بابك رحيمي

اموزش باز کردن و شستشوی انژکتورها

357 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان. دیروز که من ماشینمو بردم مکانیکی گفتم مصرفش زیاده گفت احتمالا ماله انژكتوره که کثیفه.صبح ها هم که موتور سرده استارت میزنم انژكتور جیر جیر میکنه چیکارش باید بکنم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشكر از همه دوستاني كه پاسخ دادند

لینک به ارسال

سلام

به نظر من ببر یه جای مطمئن و خوب و انژکتور رو شستشو بده چون ممکنه مصرف زیادت برای همین باشه که به علت کثیف بودن به جای پاشش سوخت حالت قطره ای (پیکانی) سوخت منقل میشه

البته کارکرد ماشین و شرایط کلیش رو خودت بهتر می دونی اگه همه چی اوکی هست احتمال کثیفی انژکتور بیشتر میشه

لینک به ارسال

سلام,

اما انژکتور که جیر جیر نمیکنه think.gif شاید سوپاپ هاتون هست که وقتی ماشین سرده صدا میده؟

لینک به ارسال

سلام.من انژکتور ماشینمو تمیز کردم.صدای موتور خیلی کم شد مصرف سوخت پایین اومد شتاب ماشینم بالا رفت.دوستان اگه خواستن میگم چه جوری تمیز کنن

لینک به ارسال
سلام.من انژکتور ماشینمو تمیز کردم.صدای موتور خیلی کم شد مصرف سوخت پایین اومد شتاب ماشینم بالا رفت.دوستان اگه خواستن میگم چه جوری تمیز کنن

سلام دوست عزیز

خودتون تمیز کردین ؟؟؟؟؟؟ اگه میشه یه توضیحی بدین

ممنون

لینک به ارسال

اره. من خودم تمیز کردم.ولی باید خیلی احتیاط کرد واز اسپری زیاد استفاده نکنی 4 یا 5 بار بیشتر اسپری نکنی.درضمن این ماشین من تیپ 5 هست.چسبیده به جایی که فیلتر هوا رو عوض میکنی یه بست هست که یه چیز مثل لوله بهش وصله اونو کنار میکشی و یه محفظه پلمپ مثل محفظه فیلتر هوا اونجاست ماشینو روشن میکنی و وقتی که داخل محفظه اسپری میکنی یه نفر دیگه باید گاز بده تا ماشین خاموش نشه بعد که اسپری کردن تموم شد هر چیزی که باز کردی عین اولش ببند و کار تموم میشه

لینک به ارسال
اره. من خودم تمیز کردم.ولی باید خیلی احتیاط کرد واز اسپری زیاد استفاده نکنی 4 یا 5 بار بیشتر اسپری نکنی.درضمن این ماشین من تیپ 5 هست.چسبیده به جایی که فیلتر هوا رو عوض میکنی یه بست هست که یه چیز مثل لوله بهش وصله اونو کنار میکشی و یه محفظه پلمپ مثل محفظه فیلتر هوا اونجاست ماشینو روشن میکنی و وقتی که داخل محفظه اسپری میکنی یه نفر دیگه باید گاز بده تا ماشین خاموش نشه بعد که اسپری کردن تموم شد هر چیزی که باز کردی عین اولش ببند و کار تموم میشه

سلام دوست عزیز

اینطور که متوجه شدم شما اسپری داخل منیفولد ورودی از طریق دریچه گاز گرفتین؟

میشه از محل اسپری کردن عکس بزارید؟

این روش تاثیری در شستشوی هیچ کدوم از قطعات نداره و ارتباطی هم با انژکتور نداره

لینک به ارسال

دوست عزیز اگه شما روش بهتری که تاثیر بیشتر داشته باشه بگید تا ما هم استفاده کنیم

لینک به ارسال

سلام به دوستان

در کیلومتر 30000 یکبار به خاطر کثیف شدن انژکتورها اونا رو باز کردم و تمیز کردم تا الان که کیلومتر به 52000 رسیده امروز یکم بیکار بودم گفتم بازشون کنم دوباره

امروز که بازشون کردم دیدم که تقریبا کثیف شدن ولی نه به اندازه بار قبل حالا یه چند عکس گرفتم گفتم شاید بدرد دوستان بخوره

از شهریار جان هم خواهش میکنم اگه صلاح دونست این تایپیک رو به تایپیک اصلی منتقل کنه

1-اول کوئیل رو باز میکنیم و از جاش خارج میکنیم

2-شیلنگهایبرگشت بخار بنزین و روغن رو که به وردی دریچه گاز و درب سوپاپ و منیفولد ورودی قرار داره رو باز میکنیم و کنا میزنیم

3-شیلنگ بنزین رو از ریل سوخت جدا میکنیم((مقداری بنزین میریزه بیرون مواظب باشیم))

4-حالا نوبت به باز کردن پیچ های ریل میرسه که 3 عدد هستن و در شکل زیر مشخصه که وسطی یک مهره و کناریها پیچ هستن وسطی رو که باز کردیم با یک مقدار فشار به سر پیچ پیچ رو از پایین خارج میکنیم تا ریل کاملا ازاد بشه

thf3f56de7dbcr66gl73_thumb.jpg

5yezil1pvqb3zewz3f6x_thumb.jpg

5-با دقت ریل سوختبه همراه انژکتورها رو از جاشون خارج میکنیم

5zr3to3r7bokt4ltn7_thumb.jpg

6-خار نگاهدارنده انژکتورها رو بیرون کشیده و سوکتشون رو ازاد میکنیم بعد هم انژکتورها رو با یکم چپ و راست چرخوندن و بیرون کشیدن از جاشون خارج میکنیم

حالا 2 عدد سرسیم رو که از قبل تهییه کردیم به سوکت انژکتور میزنیم و بعد برای چند ثانیه به برق یه باطری وصل میکنیم و در همین حال با اسپریی مخصوص انژکتور شور داخل انژکتور از سمت ورودیاسپری میکنیم تا تمام اشغال ها بیرون بیان دیگه برق رو جدا کرده و به کمک همون اسپری و یه بروس قسمت خروجی سوزن ها رو کاملا تمیز میکنیم تا سیاهی کاملا از بین بره و سوراخهای ریز خروجی مشخص بشن

2gd23ud3wo718wmod5ld_thumb.jpg

این هم تصویر سوزن های بعد از شستشو

qv8py6imqy42v2orzx1d_thumb.jpg

اگر کارکرد ماشین از 30000 بیشتره بهتر که اورینگهای پایینی تعویض بشن همونایی که داخل سرسیلندر میرن

حالا بعد از تمیزکردن تمام قطعات سر جای خودشون بسته میشنفقط برای جازدن سوزن ها به مقدار خیلی کم گرس به اورینگهای دو طرف سوزن ها میزنیم که راحت جا برن

بعد از اتمام کار سوئیچ رو تا اخر باز کرده و بعد از خاموش شدن پمپ بنزین دوباره میبندیم و میاییم سراغ ریل سوخت و بوسیله فشار دادن سوزنی که انتهای ریل سوخت قرار داره هوای ریل رو خارج میکنیم.

حالا دوباره سوئیچ رو باز کرده و استارت میزنیم بعد از روشن شدن ماشین با یک لیوان اب رو سوزنها میریزم تا اگه هوا میکشه مشخص باشه

اما نکات ایمنی حین کار

موقع باز کردن ریل یک مقدار بنزین میریزه که بزارین خشک بشه بعد استارت بزنین چون اون پایین استارت قرار داره

موقع وصل کردن سوزنها به باطری حتما باطری رو از رو ماشین باز کنین یا از یه باطری دیگه استفاده کنین

بعد از بستن ریل و قطعات دیگه و هواگیری کردن نگاه به محل اتصال سوزنها به ریل کنین ببینین نشتی نداشته باشه

موفق باشین

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری