ashkan123

مباحث مربوط به فن تهویه مطبوع ( تعمیر سرویس و... )

99 ارسال در این موضوع قرار دارد

[highlight=#ffffff]دوستان عزیز . فن بخاری من تو حالت 1 و دو صدای قرقر وحشتناک و اعصاب خرد کن داره. بردم پیش تعمیرکار گفت اکثر مدلهای 91 همینن. مال بوش فن هست . باز کرد و روغن زد و باد گرفت . ولی دوباره صدا شروع شده. میگن تنها راه تعویضه که حدود 300 تومن پولشه . لطفن راهنمایی کنید

[/highlight]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام..دو تا سوال داشتم

1-ايا فن بخاري و فن كولر هر دو يكي هستن؟يعني با يه فن كار ميكنن؟

2-نحوه دسترسي به فن چجوريه؟ مرسي

لینک به ارسال

فن اتاق کلا یکی هست فرقی نداره

نیازی به باز شدن نیست قیمت جنس خوب و اصلیش 300 خورده ایی هست

کسی کارش رو بلد باشه بدون باز کردن داشبورد براتون تو 20 دقیقه عوضش میکنه

صدای خر خر بگیر فن کم کم توانش ضعیف میشه و اخرشم میسوزه .. اینکه باز کنن فلان کنن الکیه مشکل داشت فقط عوض کنید چون اخرش میسوزه :ghalioon:

لینک به ارسال

سلام

فن کولر داخل اتاق از کار افتاد که یه ضربه بش زدیم یه ماه کار کرد دوباره از کار افتاد هرجا بردم گفتن باید داشبور باز کنی تا فن عوض بشه تا اینکه یکی از برق کارا گفت بدون باز کردن داشبورد و بدون عوض کردن فن برات درستش میکنم ماشینو براش بردم فقط پدال گاز رو باز کرد و فن در اورد زغالاشو عوض کرد و گزاشت سرجاش در کل نیم ساعت کارش طول نکشید و همش 25 تومن دستمزد گرفت زغالارو هم 7 تومن خریدم در کل 32 تومن شد

لینک به ارسال

:P

سلام

فن کولر داخل اتاق از کار افتاد که یه ضربه بش زدیم یه ماه کار کرد دوباره از کار افتاد هرجا بردم گفتن باید داشبور باز کنی تا فن عوض بشه تا اینکه یکی از برق کارا گفت بدون باز کردن داشبورد و بدون عوض کردن فن برات درستش میکنم ماشینو براش بردم فقط پدال گاز رو باز کرد و فن در اورد زغالاشو عوض کرد و گزاشت سرجاش در کل نیم ساعت کارش طول نکشید و همش 25 تومن دستمزد گرفت زغالارو هم 7 تومن خریدم در کل 32 تومن شد

دوست عزیز آدرس جایی که رفتید رو مینویسد باتشکر

لینک به ارسال

سلام

با سلام

دوست عزیزم منم مشکل مشابه دارم که نمایندگی ایرانخودرو گفت باید حتما فن عوض بشه و ۴۵۰وهزینشه!

میشه لطف کنید و آدرس ایشون رو برام بفرستین؟

ممنونتون میشم

لینک به ارسال

سلام به تمام دوستان....رانای ما هم بعد از دو سال فن بخاریش از کار افتاد من هم بر آن شدم تا خودم بازش کنم...طبق نظرات دوستان و ویدئوهای y/o/u*t/u/b/e به یک راه حل کلی رسیدم که خدمتتون عرض میکنم: اولا محل قرارگیری و بازکردن فن بخاری رانا و 206 فرق خاصی با هم ندارن حالا میریم سراغ باز کردن... برای دسترسی به فن باید از سمت راننده اقدام کنیم که به انعطاف بدنی بالایی نیاز داره.حالا با یک چراغ قوه پر نور بالای پدال گاز (حدودا 40 سانت) رو نگاه میکنیم که قسمت پشت فن معلموم هست ....حالا قبل از باز کردن باید با ته پیچ گوشتی چندبار به موتور فن ضربه بزنیم تا اگر در اتصال زغال ها مشکلی پیش اومده برطرف شه . حالا اگر باز هم فن کارنکرد شروع به باز کردنش میکنیم. در قسمت بالا سمت راست(شمال شرقی) فن یک پیچ ستاره ای وجود دارد که با انعطاف بدنی باید این پیچ رو باز کرد (این مرحله کمی سخت هست) حالا که پیچ باز شد سوکت برق رو از فن جدا میکنیم. پیچ دیگری وسط موتور فن وجود داره که الان لازم نیست بازش کنیم .حالا باید کل محفظه فن رو خلاف عقربه های ساعت 30 درجه بچرخونیم تا فن از محفظه اش جدا بشه(برای رانا که خیلی سفت بود و باید کف ماشین خوابید و دو دستی بازش کرد) حالا دیگه فن آزاد هست ولی نمیتونیم کامل بیرون بیاریمش چون میله فرمان مزاحمش هست...برای این کار به قول دوستمون اول فرمون رو صاف کنید بعد با یک آچار مهره انتهایی میله فرمون رو باز کنید اصلا هم نگران نباشید کار خیلی آسان و بی خطری هست حالا میله که آزاد شده رو پشت پدال ترمز میذاریمش تا راه برای فن باز بشه اگر احیانا باز هم فن بیرون نیامد باید پدال گاز رو باز کنید که این هم بسیار آسان و بی خطر هست فقط کافیه که خار رو مفصل گاز رو بایک پیچگوشتی بازش کنید ((((دقت بفرمایید که در این روش داشبورد و سوکت های برق و کامپوترو ....باز ننننمیشوند))))حالا فن بخاری رو بیرون میاریمش....حالا فن در اختیار شماس که عوض یا تعمیرش کنید. وهمچنین اگر خواستید نگاهی به موتور فن بندازین باید اون تک پیچ وسط موتور رو باز کنید و با یک دست محفظه موتور وبا دست دیگر توربین رو نگه دارید و از هم جداشون کنید...در انتها پس از آماده شدن فن برای نصب تمام مراحل رو برعکس انجام میدیم.....امیدوارم مفید باشه....ممنون

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان، من 206 تیپ 2 مدل 85 دارم، برای تعطیلات اومدیم دماوند . به سرمای -5 خوردیم فردا صبح که ماشین روشن کردم و خواستم بخاری بگیرم یکدفعه فن بحاری شروع کرد به جیر جیر کردن،کاملا مشخصه که گریس یا روغن بوش های فن خشک شده یا یخ زده بوده، البته صدا متناوب هست اما نیازمند اینه که حتما باز بشه، دوستان عزیز اولا اگه عکس و راهنمایی در این باره دارید لطفا بارگزاری کنید و یا اینکه تعمیرکار مجربی سراغ دارید تا بدون باز کردن داشبورد و میله فرمان فن را باز کند و تعمیرو سرویس کند به من معرفی کنید. منزل ما در تهران است.

با تشکر از همه شما

لینک به ارسال

سلام دوستان، من 206 تیپ 2 مدل 85 دارم، برای تعطیلات اومدیم دماوند . به سرمای -5 خوردیم فردا صبح که ماشین روشن کردم و خواستم بخاری بگیرم یکدفعه فن بحاری شروع کرد به جیر جیر کردن،کاملا مشخصه که گریس یا روغن بوش های فن خشک شده یا یخ زده بوده، البته صدا متناوب هست اما نیازمند اینه که حتما باز بشه، دوستان عزیز اولا اگه عکس و راهنمایی در این باره دارید لطفا بارگزاری کنید و یا اینکه تعمیرکار مجربی سراغ دارید تا بدون باز کردن داشبورد و میله فرمان فن را باز کند و تعمیرو سرویس کند به من معرفی کنید. منزل ما در تهران است.

با تشکر از همه شما

سلام...این صدایی که میگید احتمال داره که فن از کار بیفته ....بخاری ماشین من موقع روشن شدن حدود 5 ثانیه زوزه میکشید و بعدش درست میشد ولی بعد از یک هفته از کار افتاد...اگر فن هنوز کار میکنه پیشنهاد میکنم که دست بهش نزنین حتی اگر صدا میده بگذارید همینطوری کار کنه تا هر وقت از کار افتاد اون موقع اقدام به تعمیر یا تعویضش کنید...فن بخاری رانای من بعد از باز کردن و کمی ضربه درست شد ولی الان که روشن میشه دایما یک صدای وز وز داره البته وقتی بازش کردم برای اطمینان فن رو به یک تعمیرگاه ابزار صنعتی (سنگ فرز و دریل و...)بردم تا سرویس بشه اما چون موتور فن پلمپ هست و نمیشه بازش کرد تعمیرکار فقط تونست که کلکتور ها رو کمی تمیز کنه و کار دیگه ای از پسش بر نمیومد و الان حدود 1 ماه هست که بدون مشکل داره کار میکن فقط کمی صدا داره که بهتر از 400 هزار تومن هزینه هست....پس به خاطر صدا فعلا دست بهش نزنین...در مورد باز کردن فن هم همونطور که دوستان و بنده گفتیم نیازی به باز کردن داشبورد نیست طبق روش پست قبلی به راحتی میتونید بازش کنید ...از باز کردن میله فرمان هم نترسید من هم قبلش ترسیدم ولی وقتی باز شد فهمیدم چقدر آسون و بدون دردسر انجام میشه...حالا شاید برای 206 بدون باز کردن میله فرمان هم در بیاد البته باید پدال گاز رو باز کنید....

لینک به ارسال

سلام به تمام دوستان....رانای ما هم بعد از دو سال فن بخاریش از کار افتاد من هم بر آن شدم تا خودم بازش کنم...طبق نظرات دوستان و ویدئوهای y/o/u*t/u/b/e به یک راه حل کلی رسیدم که خدمتتون عرض میکنم: اولا محل قرارگیری و بازکردن فن بخاری رانا و 206 فرق خاصی با هم ندارن حالا میریم سراغ باز کردن...

وقت بخیر دوست عزیز

ممنون از به اشتراک گذاری تجاربتون .

خودروی من رانا هست چند وقت پیش فن بخاری رو روشن کردم و وقتی روی سرعت 4 گذاشتم بوی سیم سوختگی امد و بعدش فن از کا افتاد !! ( قبلا خیلی استفاده کرده بودم و مشکلی نداشت ) .

امروز روی پانل دکمه ها رو باز کردم البته بسختی !! گقتم شاید اشکال از کلید باشد ! قبلش فیوز ها رو چک کردم سالم بودن ! ولی کلید ها اشکال نداشتند .

حالا باید خود فن رو باز کنم ! برای شما بنظر واضح بوده که باز کردید !! ولی من سرنخی برای باز کردن پیدا نکردم ! سیم های فن از گشت کلید بسمت راست فن رفته ( سمت شاکرد ) در صورتی که شما فن رو از سمت راننده باز کردی !!آیا خوروی شما هم همینطور است کاری ه محل ورود سیم نداشته باشم و بندبال باز کردن از سمت راننده باشم !!

رانای من مدل 92 است !! ممنون میشم شما یا دوستان اگر نظری دارن راهنمایی کنند . ممنون .

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری