edwin2009

صدا از چرخ هنگام پیچیدن

189 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

1. دقت کنید که لاستیک به شُلگیر برخورد نداره؟

2.مطمئن بشید لاستیک ها سالم هستند.

3.دقت کنید با لمس پدال ترمز این صدا همون لحظه تغییری میکنه یا کم میشه؟!

سلام

تقریبا ۹ هزار کیلومتر میشه که این صدارو میده اگه شلگیر باشه که تابحال باید صاف شده باشه ، لاستیک که فرمودین از چه نظر برسی کنم سالم باشه? ولی صداش نمیخوره که  لاستیک باشه ، لاستیکام فابریک کارخونس، بارزه،با لمس ترمز رو امتحان نکردم چون بیشتر لحظه راه افتادن هست تقریبا بالای سرعت ۲۰ شنیده نمیشه یا خیلی کم میشه، مواقعی که شنیده میشه : زمان حرکت بخوصوص اگر سربالایی باشه که در این خصوص اگر فرمان مستقیم باشه هم کامل صدای قر قر میده ولی در جاهای صاف بیشتر زمان تمایل فرمان به راست و ابتدای حرکت شنیده میشه و فرمان به چپ اصلا صدا نمیاد، زمانی که در سراشیبی هستم و گاز نمیدم و در حالت دنده سنگین حرکت میکنه هم یه جورایی شنیده میشه ، زیاد پیگیرش نشدم چون کامل معلوم نیست از کجاست گفتم ببرم تعمیرگاه تشخیص نادرست میدن و ممکنه قطعه سالم دیگه ای رو عوض کنن و به نتیجه نرسه ولی یه تعمیرکار گفت از بلبرینگ وسط پلوسه و  جلوبندی ساز گفت وسط پلوس اینجوری صدا نمیده احتمالا از اگزوز یا اتصالاتشه

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 13 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

سلام

تقریبا ۹ هزار کیلومتر میشه که این صدارو میده اگه شلگیر باشه که تابحال باید صاف شده باشه ، لاستیک که فرمودین از چه نظر برسی کنم سالم باشه? ولی صداش نمیخوره که  لاستیک باشه ، لاستیکام فابریک کارخونس، بارزه،با لمس ترمز رو امتحان نکردم چون بیشتر لحظه راه افتادن هست تقریبا بالای سرعت ۲۰ شنیده نمیشه یا خیلی کم میشه، مواقعی که شنیده میشه : زمان حرکت بخوصوص اگر سربالایی باشه که در این خصوص اگر فرمان مستقیم باشه هم کامل صدای قر قر میده ولی در جاهای صاف بیشتر زمان تمایل فرمان به راست و ابتدای حرکت شنیده میشه و فرمان به چپ اصلا صدا نمیاد، زمانی که در سراشیبی هستم و گاز نمیدم و در حالت دنده سنگین حرکت میکنه هم یه جورایی شنیده میشه ، زیاد پیگیرش نشدم چون کامل معلوم نیست از کجاست گفتم ببرم تعمیرگاه تشخیص نادرست میدن و ممکنه قطعه سالم دیگه ای رو عوض کنن و به نتیجه نرسه ولی یه تعمیرکار گفت از بلبرینگ وسط پلوسه و  جلوبندی ساز گفت وسط پلوس اینجوری صدا نمیده احتمالا از اگزوز یا اتصالاتشه

در دست انداز ها هم صدا میده؟

اگر در دست انداز ها صدا بده بیشتر به قطعات جلوبندی چپقی و میل فرمان و... ارتباط داره چون اهرم اونا خاصیتش را از دست میده وصدای خاصی تولید میکنه 

اگر موقع دور زدن صدا بده معمولا از پلوسها میشه که لاستیک گردگیرش پاره بشه گردو خاک میره داخل ساچمه ها و خراب میکنه 

یا موقع دور زدن از بلبرینگ کف گرد سر کمک های گلگیر جلو هم میشه که یه صدای قرچ مانند تولید میکنه 

-------------------------------------------------------

1. شما جک بزن چرخ جلو با لا ببر و با دست چرخ را بچرخون ببین صدای ریز مانند میشنوی اگره بله که فنر پلوس از جاش دراومده یا شکسته 

2. در همون حالا با دو دست تایر را از بالا به پائین بگیر و تکان بده ببین خلاصی داره و همینطور از چپ و راست بگیر تکان بده ببین خلاصی داره یا نه ؟

3.میل فرمان و چپقی را با دست بگیر تکان بده ببین راحت حرکت میکنه اگر بله که اهرم بازوی اونا خراب شده 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام 
206 اس دی 93 دارم 48000 راه رفته وقتی تو دست انداز می افتم سمت راننده صدای لق لق  میده وقتی در حال پیچیدن هستم این صدا بیشتره مشکل چیه ؟
ممنون 

لینک به ارسال
در در 1396/09/04, 16:04:47، hrbhrb گفته است :

سلام 
206 اس دی 93 دارم 48000 راه رفته وقتی تو دست انداز می افتم سمت راننده صدای لق لق  میده وقتی در حال پیچیدن هستم این صدا بیشتره مشکل چیه ؟
ممنون 

سلام

احتمالا یا از رابط موجگیر یا سیبک فرمان.

اگر اون سمت رو جک بالا بیاد و 2 طرف لاستیک رو بگیریو به چپ و راست تکان بدید و صدا و ضرب لق لق در دستتون حس کنین، مشکل از سیبکه.

رابط موجگیر هم باید باز بشه یا اگر خیلی اوضاع خراب باشه روی جک، با ضربه زدن از زیر یا تکان دادن با دست میل موجگیر مشخص میشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

منم وقتي فرمان را به سمت راست ميپيچونم يه صدا مثل  وووووو  مياد البته وقتي فرمان را به سمت چپ ميچرخانم اين صدا نمياد ؟!! علت چي ميتونه باشه 

لینک به ارسال

دوستان ببخشین .من یه سوال دارم .تازه یه پارس ال ایکس tu5 صفر گرفتم.هنگام حرکت در دنده عقب و چرخوندن چرخ کامل.یه صدای تق تکی بلند شبیه صدای برخود یه چی به بدنه از زیر ماشین شنیده میشه که خیلی بده دوستان میدونن چیه؟

لینک به ارسال
در 46 دقیقه قبل، arashda گفته است :

دوستان ببخشین .من یه سوال دارم .تازه یه پارس ال ایکس tu5 صفر گرفتم.هنگام حرکت در دنده عقب و چرخوندن چرخ کامل.یه صدای تق تکی بلند شبیه صدای برخود یه چی به بدنه از زیر ماشین شنیده میشه که خیلی بده دوستان میدونن چیه؟

باید ببری زیر چال یکی پایین باشه فرمان را حرکت بدی تا مکان دقیق صدا مشخص بشه - اگه صدا داشته باشه فوری متوجه میشه شد از کجاست

ممکنه از جلوبندی یا پلوس یا جعبه فرمان باشه همینجوری نمیشه گفت

ماشینت البته گارانتی داره سریعتر ببر برات رفع میکنن رایگان

لینک به ارسال
در در 1395/04/06, 22:05:56، enron گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

مدتی هست که هنگام دور زدن، به سمت چپ، یه صدای مثل شکستن قولنج، از قسمت راست جلوبندی به گوش میرسه.

دوستان تجربه ای در این خصوص داشته اند؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

سلام من هم یکساله این مشکل رو دارم ولی نمی دونن از چیه یکی میگه بلبریه ...پلوسه .

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام تجربه ای بگم از صدا   جلو بندی ماشین  سمت راننده،  هنگام که میخاستم  از پارک با شتاب خارج بشم یعنی به سمت چپ بپیچم . یه مدت این صدارو داشتم هرجا بردم گفتن یا پلوس یا کمک یا ... کسی عیب پیدا نکرد پلوس کامل عوض کردم. تا اینکه برای نشتی و صدای گیربکس مجبور شدم بازش کنم بلبرینگ گیربکس داغون شده بود عوض کردم خود گیربکس هم تعمیر شد و صدا افتاد البته قبلش این مشکل برای یکی از همکارم  پیش اومده بود و مکانیک این عیب تشخصیص داده بود 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری