو موتور رو بشورن بعدا به دفعات مثلا 6ماه یه بار یه بخار در حد 15دقیقه بگیرن و سپس باد دیگه همیشه تمیز میمونه

زیرشویی هم با نانو و واترجت کارواش

خوده همینا یکی دوبار تکرار بشه کلا هرچی کثیفیه میبره

میتونی اخرین پست تایپیکمو ببینی که چجوری موتور تمیز شده : لینکش تو امضام

حتما چک میکنم. البته من جای مناسبی ندارم که خودم بیوفتم به جونش و نو نوارش کنم. آپارتمان نشینم و متاسفانه شستشو اینجا کاملا ممنوعه! 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

باسلام داشتم شیشه ها ماشین تمیز میکردم سویچ روصندلی بود دستم خورد به  زبونه همه درها قفل شد سویچ موند داخل حالاباید چه کارکنم سویچ یدکم ندارم لطفا راهنمایی کنیدممنونم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری