mmhanjari

مشکل لرزش ماشین در شروع حرکت

174 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 13 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

لرزش ماشین در زمان درگیر کردن کلاچ، نشانه تاب گرفتن دیسک و صفحه کلاچه (عموما دیسک، ولی برای صفحه هم پیش میاد خصوصا اگر جنس خوبی نباشه)

برای اینکه مطمئن بشید دقیقا همینه بیشتر توضیح میدم.

در زمان شروع حرکت، وقتی کمی گاز می دید و کلاچ رو بالا می اورید که ماشین حرکت کنه، از اواسط درگیر شدن کلاچ لرزش شروع میشه و لحظه قبل از درگیری کامل به اوج میرسه.

حالت دیگه ای که بیشتر هم ممکنه نشون بده، معکوس از 3 به 2 در سرعت پایین و سر گاز است که در زمان درگیر کردن کلاچ برای رفتن در دنده 2 ، ماشین میلرزه.

این مشکل به دلیل کیفیت پایین دیسک و صفحه و یا داغ شدن بیش از حد به وجود میاد و اگر از جنسی که خریدید مطمئن هستید و لرزش روز به روز بیشتر نمیشه ، مشکل خاصی نخواهید داشت.

خیلی ممنون از پاسخ کاملتون و دقیقا شرایطی هست که فرمودید
در این فرصت هم چند جا پرس و جو کردم و نشون دادم و نظر همه کلاچ و فلایویل بود ولی آیا با این کارکرد کم و رانندگی معمولی ممکنه فلایویل خم یا گود شده باشه ؟ :\
کلاچ جدید هم مال ایساکو بود و ظاهرا اصلا خوب نبوده و الان بعد از ۱۰ هزار تا خیلی هم سفت شده
از دوستان اگر کسی کلاچ خوب و اورجینال میشناسه معرفی کنه تا پیدا کنم. 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان بعد از مدتها مشکل لرزش ماشین در سرعت مابین 80 و 90 کیلومتر رو حل کردم. با تعویض مشعلی های سر شفت های هر دو سمت با مشخصات 21 دنده و محصول شرکت عظام و با هزینه نهایی 290 هزار تومان!

170 هزار تومان مشعلی ها و 120 هزار تومان دستمزد.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، bahramjn گفته است :

دوستان بعد از مدتها مشکل لرزش ماشین در سرعت مابین 80 و 90 کیلومتر رو حل کردم. با تعویض مشعلی های سر شفت های هر دو سمت با مشخصات 21 دنده و محصول شرکت عظام و با هزینه نهایی 290 هزار تومان!

یه خورده دست مزد بالا نیست؟

لینک به ارسال
در در 1396/11/21, 18:54:42، saeid206h گفته است :

یه خورده دست مزد بالا نیست؟

والا نمیدونم. قیمت نکرده بودم از جایی !

لینک به ارسال
در در 1396/11/21, 16:49:45، bahramjn گفته است :

سلام منم شعلی بلند عظام انداختم البته سه شاخی داخل ازبن مارک های معمولی به اسم پایون انداختم یک هفته بعد بلبرینگ مشعلی شروع کرد خرخر کردن الان بلبلی میزنه میخوام عوض کنم شما بلبرینگ روی عظام رو عوض کردین؟  اگه نکردین نتیجه استفاده چند هفته ای رو لطفا اطلاع بدین ممنون میشم.

لینک به ارسال

سلام به دوستان در گیربکس be1 قبل تعویض دیسک و صفحه لرزش موقع حرکت که بیشتر تو پدال کلاج حس میشه رو داشتم 

جالب اینجاست که فلایویل و دیسک و صفحه و دو شاخ کلاج رو هم عوض کردم چیزی تغیر نکرد جز نرم شدن کلاج 

دیسک و صفحه رو valeoبستم حتی با ترکمتر میبندم اما تغیری نکرد

مشکل از جای دیگست 

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، reza206na گفته است :

سلام منم شعلی بلند عظام انداختم البته سه شاخی داخل ازبن مارک های معمولی به اسم پایون انداختم یک هفته بعد بلبرینگ مشعلی شروع کرد خرخر کردن الان بلبلی میزنه میخوام عوض کنم شما بلبرینگ روی عظام رو عوض کردین؟  اگه نکردین نتیجه استفاده چند هفته ای رو لطفا اطلاع بدین ممنون میشم.

البته داخل بسته بندی عظام تمام قطعات مورد نیاز از جمله گریس و بلیرینگ و گرد گیر، قرار داده شده. من فقط مشعلی های دو سمت رو عوض کردم و هنوز چند روزی از این کار نگذشته. فعلا مشکلم حل شده و ماشین بدلیل نداشتن لرزش بیشتر تحت کنترل در اومده. باید منتظر بود تا ببینم از نظر کیفیت و طول عمر قطعه نتیجه چی میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

ماشین من صبجها یا تو سرما زمانی که روشن میکنم  موتور خیلی تکون میخوره به طوری که تو اتاق صداهای بدی میاد ولی بعد از گرم شدن به حالت عادی بر میگرده.

دسته موتور بالا رو هم عوض کردم ولی همونطوریه.

آیا این امر طبیعیه یا مشکلی وجود داره ؟

ممنون

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، un4g1v3n گفته است :

سلام

ماشین من صبجها یا تو سرما زمانی که روشن میکنم  موتور خیلی تکون میخوره به طوری که تو اتاق صداهای بدی میاد ولی بعد از گرم شدن به حالت عادی بر میگرده.

دسته موتور بالا رو هم عوض کردم ولی همونطوریه.

آیا این امر طبیعیه یا مشکلی وجود داره ؟

ممنون

شاید موتورتون تنظیم نیست.

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

شاید موتورتون تنظیم نیست.

دیاگ زدم مشکلی نداشته.

شمعها هم سوزنی ایریدیوم ngk انداختم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری