mehrdad320

تعویض دیسک و صفحه 206

4,301 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان وقت بخیر

تیپ 5 مدل 90 دارم با کارکرد 75000، از ابتدا هم دست خودم بوده

مدتی بود که ماشین یه صدای ضعیفی داشت که وقتی کلاچ میگرفتم رفع میشد دوستان گفتم مشکل از بلبرینگه و ناراحتی نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه.

الان مدتی هست که ماجرا برعکس شده. اون صدا اولیه هست، ولی وقتی کلاچ میگیرم صدا خیلی بیشتر میشه انگار اهن ها دارن به هم برخورد میکنن و کلا صدای زیادی تولید میشه.

همچنین کلاچ زیر چا مثل سابق نیست انگار لرزش داره یا سفت شده یعنی اون حالتی که راحت با پا میتونم تنظیم کنم کلاچ رو چقدر فشار بدم رو دیگه نداره و نمیتونم تشخیص بدم مشکل چیه.

فکر میکنم جون ماشین هم کم شد

این رو هم بگم چند سال پیش یهو سیم کلاچ پاره شد تو خیابون که دوستم اومد تعویض کرد برام.

الان به نظرتون مشکل از چیه؟

من تمامی وسایل مربوط به دیسک و صفحه اعم از خود دیسک و صفحه والئو، بلبرینگ شفت، قیفی، ماهک، روغن ، سیم کلاچ و... رو تهیه کردم.

اگر نیاز به تعویض هست لطفا جای معتبر معرفی بفرمایید.

بسیار ممنونم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

سلام دوستان وقت بخیر

تیپ 5 مدل 90 دارم با کارکرد 75000، از ابتدا هم دست خودم بوده

مدتی بود که ماشین یه صدای ضعیفی داشت که وقتی کلاچ میگرفتم رفع میشد دوستان گفتم مشکل از بلبرینگه و ناراحتی نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه.

الان مدتی هست که ماجرا برعکس شده. اون صدا اولیه هست، ولی وقتی کلاچ میگیرم صدا خیلی بیشتر میشه انگار اهن ها دارن به هم برخورد میکنن و کلا صدای زیادی تولید میشه.

همچنین کلاچ زیر چا مثل سابق نیست انگار لرزش داره یا سفت شده یعنی اون حالتی که راحت با پا میتونم تنظیم کنم کلاچ رو چقدر فشار بدم رو دیگه نداره و نمیتونم تشخیص بدم مشکل چیه.

فکر میکنم جون ماشین هم کم شد

این رو هم بگم چند سال پیش یهو سیم کلاچ پاره شد تو خیابون که دوستم اومد تعویض کرد برام.

الان به نظرتون مشکل از چیه؟

من تمامی وسایل مربوط به دیسک و صفحه اعم از خود دیسک و صفحه والئو، بلبرینگ شفت، قیفی، ماهک، روغن ، سیم کلاچ و... رو تهیه کردم.

اگر نیاز به تعویض هست لطفا جای معتبر معرفی بفرمایید.

بسیار ممنونم.

اگر کلاچ رو که فشار میدید حالت صدای ناله و جیغ کشیدن داره بلبرینگ کلاچ خراب شده و داره روی فنرهای خورشیدی دیسک رو گود می کنه .

کیت کامل رو به همراه لوازمی که فرمودید تهیه کردید و همچنین کاسه نمد های پلوس های هر دو سمت با جنس اورجینال ترجیحا تعویض کنید .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1400/01/18, 20:36:51، armanw212 گفته است :

اگر کلاچ رو که فشار میدید حالت صدای ناله و جیغ کشیدن داره بلبرینگ کلاچ خراب شده و داره روی فنرهای خورشیدی دیسک رو گود می کنه .

کیت کامل رو به همراه لوازمی که فرمودید تهیه کردید و همچنین کاسه نمد های پلوس های هر دو سمت با جنس اورجینال ترجیحا تعویض کنید .

سلام وقت بخیر، دو سه روز پیش اومدم پارکینگ دفتر که نزدیک باشه به گاراژ زمانی موقع رفتن، تا رسیدم تو پارکینگ یه صدای بوم اومد و ماشین خاموش شد بعد دیدم کلاچ رفته ته برنمیگرده، بررسی به عمل اومد دو شاخ کلاچ برنمیگردونه، اگر فنری داره در رفته شکسته یا یچیزی شده.خلاصه ساعت پنج صبح ماشینو بکسل کردیم الان روبروی مغازه خطیبی هستم منتظرم باز کنه. هر چی هست احتمالا دیسک و صفحه کلا نابود شده چون وقتی کلاچ رو فشار بدم با دست تا اخر بره قشنگ صدای اهنگری و فرز کاری میاد تا دو تا کوچه اونورتر و بوی گندش راه میفته، حالا به هر شکلی بود رسوندم ماشینو اینجا. همه ابزار هایی که فرمودین هم تهیه کردم منتها فکر کنم دوشاخ رو باید بخرم، فلایول رو هم نمیدونم باید باز کنه ببینم تابی چیزی داره یا نه، ترجیح میدم البته عوض کنم اونم و تراشکاری ندم

لینک به ارسال

خطیبی الان اومد، میگه ماشینو بذار برو، میگه من کسیو تو مغازه راه نمیدم.میگه شیش و هفت اماده میشه. حالا موندم چکار کنم

لینک به ارسال

لطفا مدیر زحمت ادغام این پست هارو بکشه نتونستم ویرایش کنم. الان هشت ساعت از زمانی که ماشین رو اوردم جلوی گاراز میگذره و شیش ساعت هم از زمانی که خطیبی اومده. ولی هنوز به ماشین من دست نزده.

اینارو میگم در جریان باشید وقتی کسیو معرفی میکنید خیلی دقت کنید که در موردش چی میگید، یکی مثل من بخاطر کارای ایشون هشت ساعته الافه. من ماشینم راه نمیرره وگرنه میبردمش جای دیگه.

اقا مجید پلاک ۳۵ هم که بچه ها معرفی کرده بودن تو صفحه معرفی مکانیک، خیلی بد اخلاق و بی اعصاب بود گفتم ماشینو بیارم کی تحویل میدی، با لحن خیلی بد یه حرفایی زد که اره ماشین کار داره الکی که نیست(با استفاده از کلمات نادرست). به هرجهت من قبلا هم پیش خطیبی اومده بودم، اگر قبلا کمی خوب بوده، الان تحت هیچ شرایطی توصیه نمیکنم.

مدیر گرامی لطفا پاک نکنید، بذارید یچه ها در جریان باشن.

چقدر کمبود یک مکانیک خوب حس میشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

لطفا مدیر زحمت ادغام این پست هارو بکشه نتونستم ویرایش کنم. الان هشت ساعت از زمانی که ماشین رو اوردم جلوی گاراز میگذره و شیش ساعت هم از زمانی که خطیبی اومده. ولی هنوز به ماشین من دست نزده.

اینارو میگم در جریان باشید وقتی کسیو معرفی میکنید خیلی دقت کنید که در موردش چی میگید، یکی مثل من بخاطر کارای ایشون هشت ساعته الافه. من ماشینم راه نمیرره وگرنه میبردمش جای دیگه.

اقا مجید پلاک ۳۵ هم که بچه ها معرفی کرده بودن تو صفحه معرفی مکانیک، خیلی بد اخلاق و بی اعصاب بود گفتم ماشینو بیارم کی تحویل میدی، با لحن خیلی بد یه حرفایی زد که اره ماشین کار داره الکی که نیست(با استفاده از کلمات نادرست). به هرجهت من قبلا هم پیش خطیبی اومده بودم، اگر قبلا کمی خوب بوده، الان تحت هیچ شرایطی توصیه نمیکنم.

مدیر گرامی لطفا پاک نکنید، بذارید یچه ها در جریان باشن.

چقدر کمبود یک مکانیک خوب حس میشه

الان کارت راه نیفتاده ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، 308 گفته است :

الان کارت راه نیفتاده ؟

سلام صبح بخیر، من ساعت شیش صبح جلوی گاراژ بودم، هشت صبح خطیبی اومد، و ساعت نه و نیم شب ماشینو بهم تحویل داد. و تمام این مدت هم من تو گاراژ بودم یعنی ۱۵ ساعت. سر خطیبی خیلی شلوغ بود همزمان رو چهارتا ماشین کار میکرد. این کارش اشتباهه که وقتی شرایطش نیست انقدر ماشین میگیره.

وقتی دیر بشه ممکنه جنس گیر نیاد، من با اینکه همه چیز برده بودم ، بهم گفت میل ماهک کوتاه بگیر که رفتم بیرون گاراژ گرفتم داخل نداشتن. 

تعویض دیسک و صفحه با دسته موتور بالا و یک قطته از خودش که ضربه گیر بود کلا ۴۲۰ تومن شد.

بخوایم با انصاف جلو بریم، خطیبی همچنان مثل قبل خیلی فرزه، بالا سر یه کار باشه سریع تمومش میکنه.و اگر باشهه!!!

وسایل مصرفی، دیسک و صفحه ولئو ابی، قیفی گیریبکس اصلی، کاسه نمد ها جنس عالی، کاسه نمد کوچیک، میل ماهک کوچیک، بلبرینگ کلاچ!!! بلبرینگ خود جعبه رو خطیبی گفت خار هاش بدرد نمیخوره و درست جا نمیره رفتم یکی دیگه گرفتم. بلبرینگ شفت گیریبکس هم گرفته بودم گفت برای تعویضش نیازه گیریبکس باز و تعمیر شه،  که انجام ندادم. واسکازین ۷۵.۸۰ لیکومولی. دسته موتور بالا اصلی فرانسوی

تغییرات بعد از تعویض: کلاچ کاملا نرم، دنده های به شدت عالی جا میرن، دنده عقب که همیشه از روز اول یه صدا داشت دیگه نداره عین سایر دنده ها میمونه، صداهای ماشین هم خیلی کم شد صداهای تلق تلوقی که اگه میومد. شتاب هم کاملا اوکیه. البته من زیاد هنوز‌کار نکردم ولی فکر میکنم شتاب اولیه مقداری کمتر از قبله. در کل من کاملا راضی بودم یعنی می ارزید انقدر موندن. حالا برم ببینم ایشالا روغن ریزی نداشته باشه از زیر. بقیش رو میام بعدا میگم

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1389/12/20, 21:34:53، mehrdad320 گفته است :

با تشکر از دوستان عزیز و اطلاعات خوبتون این تعداد فنرهای روی دیسک و صفحه مهمه میگن باید 6 فنره باشه درسته؟

دوست عزیز فنر تعدادش بالاتر باشه  در کیفیت و قدرت تاثیر بهتری داره ولی متاسفانه جنسهای تقلبی با تعداد فنر ۶ دیده شده که فقط ۲۰ تا کار کردن و با این خرجا مجبور به تعویضش شدن. بنظر من فقط برندی ه تست شده و جوابشو گرفتید و معرفی کنیدالان والئو تقلبی ۱۰ برابر اصلی تو بازار ریخته همه هم میگن جنسشون اصله

من از یکی از سایت های یدکی کیت کلاچ delsah گرفتم الان ۶ ماه رو ماشین  عین بولدوزرم داره کار میکنه 

توصیه میکنم دوستان قطعاتی که میشناسن از لحاظ کیفیت و قیمت خوبه تو اینجاها به هم معرفی کنن تا تو این وضعیت اقتصادی لااقل ضرر و زیان کمتر بشه

یاعلی

لینک به ارسال
در در 1399/11/23, 22:45:35، شهاب شهاب گفته است :

سلام  .🙏🙏🙏 لطفا خواهشا کسی میتونه راهنماییم کنه . ماشینم ۲۰۶ تیپ ۵  مدل ۹۳ گیربکس be دیسک و صفحه رانایی میخوره  . دیسک و صفحه عوض کردم ولئو جعبه سبز با لیبل هرلینگتون  تیپ ۵ گرفتم که بلبرینگشو جدا رانایی گرفتم بلبرینگ تیپ ۵  که تو جعبه بود دادم به خود فروشنده . الان که دیسک و صفحه رو  نصب کردم وقتی ماشین پارک میخوام حرکت کنم دنده هام  از ۱ تا ۴ بعضی اوقات هم دنده عقب  جا نمیخوره یا به زور جا میخوره . وقتی  هم که جا خورد تا پامو از رو کلاج برنداشتم  همشون همون لحظه خوب جا میخورن ماشینو که  خلاص کنم پامو از رو کلاج بردارم  دوباره بخوام دنده بزنم بازم گیر میکنه بخصوص ۱ و ۲ . ماشین هم که خاموشه همه دندهام خوب جا میخوره . لطفااااا لطفا لطفا لطفااااا🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 اگه کسی میتونه راهنماییم  کنه خواهش میکنم  راهنماییم کنید 

منم دقیقا همین مشکلو دارم البته صفحه من لوک هستش

لینک به ارسال

من از فابریک که گرفتم این مشکلو داشت

با تعویض دیسکو صفحه هم حل نشد

توی توقف یک جا نمیره، باید دو به یک یا ۳ به ۱ بری

بعضی میگن از کشویی گیربکس، بعضی ماهک

اما این که بعد از تعویض دیسک و صفحه تازه اینجور شده جالبه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری