amir12423000

165 هزار کیلومتر با 206 تیپ 2

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

16 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

با تشکر از دوست عزیزمون بابت توضیح کاملی که در مورد تست 206 نوشتن، بنده هم تصمیم گرفتم تجربه خودم رو اضافه کنم.

خودروی بنده مدل 82 تیپ 2 رنگ یشمی با کارکرد 207000 کیلومتر هست که بطور متوسط سالانه 16000 کیلومتر باهاش طی کردم.

بنده تنها تغییری که در خودرو دادم تعویض پخش کاست خور با مدل USBدار بود که همچنان با نمایشگر و دسته کنار فرمان هماهنگ هست. دو عدد بلندگوی درب عقب هم اضافه کردم و از کیفیت صدا راضی بودم البته قابل مقایسه با یه پخش خوب مثل پایونیر با باند حرفه ای که نیست.

بعد از اتمام گارانتی سرویس های زیر رو خودم انجام میدادم:

- هر ماه چک کردن سطح آب و روغن و آب باتری

- هر 10000 کیلومتر تعویض روغن، تعویض فیلترهای روغن و هوا و بنزین و شستشوی شمع ها

- هر 20000 کیلومتر چک کردن واسکازین و روغن هیدرولیک، تعویض آب و ضدیخ رادیاتور، تعویض شمع ها، تعویض لاستیک برف پاکن ها و شستشوی انژکتور و سنسورهای مرتبط

- هر 40000 کیلومتر تعویض واسکازین

- هر 80000 کیلومتر تعویض تسمه تایم و تسمه دینام

- هر باتری (صبا 55 آمپر طرح قدیمی یعنی غیراتمی) بطور متوسط 4 سال کار میکنه.

به نظرم عادت های رانندگی هر شخص تأثیر زیادی روی طول عمر قطعات خودرو داره که در اینجا مواردی که فکر میکنم روی خودرو تاثیرگذار بوده ذکر میکنم:

- علاقه به رانندگی پرشتاب یعنی بالای دور موتور 4000 دنده رو عوض میکنم.

- رانندگی نرم و یکنواختی ندارم و مدام از گاز و ترمز استفاده میکنم.

- روی دست اندازها سرعت رو کم نمیکنم و بقول اطرافیانم بی ملاحظه هستم :blackeye:

- همیشه تا آخرین قطره بنزین باک رو استفاده میکنم (یک عادت خیلی اشتباه)

- از کولر خیلی استفاده میکنم و حتی در زمستان هم برای گرفتن بخار شیشه مدام آنرا روشن میکنم.

شرح تعمیرات

- در کیلومتر 139000 گاز کولر کم شده بود که بخاطر سوراخ شدن یکی از لوله های آلومینیومی بود که تعویض شد.

- در کیلومتر 150000 کم کم صدای زیر و بند ماشین در اومد و روی بعضی دست اندازها لنگر می انداخت [stop]

- در کیلومتر 154000 پمپ بنزین تعویض شد.

- در کیلومتر 155000 بخاطر ضعیف شدن ترمزها، کاسه ترمز عقب یک لایه تراشکاری شد.

- در کیلومتر 155000 اورینگ رادیاتور بخاری تعویض شد.

- در کیلومتر 159000 بوبین کمپرسور کولر تعویض شد.

- در کیلومتر 160000 زرد شدن شیشه چراغهای جلو و رنگ پریدگی روی درب موتور تقریبا قابل مشاهده بود.

- در کیلومتر 162000 پمپ قفل درب راننده از کار افتاد که تعویض شد.

- در کیلومتر 164000 اسفنج نشیمن گاه صندلی راننده تعویض شد.

- در کیلومتر 197000 روی پوسته موتور یک سوراخ ریز نشتی آب بوجود آمده بود که موتور پیاده و جوشکاری شد :K:L

- در کیلومتر 200000 لاستیک های ضربه گیر موتور تعویض شد.

- در کیلومتر 202000 میله تعادل جلو و بلبرینگ چرخها تعویض شد.

نکات مثبت (از نظر بنده)

- به قول دوستمون طراحی 206 هنرمندانه و زیباست و تمامی اجزاء خودرو هماهنگ و یونیک هستن و از همون قدیم تا حالا هنوز چشمگیره؛ برعکس خودروهای طراحی شده توسط ایران خودرو و سایپا که با گذشت چند سال هنوز چشممون به ظاهرشون عادت نکرده و زشت بنظر میرسن.

- باز و بست کردن قطعات خودرو ساده و User Friendly هست که باعث تعمیر و سرویس آسان خودرو میشه.

- مصرف بنزین حدود 6.5 لیتر در 100 کیلومتر (خط تا خط 100 کیلومتر)

- موتور 206 نرم، کم صدا و قابل اعتماده.

- امکانات رفاهی نسبت به زمان خودش قابل قبوله و من که به نمایشگر و دسته کنترل پخش، جا لیوانی ها، طراحی خاص داشبورد، کنسول و صندلی های تاشوی عقب و ... عادت کردم و خیلی کاربردیه :ghalioon:

- کنترل خودرو راحته. یعنی همیشه تونستم به موقع ماشین رو نگه دارم یا جا خالی بدم و از این حرفا و با 206 هنوز تصادف نکردم.

- نصب آپشن راحته. مثلا با نصب دزدگیر اصلی شیشه ها بطور خودکار بالا میرن. همچنین میتونین هشدار سرعت، قفل شدن اتوماتیک درب ها و سرعت برف پاکن و اینجور چیزها رو در کامپیوترش تنظیم کنید.

- محل بلندگوها خوبه و صدای موزیک فراگیره (گرچه کیفیت خیلی خفن نیست).

- همیشه خریدار داره و لوازم یدکی هم فراوانه

نکات منفی (از نظر بنده)

- خودروی 206 برای جاده های صاف اروپا خوبه و دست اندازهای خیابون های ایران واقعا روی مخه؛ یعنی زیر و بندش سفته! بنظرم سمند و حتی پراید نرمتر هستن.

- فضای سرنشین عقب کمه.

- رکاب 206 یکی از نقاط آسیب پذیر خودرو هست و اگر دقت کنید اکثر راننده ها تجربه برخورد رکاب با جدول یا ناهمواری رو داشتن.

- هنگام ترمزهای شدید جلوی خودرو میاد پایین (شاید بخاطر آسیب زدن کمتر به عابر باشه) و رسما سپر خودرو کاربردی نداره و اگه مواظب نباشین درب موتور با سپر ماشین جلویی برخورد میکنه :banghead: اکثر 206ها بالای آرم جلوشون جای خوردگی هست.

- عیب یابی برق و کامپیوتر خودرو یه کار تخصصیه و اگه خودرو خاموش کرد بهتره بجای فضولی یه نفس عمیق بکشید و به امداد خودرو زنگ بزنید [helpme]

در مجموع بنده (که مایه دار و بنز سوار نیستم) از این خودرو راضی بودم، همراه خوبی برای دوران جوانی من بود و انتظاراتی که از یه خودروی خوش دست و زیبا داشتم رو برآورده کرد و تجربه های خوبی در سفر و رفت آمد شهری داشتم.

به نظر میرسه خودروی 206 موقع رسیدن به کیلومتر 150000 (10 سالگی) نیاز به تعمیراتی پیدا میکنه و عمر مفیدش تموم میشه و اگه قصد دارید برای مدت بیشتری ازش سواری بگیرید باید منتظر خرابی های جزئی باشید.

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی پیدا بشه تجربه خودشو از 206 ایرانیزه بعد 100 هزار کیلومتر بگه :D   منکه در کیلومتر 20 هزار بعد یکسال 4 بار دسته موتور بالایی باز و بسته که دو بارش به طور کامل عوض شد و دوست بالایی ما با وجود  اینکه  خودش اعتراف میکنه اصلا رعایت نمیکنه در کیلومتر 200 هزار فقط ضربه گیرش را عوض کرده :$ در کیلومتر 200 هزار امیدوارم ماشینم راه بره ...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1395/11/27, 00:18:47، otika2000 گفته است :

در کیلومتر 200 هزار امیدوارم ماشینم راه بره ...

:budo:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1395/11/27, 00:18:47، otika2000 گفته است :

یکی پیدا بشه تجربه خودشو از 206 ایرانیزه بعد 100 هزار کیلومتر بگه :D   منکه در کیلومتر 20 هزار بعد یکسال 4 بار دسته موتور بالایی باز و بسته که دو بارش به طور کامل عوض شد و دوست بالایی ما با وجود  اینکه  خودش اعتراف میکنه اصلا رعایت نمیکنه در کیلومتر 200 هزار فقط ضربه گیرش را عوض کرده :$ در کیلومتر 200 هزار امیدوارم ماشینم راه بره ...

دوست من یه 92 داره که حدود 129 تا کار کرده موتور هم باز شده البته فقط سرسیلندر عوض شده

وگرنه بقیه قطعات تعویض شدن گیربکس ma5 گذاشت

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

دوست من یه 92 داره که حدود 129 تا کار کرده موتور هم باز شده البته فقط سرسیلندر عوض شده

وگرنه بقیه قطعات تعویض شدن گیربکس ma5 گذاشت

:budo:

لینک به ارسال
در در 1395/07/26, 23:52:21، zhonos گفته است :

سلام

با تشکر از دوست عزیزمون بابت توضیح کاملی که در مورد تست 206 نوشتن، بنده هم تصمیم گرفتم تجربه خودم رو اضافه کنم.

خودروی بنده مدل 82 تیپ 2 رنگ یشمی با کارکرد 207000 کیلومتر هست که بطور متوسط سالانه 16000 کیلومتر باهاش طی کردم.

بنده تنها تغییری که در خودرو دادم تعویض پخش کاست خور با مدل USBدار بود که همچنان با نمایشگر و دسته کنار فرمان هماهنگ هست. دو عدد بلندگوی درب عقب هم اضافه کردم و از کیفیت صدا راضی بودم البته قابل مقایسه با یه پخش خوب مثل پایونیر با باند حرفه ای که نیست.

بعد از اتمام گارانتی سرویس های زیر رو خودم انجام میدادم:

- هر ماه چک کردن سطح آب و روغن و آب باتری

- هر 10000 کیلومتر تعویض روغن، تعویض فیلترهای روغن و هوا و بنزین و شستشوی شمع ها

- هر 20000 کیلومتر چک کردن واسکازین و روغن هیدرولیک، تعویض آب و ضدیخ رادیاتور، تعویض شمع ها، تعویض لاستیک برف پاکن ها و شستشوی انژکتور و سنسورهای مرتبط

- هر 40000 کیلومتر تعویض واسکازین

- هر 80000 کیلومتر تعویض تسمه تایم و تسمه دینام

- هر باتری (صبا 55 آمپر طرح قدیمی یعنی غیراتمی) بطور متوسط 4 سال کار میکنه.

به نظرم عادت های رانندگی هر شخص تأثیر زیادی روی طول عمر قطعات خودرو داره که در اینجا مواردی که فکر میکنم روی خودرو تاثیرگذار بوده ذکر میکنم:

- علاقه به رانندگی پرشتاب یعنی بالای دور موتور 4000 دنده رو عوض میکنم.

- رانندگی نرم و یکنواختی ندارم و مدام از گاز و ترمز استفاده میکنم.

- روی دست اندازها سرعت رو کم نمیکنم و بقول اطرافیانم بی ملاحظه هستم :blackeye:

- همیشه تا آخرین قطره بنزین باک رو استفاده میکنم (یک عادت خیلی اشتباه)

- از کولر خیلی استفاده میکنم و حتی در زمستان هم برای گرفتن بخار شیشه مدام آنرا روشن میکنم.

شرح تعمیرات

- در کیلومتر 139000 گاز کولر کم شده بود که بخاطر سوراخ شدن یکی از لوله های آلومینیومی بود که تعویض شد.

- در کیلومتر 150000 کم کم صدای زیر و بند ماشین در اومد و روی بعضی دست اندازها لنگر می انداخت [stop]

- در کیلومتر 154000 پمپ بنزین تعویض شد.

- در کیلومتر 155000 بخاطر ضعیف شدن ترمزها، کاسه ترمز عقب یک لایه تراشکاری شد.

- در کیلومتر 155000 اورینگ رادیاتور بخاری تعویض شد.

- در کیلومتر 159000 بوبین کمپرسور کولر تعویض شد.

- در کیلومتر 160000 زرد شدن شیشه چراغهای جلو و رنگ پریدگی روی درب موتور تقریبا قابل مشاهده بود.

- در کیلومتر 162000 پمپ قفل درب راننده از کار افتاد که تعویض شد.

- در کیلومتر 164000 اسفنج نشیمن گاه صندلی راننده تعویض شد.

- در کیلومتر 197000 روی پوسته موتور یک سوراخ ریز نشتی آب بوجود آمده بود که موتور پیاده و جوشکاری شد :K:L

- در کیلومتر 200000 لاستیک های ضربه گیر موتور تعویض شد.

- در کیلومتر 202000 میله تعادل جلو و بلبرینگ چرخها تعویض شد.

نکات مثبت (از نظر بنده)

- به قول دوستمون طراحی 206 هنرمندانه و زیباست و تمامی اجزاء خودرو هماهنگ و یونیک هستن و از همون قدیم تا حالا هنوز چشمگیره؛ برعکس خودروهای طراحی شده توسط ایران خودرو و سایپا که با گذشت چند سال هنوز چشممون به ظاهرشون عادت نکرده و زشت بنظر میرسن.

- باز و بست کردن قطعات خودرو ساده و User Friendly هست که باعث تعمیر و سرویس آسان خودرو میشه.

- مصرف بنزین حدود 6.5 لیتر در 100 کیلومتر (خط تا خط 100 کیلومتر)

- موتور 206 نرم، کم صدا و قابل اعتماده.

- امکانات رفاهی نسبت به زمان خودش قابل قبوله و من که به نمایشگر و دسته کنترل پخش، جا لیوانی ها، طراحی خاص داشبورد، کنسول و صندلی های تاشوی عقب و ... عادت کردم و خیلی کاربردیه :ghalioon:

- کنترل خودرو راحته. یعنی همیشه تونستم به موقع ماشین رو نگه دارم یا جا خالی بدم و از این حرفا و با 206 هنوز تصادف نکردم.

- نصب آپشن راحته. مثلا با نصب دزدگیر اصلی شیشه ها بطور خودکار بالا میرن. همچنین میتونین هشدار سرعت، قفل شدن اتوماتیک درب ها و سرعت برف پاکن و اینجور چیزها رو در کامپیوترش تنظیم کنید.

- محل بلندگوها خوبه و صدای موزیک فراگیره (گرچه کیفیت خیلی خفن نیست).

- همیشه خریدار داره و لوازم یدکی هم فراوانه

نکات منفی (از نظر بنده)

- خودروی 206 برای جاده های صاف اروپا خوبه و دست اندازهای خیابون های ایران واقعا روی مخه؛ یعنی زیر و بندش سفته! بنظرم سمند و حتی پراید نرمتر هستن.

- فضای سرنشین عقب کمه.

- رکاب 206 یکی از نقاط آسیب پذیر خودرو هست و اگر دقت کنید اکثر راننده ها تجربه برخورد رکاب با جدول یا ناهمواری رو داشتن.

- هنگام ترمزهای شدید جلوی خودرو میاد پایین (شاید بخاطر آسیب زدن کمتر به عابر باشه) و رسما سپر خودرو کاربردی نداره و اگه مواظب نباشین درب موتور با سپر ماشین جلویی برخورد میکنه :banghead: اکثر 206ها بالای آرم جلوشون جای خوردگی هست.

- عیب یابی برق و کامپیوتر خودرو یه کار تخصصیه و اگه خودرو خاموش کرد بهتره بجای فضولی یه نفس عمیق بکشید و به امداد خودرو زنگ بزنید [helpme]

در مجموع بنده (که مایه دار و بنز سوار نیستم) از این خودرو راضی بودم، همراه خوبی برای دوران جوانی من بود و انتظاراتی که از یه خودروی خوش دست و زیبا داشتم رو برآورده کرد و تجربه های خوبی در سفر و رفت آمد شهری داشتم.

به نظر میرسه خودروی 206 موقع رسیدن به کیلومتر 150000 (10 سالگی) نیاز به تعمیراتی پیدا میکنه و عمر مفیدش تموم میشه و اگه قصد دارید برای مدت بیشتری ازش سواری بگیرید باید منتظر خرابی های جزئی باشید.

عالی بود.....

هنوز  دارید این ماشین؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری