ashkan123

مباحث مربوط به فن تهویه مطبوع ( تعمیر سرویس و... )

99 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

کسی از نحوه ی تعویض موتور فن بخاری 206 اطلاع داره اگر کسی لینکی ازش داره برام ارسال کنه.

ممنون.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من برای تعویضش داشبورد رو باز کردم

بعیده بدون باز کردن داشبورد ممکن باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

روش باز کردن فن بخاری و کولر

خدمت دوستان تقدیم میگردد .

در این روش نیاز به باز کردن داشبورد نیست فقط کافیست که فرمان و تلسکوپی آن باز شود.

موفق باشید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان salam.gifsalam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>

کسی تا بحال فن داخل اتاق رو باز کرده که بتونه دقیق توضیح بده؟ مثلا اول باید ستون فرمان رو باز کرد، خب دقیقا چطوری؟

راستش چند روزیه که فن ماشینم صدا میده و باید بازش کنم، باطریساز هم ازم 60 تومن فقط برای باز و بستش خواستbikh.gifbikh.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/bikh.gif' alt='URL>'> که راستش یکم زورم اومد!

گفتم اگه کسی بتونه آموزش تصویری بذاره خیلی خوب میشه.

البته از سایت TT یه آموزش گرفتم ولی اونم تا حدودی کلی هستش و اگه بشه در ادامه میذارمش:

آموزش بازوبست فن بخاری

در روايت آمده كه جهت دسترسي به بلوور بايد از جبهه شرقي يا همون سمت چپ حمله بكنيم. بنابراين چون ماشين هاي ما فرمان چپ هستش ناچار هستيم كه ستون فرمان رو باز بكنيم.

باز كردن ستون فرمان كار سختي نيست اما قبلش در جعبه فيوز داخل اتاق (يا درب محفظه BSI) رو باز مي كنيم، سپس قاب زير فرمون رو هم باز مي كنيم. بعدش با PPS كل سيستم ايربگ ماشين رو خاموش مي كنيم. بعد صبر مي كنيم تا BSI بخوابه و وقتي خوب خوابش برد وارد فاز دوم ميشيم، در اين فاز بايد ستون فرمان رو باز بكنيم:

باز كردن ستون فرمان به اين صورت هستش كه بالاي پدال گاز اون ستون فرمان رفته بيرون از ماشين، يه بست داره كه دوشاخ ستون فرمان رو به يه قسمت ديگه كه رابط بيرون هستش وصل كرده، اول اون بست رو در مياريم، بعدش ايربگ روي فرمان رو باز مي كنيم و سوكت هاش رو در مياريم، و سپس فرمان رو باز مي كنيم، فقط در اين مرحله بايد توجه كنيم كه فرمان صاف باشه كه بعداً موقع جازدن فرمان مجبور نشيم جام گُه خوردم رو سر بكشيم و فرمان ماشين رو به فنا بديم.

فرمان كه باز شد نوبت باز كردن سوكت هاي كام2000 هستش، سپس اون سه تا پيچ معروف كام2000 رو باز مي كنيم و كام 2000 رو مثل بچه آدم با سلام و صلوات از جاش در مياريم.

خب حالا نوبت باز كردن ستون فرمان هستش، اول ستون رو ميگيريم ميريم پايين تا به كنار جعبه فيوز برسيم، هرچي كانكتور داره رو باز مي كنيم، فقط حواستون باشه كه نزنيد كانكتورها رو به F بديد، بعدش اون قطعه محافظ (هموني كه كانكتورهاش رو باز كرديد) رو در مياريد، عزيزان توجه كنن منظور از محافظ يه قطعه پلاستيكي بسيار نافرم هستش. حالا ميريد پايين سراع انتهاي ستون فرمان كه همانا كار اصلي اونجاست، يه كليپس داره اونجا كه ستون فرمان رو اون نگه داشته، براي وقتهايي هستش كه مثلاً اون بست كه ما در فاز دوم درآورديم در ميره ستون فرمان از جاش در نياد. اون رو با كمي كشيدن لبه هاش به اطراف باز مي كنيد. و سپس ستون فرمان رو ميايد بالا تا برسيد به همون جايي كه كام2000 بسته شده بود، دوتا پيچ هستش كه بازش مي كنيد، يه كم پايين تر دوتا پيچ ديگه هستش كه يه بست رو نگه داشتن كه اون بست ستون فرمان رو به بالا نگه داشته، اونم باز مي كنيد و ستون فرمان رو مي كشيد بيرون از جاش!

در اينجا وارد فاز بعدي كار ميشيم:

در اين مرحله بايد بلوور رو از جاش خارج بكنيم، اما چون ذاتاً آدم هاي باهوشي هستيم قبلش رفتيم و يه بلوور نو خريديم و با ماشين بدون فرمون كاسه چه كنم دست نمي گيريم كه حالا بلوور رو از كجا بخريم!!

خارج كردن بلوور كار سختي نيست، چرا چون فقط يه پيچ داره، اما قبلش ابتدا يه كوچولو بلوور رو خلاف جهت چرخش عقربه هاي ساعت مي چرخونيم تا از هوزينگ هوا آزاد بشه، بعدش يه پيچ كنارش داره كه اون رو باز مي كنيم ولي فرق بين انسان و شتر اينجا مشخص ميشه كه شتر همه اين كارها رو مي كنه ولي بعدش عين Camel بلوور رو مي كشه از جاش بيرون تا سيم هاش پاره بشه يا سوكتش بشكنه و سپس ميره توي مد Stand by اما انسان پس از باز كردن پيچ بلوور ميگيره سوكت رو آزاد مي كنه بعد بلوور رو از جاش در مياره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام.من اینجا درخواست یه پروانه فن کرده بودم.حالا هر چی به دنبال درخواستم هستم پیداش نمیکنم.ایا کسی هست مرا یاری کند.

لینک به ارسال

با سلام.من اینجا درخواست یه پروانه فن کرده بودم.حالا هر چی به دنبال درخواستم هستم پیداش نمیکنم.ایا کسی هست مرا یاری کند.

باسلام خدمت شما

دوست گرامی به موضوع تایپیک توجه کنیداین تایپیک عمومی است نه تایپیک فروش این تایپیک رافقط کسانی بازدید

میکنندکه مشکل درهمین رابطه داشته باشندوفروشنده یاخریدارنیستندتوصیه میکنم یک بارقوانین رابخوانید

وتایپیک خودرادربازارایجادکنیدپست شماهم به دلیل نقض قوانین بدون اطلاع قبلا پاک شده

لینک به ارسال

متشکرم از راهنمایتون.چشم قوانیین سایت رو رعایت میکنم

لینک به ارسال

برای باز کردن فن باید کل داشبورد و فرمان و.... در بیاد چون من خودم به تنهایی یه بار باز کردم پیشنهاد میکنم اگه وارد نیستید بدید یه تعمیرکار حرفه ای باز کنه هر چند هزینه اش بالاس اما به عواقب اون می ارزه

لینک به ارسال

سلام حمید اق من هم می خوام باز کنم

ppsچیه

حتما بایدخاموش استن بای بشه

نشه چی میشه

همینجوری باز کنی بعد ببندی

در ضمن یه سوال

من جدیدا قفل مرکزیم خودش قفل نمیکنه حتما باید با دست زبانه رو دری رو باید فشار بدم تا قفل بشه اگه فشار ندم میخوام حرکت کنم 4راهنمام فالشر راهنما میزنه چیکارش کنم

البته اگه ماشین رو روشن کنم اما حرکت نکنم به یک دقیقه خودش 4نا درو قفل میکنه

مرسی

لینک به ارسال

با سلام فن بخاری ماشین من از کار افتاده چی کار کنم؟ هزینه اونو کسی میدونه؟ ممنون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری