6,424 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1398/09/15, 23:48:15، mosi sadat گفته است :

سلام دوستان یه طرحی برای خنک کردن روغن گیربکس وقتی که ترموستات بسته است  به فکرم رسید گفتم  مطرح کنم تا دوستان و اساتید نظرشان را بدهند که اگر ممکن باشه عملی کنم.

اما طرح همانطور که همگی شما می دانید  آب درون رادیات بخاری 206 همیشه با روشن شدن ماشین در جریان است و ربطی به ترموستات ندارد چون ورودی آب رادیاتور بخاری قبل از ترموستات است .حالا اگر ما خنک کن گیربکس را با با مسیر بخاری سری کنیم  یعنی آب از هوزینگ ترموستات  اول وارد خنک کن روغن گیربکس بشود و بعد از آن از خروجی خنک کن روغن وارد ورودی بخاری شودو ازسمت خروجی بخاری که روی آن پیچ هواگیری وجود دارد  وارد مسیر اصلی یا همان مسیر بسمت واتر پمپ شود  .ما همیشه جریان آبی که درجه حرارت آن با آب موتور یکی است در خنک کن روغن گیربکس داریم که بخصوص در مواقعی که در جاده رانندکی می کنیم و ترموستات بسته است  می تواند روغن گیربکس را در صورت لزوم خنک کند .که بنظر من داشتم ترموستات با درجه 89 در این حالت مفید خواهد بود. حالا از دوستان تقاضا دارم نظرات خود را بیان کنند تا اگر مشکلاتی در این طرح هست با کمک دوستان حل شود. یک  مورد این که آیا دبی ورودی و خروجی خنک کن روغن بحدی هست که فشار حاصل از  واتر پمپ را تحمل و عبور دهد؟

صصص.png

من تیپ 4 مدل 81 دارم

اگر اشتباه نکنم ؛ تیپ 4 های قدیمی ؛ سیستم خنک کنندگیش همینه که شما ترسیم کردین

رادیاتور اصلی آب ماشین تک خروجیه (مثل تیپ 2) و خروجی اب گیریبکس در مسیر بخاری قرار داره

گوش شیطون کر ؛ ماشین من که تا بحال مشکلی نداشته

نه جوش میاره، ؛ نه تقه و اذیت و آزار داره

سالی یکبار هم کل سیستم اب ماشین رو با آب پرفشار تهران و مایع جرمگیر من شستشو میدم

در در 1398/09/15, 02:40:34، sadeghmp گفته است :

دوستان ماشین من هر روز صبح به محض بارکردن سویچ آمپر میچسبه آخر و  فن دور تند میزنه تا وقتی که ماشین گرم نشده فن یکسره کار می‌کنه.بعد گرم شدن ماشین فن هم درست میشه و آمپر دما هم میاد سر جای خودش.

تنها خطایی که داره خطای سنسور دمای روغن گیربکس میده.از وقتی این خطا اومده فن و آمپر هم قاطی کرده.این سنسور دمای روغن گیربکس کجای گیربکسه ؟

لطفا قبل از هرکاری یکبار سیستم آب ماشین رو هواگیری کنین

دوتا پیچ داره: یکی تو مسیر لوله های بخاری و یکی زیر ترموستات

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مایع من واقعا قوی است روی این مایع نوشته از تماس با فلزات پرهیز شود حالا شما استفاده کردید جای سوال دارد 

لینک به ارسال

سلام دوستان

آیا کسی میدونه که روغن بهران LT71141 رو از کجا میشه پیدا کرد؟ کل تهرانسر (گلها) رو گشتم نبود. البته MV رو داشتن که 80 تومن میداد.

ممنون

لینک به ارسال

سلام دوستان

کسی میدونه که روغن بهران LT71141 رو از کجا میشه تهیه کرد؟ 

کل تهرانسر (گلها) رو گشتم نداشتن. البته نوع MV بود که خیلی در موردش مطمئن نیستم.

ممنون

لینک به ارسال
در در 1398/09/24, 13:04:26، naninano گفته است :

سلام دوستان

کل تهرانسر (گلها) رو گشتم نداشتن. البته نوع MV بود که خیلی در موردش مطمئن نیستم.

ممنون

خودم عوض کردم. MV بهران ریختم. تعویض دنده ها و معکوس ها خیلی روان شده. 

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، naninano گفته است :

خودم عوض کردم. MV بهران ریختم. تعویض دنده ها و معکوس ها خیلی روان شده. 

وقت‌بخیر

MV هم همان کاربرد داره فقط رنگش قرمز هست.

لینک به ارسال

سلام دوستان، یه موردی هست که خواستم ازتون بپرسم. درمورد گیربکس اتومات هست ولی مزدا3
یکی از دوستانم به مشکل عجیبی بر خورده. چند جا هم برده و نشون داده. هیچ اروری هم نداره.
وقتی ماشین میخواد روی D راه بیوفته، اول میره روی دنده2، بعد از 30 ثانیه خودبخود برمیگرده به 1.(در ادامه هم عملکرد گیربکس دقیقه) نه تقه ای، نه صدای اضافی، نه موردی
واسکازین 5هزارتا قبل تعویض شده.

به نظر شما ایراد از چی میتونه باشه؟ میدونم این سایت مربوط به 206 هست ولی از اونجایی که تاپیک درمورد گیربکس هست، گفتم شاید دوستان بتونن راهنمایی کنن.

لینک به ارسال

با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

بنده تازه عضو شدم و تقریبا ۵۰ صفحه از بحث رو خوندم ولی به جواب مشکل ماشینم نرسیدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

ماشین بنده پارس اتومات مدل 97 با 47000 کارکرد هستش و این مشکلات رو از همون صفر کیلومتر تا الان تقریبا داشتم.

1.تقه های ریز و گاها شدید از 1به 2 در زمان سردی خودرو که به نحوه رانندگی هم خیلی مربوط میشه و من بیشتر مراعات میکنم و وقتی ماشین گرم شد رفع میشه.

2.(که خیلی رو مخه) در زمان شروع حرکت در دنده یک وقتی پدال گاز رو تا آخر فشار بدی و ماشین بخواد سریع شتاب بگیره یک صدای خر خر( که مثل رد شدن چرخ دنده از روی هم هستش) از سمت گیربکس میاد. و حتی  در سربالایی تند که ماشین با سرعت خیلی کم و در دنده ۲ هستش باز به پدال فشار بیاری و به ۱ معکوس بشه شدیداً این صدا میاد که آدم فکر می‌کنه کل گیربکس داره خورد میشه.

3.در دنده ۲ ماشین کم شتاب و در دو مرحله ماشین شتاب گیری می‌کنه و به دنده ۳ میره (این مشکل رو همکار بنده هم با ۲۰۷ مدل ۹۸ داره).

در ضمن بنده تا حالا هیچ کاری روی گیربکس به غیر از آچارکشی اولیه انجام ندادم و حتی روغن هم عوض نکردم. اگر اوضاع ماشینم خیلی خرابه تعمیر کار ماهر در شیراز بهم معرفی کنید ممنون میشم.

می‌دونم خیلی مطلب نوشتم به بزرگی خودتون ببخشید. شاید گره ای از کار ما و بقیه دوستان باز بشه.

راستی تعمیرکار نیستم ولی دست به آچارم اگر در مراحل کاری از دست خودم بر میاد ممنون میشم راهنمایی کنید.

🌹🌹انشاالله که بهترین ماشین ها رو با تندرستی سوار شید و لذت ببرید🌹🌹

لینک به ارسال
در در 1398/09/24, 13:04:26، naninano گفته است :

سلام دوستان

ممنون

سلام بهران mv همان مشخصات را دارد سایت بهران را چک کنید مشخصات mv جدیدا بهتر هم شده است  

قیمت mv چند بود ؟

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، Zare1364 گفته است :

با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

بنده تازه عضو شدم و تقریبا ۵۰ صفحه از بحث رو خوندم ولی به جواب مشکل ماشینم نرسیدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

ماشین بنده پارس اتومات مدل 97 با 47000 کارکرد هستش و این مشکلات رو از همون صفر کیلومتر تا الان تقریبا داشتم.

1.تقه های ریز و گاها شدید از 1به 2 در زمان سردی خودرو که به نحوه رانندگی هم خیلی مربوط میشه و من بیشتر مراعات میکنم و وقتی ماشین گرم شد رفع میشه.

2.(که خیلی رو مخه) در زمان شروع حرکت در دنده یک وقتی پدال گاز رو تا آخر فشار بدی و ماشین بخواد سریع شتاب بگیره یک صدای خر خر( که مثل رد شدن چرخ دنده از روی هم هستش) از سمت گیربکس میاد. و حتی  در سربالایی تند که ماشین با سرعت خیلی کم و در دنده ۲ هستش باز به پدال فشار بیاری و به ۱ معکوس بشه شدیداً این صدا میاد که آدم فکر می‌کنه کل گیربکس داره خورد میشه.

3.در دنده ۲ ماشین کم شتاب و در دو مرحله ماشین شتاب گیری می‌کنه و به دنده ۳ میره (این مشکل رو همکار بنده هم با ۲۰۷ مدل ۹۸ داره).

در ضمن بنده تا حالا هیچ کاری روی گیربکس به غیر از آچارکشی اولیه انجام ندادم و حتی روغن هم عوض نکردم. اگر اوضاع ماشینم خیلی خرابه تعمیر کار ماهر در شیراز بهم معرفی کنید ممنون میشم.

می‌دونم خیلی مطلب نوشتم به بزرگی خودتون ببخشید. شاید گره ای از کار ما و بقیه دوستان باز بشه.

راستی تعمیرکار نیستم ولی دست به آچارم اگر در مراحل کاری از دست خودم بر میاد ممنون میشم راهنمایی کنید.

🌹🌹انشاالله که بهترین ماشین ها رو با تندرستی سوار شید و لذت ببرید🌹🌹

وقت‌بخیر

در اولین فرصت حتماً سطح روغن داخل گیربکس بازدید کن.

و بعد تست سلامت توربین انجام بدین 

در در 1398/10/12, 00:17:14، ehsanaliabadian گفته است :

سلام دوستان، یه موردی هست که خواستم ازتون بپرسم. درمورد گیربکس اتومات هست ولی مزدا3
یکی از دوستانم به مشکل عجیبی بر خورده. چند جا هم برده و نشون داده. هیچ اروری هم نداره.
وقتی ماشین میخواد روی D راه بیوفته، اول میره روی دنده2، بعد از 30 ثانیه خودبخود برمیگرده به 1.(در ادامه هم عملکرد گیربکس دقیقه) نه تقه ای، نه صدای اضافی، نه موردی
واسکازین 5هزارتا قبل تعویض شده.

به نظر شما ایراد از چی میتونه باشه؟ میدونم این سایت مربوط به 206 هست ولی از اونجایی که تاپیک درمورد گیربکس هست، گفتم شاید دوستان بتونن راهنمایی کنن.

وقت‌بخیر

موتور شویی انجام ندادن؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری