avafz مهمان

مشخصات خودروی پژو 206 اس دی(SD)

20 ارسال در این موضوع قرار دارد

تاریخچه:

پژو 206 صندوقدار پنجمين و آخرين گونه از انواع مدل 206 به شمار مي رود. اين خودرو در ميان مدلهاي ديگر پژو 206 شامل هاچ بك 3 در و 5در ، كوپه روباز و استيشن به دليل برخورداري از صندوق عقب بزرگ و جادار نقش خود را به عنوان يك خودرو خانوادگي ايده آل به خوبي ايفا مكند. این خودرو اولین خودرو در کلاس ابعادی B/C وخانواده محصولات 206 است كه در هر دو مدل بنزيني و دوگانه سوز جهت تولید انبوه طراحی گردیده است. 206 صندوقدار براي نخستين بار در نمايشگاه خودرو فرانكفورت 2005 به جهانيان معرفي شد. اين خودرو حاصل ايده و فكر ايراني و همكاري دو شركت بزگ ايران خودرو و پژو مي باشد. پروژه 206SD با كد T13 از مارس 2004 و با هدف طراحي و توليد مدل سدان اين خودرو براي عرضه در بازار ايران و 39 كشور دنيا شروع شد. ايران‌خودرو تنها عرضه كننده اين محصول در بازارهاي صادراتي خواهد بود. خودروي 206 صندوقدار بصورت 19 مدل مختلف طبق تعريف بازار كشورهاي صادرتي و بازار ايران توليد و عرضه خواهد شد. اين مدلها در موتور، گيربكس، سيستم تعليقّ، سيستم ترمز، نوع سوخت مصرفي و تجهيزات جانبي متفاوت خواهند بود. كشورهاي صادراتي طبق تعريف شامل : كشورهاي حوزه خليج فارس، آسياي ميانه ، اروپاي شرقي ، خاورميانه، آفريقا ، چين و روسيه مي باشد.

206 صندوقدار با برخورداري از طرح زيبا و تجهيزات كاربردي و از همه مهم تر صندوق عقب جادار، در حقيقت مهندسي روز دنيا را براي دستيابي به حداكثر ايمني و رفاه سرنشينان به خدمت گرفته است، ايمني و آسايشي كه در خودروهاي بزرگ و گران قيمت تر مي توان سراغ گرفت.

استاندارد:

مطابق با کلیه استانداردهای (EEC) همزمان با اروپا در سال 2006

تطابق با استانداردهای کشور روسیه (Russia GOST)

دستیابی به استانداردGS در تصادف از عقب که دارای شرایط دشوارتری نسبت به استانداردهای اروپا میباشد (Persian Gulf Standard)

تطابق با استاندارد Euro IV در ارتباط با سطح آلودگی.

مشخصات فني V1 V8 V9 V20

موتور نوع موتور N6a- Tu5 K6d-tu3

حجم موتور 1587 سي سي 1360 سي سي

تعداد سيلندر 4

نسبت تراكم 10.5 9.6

حداكثر قدرت 110 اسب بخار در 5800 دور در دقيقه 75 اسب بخار در 5300 دور در دقيقه

حداكثر گشتاور 142 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه 118 نيوتن متر در 3400 دور در دقيقه

سيستم سوخت رساني انژکتور الکترونيکي با پاشش چنذ نقطه اي

نوع سوخت بنزين

تعداد سوپاپ 16 8

سيستم احتراق جرقه زني الکترونيکي

استاندارد حد آلايندگي يورو 4 يورو 3

عملکرد حداكثر سرعت 193 کيلومتر در ساعت 189 کيلومتر در ساعت 170کيلومتر در ساعت

شتاب صفر تا 100 كيلومتر در ساعت 11.4 ثانيه 12.6 ثانيه 14.1 ثانيه

مصرف سوخت مصرف سوخت در بزرگراه 5.4 ليتر در صد کيلومتر 5.8 ليتر در صد کيلومتر 5 ليتر در صد کيلومتر

مصرف سوخت در شهر 8.8 ليتر در صد کيلومتر 8.8 ليتر در صد کيلومتر 10.1 ليتر در صد کيلومتر 8.9 ليتر در صد کيلومتر

ميانگين مصرف سوخت 6.6 ليتر در صد کيلومتر 6.6 ليتر در صد کيلومتر 7.3 ليتر در صد کيلومتر 6.4 ليتر در صد کيلومتر

انتقال قدرت گيربكس (جعبه دنده ) 5 دنده دستي 4 دنده اتوماتيک 5 دنده دستي

نوع كلاچ تک صفحه اي خشک تک صفحه اي خشک هیدروليکی و الکترونیکی تک صفحه اي خشک

چرخ هاي محرك ديفرانسيل جلو

حجم و ظرفيت ظرفيت باك بنزين 50 ليتر

ظرفيت صندوق عقب 400 ليتر

روغن موتور (با فيلتر ) 3.2 ليتر

حجم روغن موتور بدون احتساب فيلتر 3 ليتر

حجم روغن گيربكس و ديفرانسيل 2 ليتر

ظرفيت سيستم خنك كننده 6 ليتر

حجم روغن هيدروليك فرمان 1 ليتر

فرمان نوع فرمان پينيون و دنده شانه اي هيدروليک

ميزان گردش قفل به قفل فرمان 3.8 دور

ترمزها نوع ترمز هيدروليکي بوستر دار دو مداره

نوع ترمزهاي جلو ديسکي تهويه شونده ديسکي

نوع ترمزهاي عقب ديسکی کاسه ای

ترمز ضد قفل - براي تمام چرخ ها با توزيع كننده الكترونيكي نيرو -

تجهيزات برقي و الکترونيکي نوع وتوان باتري 6خانه اي (اسيد سرب) - 50آمپر ساعت

نوع دينام 80آمپر - كلاس 8 كلاس 7

استارت 1.1 کيلووات - کلاس 3 كلاس 2

واحد كنترل الكترونيكي موتور بوش

اوزان وزن 1086 کيلوگرم 1104 کيلوگرم 1138 کيلوگرم 1050 کيلوگرم

حداكثر وزن قابل يدك كشي 1567 کيلوگرم 1614 کيلوگرم 1567 کيلوگرم

حداكثروزن مجاز با سرنشين 1567 کيلوگرم 1614 کيلوگرم 1567 کيلوگرم

حداكثر بار روي محور عقب 780 کيلوگرم

حداكثر بار روي محور جلو 855 کيلوگرم

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کمپانی : شرکت ایران خودرو با تغییر در پژو 206 هاج بک و استفاده از طرح مدل صندوقدار دو درب در مدل اصلی فرانسوی ( CC ) ، پژو 206 SD را طراحی و تولید کرد .

طراحی بدنه : استفاده از مدرن ترین متد های طراحی با شیب تند در جلوی خودرو و خطوطی که چهره ای اسپرتی برای پژو 206 به وجود آورده ، استفاده از چراغ های کشیده در جلو با دید از سه زاویه و چراغ های عقب با یک نواختی رنگ و دید از سه زاویه . شیب در بدنه از قسمت انتهائی به سمت جلو و سادگی در قسمت های جانبی مجموعا ً پژو 206 اس دی را خودروئی خانوادگی نشان می دهد .

طراحی داخلی : طراحی داخلی بر اساس متد های اواخر دهه 90 و در زمان خود از برترین ها بود ، هدف ایجاد احساس آرامش و امنیت در قالبی اسپرتی به همراه رعایت اصول ارگونومی بوده که می توان در نهایت آن را موفقیت آمیز دانست .

ایمنی : خودرو پژو 206 موفق به دریافت 4 ستاره ایمنی از مجموع 5 ستاره می باشد که می توان پژو 206 SD را نیز در همین سطح ایمنی دانست .

ارگونومی : اصول ارگونومی در پژو 206 SD مانند سایر مدل های پژو 206 متعلق به آواخر دهه 90 بوده و تا سال 2004 از برترین ها شناخته می شود اما ارگونومی با دو جهش در سال های 2004 و 2010 که مدل های تولیدی آن از هم اکنون که ماهای پایانی 2009 را پشت سر می گذاریم به بازار عرضه شده 2 پله از پله های نردبان ارگونومی روز پائین تر است .

موتور : موتور 1587 سی سی DOHC با 16 ولو و سیستم تزریق MPFI خروجی 110 اسب بخار در 5800 دور و تورک 142 نیوتن متر در 4000 دور با ضریب تراکم 10.5 ، مصرف متوسط 6.6 لیتر و کسب استاندارد آلایندگی یورو 4 ، این خودرو 1104 کیلوئی ظرف 11.6 ثانیه از سکون به 100 کیلومتر سرعت رسیده و سرعت نهائی آن 193 کیلومتر می باشد ( مصرف سوخت با اکتان نا مناسب باعث زود یا دیر اشتعالی ، ناکت و ناقص سوزی سوخت و در نهایت آلایندگی بیشتر و توان خروجی کمتر در موتور می شود ) . حجم روغن با فیلتر 3.2 لیتر و بدون فیلتر 3 لیتر می باشد ظرفیت سیستم خنک کننده 6 لیتر و حجم روغن هیدرولیک 1 لیتر می باشد

گیربکس : گیربکس 5 سرعته دستی با سنکرونیزه بالا و سیستم انتقال تک صفحه ای خشک انتقال نیرو را در پژو 206 SD به عهده دارد ، حجم روغن گیربکس و دیفرانسیل در این خودرو 2 لیتر می باشد.

ساسپنشن : در جلو مک فرسون و در عقب ژامبون با ميله پيچشي و ميله تقويتی به همراه کمک های زاویه دار

فرمان : رک اند پینیون با مکانیسم هیدرولیک گردش فرمان قفل به قفل 3.8 دور

ترمز : سیستم هیدرولیکی بوستر دار دو مداره جهت تامین و توزیع نیروی ترمز و استفاده از دیسک با کانال های تهویه در جلو و دیسک در عقب + ABS با توزیع الکترونیکی نیرو .

سیستم های پایداری : پژو 206 SD فاقد سیستم پایداری می باشد

آپشن : کولر شیشه برقی جلو شيشه برقي عقب آينه هاي جانبي برقي دماسنج روي داشبورد برف پاک کن دو تیغه ای سه سرعته پشت سري صندلي عقب شیشه گرم کن عقب سيستم تهويه اتوماتيك سنسور اکسیژن رادیو پخش سی دی مسافت سنج دیجیتال قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده ایربگ جلو گيرنده و فرستنده قفل مركزي رادیوئی

تست درایو : پژو 206 SD عملکردی نرم و روان تر از پژو 206 حاچ بک دارد ، اضافه شدن وزن و ابعاد آن رفتار دیگری را نسبت به مدل هاچ بک می طلبد ، اضافه شدن ادوات تعلیق در بخش عقب خودرو ( میله های تقویتی و مهار کننده ) اضافه شدن وزن و ابعاد را در این بخش خودرو مهار می کند اما خارج شدن بدنه از محدوده چرخ های عقب به نسبت هاچ بک هر چند با اتصالات کمکی سعی بر مهار شدن لنگر ( به وجود آمدن نیروئی دورانی که باعث بر هم ریختگی در پایداری و تعادل خودرو می شود ) آن شده اما باز در جابه جائی همراه با شک فرمان و یا اسلالوم ( حرکت مارپیچی با زوایای باز و بسته ) این لنگر پدید آمده و در مداوت در اسلالوم یا ویراژ تشدید می شود ، ایجاد 400 لیتر فضا در صندوق پژو 206 SD با توجه به محدودیت های طراحی بخاطر تغییر ندادن فضای سرنشین عقب در مدل هاچ بک باعث به وجود آمدن این مسئله شده که طبعاً در شیب های موافق جدی تر می شود ، لازم به ذکرست که این مکانیسم ساسپنشن با تفاوت هائی متعلق به پژو 306 ماکسی ، پژو RC206 و پژو GTI 180 206 می بوده که میزان سختی ساسپنشن در میله های پیچشی در پژو SD کاهش یافته و با ایجاد شرایط برای کورس بیشتر کمک ها از انعطاف بیشتری با حفظ نسبی پایداری برخوردارست . موتور 110 اسبی SD توان خوب و قابل قبولی دارد و تعویض دنده ها بدون هیچ مشکلی در هر شرایطی به سرعت انجام می شود ، پایداری نیز برای یک رانندگی قانونمند کاملا ً قابل قبول است که ما توصیه ای جز این نوع رانندگی به دوستان در شرایط شهر و جاده نداریم . ترمز گیری قابل قبول بوده و وجود ABS در مدل V8 به همراه EBD از نکات مثبت آنست ، وجود صندوق بار ، بیشتر این خودرو را خانوادگی کرده و از اسپرتی بودن آن کاسته ، ارگونومی ، ایمنی ، آسایش ، خدمات بعد از فروش و بازار خرید و فروش و تمام نکاتی که یک خانواده با درآمد متوسط در نظر دارند با پاسخی قابل قبول از طرف پژو 206 SD رو به رو می شود . در کل پژو 206 SD در قیاس با خودروهای تولید داخل قابلیت کسب 8 امتیاز از مجموع 10 امتیاز را دارد . پایداری پژو دویست و شش در جاده های لغزنده و خصوصا در برف از نکات قابل توجه این خودرو بوده . عملکرد ترمز نیز در پژو دویست و شش از حساسیت و دقت خاصی برخوردارست خصوصا در ترمزهای مجهز به ABS ، محل قرار گیری مجموعه محرکه و ساسپنشن و همین طور توزیع وزن خودرو با طراحی خاص بدنه و چیدمان کلی خودرو از جمله استفاده از وزن سرنشین برای بهبود توزیع وزن باعث تمرکز وزن جلوی خودرو روی نقطه اتصال تایرها بر روی زمین و در نتیجه ایجاد اصطکاک مفیدی که باعث حرکت پژو 206 در شیب های تند مخالف با سطوح لغزنده همچون برف می شود . طراحی بسیار مدرن 206 باعث مزیت های خاصی در این خودروی جمع و جور شده که نکات بسیاری را شامل می شود به طور مثال وجود کانال آب در کنار شیشه جلو که باعث هدایت آب روی شیشه به سمتی می شود که مشکلی برای راننده و سرنشینان ایجاد نکند .

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[attachment=0]01.jpg[/attachment][attachment=0]01.jpg[/attachment][attachment=0]01.jpg[/attachment]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت اساتید محترم ممکنه من را راهنمایی کنید که بین 206 V8 و V1 چه تفاوت هایی هست؟

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
با سلام خدمت اساتید محترم ممکنه من را راهنمایی کنید که بین 206 V8 و V1 چه تفاوت هایی هست؟

v8 فول اپشن هست ایرکاندیشن اینه برقی دماسنج شیشه عقب برقی ایربگ ای بی اس

v1 فقط موتور وی 8 روشه و دیگر هیچ با تیپ 2 هیچ فرقی نداره چرخ عقبشم دیسکی هست. البته این مدل جدیداش ای بی اس و ایربگ هم اضافه شده

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان

یه کم صبر کنین؛الان بازار هستم؛بعد از ظهر که رفتم خونه؛مشخصات کامل فنی و اپشن تیپ های پژو 206 v1 و v10 و v8 و v9 رو براتون مینویسم؛

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

مشخصات رو طبقه بندی کردم و تقدیم شما میکنم

پژو 206 sd v20

5 دنده دستی

دیفرانسیل جلو

4 سیلندر خطی 8 سوپاپ

1360 سی سی حجم موتور

75 اسب بخار

170 کیلومتر حداکثر سرعت

14.1 ثانیه شتاب 0 تا 100

6.4 لیتر مصرف ترکیبی در 100 کیلومتر

50 لیتر مخزن سوخت

ایربگ راننده

ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه ای

دارای قفل مرکزی و ایموبلایزر

دارای فرمون هیدرولیک

سیستم تهویه مطبوع دستی

رادیو سی دی ضد سرقت

سیستم صندلی؛تنظیم دستی و قابلیت تنظیم ارتفاع

تنظیم دستی اینه ها و شیشه بالابر برقی جلو

مه شکن در جلو و عقب

امیدوارم اطلاعات براتون مفید واقع بشه؛

منتظر قسمت های بعدی باشید.....

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

دوستان

من اومدم؛این هم از قسمت دوم

پژو 206 sd v1

5 دنده دستی

دیفرانسیل جلو

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ

1587 سی سی حجم موتور

110 اسب بخار

193 کیلومتر حداکثر سرعت

‏11.4 ثانیه شتاب 0 تا 100

6.6 لیتر مصرف سوخت ترکیبی

50 لیتر مخزن سوخت

کیسه هوای راننده

ترمز دیسکی در جلو و عقب با خنک کننده در جلو

قفل مرکزی با ایموبلایزر و سیستم قطع کننده سوخت در مواقع اضطراری

دارای فرمون هیدرولیک

تنظیم دستی سیستم تهویه مطبوع

دارای رادیو سی دی ضد سرقت

تنظیم دستی صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع

تنظیم دستی اینه ها و شیشه بالابر جلو برقی

مه شکن در جلو و عقب

تموم شد

منتظر قسمت بعدی که جذاب ترین قسمت هست باشید.....

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

دوستان توجه کنن

این قسمت سوم هست؛قسمتی که همه دوستش دارن؛پس تا اخرش با من باشید

پژو 206 sd v8

5 دنده دستی

دیفرانسیل جلو

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ

1587 سی سی حجم موتور

110 اسب بخار

193 کیلومتر حداکثر سرعت

11.4 ثانیه شتاب 0 تا 100

6.6 لیتر مصرف ترکیبی

50 لیتر مخرن سوخت

کیسه هوای راننده و سرنشین؛مجموعا 2 عدد

ترمز دیسکی در جلو و عقب با خنک کننده در جلو؛دارای abs و ebd و eba

قفل مرکزی با ایموبلایزر و سیستم قطع کننده سوخت در مواقع اضطراری

دارای فرمون هیدرولیک

کنترل اتوماتیک سیستم تهویه مطبوع

رادیو سی دی ضد سرقت

تنظیم دستی صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع

تنظیم برقی اینه ها با گرمکن؛شیشه بالابر جلو و عقب برقی با قطع کن اتوماتیک و قفل شیشه های عقب

مه شکن در جلو عقب

این قسمت تموم شد

ویرایش قسمت اول:پژو 206 sd v20؛سیستم قطع کننده سوخت در مواقع اضطراری هم داره؛

شرمنده؛اشتباه تایپی بود؛

منتظر قسمت بعدی؛یعنی قسمت اخر باشید......

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

شرمنده که قسمت اخر دیر شد

این هم قسمت اخر

4 دنده اتوماتیک با حالت های عادی و برفی و اسپرت

دیفرانسیل جلو

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ

1587 سی سی حجم موتور

110 اسب بخار

189 کیلومتر حداکثر سرعت

12.6 ثانیه شتاب 0 تا 100

7.3 لیتر مصرف سوخت ترکیبی در 100 کیلومتر

50 لیتر حجم مخزن سوخت

کیسه هوای راننده و سرنشین جلو؛مجموعا 2 عدد

ترمز دیسکی در جلو و عقب با خنک کننده در جلو دارای abs و ebd و eba

قفل مرکزی با ایموبلایزر؛سیستم قطع کننده سوخت در مواقع اضطراری

دارای فرمون هیدرولیک

کنترل اتوماتیک سیستم تهویه مطبوع

رادیو سی دی ضد سرقت

تنظیم دستی صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع

تنظیم برقی اینه ها با گرمکن؛شیشه بالابر برقی عقب و جلو با قطع کننده اتوماتیک و قفل شیشه های عقب

مه شکن جلو عقب

تموم شد

از اینکه تا پایان با من بودین؛متشکرم و از تاخیر پیش امده؛پوزش میطلبم

منتظر تایپیک و پست های جدید من باشید

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری