ashkan123

مباحث مربوط به فن تهویه مطبوع ( تعمیر سرویس و... )

84 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

درمورد شستشوی اوپراتور کولر برای رفع بوی بد کولر بدون باز کردن و از طریق دریچه ها راهی هست؟؟

ممنونم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام چند روزه متوجه شدم مجرای تهویه بالا ضبط شدت باد ضعیفه، امروز زبانه باز و بسته بازی کردم دیدم شدت هوای خروجی بیشتر شد وبنظر نیم بسته مونده بود در حالی که روی کاملا باز بود ولی حالا دیگه بسته نمیشه بنظرتون مشکل چطور حل میشه؟

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، reza206na گفته است :

سلام چند روزه متوجه شدم مجرای تهویه بالا ضبط شدت باد ضعیفه، امروز زبانه باز و بسته بازی کردم دیدم شدت هوای خروجی بیشتر شد وبنظر نیم بسته مونده بود در حالی که روی کاملا باز بود ولی حالا دیگه بسته نمیشه بنظرتون مشکل چطور حل میشه؟

این قطعه روی پنل جلوی داشبود نصب هست و لا هم از پلاستیک ساخته شده

امکانش هست که با کهنه شدن یا به علت کیفیت بد قسمتی شکسته یا گیر کرده باشه

باید پنل رو باز کنید و اهرم درچه ها رو بررسی کنید یا حتی پنل نو بخرید که حدود 30-35 هزار تومان هست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

درود

فن دور تندم توی سرویس نمیاد

ایران خودرو هم بردم رله ها رو عوض کرد درست نشد. فن رو تعویض کرد درست نشد. گفت نمیدونم چشه!

مشکل از چی میتونه باشه؟

میتونه به آپدیت ECU ربط داشته باشه؟ آخه من Dim Sport زدم.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، Daash Iman گفته است :

درود

ایران خودرو هم بردم رله ها رو عوض کرد درست نشد. فن رو تعویض کرد درست نشد. گفت نمیدونم چشه!

مشکل از چی میتونه باشه؟

این تاپیک مربوط به فن بخاری و کولر هست نه فن رادیاتور!!

ویرایش شده در توسط zilamo
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Daash Iman گفته است :

درود

مشکل از چی میتونه باشه؟

ecu عملکرد سنسورها و نوع کارکرد موتور رو بیشتر چک میکنه و دو حالت داره در مواقع که فن روشن میشه 1- موقع روشن کردن کولر و 2- دمای آب که در واقع ecu سنسور دمای آب رو تحت نظر داره و بیشتر تعمیرکاران این موارد فنی رو رعایت نمیکنن و بیشتر تجربی و یا یک قطعه رو عوض میکنن شانسی هر چی دراود حتما bcm , bsi هم چک شود و سعی کن جایی ماشین رو ببر که تخصص تو کار 206 داشته باشه مثلا بعضی از تعمیرکاران که خودشون 206 دارن بیشتر از این موارد اطلاع دارن و تو انجمن میتونی از تاپیک های شهر خوتون از همشهریهات سوال کنی و آدرس یک تعمیرکار خوب و مورد اعتماد رو بگیر (توی جستجو بزن اعضای ساکن شهر .... ) پیدا میکنی

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mohsenzacki گفته است :

ecu عملکرد سنسورها و نوع کارکرد موتور رو بیشتر چک میکنه و دو حالت داره در مواقع که فن روشن میشه 1- موقع روشن کردن کولر و 2- دمای آب که در واقع ecu سنسور دمای آب رو تحت نظر داره و بیشتر تعمیرکاران این موارد فنی رو رعایت نمیکنن و بیشتر تجربی و یا یک قطعه رو عوض میکنن شانسی هر چی دراود حتما bcm , bsi هم چک شود و سعی کن جایی ماشین رو ببر که تخصص تو کار 206 داشته باشه مثلا بعضی از تعمیرکاران که خودشون 206 دارن بیشتر از این موارد اطلاع دارن و تو انجمن میتونی از تاپیک های شهر خوتون از همشهریهات سوال کنی و آدرس یک تعمیرکار خوب و مورد اعتماد رو بگیر (توی جستجو بزن اعضای ساکن شهر .... ) پیدا میکنی

درود

اتفاقا بعد از ایران خودرو ماشین رو بردم پیش یه اوستاکار که خودش 206 داره. دمش گرم. تست کرد دید سوکت رله ی دور تندش اتصالی داره و برق نمیرسونه. عوضش کرد و مشکل حل شد. فن دور تند اومد سرویس و دما نرمال شد و باد کور اوکی شد.

لینک به ارسال
در در 1396/05/31, 11:57:17، zilamo گفته است :

این تاپیک مربوط به فن بخاری و کولر هست نه فن رادیاتور!!

فن کولر مگه با فن دورتند تفاوتی داره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/06/01, 14:36:30، Daash Iman گفته است :

فن کولر مگه با فن دورتند تفاوتی داره؟

سلام استاد

بله

فن دور تند و کند برا رادیاتور اصلی خودرو هست که جلو ماشینه، فن تهویه برا کولر و بخاریه و داخل کابینه

ویرایش شده در توسط zilamo
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام چنذ وقته که فن ماشین یا کولر رو روشن میکنم تو حرکت صدای جیر جیر خیلی زیادی توی اتاق میاد که با افتادن تو دست انداز این صدا تغییر میکنه حالا یا کم میشه یا قطع میشه یا زیاد میشه.قشنگ صداش جیر جیر

کسی از دوستان با این مشکل برخورد داشته ؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری