ashkan123

مباحث مربوط به فن تهویه مطبوع ( تعمیر سرویس و... )

103 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

نه آقا راهی نداره فن اصلی قیمتش هم زیاده هم اگه بخوای تعویضش کنی باید داشبورد باز بشه به دردسرش نمی ارزه

آقا امین باز کردن فن نیازی به باز کردن داشبرت نیست با باز کردن پدال گاز راحت باز تعویض یا تعمیر میشه

قبلا آموزشش رو گذاشته بودم

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1390/10/19, 01:38:11، 206 گفته است :

کمپرسور سوراخ بشه قایل تعمیر هست ؟؟؟؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، radar گفته است :

بستگی داره قابل جوش دادن باشد یا نه

ولی فقط نعویض

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام و خدا قوت

بنده 206 تیپ 5 مدل 84 دارم. فن تهویه اتاق از کار افتاده و وقتی سیستم تهویه رو برای اولین بار (بعد از هربار روشن کردن ماشین، یا حتی در حد باز کردن کامل سوییچ) روشن میکنم نقطه ی مربوط به ممیز دمای رو پنل تهویه چندبار چشمک میزنه. فن رو باز کردم و سرویس کردم، سوکت هاش رو بررسی کردم که کاملا سالم بودن. با یه تغذیه 12 ولت 1 آمپر موتور فن رو تست کردم سالم بود و خیلی آروم میچرخید (البته به خاطر جریان خیلی کمه منبع تغذیه اینطور بود). مقاومت فن هم که راهی واسه تست نداشت و فقط دیدم که مدارش حالت پرسی هستش. این موارد کمکی نکرد. بدون دیاگ قابل تشخیص هست که مشکل از کجاست؟

یادم میاد سه چهار سال پیش هم این اتفاق افتاد ولی بعد از چندروز خودش درست شد.

موتور فن هم توو دست اندازهای شدید یکم صدا میداد و بعد خوب میشد.

در ضمن هرچی گشتم نقشه سیم کشی تهویه اتوماتیک BEHR پیدا نکردم.

اصلا اعتماد نمیکنم کارای برقی رو ببرم بیرون :|

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ویرایش شده در توسط mentoos

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mentoos گفته است :

سلام و خدا قوت

بنده 206 تیپ 5 مدل 84 دارم. فن تهویه اتاق از کار افتاده و وقتی سیستم تهویه رو برای اولین بار (بعد از هربار روشن کردن ماشین، یا حتی در حد باز کردن کامل سوییچ) روشن میکنم نقطه ی مربوط به ممیز دمای رو پنل تهویه چندبار چشمک میزنه. فن رو باز کردم و سرویس کردم، سوکت هاش رو بررسی کردم که کاملا سالم بودن. با یه تغذیه 12 ولت 1 آمپر موتور فن رو تست کردم سالم بود و خیلی آروم میچرخید (البته به خاطر جریان خیلی کمه منبع تغذیه اینطور بود). مقاومت فن هم که راهی واسه تست نداشت و فقط دیدم که مدارش حالت پرسی هستش. این موارد کمکی نکرد. بدون دیاگ قابل تشخیص هست که مشکل از کجاست؟

یادم میاد سه چهار سال پیش هم این اتفاق افتاد ولی بعد از چندروز خودش درست شد.

موتور فن هم توو دست اندازهای شدید یکم صدا میداد و بعد خوب میشد.

در ضمن هرچی گشتم نقشه سیم کشی تهویه اتوماتیک BEHR پیدا نکردم.

اصلا اعتماد نمیکنم کارای برقی رو ببرم بیرون :|

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

برای منم همینجوری شده وقتی تهویه روشن میکنم چند نقطه چشمک میزنه بعدش شروع به کارم میکنه گاهی هم حین  روشن بودن چند ثانیه قطع وصل میکنه

با دیاگ چک کردم دیدم زده موتور تهویه که جهت را تغییر میده خرابه  باطری ساز موتورش در اوردش جهت روو هم روبه مستقیم گذاشتم فعلا  تا بعدا یکی نو بخرم

جالبه الانم با اینکه درش اوردم گاهی بازم خودش چند ثانیه خاموش   میکنه بعد روشن میشه

قیمت موتور تغییر جهتش هم behr  قیمت گرفتم یک جا داشت اونم 320 تومان ...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

برای منم همینجوری شده وقتی تهویه روشن میکنم چند نقطه چشمک میزنه بعدش شروع به کارم میکنه گاهی هم حین  روشن بودن چند ثانیه قطع وصل میکنه

با دیاگ چک کردم دیدم زده موتور تهویه که جهت را تغییر میده خرابه  باطری ساز موتورش در اوردش جهت روو هم روبه مستقیم گذاشتم فعلا  تا بعدا یکی نو بخرم

جالبه الانم با اینکه درش اوردم گاهی بازم خودش چند ثانیه خاموش   میکنه بعد روشن میشه

قیمت موتور تغییر جهتش هم behr  قیمت گرفتم یک جا داشت اونم 320 تومان ...

ممنون از راهنماییتون. تا جایی که میدونم دوتا  موتوره که سمت شاگرد پشت داشبورده. درسته؟ هردورو جدا کنم؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mentoos گفته است :

ممنون از راهنماییتون. تا جایی که میدونم دوتا  موتوره که سمت شاگرد پشت داشبورده. درسته؟ هردورو جدا کنم؟

یکی هستش عکسشو میفرستم برات باید اول درب داشبورد باز کنی در بیاری - بعد 4 تا پیچ داخله داشبورد باز کنی - بعد مشخص میشه بهش یه سوکت وصله پیچ باز میکنی سوکت خارج میکنی

الان دمه دستم نیستش عکس قطعه را میفرستم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/04/19, 15:49:21، a.m.i.n گفته است :

یکی هستش عکسشو میفرستم برات باید اول درب داشبورد باز کنی در بیاری - بعد 4 تا پیچ داخله داشبورد باز کنی - بعد مشخص میشه بهش یه سوکت وصله پیچ باز میکنی سوکت خارج میکنی

الان دمه دستم نیستش عکس قطعه را میفرستم

سلام. من راستش دیگه منتظر جواب شما نموندم و رفتم دست به کار شدم. داشبورد رو باز کردم و سه موتور دریچه دیدم. یکی ورودی هوای اتاق، و دوتا برای دریچه های پایین، روبرو و شیشه. سوکت هر سه رو جدا کردم و دیدم درست نشد. مجدد وصلشون کردم و با تغییر وضعیت چک کردم دیدم کار میکنن. چون نقشه سیم کشی رو پیدا نکردم رفتم دنبال سیم کشی موتور فن دیدم به یه سوکت زیر فرمون ختم میشه، سوکت را در آوردم که با مولتیمتر چک کنم سیم هارو. دیدم سوکت ذوب شده و رسوب کرده. با اسپری و سمباده نرم، نر و ماده ی سوکت رو سرویس کردم و مجدد وصل کردم، کولر راه افتاد و مثل بنز داره کار میکنه!

البته باید یه سوکت نو بگیرم. نمیدونم گیر میاد یا نه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mentoos گفته است :

سلام. من راستش دیگه منتظر جواب شما نموندم و رفتم دست به کار شدم. داشبورد رو باز کردم و سه موتور دریچه دیدم. یکی ورودی هوای اتاق، و دوتا برای دریچه های پایین، روبرو و شیشه. سوکت هر سه رو جدا کردم و دیدم درست نشد. مجدد وصلشون کردم و با تغییر وضعیت چک کردم دیدم کار میکنن. چون نقشه سیم کشی رو پیدا نکردم رفتم دنبال سیم کشی موتور فن دیدم به یه سوکت زیر فرمون ختم میشه، سوکت را در آوردم که با مولتیمتر چک کنم سیم هارو. دیدم سوکت ذوب شده و رسوب کرده. با اسپری و سمباده نرم، نر و ماده ی سوکت رو سرویس کردم و مجدد وصل کردم، کولر راه افتاد و مثل بنز داره کار میکنه!

البته باید یه سوکت نو بگیرم. نمیدونم گیر میاد یا نه.

سوکت مثل خودش هم نبود مشکلی نیست ولی ترجیحا سوکت نروماده رو خریداری کنید که از خودش کمی بزرگتر ودرمقدار آمپر بیشتری رو تحمل کنه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

ماشین بنده تیپ 5مدل 89 با 180تا کارکرد

فقط فن روی درجه دو (یعنی عکس دوتا پره کامل)کم و زیاد میشه سرعتش یعنی ضعیف میشه بیشتر به محض اینکه تعییرش میدم مثلا روی چهار میزارم و برمیگردم دوباره به دو درست میشه بنظرتون مشکل از چه قسمتیه؟

آیا مثل پژو 405 مودول فن دارن  کنار موتور فن یا دستور از بی اس آی میگیره هنگام تغییر دادن سرعت باد؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری