edwin2009

صدا از چرخ هنگام پیچیدن

184 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

موضوع ایراد : "من وقتی فرمون رو کامل به سمت چپ می پیچونم در سرعت کم فقط از چرخ سمت چپ یه صدایی ترق ترق مثل کشیدن لاستیک به آهن می آد با سرعت بالا وقتی می پیچم هیچ صدایی حس نمی کنم و فقط این صدا موقع پیچیدن کامل به چپ از چرخ راننده می آد"

بعضی دوستان نظر دادند و گفتند شاید از موارد ذیل باشه:

1- چون فرمون تا آخر می پیچی به چپ و در سرعت پایین (سرعت زیر 10) و فقط از چرخ سمت چپ صدای ترق ترق (صدایی مثل کشیدن لاستیک به آهن) ممکن پمپ هیدرولیک موردی داشته باشه که همه 206 های جدید همه این مورد دارن.

2- نظر خودم اینه من واسه تق تق فرمون رفتم تعمیرگاه مرکزی شماره 1 ، در فاکتورش نوشته باز و بست 2 میل فرمان و باز و بست تلسکوپی، من حدس می زنم شاید یه ربطی به این باز و بست میل فرمون ها داشته باشه چون فرمون دیگه لق نمی زنه و سفت شده، ممکنه؟

3- ایراد توپی سر کمک (شل شدن کنس های بلبرینگ کف گرد)

4- ایراد گردگیر پلوس

5- ایراد فنر داخل پلوس

6- شل بودن پیچ های رام

7- ایراد میل موج گیر

8- خشک شدن بلبرینگ کف گرد کمک

چطوری این موارد تست کنم؟

باز و بست پلوس انجام شد اما مشکل همچنان باقی است (صد در صد مطمئن نیستم اینکارو کرده باشند چون من بعد مورد 2 به واحد برگشتی تعمیرگاه مرکزی شماره 1 مراجعه کردم اول قبول نکردن بعد که با به اصطلاح کارشناسشون صحبت کردم توی برگه نوشت بازدید کاسه نمد و پلوس وقتی هم ماشین تحویل گرفتم توی فاکتورش نوشته بود باز و بست پلوس اما مطمئن نیستم اینکار رو کردن یا نه مشکل هم کماکان پابرجاست.)

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزيز شما از رينگ و لاستيك پهن استفاده مي كنيد؟ ممكنه كه لاستيك به شلگير يا حتي لبه گلگيرتون گير كنه اين موردو چك كنيد حتي ارتفاع هم موثره ، مورد ديگه هم گشاد كردن مشعلي پلوس هستش كه تو حركت آهسته و سرعت پائين تلق تلق به همراه جير جير كه ممكنه از گردگير پلوس باشه به گوش ميرسه ولي تو سرعت بالا نيروي گريز از مركز سه شاخه پلوس رو يه جا ثابت نگه ميداره و صدائي به گوش نميرسه ، راحتترين راه امتحان كردن اين مورد اينه كه ببيني در حين حركت دسته دنده رو به جلو و عقب حركت مي كنه يا نه اگه حركت مي كنه همون مشعلي گشاد كرده و راه ديگه هم اينه ببيني تو سرعت مثلا 100 كيلومتر ماشينت مي لرزه يا نه اجالتاً اينا رو چك كن ببين نتيجه چي ميشه.موفق باشيد.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

رینگ و لاستیک فابریکی خود ماشین هست ، ارتفاع هم کم نکردم، ماشین اتوماتیکه و از دسته دنده چیزی نمی فهمم و در سرعت 100 و یا بالاتر ماشین لرزش نداره.

لینک به ارسال

سلام

خدا را شکر فهمیدم عیب از کجا بود ، این سیم ABS که پشت لاستیک بود هی موقع پیچیدن می خورد به لاستیک یکم کشیدم دیگه به لاستیک نمی کشه و صدا قطع شد به همین سادگی ... خدا را شکر.

لینک به ارسال

من هم تقریبن این مشکلو دارم. ماشین من نو هستش. تو سرعت پایین یه صدای هوم میاد. میخوام دور بزنم در حال حرکت بیشتر ملموسه. از پمپ نیست. در حرکت وقتی خلاص میکنم بیشتر حس میشه. از چی میتونه باشه

لینک به ارسال

شرح حال کلی + نتیجه گیری:

موضوع ایراد : "من وقتی فرمون رو کامل به سمت چپ می پیچوندم در سرعت کم فقط از چرخ سمت چپ یه صدایی ترق ترق مثل کشیدن لاستیک به آهن می آمد با سرعت بالا وقتی می پیچم هیچ صدایی حس نمی کردم و فقط این صدا موقع پیچیدن کامل به چپ از چرخ راننده می آمد" (لاستیک سالم بود)

بعضی دوستان نظر دادند و گفتند شاید از موارد ذیل باشه:

1- چون فرمون تا آخر می پیچی به چپ و در سرعت پایین (سرعت زیر 10) و فقط از چرخ سمت چپ صدای ترق ترق (صدایی مثل کشیدن لاستیک به آهن) ممکن پمپ هیدرولیک موردی داشته باشه که همه 206 های جدید همه این مورد دارن.

2- نظر خودم این بود من واسه تق تق فرمون رفته بودم تعمیرگاه مرکزی شماره 1 ، در فاکتورش نوشته بود باز و بست 2 میل فرمان و باز و بست تلسکوپی، من حدس می زنم شاید یه ربطی به این باز و بست میل فرمون ها داشته باشه چون فرمون دیگه لق نمی زنه و سفت شده، یه کاری یادشون رفته بکنند،ممکنه؟

3- ایراد توپی سر کمک (شل شدن کنس های بلبرینگ کف گرد)

4- ایراد گردگیر پلوس

5- ایراد فنر داخل پلوس

6- شل بودن پیچ های رام

7- ایراد میل موج گیر

8- خشک شدن بلبرینگ کف گرد کمک

بعد مورد 2 به واحد برگشتی تعمیرگاه مرکزی شماره 1 مراجعه کردم اول قبول نکردن بعد که با به اصطلاح کارشناسشون صحبت کردم توی برگه نوشت بازدید کاسه نمد و پلوس وقتی هم ماشین تحویل گرفتم توی فاکتورش نوشته بود باز و بست پلوس اما مطمئن نیستم اینکار رو کردن یا نه چون مشکل کماکان پابرجا بود.

بالاخره دیدم نمایندگی کارش فایده نداره دست به کار شدم تمام 8 مورد بالا را تست کردم و مورد 2 درست بود، یه لحظه گفتم نکنه این سیم ABS موقع چرخوندن به لاستیک می خوره نگاه به چرخ اون وری کردم و سیم ABS را مثل اون ور جا انداختم و فیکسش کردم در کمال ناباوری صدا قطع شد گفتم خدا را شکر. اینم لینک عکس موقع صدا دادن، سیم رو از زیر پلاستیک سیاه رد کردم (زیاد فنی نیستم نمی دونم اسم این پلاستیک محافظ چیه) http://upload.tuningtalk.com/upload/edwinkhan3.JPG

من برای تق تق رفته بودم نمایندگی اما این همه وقتم تلف شد حالا فرمون درست شده و فرمون کاملاً تو مشتم هستش و ماشین به هیچ سمتی کشیده نمیشه اصلاً هم در هیچ سرعتی لرزش نداره کار نمایندگی هم طبق فاکتورش باز-بست تلسکوپی و باز-بست 2 میل فرمان بود اما فرمان مقداری سفت شده که نمی دونم طبیعی هست یا نه؟!

یه پیشنهاد: تا واقعاً مشکل خیلی جدی و حادی برای خودرو پیش نیامده تعمیرگاه نرین موقعی که من ماشینم رو بردم تعمیرگاه مرکزی شماره 1 (سر یادگار) موقع تست ماشین ها، آنچنان فشاری به ماشین می آوردن یا طوری از روی دست اندازا می رفتن که آدم دلش کباب می شد ماشین خودم هم وقتی تحویل گرفتم تابلو یه جای ضربه خوردن آچار رو کاپوتش بود و 2 نقطه ریز رنگ کاپوت رفته بود، حیف نمیشه برگشت عقب وگرنه حاضر بودم فرمونم تق تق بکنه اما ماشین دست اینا نمی دادم. حرف مادر را باید با طلا نوشت می فرمایند: زیاد به ماشین صفر گیر نده.

لینک به ارسال
من هم تقریبن این مشکلو دارم. ماشین من نو هستش. تو سرعت پایین یه صدای هوم میاد. میخوام دور بزنم در حال حرکت بیشتر ملموسه. از پمپ نیست. در حرکت وقتی خلاص میکنم بیشتر حس میشه. از چی میتونه باشه

salam.gif"%20%20alt=":salam:"%20%20title="salam"%20%20height="49"%20%20width="44

صدای هوم یعنی چی؟؟ صدای برخورد لاستیک با آهن یا صدای میخ کشیدن به آهن کدوم؟ از کدوم چرخت؟ فقط موقع پیچیدن یا همیشه؟ماشینت اتوماته؟ واضح توضیح بده که بتونی به جواب برسی...

لینک به ارسال

سلام اقا ادوين من هم همين مشكل دارم (تيپ 5 ) مال من هم دقيقآ همين صدا رو ميده چند تا نمايندگي بردم دقيقآ حرف هايي كه به شما زدن به من هم گفتند اگر ميشه جاشو دقيق بگيد مشخص كنيد كه من هم درست كنم ممنون ميشم

لینک به ارسال

صدای هوم (هو هو ) از قسمت جلو ماشین میاد. تا حرکت میکنم میاد. وقتی میخوا درو بزنم و فقط از سرعت 10 تا 50 خیلی ملموسه. مستقیم که حرکت میکنم هم میاد.نه اتومات نیست. خیلی عجیبه. از موتور اصلا نیست. از زیر ماشینه .فقط در دور زدن نیست همیشه میاد.

لینک به ارسال

آقاي مجتبي باربند نبستي رو ماشينت ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری