بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

mseyfzadeh

نـرخ جدیـد جریـمه های راننـدگی و متن كامل قانون جديد

54 ارسال در این موضوع قرار دارد

جـدول نـرخ جدیـد جریـمه های راننـدگی

هشـدار به راننـدگان

جدول جدید جرایم رانندگی همزمان با ابلاغ مرحله دوم قانون راهنمایی و رانندگی به پلیس از ابتدای دی ماه در سراسر کشور اجرا شد. براساس جدول جدید اخذ جرائم رانندگی جریمه عبور از چراغ قرمز از 20 هزار تومان به یکصد هزار تومان افزایش یافته است. این در حالی است که جریمه سرعت غیرمجاز با 500 درصد افزایش به 100 هزار تومان افزایش یافته است. همچنین جریمه استفاده نکردن از کمربند ایمنی از چهار هزار تومان به 30 هزار تومان افزایش یافته است.

:: جزئیات کامل افزایش نرخ جرایم رانندگی براساس ریال ::

[attachment=0]NewJarayem.png[/attachment]

به استناد بند "د" ماده (10) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب همزمان تخلف از جمله انجام حرکات نمایشی، تجاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر در ساعت)، سبقت غیر مجاز در راه‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز و حرکت مارپیچ علاوه بر صدور قبض جریمه وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت توقیف می شود.

به گزارش مهر، براساس بند "ب" ماده (10) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب تخلف رانندگی در حالت مستی و استفاده از مواد روانگردان و افیونی علاوه بر صدور قبض جریمه، گواهینامه راننده متخلف 6 ماه ضبط و وی به مرجع قضائی معرفی می‌شود.

در حاشیه افزایش جرایم رانندگی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

salam.gif

با این وضعیت جریمه ها بهتره این متن رو دانلود کنید و کامل مورد مطالعه قرار بدید که اگر تصادفاً

بعضی از مامورین عزیز راهنمایی و رانندگی خواستن بر خلاف قانون با شما برخورد کنن bikh.gif

نذارید حقتون پایمال بشهwink.gif

متن كامل قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي

hi.gif

لینک به ارسال

ممنون دوست عزیز !!!

لینک به ارسال

سلام.

من یه سوالی داشتم . از دوستان کسی در مورد کد تخلف 017 پلیس امنیت اجتماعی ( نه پلیس راهنمایی رانندگی )چیزی میدونه؟

من چد روز پیش یه جریمه ای شدم با کد 017 ، ولی اینجا چیزی پیدا نکردمcry.gif یه برگه هم دادم دستم که توش مبلغ ذکر نشده فقط کد نوشته شده و ذکر شده ظرف مدت 15 روز به آدرسی که گفته شده مراجعه کنید، وگرنه ماشین توقیف میشه.حالا فردا میخوام برم . خواستم ببینم دوستان کسی اطلاعی در مورد این موضوع داره؟ doa.gif

لینک به ارسال

کی بود که این کد رو بهتون داد؟

افسر راهنمایی رانندگی؟

لینک به ارسال
سلام.

من یه سوالی داشتم . از دوستان کسی در مورد کد تخلف 017 پلیس امنیت اجتماعی ( نه پلیس راهنمایی رانندگی )چیزی میدونه؟

من چد روز پیش یه جریمه ای شدم با کد 017 ، ولی اینجا چیزی پیدا نکردمcry.gif یه برگه هم دادم دستم که توش مبلغ ذکر نشده فقط کد نوشته شده و ذکر شده ظرف مدت 15 روز به آدرسی که گفته شده مراجعه کنید، وگرنه ماشین توقیف میشه.حالا فردا میخوام برم . خواستم ببینم دوستان کسی اطلاعی در مورد این موضوع داره؟ doa.gif

سلام دوست عزیز

نکنه رفته بودید ماهیگیریwink.gif

متاسفانه از این کد اطلاعی ندارم

لینک به ارسال

نه بابا چه ربطی به ماهیگیری داره آخه?! پلیس راهنمایی رانندگی نبود, گفتم که خودشونو پلیس امنیت اجتماعی معرفی کردن, ولی جناب سروان هم داشتن!بخاطر گیر الکی و ضبط و... گفتن که ماشینتو باید ببریم, ولی دلشون سوخت ماشینو نبردن فقط همون برگه که گفتم بهم دادن, گفتن باید خودتو معرفی کنی!

لینک به ارسال

احتمالا میخوان ازتون تعهد بگیرن که اگه دوباره تکرار بشه بصورت جدی تر اقدام میکنن

لینک به ارسال

زنگ بزن به 110 و بپرسو بعد برو به ادرسی که بهت دادند

لینک به ارسال

چه تعهدی آخه!? اگه نرم حالا 15 روز بعد ماشینو توقیف میکنن واقعا?!

لینک به ارسال