1,656 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 13 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

خب با سرعت ۷۰ به بالا ترمز می زنین و توقع دارین صدا هم نده؟؟

یکی از دلایل زود درگیر شدن ABS هم جنس بد لاستیک و نداشتن چسبندگی مناسب با سطح جاده هستش.

برای اطمینان بیشتر، جلوبندی رو به یه جلوبندی ساز مجرب وومنصف بدین چک کنه.

از گیجی فرمون و صداهای تلق تولوق ریز روی دست انداز هم میشه فهمید خرابه.

مدل و کارکرد ماشین هم بگید بهتر میشه نظر داد.

مدل ۹۶, ۶ ماهه گرفتم. لاستیک هانکوکه و نو. اتفاقا اولش چسبندگی عالی بود و ترمزش میخ بود, بعد اینکه نمایندگی روش کار کرد اینجور شد.

اخه مثلا برا سرعت گیرها من میزنم رو ترمز ماشین بغلیمم میزنه, یکی از چرخ های من صدای قیژ لاستیکش در میاد اون نه. بعد مشخصم هست لاستیک یک سمت داره صدا میده.

گیجی و انحراف فرمون حتی تو سرعت ۱۵۰ تا هم رفتم نداشته هیچ.

ویرایش شده در توسط vahidfrh

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 11 ساعت قبل، vahidfrh گفته است :

مدل ۹۶, ۶ ماهه گرفتم. لاستیک هانکوکه و نو. اتفاقا اولش چسبندگی عالی بود و ترمزش میخ بود, بعد اینکه نمایندگی روش کار کرد اینجور شد.

اخه مثلا برا سرعت گیرها من میزنم رو ترمز ماشین بغلیمم میزنه, یکی از چرخ های من صدای قیژ لاستیکش در میاد اون نه. بعد مشخصم هست لاستیک یک سمت داره صدا میده.

ممکنه تو نمایندگی قطعه ای رو جابجا یا خراب کرده باشن. حتما ماشین رو به یه اهل فن نشون بده تا قشنگ برات چک کنه. اینجور که از حرف های شما میشه برداشت کرد، سیستم ترمزتون ایراد داره. ممکنه از سیلندرهاتون باشه. با این کارکرد بعیده جلوبندی یا هر قطعه دیگه ای خراب بشه. مگر اینکه کلا قطعه بی کیفیت استفاده شده باشه یا اینکه خرابش کرده باشن. احتمال دزدیدنش هم توسط نمایندگی هست. متاسفانه از این اتفاقا میفته.

با توجه به حساس بودن مسئله، حتما ببر یه جا بده کل سیستم ترمزت رو چک کنن. از منم به شماها نصیحت: واسه این خرده کاریا نمایندگی نرید که بدتر ماشینتون رو داغون می کنن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، vahidfrh گفته است :

سلام دوست عزيز

لاستيك ها رو چك كنيد و ببينيد جاي لاستيك هاي چپ و راست با هم عوض نشده؟ با توجه به اينكه اكثر لاستيك هاي حال حاضر داراي جهت چرخش هستند يه بي توجهي موقع بستن چرخ ها ميتونه اينجور مشكلات رو بوجود بياره كه خطرناك هم هست. روش فهميدن قضيه پيدا كردن علامت روتيشن هست كه به شكل يه فلش رو ديواره لاستيك هست ، جهت صحيح گردش لاستيك رو روش نشون ميده. در صورت جابجا شدن لاستيك بين چرخ هاي عقب و جلو اين جهت به هم نميريزه ولي در صورت جابجايي چرخ هاي چپ و راست با هم جهت برعكس ميشه و رفتار و صداي لاستيك تغيير ميكنه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان ماشین من ایرانیزه هست اس ادی مدل 94 ، مشکلی که دارم اینه که در سرعت های پایین فقط ، اگر مدتی برونم و ترمز کنم ، بعضی وقتها ترمز بعد از رها کردن پدال دیگه ول نمیکنه ... خودم برای اینکه بفهمم کدام چرخ درگیره وقتی این طوری شد جک زدم و همه چرخ ها را چک کردم و دیدم چرخ جلو سمت شاگرد کاملا گیره ....خواستم راهنمایی کنید اشکال از کجا میتونه باشه ... در ضمن تست عملکرد بوستر رو هم خودم انجام دادم و اکی بود و هیچ مشکل خاصی هم در ترمز گیری وجود نداره در سرعت های بالا....

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

سلام دوستان ماشین من ایرانیزه هست اس ادی مدل 94 ، مشکلی که دارم اینه که در سرعت های پایین فقط ، اگر مدتی برونم و ترمز کنم ، بعضی وقتها ترمز بعد از رها کردن پدال دیگه ول نمیکنه ... خودم برای اینکه بفهمم کدام چرخ درگیره وقتی این طوری شد جک زدم و همه چرخ ها را چک کردم و دیدم چرخ جلو سمت شاگرد کاملا گیره ....خواستم راهنمایی کنید اشکال از کجا میتونه باشه ... در ضمن تست عملکرد بوستر رو هم خودم انجام دادم و اکی بود و هیچ مشکل خاصی هم در ترمز گیری وجود نداره در سرعت های بالا....

سلام کل کالیبر معیوبه و باید تعویض بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 2 ساعت قبل، haraz گفته است :

سلام کل کالیبر معیوبه و باید تعویض بشه

سلام میخوام ببرم نمایندگی مرکزی  1 ، خودم بالاسرشون نیستم بگم که کدام چرخه و اصلا مطمئن هم نیستم شاید چرخهای دیگه هم باشه ... اینا خودشون چک میکنن ؟ یا خودم مطمئن بشم کدوم چرخه بعد ببرم ؟ از این نظر میگم که نزنن جاهای دیگشو خراب نکنن.!!! راستی چرا فقط تو سرعت پایین این طور میشه !!! ؟
سوال دیگه تعویض این قطعه خیلی کار تخصصی هست ؟ 

ویرایش شده در توسط otika2000

لینک به ارسال

در 13 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

سلام میخوام ببرم نمایندگی مرکزی  1 ، خودم بالاسرشون نیستم بگم که کدام چرخه و اصلا مطمئن هم نیستم شاید چرخهای دیگه هم باشه ... اینا خودشون چک میکنن ؟ یا خودم مطمئن بشم کدوم چرخه بعد ببرم ؟ از این نظر میگم که نزنن جاهای دیگشو خراب نکنن.!!! راستی چرا فقط تو سرعت پایین این طور میشه !!! ؟
سوال دیگه تعویض این قطعه خیلی کار تخصصی هست ؟ 

سلام

اگر فقط تعویض کالیپر باشه خیلی زمان نمیخواهد. اگه نمایندگی ببرید میپرسه و مینویسه توبرگه وضعیت و نیاز نیست بالاسرشون باشید اگر هم عیب را نمیدونید بازم مشکلی نیست بگید چک کنند و وظیفه اون ها دقیقا همینه. ولی اینکه نزنند جای دیگه را خراب کنند، کامل درسته بشه و یا سست احمالی کنن و موارد اینجوری دیگه باید بی خیال شد و مثبت فکر کرد. گاه نمایندگی میبری و کاملا راضی برمیگردیم و گاهی هم ....

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

اگر فقط تعویض کالیپر باشه خیلی زمان نمیخواهد. اگه نمایندگی ببرید میپرسه و مینویسه توبرگه وضعیت و نیاز نیست بالاسرشون باشید اگر هم عیب را نمیدونید بازم مشکلی نیست بگید چک کنند و وظیفه اون ها دقیقا همینه. ولی اینکه نزنند جای دیگه را خراب کنند، کامل درسته بشه و یا سست احمالی کنن و موارد اینجوری دیگه باید بی خیال شد و مثبت فکر کرد. گاه نمایندگی میبری و کاملا راضی برمیگردیم و گاهی هم ....

ببینید در سرعت کم زیر 20 - 30 تا ترمز میزنم اینطوری میشه اونم بعضی وقتها و در سرعت های بالا اصلا مشکل ندارم و میزان خوردگی لنت هم بعد 30 هزارتا در چرخها مثل هم هستش و هنوز 40 -50 درصد داره ،،، به نظرتون اگر پیگیر نشم مشکل ازین ممکنه فراتر بره با توجه به اینکه ماشین تا ابان بیشتر گارانتی نداره ....

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، otika2000 گفته است :

ببینید در سرعت کم زیر 20 - 30 تا ترمز میزنم اینطوری میشه اونم بعضی وقتها و در سرعت های بالا اصلا مشکل ندارم و میزان خوردگی لنت هم بعد 30 هزارتا در چرخها مثل هم هستش و هنوز 40 -50 درصد داره ،،، به نظرتون اگر پیگیر نشم مشکل ازین ممکنه فراتر بره با توجه به اینکه ماشین تا ابان بیشتر گارانتی نداره ....

سلام

با ترمز خیلی نباید شوخی کرد کوچگترین مشکلش را باید جدی گرفت من اگه باشم نشون میدم شاید یک گیر خیلی کوچیک تو لوازم ترمز باشه یا گیر تو سیلندر هست.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

با سلام. تیپ 5 مدل 95 دارم.لاستیک هانکوک 205 با رینگ فابریک.لاستیک نزدیک 10000 تا کارکرده.الان مشکلی ک دارم اینه که گاهی اوقات با سرعت های کم هم میزنم رو ترمز ،صدای قیژ لاستیک در میاد.بعد یه مدتی ول میشه.سرعت حدود 50 تا هم میزنم ترمز صداش درمیاد.بنظرتون مشکل از کجاس؟؟؟؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری