داریوش

تاپیک جامع کاتالیزور 206 (منبع کاتالیست،استاندارد - مادیفای شده)

1,698 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 12 ساعت قبل، 308 گفته است :

این دود بخار اب هست و اب به محفظه احتراق رسیده 

سلامت واشر سرسیلندرو چک کنید

سلام دوست عزیز شما به ازای یک باک بنزین پر سه قاشق تینر فوری بریز توجه کن که گفتم خیلی کم 

حالا این کار چه خصوصیاتی داره؟

اگر زیاد بریزی خب سنسنور اکسیژن رو خراب میکنه و ممکنه به دیگر جاهای ماشین هم صدمه بزنه در دراز مدت چون احتراق رو بالا میبره

ولی آگه کم ریخته بشه اولا اینکه اکتان رو بالا میبره و گرمای حاصله به نحوی کاتالیست رو کمی شست و شو میده

بعد از اینکه یه باک بنزینت تموم شد بزار ماشینت گرم بشه کاملا و بعدش هواکشو باز کن و دریچه گاز ماشینتو با یه اسپره انژکتور اسپره کن به این صورت که دور ماتور رو تا ۴ بالاببر و چند بار با فشار زیاد اسپره کن بعدش دور روی ۳ تنظیم کن و مدام با فشار کم یه ضرب اسپره رو بپاش تا کل اسپره تموم بشه اسپره هم مهم نیست چی باشه stp باشه یا کاسپین یا هربرند دیگه ای ارزون یا گزون فرقی نداره بعدش مشاهده میکنی چقدر دوده به رنگ سفید یا سیاه با یه بوی بدی مخصوصا اینکه اگزوزت داغ بشه میاد بیرون 

ترجیحا اگه یهویی گاز بدی میبینی که ماشین چه دودی میکنه ولی اصلا جای نگرانی نیست چون این اسپره روی لوله اگزوز مونده و با گاز بالا گرم میشه و بیرون میاد 

درضمن زمانی این کار رو انجام بده که یا ماشین حداقل یکی دوساعتی کار داشته باشی

روز بعدش مشاهده میکنی که دیگه خبری از دود و این چیزا نیست 

از شمع و سوزن گرفته تا سنسنور اکسیژن و تا قسمت انتهایی اگزوز هم خوبه و باعث شست و شو میشه

توجه: موقع اسپره وقتی که میزنی دور ماتور میاد پایین و به حد خاموش شدن میرسه یهویی اسپره رو قطع نکنی که دور ماتور از روی یک یهویی بره روی پنج احتمال آسیب رسیدن به ماتور هستش

درضمن اون کسی که هم پشت فرمون داره گاز میده ناخودآگاه پاشو بیشتر میذاره روی گاز

خلاصه از ما گفتن بود حواستون باشه

کل اون اسپره رو توی ماشین خالی کن

بعدشم یه باک دیگه بنزین بزن و دوقاشق تینر فوری یا همون تینر۲۰هزار بریز بازهم تاکید میکنم که فقط و فقط ۲ قاشق غذاخوری لطفا بیشتر نریزی که بگی خب بیشتر میریزم بهتر میشه

درضمن تینر ریختن رو هیچ کسی توصیه نمیکنه چون احتمال آسیب رسوندن به ماشین رو میکنه ولی آگه دو قاشق بریزی احتراق رو بهتر میکنه اکتان بنزین رو بالا میبره

البته اگه پولشو داری مکمل اصلی بنزین بخر که بالای ۲۵۰ هزار تومان پولشه

بازهم توجه: هر مکمل بنزینی که میخری از کاسپین ۹هزار تومانی تا مکمل خارجی که با دلار و یا یورو سنجیده میشه قبلش یه تست ساده انجام بده

به این صورت که دوتا  لیوان یکبار مصرف وردار و یکیشو کامل بنزین بریز اونیکی هم نصفشو بنزین بریز و بعدش توی اون نصفه مکمل رو بهش اضافه کن در عرض دو ثانیه بدون اینکه بخوای هم بزنی رنگش سفید میشه بعدش دوباره به رنگ خود بنزین درمیاد و با اون لیوان پر از بنزین مقایسه کن اگه دیدی تغیر رنگ داد یا اینکه بنزین دو رنگ شد یعنی بنزین پایین وایساد اون محلول بالا وایساد با بلعکس همون لحظه اون مکمل رو بریز دور و خداروشکر کن که این آزمایش رو انجام دادی هرچند که یه دستگاه مخصوص سنجش برای این کار هستش که اکتان بنزین رو نشون میده ولی من توی ایران ندیدم.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 43 دقیقه قبل، tofigh asbaghi گفته است :

سلام دوست عزیز شما به ازای یک باک بنزین پر سه قاشق تینر فوری بریز توجه کن که گفتم خیلی کم 

اگر زیاد بریزی خب سنسنور اکسیژن رو خراب میکنه و ممکنه به دیگر جاهای ماشین هم صدمه بزنه در دراز مدت چون احتراق رو بالا میبره

ولی آگه کم ریخته بشه اولا اینکه اکتان رو بالا میبره و گرمای حاصله به نحوی کاتالیست رو کمی شست و شو میده

بعد از اینکه یه باک بنزینت تموم شد بزار ماشینت گرم بشه کاملا و بعدش هواکشو باز کن و دریچه گاز ماشینتو با یه اسپره انژکتور اسپره کن به این صورت که دور ماتور رو تا ۴ بالاببر و چند بار با فشار زیاد اسپره کن بعدش دور روی ۳ تنظیم کن و مدام با فشار کم یه ضرب اسپره رو بپاش تا کل اسپره تموم بشه اسپره هم مهم نیست چی باشه stp باشه یا کاسپین یا هربرند دیگه ای ارزون یا گزون فرقی نداره بعدش مشاهده میکنی چقدر دوده به رنگ سفید یا سیاه با یه بوی بدی مخصوصا اینکه اگزوزت داغ بشه میاد بیرون 

ترجیحا اگه یهویی گاز بدی میبینی که ماشین چه دودی میکنه ولی اصلا جای نگرانی نیست چون این اسپره روی لوله اگزوز مونده و با گاز بالا گرم میشه و بیرون میاد 

از شمع و سوزن گرفته تا سنسنور اکسیژن و تا قسمت انتهایی اگزوز هم خوبه و باعث شست و شو میشه

توجه: موقع اسپره وقتی که میزنی دور ماتور میاد پایین و به حد خاموش شدن میرسه یهویی اسپره رو قطع نکنی که دور ماتور از روی یک یهویی بره روی پنج احتمال آسیب رسیدن به ماتور هستش

بعدشم یه باک دیگه بنزین بزن و دوقاشق تینر فوری یا همون تینر۲۰هزار بریز بازهم تاکید میکنم که فقط و فقط ۲ قاشق غذاخوری لطفا بیشتر نریزی که بگی خب بیشتر میریزم بهتر میشه

درضمن تینر ریختن رو هیچ کسی توصیه نمیکنه چون احتمال آسیب رسوندن به ماشین رو میکنه ولی آگه دو قاشق بریزی احتراق رو بهتر میکنه اکتان بنزین رو بالا میبره

بازهم توجه: هر مکمل بنزینی که میخری از کاسپین ۹هزار تومانی تا مکمل خارجی که با دلار و یا یورو سنجیده میشه قبلش یه تست ساده انجام بده

به این صورت که دوتا  لیوان یکبار مصرف وردار و یکیشو کامل بنزین بریز اونیکی هم نصفشو بنزین بریز و بعدش توی اون نصفه مکمل رو بهش اضافه کن در عرض دو ثانیه بدون اینکه بخوای هم بزنی رنگش سفید میشه بعدش دوباره به رنگ خود بنزین درمیاد و با اون لیوان پر از بنزین مقایسه کن اگه دیدی تغیر رنگ داد یا اینکه بنزین دو رنگ شد یعنی بنزین پایین وایساد اون محلول بالا وایساد با بلعکس همون لحظه اون مکمل رو بریز دور و خداروشکر کن که این آزمایش رو انجام دادی هرچند که یه دستگاه مخصوص سنجش برای این کار هستش که اکتان بنزین رو نشون میده ولی من توی ایران ندیدم.

سلام، به نظرم دوستمون رو گمراه نکنید.

با احترام، مواردی که مطرح کردید در بهترین حالت اگر آسیب زننده نباشه بهبودی در چیزی به وجود نمیاره و صرف زمان و هزینه بیهوده رو به افراد تحمیل می کنه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 38 دقیقه قبل، Meditator گفته است :

سلام، به نظرم دوستمون رو گمراه نکنید.

با احترام، مواردی که مطرح کردید در بهترین حالت اگر آسیب زننده نباشه بهبودی در چیزی به وجود نمیاره و صرف زمان و هزینه بیهوده رو به افراد تحمیل می کنه.

سلام به نظر من دوستان باید توجه کنن سنسور اکسیژن به هیچ عنوان احتیاج به شستشو نداره چون روی منیفولد نصبه و دماش به شدت بالا میره همین بالا رفتن دما باعث میشه تمام رسوبات بسوزن و به کربن تبدیل شن و با فشار هوای خروجی اگزوز از روی سنسور جدا شن بلاخره همه شما سنسور اکسیژن مستعمل رو که از رو ماشین باز میشه دیدید قسمت داخلی سنسور هیچگونه رسوباتی روش نیست و اگه دستمال بکشید میبینید اصلا دستمال کثیف نمیشه ممکنه قسمت بیرونیش که در معرض ریختن روغن موتوره مقداری کثیف باشه ولی قسمت داخلی همیشه کاملا تمیزه و فقط مقداری فلزش تغییر رنگ میده به اجری که برای حرارت بالاست برای امتحان هم دوستان میتونن یه شمعی که روغن زده و کاملا روغنیو کثیفه چند دقیقه با مشعل بهش حرارت بدن بعد میبینید که تمام روغنها و جرمها میسوزنو به کربن تبدیل میشن بعد یه با  بگیرید یا یه دستمال بکشید به راحتی اون کربنها جدا میشه حالا سنسور اکسیژن در طول عمرش کارکردش به همین شکله یعنی با دمای منیفولد دماش بسیار بالا میره که هرگونه جرم احتمالی روش میسوزه و به کربن تبدیل میشه و با گاز دادن و خرج هوای احتراق تمام اون کربنها جدا میشه از روش به همین خاطره همیشه شستشوی شمع دریچه گاز سنسور مپ و... در دستور کار بوده و جزو سرویسهای نرمال و توسیه شده خودروساز حساب میشه ولی سنسور اکسیژن رو هیچ گاه باز نمیکنن بشورن مگر افرادی که به اشتباه فکر کنن اینکار مفیده 

مورد بعدی شما وقتی اسپری میکنید داخل دریچه گاز تو همون چند لحظه ماشین به شدت بد کار میکنه و حتی اگه دور موتور به حد کافی بالا نباشه ماشین خاموش میشه یا اگه دور موتور به حد نساب بالا باشه پایین میادو پت پت میکنه و ماشین با زور کار میکنه دلیلش اینه نسبت سوخت و هوا به هم میخوره و ماشین دچار احتراق ناقص و خامسوزی میشه خامسوزی و احتراق ناقص یعنی اینکه کلی دوده و گازهای مضر وارد اگزوز میشه این احتراق ناقص و گازهای مضر نه تنها باعث شستشوی هیچ قطعه ای از جمله شمع کاتالیزور اگزوز سنسور اکسیژن و ... نمیشه بلکه برعکس باعث دوده گرفتن این قطعات میشه و عمر کاتالیزور بسیار کم میشه بر اثر سوخت ناقص و اسپری و همیشه از مضرات اسپری انژکتور شور همین اسیب به کاتالیزور و پایین اوردن عمرش عنوان میشه و حتی چند ثانیه اسپری زدن هم باید کاملا کنترل شده انجام شه حالا شما حساب کنید برای چندین دقیقه و خالی کردن یه اسپری کامل که من اولین بارم بود میشنیدم

اگه کسی این کارو انجام داده و بعدش فکر کرده مثلا کارکرد موتورش بهتر شده یا نفس ماشین باز شده یا شتاب زیاد شده دلیلش هیچی نمیتونه باشه جز تلقین که شما ام به درستی اشاره کردی اینکار اگه اسیبی نزنه قطعا بهبودی ام حاصل نمیکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

فقط وفقط باید  مکمل درست حسابی تو باک ریخت مثل ادینول ک برای اکتان روی 405 3 سال پیش ریختم عالی بود عالی 

تاپ کار تست کرده کاتالیزر کثیف نشده و محفظه موور تمیز شده تو اینستاش گذاشته

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، tofigh asbaghi گفته است :

بابت توضیح مفصل بسیار ممنونم ولی با توجه ها و اخطار های خود متن ترجیح میدم سمت این توصیه شما نرم چون خیلی فنی نیستم.

لینک به ارسال

دوستان یه باک بنزین حداقل ۵۰ لیتره

دو قاشق الی ۳ قاشق تینر ریختن توش هیچ آسیبی نمیزنه و اکتان بنزین رو بالاتر میبره

امروز سوزن های ماشین رو باز کردم با تینر شستم خیلی سعی کردم با اسپره از توی سوزن بزنم برعکس شست و شو بدم ولی نشد درضمن سوزن ها  رو دونه دونه توی یه ضرف با آمپول بشورید بعدش سر و ته کنید یکم اشغال ازشون میاد بیرون مال من چون اصلی فرانسوی هستش روی سوزن متاسفانه صافی نمیخوره ولی بعضی از سوزن ها صافی دارن

شمع هارو شستم و سنسور مپ 

در مورد سنسنور اکسیژن باید بگم که به مرور زمان اون دوده میشینه روی شمع مخصوصا اینکه اگه ماشین کمپرس اول و کمپرس دوم رو رد کنه و به لبه سوم روغن برسه که نمونه ش بعد از چند ماهی بسته به نوع شدت روی شکع ها دوده روغنی میشینه همین دوده ها روی سنسور اکسیژن هم میمونه و اونو خراب میکنه

دوستان گلم طبق تجربه دیگران و سعی و خطای خودم میخواستم یه راهکار برای کسایی بدم که سنسور اکسیژن رو خراب شده

اول اینکه اگر مثل بنده ۲۰۶ فرانسوی دارید قطعا اگه سنسنور اکسیژن رو روی بدنش سمباده بکشید به عبارت حکاکی شده ساخت آلمان با سریال نامبر میرسید

بنده ۱۲ ساله که این ماشین رو دارم و پارسال دم دمای عید سنسور اکسیژن خطا میداد که بایستی عوضش میکردم

بنده این سنسنور اکسیژن رو ۸ ساعت توی وایتکس ۸ ساعت توی سرکه و ۸ ساعت توی بنزین گذاشتم یه در باریک پیدا کردم و این کار هارو کردم بعدش این سنسور رو بردم پیش دوستم و یه دستگاهی داشت به نام هیتر

هیتر یه دستگاه هستش که المنت داره آب رو گرم میکنه و به آب ضربه میزنه و ۵ دقیقه ای هم تا نصفه قرار دادمش اون تو

سیم سنسور اکسیژن رو هم محافظ حرارتی یا اسم دیگه ش وارنیش کشیدم

در کمال ناباوری سنسنور ۶ ماهی هستش که روی ماشینم هستش دیگه خطا نمیده درضمن ماشین کپ نمیکنه و با تک استارت توی هر شرایط آب و هوایی روشن میشه

درضمن بنده چند روز پیش پمپ بنزین ماشین رو عوضش کردم و به گفته خود نمایندگی ایساکو برند خود ایساکو چینی هستش و قیمتش ۴۲۵ تومان میباشد و برند دیگه ای داشت به اسم جهان پارک ساخت ایران با قیمت ۴۸۸ هزار تومان خریدم خواستم بگم دوستان شما هم اشتباه منو انجام ندین لطفا پمپ بنزین نخرید چون هر برند ایرانی که بخرید مغزی پمپ بنزین همون چینی هستش که ن اسمی نوشته ن مارکی داره هیچی نداره فقط قیافه های پمپ بنزین ها با هم کمی اونم توی درجه شناورش تفاوت دارن

اگه پمپ بنزینتون خراب میشه نهایتش برید مغزی پمپ بنزین جنس خوب بخرید و با کمک هیتر یا سه شوار گرمش کنید شلنگ خودشو ببرید و شلنک جدید رو با کمک دو تا بست از بالا به درب پمپ بنزین و از پایین به مغزی پمپ بنزین ببندین اکه هم که شلنگ رو سالم میتونید دربیارید که دو بسته از پایین ببندید چون شلنگ گشاد میشه

توجه هم کنید که اون سوکت سیمی که از داخل پمپ بزنین به درب وصل میشه با کمک بست کمربندی یا سیم مفتولی کاملا سفت کنید حتی آگه پمپ نزین نو میخرید علتشم آینه که اگه لق بزنه که میزنه به مرور درب پمپ بنزین رو سوراخ میکنه

درضمن حتما فشار شکنتونو چک کنید که کاملا محکم و سفت باشه 

سر سیم های کوچیک و بزرگ روی مغزی رو هم لحیم بزنید 

درضمن معمولا برای بستن پمپ بزنین از اورینگ Oring استفاده میکنید اگه میتونید برید و به جای اون Dring بگیرید که خیلی بهتر از اورینگ هستش دلیلشم آینه که حتی اکه ماشین وارونه بشه یا تا قطره آخر بنزین ریخته بشه پس نمیزنه

دی رینگ سه لبش زاویه ۴۵ درجه هستش و لبه آخرش مثل رینگ هستش اسمشم روش هستش D رینگ 

حتما هم بزارید باک بزین کاملا خشک بشه و در صورت نیاز تمیزش کنید

اورینگ یا دی رینگش هم حسابی گریس بزنید و بندازید سرجاش بعدش پمپ بنزین رو ببنید و با کمک یه دست پمپ بزنین رو فشار بدید و با کمک اونیکی دستتون مهره رو ببنید وقتی که کاملا سفت شد با آچار مخصوص بستن پمپ بنزین و آچار فرانسه سفت کنید

فقط مواظب باشید که در نره و لوله رو نشکونید

اگر Oring بندازید طبق زاویه های ساعت روی مهره باید اون فلش دقیقا روبروی فلش روی درپمپ بنزین قرار بگیره

ولی Dring چون ضخیم تر هستش دو سانت مونده بهش نمیرسه

اگر میتونید به یکی بگید کاملا از بالا روی آچار فرانسه و آچار مخصوص باز و بسته کردن پمپ بنزین فشار عمودی وارد کنه

و حتما آچار رو روی خاری بندازید که اگه خواست دربره کنار اون یه تیکه پلاستیک برجسته باشه که اون مهارش کنه و خدایی نکرده صدمه به لوله های رفت برگشت روی پمپ بنزین یا اون لوله های مشکی رنگ رفت و برگشت ضربه وارد نشه

امیدوارم که اگه کسی خواست خودش باز کنه به دردش بخوره

ببخشید طولانی شد 

یاعلی

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام بر دوستان و اساتید

من ۲۰۶ sd v8 دارم مدل ۹۰

تاحالا دست به کاتالیست نزده بودم و خیلی هم فنی نیستم

مدتی بود نفس موتور خیلی کم شده بود و به پیشنهاد یکی از دوستانم بردم اگزوز سازی دادم کاتالیست رو تخلیه کرد

بعد از تخلیه کاتالیست تو حرکت و موقع گاز خوردن چیزی شبیه به صدای نفس از سمت موتور شنیده میشه

به خود اگزوز ساز گفتم گفت خطری نداره و بهش میگن صدای شیهه

بخاطر خالی بودن کاتالیست طبیعیه.

دوستان واقعا این صدای نفس طبیعیه؟!

در ضمن بوی خیلی فجیعی هم داره خروجی اگزوز که میدونم بخاطر خالی بودن کاتالیسته اما دیگه اینقدر شدید که بعضی وقتا تو اتاق  هم احساس بشه عادیه؟

ممنون از همگی

لینک به ارسال

سلام دوستان عزیزم
ماشین من 206 اس دی- وی 8 با موتور تی یو فایو مدل 90 با کارکرد 190 هزار می باشد.
تا حالا کاتالیزور عوض نکردم و صحفه کلاچ هم سال 95 عوض کردم (والئو) که تا الان تقریبا 70 هزار تا کار کرده.
در حال حاضر ماشین مشکلات زیر داره:
1-احساس میکنم ماشین کشش خوبی نداره و موقع استارت حرکت با دنده 1 اولش یکم میلرزه و معمولا خیلی جاها که انتظار دارم با دنده دو راحت بره دنده مرده میشه و مجبور میشم بزنم دنده یک!
2- اگر ماشین چند ساعت خاموش باشه تک استارت روشن نمیشه و با استارت دوم 100% روشن میشه.
3-اگه تو سطح صاف بزارم دنده دو و بدون گاز دادن آروم پامو از رو کلاچ بردارم ماشین حرکت میکنه و خاموش نمیشه اما اگه یکم سریعتر پامو بردارم خاموش میشه.
4-اگه کولر بگیرم و مسیر سربالایی برم کشش و قدرت ماشین خیلی کم میشه و آمپر آب تا نزدیک خط بالای وسط میره ، مسیر صاف و سراشیبی این مشکلات نداره و موقع کولرگیری آمپر از وسط هم میاد پایینتر.
5-زمان استفاده از کولر یا بخاری صدای جیرجیرک از تو داشبرد میاد که انگار موتور فن کولر و بخاری مشکلی داره!
6-جدیدا وقتی با سرعت کم داخل کوچه پر دست انداز و چاله میرم گاها یه صدای تقه از زیر ماشین میاد ، بیشتر زمانی که فرمون میگیرم و سرعت کم در حال رانندگی هستم این صدا میاد. تاحالا سرویس زیر بندی و جلو بندی نرفتم.
*قابل توضیح است که همین 5 ماه قبل معاینه فنی سراج رفتم و معاینه فنی برتر گرفتم، همه سرویسها به موقع انجام شده ، هیچوقت تا حالا چراغ چک ماشین روشن نشده،بنزین مورد استفاده همیشه معمولی بوده و شاید 2 ، 3 بار سوپر زده باشم، هیچ نوع مکملی تا حالا استفاده نکردم، تا حالا شستشوی انژکتور انجام ندادم، شمع و وایر 20 هزار تا کار کرده، ترموستات به تازگی عوض شده و تیپ دویی (حوزینگ فلزی) انداختم.
-سوالم این است که مورد های 1الی 4 بخاطر کیپ شدن کاتالیزوره یا ضعیف شدن صفحه کلاچ یا هر دو؟؟ اول پیگیر کدوم بشم؟؟
با توجه به اینکه قیمت کاتال ایران دلکو خیلی بالاست در حال حاضر 3 تومن (مدل پلاس) و با توجه به اینکه ماشین من دو سنسوره هست به نظرتون میتونم کاتال خالی (مادیفای) بندازم؟؟ سنسور دوم آف بشه مشکل جدیدی به وجود نمیاد؟؟
-مورد 5 هم به نظرتون با سرویس حل میشه یا کلا باید تعویض بشه؟
-در مورد سوال 6 هم ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال
در در 1399/06/20, 12:58:15، waylander گفته است :

سلام بر دوستان و اساتید

من ۲۰۶ sd v8 دارم مدل ۹۰

تاحالا دست به کاتالیست نزده بودم و خیلی هم فنی نیستم

مدتی بود نفس موتور خیلی کم شده بود و به پیشنهاد یکی از دوستانم بردم اگزوز سازی دادم کاتالیست رو تخلیه کرد

بعد از تخلیه کاتالیست تو حرکت و موقع گاز خوردن چیزی شبیه به صدای نفس از سمت موتور شنیده میشه

به خود اگزوز ساز گفتم گفت خطری نداره و بهش میگن صدای شیهه

بخاطر خالی بودن کاتالیست طبیعیه.

دوستان واقعا این صدای نفس طبیعیه؟!

در ضمن بوی خیلی فجیعی هم داره خروجی اگزوز که میدونم بخاطر خالی بودن کاتالیسته اما دیگه اینقدر شدید که بعضی وقتا تو اتاق  هم احساس بشه عادیه؟

ممنون از همگی

بله طبیعیست

ببرید پیش همون استاد اگزوز ساز وبگید داخل کاتالیز رو قیفی نصب کنه

خالی بودن کاتالیز هم برای موتور ضرر دارد و هم صدای ناهنجاری تولید میکند

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان من دوگانه فابریک دارم خیلی وقته کاتالیز خالی کردم. اوایل یخورده صدای ماشین کم بود الان بیشتر شده و رواعصابمه میخوام بدونم اگر کپسولی بزارم چقدر تاثیر داره روی صدای اگزوز؟ نو یا کیفیت خاصی هست که بگیرم؟ ضرری نداره؟ 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری