بابك رحيمي

اموزش باز کردن و شستشوی انژکتورها

320 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام,

اگر خودروی شما دچار مشکلی از لحاظ کارکرد شده میتونید دریچه ی گاز و سنسور MAP اون رو شستشو کنید که مربوط به سیستم ورودی هواست ولی اگر سیستم انژکتور و سوخت رسانی شما مشکلی پیدا کرده قطعا موثر ترین کار باز کردن انژکتور ها و تمیز کردن اون با استفاده از روش های مختلف و یا تعویض فیلتر بنزین میباشد. اگر هم شما از روی حساسیت بر روی کارکرد خودرو قصد انجام این کار رو دارید باز هم به شما تمیز کردن دریچه ی گاز و سنسور MAP رو توصیه میکنم که روی شتاب و کارکرد خودروی شما اثر مستقیم دارد.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

salam.gif

من حدوداً هر 10هزار کیلومتر یه قوطی انژکتور شور مارپا میریزم،یه قوطی واسه یه باک پر بعد از سوخت گیری کامل بسته

little.39.1.jpg

اولین بار که ریختم شتاب و کارکرد ماشین به طور محسوسی بهتر شد اما دفعات بعد تاثیرش رو زیاد حس نکردم که شاید عادی شده باشه یا شاید دیگه نیازی نبوده بهش، اما به هر حال بازم هر 10هزارتا میریزم!

توصیه میکنم که برای شستشوی انژکتور به هر تعمیرکاری اطمینان نکنید چون دردسرش بیشتر از حسنشه،میتونه سوزن انژکتوراتون رو به فنا بده یا به علت گشاد شدن سوزن انژکتور مصرف ماشین بیشتر و کارکردش مختل بشه چون متاسفانه اینا انژکتور رو در میارن و میندازن تو تینر و بنزین و ... تا مثلاً تمیز بشه البته اگه شانس بیارید با سوزن به جونش نیوفتن!!!

اما شستشو با دستگاههی اولتراسونیک قضیش فرق میکنه و اگه جای مطمین این کارو انجام بده میتونه مفید باشه البته برای ماشینای با کارکرد بالا

به سایت زیر یه سر بزنید و در آخر صفحه وضع انژکتور رو قبل و بعد از تمیز کردن با اولتراسونیک ببینید:

http://www.injectorrx.com/

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان/چند تا سوال در مورد زمان شستشوي انژكتور دارم.ممنون ميشم پاسخ بدين

1. [*]اولا آيا شستشوي انژكتور نيازه يا نه؟
    [*]اگه نياز هست در چه فواصلي بايد اين كار رو انجام داد؟آيا مثل روغن موتور سرويس دوره اي داره؟
    [*]آيا حتي اگه خودرو هيچ عيب و ايرادي نشون نميده نيازه انژكتورش رو براي شستشو ببريم؟
    [*]بعد از شستن انزكتور چه عيب و ايراداتي ميتونه ايجاد بشه و چه فوايدي داره؟
    [*]يه سوال كلي: كلا اگه خودرويي عيب و ايراد خاصي رو نشون نميده لازمه كه حتما هي روش حساس بشي و دنبال عيب و ايراد و راه حل براي رفع عيبش يگردي؟مثلا ميگن ترموستات 206 بايد هر 6 ماه تا يكسال يكبار عوض بشه مال من 4 سال كه عوض نشده اما آمپرم خدارو شكر از 90 تا 92 بالاتر نميره/مشكلي هم ندارم/حالا چه كاري كه برم ترموستات رو عوض كنم يا در مورد شمع ها هم همينطور

ببخشيد كه تعداد سوالاتم زياده/كلا آدم كنجكاوي هستم/ممنون از همه دوستان

لینک به ارسال

سلام,

در کل من از شستوشوی انژکتور تعریفی نشنیدم. البته ظاهرا روش های مختلفی برای شستوشو هست که من دقیقا از معایب و خوبی های این کار اطلاعاتی ندارم. ولی در کل هرچی با ماشین بیشتر بازی کنید میتونه بیشتر بهش اسیب برسه. سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن که Mrgreen.gif

لینک به ارسال

سلام

در مورد شستشوی انژکتور چند وقت قبل که برای تعویض روغن و ..... رفته بودم با پیشنهاد تعمیرکار که تقریبا آشنا هم هست انژکتور شوی کردم. یادم نیست دقیق دلیل پیشنهادش چی بود فکر کنم گفت صدای سوپاپ هات تو دور بالا خوب نیست یا همچین چیزی و گفت وقتی انرژکتور کثیف هستش پاشش سوخت خوب انجام نمیشه و انگار قطره قطره سوخت ریخته میشه نه با پاشش مناسب که این خودش سبب افزایش مصرف سوخت میشه. بعد از شستشو من مسافرت رفتم مشهد و مصرف سوختمم از دفعه قبلش پایین تر اومده بود , فکر کنم تو کارکرد 25هزار بود که این کارو کردم

لینک به ارسال

حرف درست رو اقای اسدی گفتن سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن من چند وقته به این موضوع پی بردم که بعضی از مکانیک ها هیچی بلد نیستن در حد پیکان 46 بلدن اونم شکسته بسته . ماشین رو بردم پیش بهترین برق کار تو مشهد برای تاخیر پدال گاز که کارش خدمات خاص 206 هست نشسته تو ماشین گاز میده میگه تایم ماشین بهم خورده یک دندونه تسمه تایم رد کرده واسه همین اینجوریه بزار واست تسمه عوض میکنم به احتمال 99% خوب میشه . بجز تسمه تایم روغن بنزین فیلترجات لنت که مصرفی هست و باید انجام بشه بقیه باید بری تا بگه تق تق یا خاموش بشه یا از ادامه حرکت کاملا جلوگیری کنه بعد ببری پیش یه مکانیک خوب پیشگیری کردن واسه ماشین اصلا خوب نیست بلکه ضرر هم داره البته نظر شخصی من

لینک به ارسال

هر وسیله ای نیاز به رسیدگی داره

بسته به اینکه در چه موقعیتی باشه و کارش چی باشه، این سرویس دیر و زود داره

مثلا دریچه گاز های فلزی هر جند ده هزار کیلومتر نیازمند تمیز کردن هستند

یا استپر موتور ها اگر منظم هر 10000-15000 کیلومتر تمیز بشن عمری بیشتر از عمر واشر سر سیلندر پیدا میکنن!

انژکتور هم به دلیل کیفیت پایین بنزین و مواد اضافه دچار رسوب میشه

بهترین شستشوی انژکتور با دستگاه اتراسونیکه

ولی دلیل نمیشه منی که الان ماشینم روپاست و همه چیزش میزونه بیخود ببرم انژکتوری شوری تا بهتر از این بشه! نه! هر موقع که نیاز پیدا کردین

لینک به ارسال

با سلام خدمت همه دوستان

ممنون از پاسخ هاتون

جناب آقاي 206 لطفا بفرمائيد چه علائمي نشاندهنده اينه كه انژكتور نياز به شستشو داره و در مورد دستگاه اولتراسونيك و نحوه كارش توضيح بدين/با تشكر

لینک به ارسال

سلام

لرزش موتور درجا و ضعیف شدنش از مشخصه های کثیفی انژکتور هستند

البته این علائم مربوط به اشکالات دیگر هم هست

نحوه کار هم دقیقا نمیدونم ولی یه حوضچه ویبراتور دارند که به اون میگن حمام اولتراسونیک حالا دقیقا چیکار میکنه نمیدونم متاسفانه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری