مهدي

نمد كاپوت

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

218 ارسال در این موضوع قرار دارد

من روی ماشین قبلیم (تیپ 2 مدل 81) نمد فابریک فرانسوی نصب بود. تو تمام این سال ها هیچ وقت با مشکل بالارفتن دمای موتور مواجه نشدم و تا امسال که ماشین رو فروختم روش نصب بود. به نظرم نصب نمد بسیار مفیده مخصوصاً برای ماشین های با رنگ تیره. چون جلوی تغییر رنگ روی کاپوت بر اثر حرارت زیاد موتور رو میگیره. دیروز روی ماشین جدیدم (تیپ 5 مدل 84) نمد ایساکویی نصب کردم چون از روز اول هم روش نصب نبود. دمای موتور بعد از نصب به هیچ وجه روی 90 (خط وسط) نمیاد و نهایتاً تا 95 میاد پایین و  بعد دوباره سریع میره بالا تا 100 درجه مخصوصاً تو ترافیک. حالا نمیدونم به خاطر جنس بد نمد هست یا اصولاً روی تیپ 5 نصب نمد باعث بالارفتن دما میشه.احساس میکنم نمدهای جدید به هیچ وجه کیفیت قدیمی ها رو نداره و یه جورهایی شل و وله ، در صورتی که جنس فابریک فرانسویش خیلی محکم و شق بود و تو این 15 سال که ماشین رو داشتم اصلاً خودشو ول نکرده بود. فابریک فرانسوی که نایابه و من مارک بابل و برنز رو که دوستان میگن پیدا نکردم. اگه جایی رو دوستان میشناسن که میشه مارک بابل یا برنز رو پیدا کرد لطف کنن و آدرسش رو برام بفرستن. ممنون از لطف همه دوستان.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 55 دقیقه قبل، sh.bagheri گفته است :

من روی ماشین قبلیم (تیپ 2 مدل 81) نمد فابریک فرانسوی نصب بود. تو تمام این سال ها هیچ وقت با مشکل بالارفتن دمای موتور مواجه نشدم و تا امسال که ماشین رو فروختم روش نصب بود. به نظرم نصب نمد بسیار مفیده مخصوصاً برای ماشین های با رنگ تیره. چون جلوی تغییر رنگ روی کاپوت بر اثر حرارت زیاد موتور رو میگیره. دیروز روی ماشین جدیدم (تیپ 5 مدل 84) نمد ایساکویی نصب کردم چون از روز اول هم روش نصب نبود. دمای موتور بعد از نصب به هیچ وجه روی 90 (خط وسط) نمیاد و نهایتاً تا 95 میاد پایین و  بعد دوباره سریع میره بالا تا 100 درجه مخصوصاً تو ترافیک. حالا نمیدونم به خاطر جنس بد نمد هست یا اصولاً روی تیپ 5 نصب نمد باعث بالارفتن دما میشه.احساس میکنم نمدهای جدید به هیچ وجه کیفیت قدیمی ها رو نداره و یه جورهایی شل و وله ، در صورتی که جنس فابریک فرانسویش خیلی محکم و شق بود و تو این 15 سال که ماشین رو داشتم اصلاً خودشو ول نکرده بود. فابریک فرانسوی که نایابه و من مارک بابل و برنز رو که دوستان میگن پیدا نکردم. اگه جایی رو دوستان میشناسن که میشه مارک بابل یا برنز رو پیدا کرد لطف کنن و آدرسش رو برام بفرستن. ممنون از لطف همه دوستان.

خرج اضافی برای نمد نکن اصلا ربطی نداره تا این که شما میگی تاثیر بذاره روی دمای موتور

دمای موتور tu5  ذاتا بالا هست طبیعی هست این دما

شما از سلامت کولانت ترموسات اول مطمین بشو

ویرایش شده در توسط a.m.i.n
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دواستان عزیز اگر تجربه خرید نمدی را دارید در میان بگذارید بنده آپکو 60 تومانی یا بابل 75تومانی را بخرم اگر مارک دیگه ای هم هست بگید ممنون میشم. 

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، msshd گفته است :

سلام دواستان عزیز اگر تجربه خرید نمدی را دارید در میان بگذارید بنده آپکو 60 تومانی یا بابل 75تومانی را بخرم اگر مارک دیگه ای هم هست بگید ممنون میشم. 

سلام من سه ساله مارک بابل گذاشتم هنوز سالمه و دفرمه نشده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، arshavin گفته است :

سلام من سه ساله مارک بابل گذاشتم هنوز سالمه و دفرمه نشده 

وجود نمد کاپوت خیلی مفیده.مخصوصا حرارت موتور که بالا هست اجازه نمیده رنگ کاپوت تغییر پیدا بکنه.مارک بابل خوبه بخر.تفاوت قیمت زیادی ک نداره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

۲۰۶ صندوقدار موتور ۱/۶ دارم من, مدل ۹۵

۹۸/۰۵/۱۶

چند روزه نمد بابل خریدم انداختم, ۷۸ تومن از دیجیکالا

الان بازش کردم از کاپوت

تاثیری روی صدای موتور نداره که شخص متوجه بشه، اگه هم داشته باشه اصلا قابل تشخیص نیست.

حرارت موتور رو مث عایق برمیگردونه به محفظه موتور و ی خرده باعث گرمتر شدن موتور میشه,

در ارتباط با تغییر رنگ کاپوت, اگر دقت کنید ماشینایی که رنگ کاپوتشون سوخته رنگ سقفشون یا برخی رنگ صندوقشونم سوخته, پس تاثیر حرارت موتور ب تنهایی نیست, تاثیر تابش افتابه

به گفته یه تعویض روغنی, شیلنگای ابپاش رو هم خراب میکنه, نمیدونم منظورش چی بود و چرا,

من خودم بعد چند روز استفاده از نمد، درپوش فیلتر روغنم ترک خورد و نصف روغن موتور خالی شده بود, که کلی خرجو دردسر داشت, شاید هیچ ربطی به استفاده از نمد و افزایش دمای مخفظه موتور نداشته باشه, اما من نمد رو باز کردم!

در کل طراحی ۲۰۶ تیپ پنج به خاطر کمبود فضای کاپوت, اجزا خیلی نزدیک به هم و تحت تاثیر حرارت بالا هستن, که بیشتر مشکلات ۲۰۶ هم به خاطر همین موضوعه

پارس TU5 خیلی کاپوت فضای بیشتری داره, موتور هم خنک تره, جای دینام و هیدرولیک هم جداست,

دوستم روی پارس TU5 نمد داره اصلا مشکل افزایش دما و این چیزا نداره

امیدوارم این تجربیات به دردتون بخوره

شاید توی زمستون نمد  رو نصبش کنم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 21 ساعت قبل، Reza Hashemi گفته است :

سلام

۹۸/۰۵/۱۶

الان بازش کردم از کاپوت

تاثیری روی صدای موتور نداره که شخص متوجه بشه، اگه هم داشته باشه اصلا قابل تشخیص نیست.

حرارت موتور رو مث عایق برمیگردونه به محفظه موتور و ی خرده باعث گرمتر شدن موتور میشه,

در ارتباط با تغییر رنگ کاپوت, اگر دقت کنید ماشینایی که رنگ کاپوتشون سوخته رنگ سقفشون یا برخی رنگ صندوقشونم سوخته, پس تاثیر حرارت موتور ب تنهایی نیست, تاثیر تابش افتابه

به گفته یه تعویض روغنی, شیلنگای ابپاش رو هم خراب میکنه, نمیدونم منظورش چی بود و چرا,

من خودم بعد چند روز استفاده از نمد، درپوش فیلتر روغنم ترک خورد و نصف روغن موتور خالی شده بود, که کلی خرجو دردسر داشت, شاید هیچ ربطی به استفاده از نمد و افزایش دمای مخفظه موتور نداشته باشه, اما من نمد رو باز کردم!

در کل طراحی ۲۰۶ تیپ پنج به خاطر کمبود فضای کاپوت, اجزا خیلی نزدیک به هم و تحت تاثیر حرارت بالا هستن, که بیشتر مشکلات ۲۰۶ هم به خاطر همین موضوعه

پارس TU5 خیلی کاپوت فضای بیشتری داره, موتور هم خنک تره, جای دینام و هیدرولیک هم جداست,

سلام ممنون .من چند ساله دارم استفاده میکنم مشکلاتی که برای شما پیش اومده تا حالا تجربه نکردم دما هم بالا نرفته .

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/05/16, 10:23:00، Reza Hashemi گفته است :

سلام

۹۸/۰۵/۱۶

الان بازش کردم از کاپوت

سلام منم نظرم با حمید خان یکیه من سه تا تیپ 2 داشتم رو اولی خودم نمد خریدم انداختم رو دو تای دیگه ام داشت هر سه ام از این ایرانیا شل و ول ولی مشکل رفتن بالای دمارو نداشتم البته این ماشین اخریم دماش بالا میرفت که رادیات خراب بود عوض کردم ترافیکی انداختم دیگه به هیچ وجه دما بالای 98 نمیره رو 98 هم فقط ترافیکها و سربالاییا پر شیب که کولز خاموشه و فن کار نمیکنه به محض اینکه دما به 98 میرسه فن کند میزنه و در چند ثانیه امپر میاد پایین

کلا نمد باشه بهتره توی حرکت صدا و ارتعاشاتی که از موتور بلند میشه رو میگیره و شاید زیاد متوجه نشیم ولی صدای موتور داخل اتاق قطعا کمتر میشه در مورد خراب کردن شیلنگها ام منطقی بخوای فکر کنی نمد جلوی حرارتو میگیره و دیرتر خشک میشه شیلنگ تا وقتی نمئ نباشه و حرارت به شیلنگ ابپاش بخوره فکر کنم مکانیک منظورش هنگام نصب بوده که ممکنه اگه بی احتیاط نصب کنی شیلنگا از جاش در بیاد یا فشار بیاره و تاشون کنه و فشار اب کم شه

در مورد رنگ کاپوت هم حرفتون درسته غیر از کاپوت سقفو صندوق هم افتابسوز میشه ولی قطعا با نبود نمد زودتر کاپوت رنگش مات میشه

همچنین نمد که نباشه بخارهای روغن که از موتور پس میزنه ر.و کاپوت اثر میزاره و سیاهو روغنی میکنه داخل کاپوتو که جلوه خوبی نداره ولی نمد چون سیاهه نشون نمیده روغنی یا دوده ای بشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری