592 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

هفته پیش رفتیم مسافرت مشهد بدون هیچ دلیلی وسطهای راه اتاق به لرزه افتاد. از سرعت 70 تا 90 که سرعت 80 دیگه اوجش بود. مخصوصاً جاهایی که یه نمه سربالایی بود و زور روی موتور بود.

سرعتهای بالاتر هم یه لرز زمخت شبیه اینکه دریل تو دست گرفته باشی ماشین پیدا کرده بود.

سمنان چرخها بالانس زدم تدثیر نکرد. سبزوار مکانیک پلوس ها رو باز کرد سمت راننده سالم بود ولی سمت شاگرد که بیشتر لرزش هم به نظرم از اونجا بود فقط یه دهنه از مشعلی، خیلی خیلی کم با ناخن که می کشیدی پله کرده بود. باقی دهنه ها هر چی دست می کشیدی سالم بود. سه شاخ و بلبرینگ و ساچمه ها هم سالم بود و چیزی لق نبود یا خورد نشده بود. اون پله رو خال جوش و سنگ زدیم و تراشکار مشعلی تست کرد تاب نداشت.

گریس هم نمره 4 از این سفت و سنگی ها (به قول خودشون والوالین) رو با یه مقدار گریس نسوز قاطی کرد و دو تا تف و ملات ریخت تو مشعلی و سه شاخ و ..... خلاصه گردگیر و بست و پلوس ها رو سوار کرد.

45 تومن هم دستمزد. هنوز چند کیلومتری نرفته بودم که دوباره بندری سرعت 70 تا 90 شروع شد ولی 20% بهتر شده بود. درودی به مکانیک فرستادیم.

حالا رفتیم زیارت و از اونجا ولایت گرگان مدیر کل و شمال و قم و ... به سلامت برگشتیم و خاطره شد ولی بفرمایید چه کنم؟ تقه و صدا موقع پیچ ندارم.

پلوس کامل چنده؟ مشعلی و سه شاخ پلوس سمت شاگرد چه مارکی و حدود قیمت الان بفرمایین.

یاعلی/باتشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 55 دقیقه قبل، barton2500 گفته است :

سلام

هفته پیش رفتیم مسافرت مشهد بدون هیچ دلیلی وسطهای راه اتاق به لرزه افتاد. از سرعت 70 تا 90 که سرعت 80 دیگه اوجش بود. مخصوصاً جاهایی که یه نمه سربالایی بود و زور روی موتور بود.

سرعتهای بالاتر هم یه لرز زمخت شبیه اینکه دریل تو دست گرفته باشی ماشین پیدا کرده بود.

سمنان چرخها بالانس زدم تدثیر نکرد. سبزوار مکانیک پلوس ها رو باز کرد سمت راننده سالم بود ولی سمت شاگرد که بیشتر لرزش هم به نظرم از اونجا بود فقط یه دهنه از مشعلی، خیلی خیلی کم با ناخن که می کشیدی پله کرده بود. باقی دهنه ها هر چی دست می کشیدی سالم بود. سه شاخ و بلبرینگ و ساچمه ها هم سالم بود و چیزی لق نبود یا خورد نشده بود. اون پله رو خال جوش و سنگ زدیم و تراشکار مشعلی تست کرد تاب نداشت.

گریس هم نمره 4 از این سفت و سنگی ها (به قول خودشون والوالین) رو با یه مقدار گریس نسوز قاطی کرد و دو تا تف و ملات ریخت تو مشعلی و سه شاخ و ..... خلاصه گردگیر و بست و پلوس ها رو سوار کرد.

45 تومن هم دستمزد. هنوز چند کیلومتری نرفته بودم که دوباره بندری سرعت 70 تا 90 شروع شد ولی 20% بهتر شده بود. درودی به مکانیک فرستادیم.

حالا رفتیم زیارت و از اونجا ولایت گرگان مدیر کل و شمال و قم و ... به سلامت برگشتیم و خاطره شد ولی بفرمایید چه کنم؟ تقه و صدا موقع پیچ ندارم.

پلوس کامل چنده؟ مشعلی و سه شاخ پلوس سمت شاگرد چه مارکی و حدود قیمت الان بفرمایین.

یاعلی/باتشکر

امیدوارم برده باشی تراشکاری و جوش آلومینیوم داده باشی. چون با خال جوش معمولی کارت راه نمیوفته. ضمنا مشعلی پلوس خیلی حساسه. باید اندازه اصلی خودش باشه.
خود سه شاخ وقتی توی همچین فضایی بخواد بازی کنه، بهش فشار میاد و ممکنه به ظاهر خراب نباشه ولی عملا کارایی استاندارد خودش رو از دست میده. بهتر بود که مشعلی و سه شاخ رو با هم عوض میکردید.  چون اینجا دقیقا جایی که تعمیر و تف مالی بقول خودت جواب نمیده.بعنوان مثال عرض کنم: سالها پیش یه الاقی مدعی شد که 405 هم تعمیر میکنه. درصورتی که درحد پراید بود. خلاصه ماشین رو سپردیم بهش که دیدیم خیلی داره طولش میده، جالب اینجا بود که برای پیدا کردن سه شاخ، کلی گشته بودم و یه دونه هندی گیر آورده بودم. دیدم صدای چکش کاری میاد. رفتم توی مغازه دیدم، بیشعور، سه شاخ رو اشتباهی جا زده، توی مشعلی، گیر کرده. حالا هرچی زور میزد در نمیومد. خلاصه درش آورد ولی کلا دوپایی رفت توی سه شاخ و مشعلی.
گفتم خودت میری همین الان یه مشعلی و یه سه شاخ برام میخری، نصب میکنی وگرنه میرم با مامور میام.
بگذریم...

پلوس کامل چینی، حدودا 1.200 تا 1.500 برات درمیاد ولی خودم عظام گرفتم البته بلند(سمت شاگرد) که 560 گفت ولی 550 بهش دادم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان در مورد انواع مارک ها و برندها نظری ندارند؟ نمی خوام دوباره کاری بشه.

1- رو حساب تجربه، همون مشعلی و سه شاخ عوض کنم کافیه؟ یا کامل باید عوض بشه

2- مارک های مختلف عظام، شتاب کار، IPNC و پلوس های چینی و پلوس های کامل که ایساکو داره ... اگه پیشنهاد و تجربه ای دارید بفرمایید.

(تشکر از ehsanaliabadian)

ویرایش شده در توسط barton2500
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

در 6 دقیقه قبل، barton2500 گفته است :

2- مارک های مختلف عظام، شتاب کار، IPNC و پلوس های چینی و پلوس های کامل که ایساکو داره ... اگه پیشنهاد و تجربه ای دارید بفرمایید.

سلام  به نظرم کامل عوض کن با gkn آلمان 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، barton2500 گفته است :

من ماشین خودمو میگم،۱ ساله مشعلی و سرپلوس سمت شاگرد رو عوض کردم حدود ۱۶ هزارتا هم رفتم گازم زیاد میدم بهش ولی مشکلی نداشتم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 11 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام  به نظرم کامل عوض کن با gkn آلمان 

GKN که صد البته حرفی توش نیست. ولی منظورت اینه مارکهای دیگه اصلاً طرفش نرم؟

این کامل عوض کردن رو هم یه بنده خدا دیگه ای هم گفت نمی دونم با این گرونی ضرورت داره یا نه. پلوس های فعلی روی گردگیرهای سمت تایر جفتشون GKN خورده ولی گردگیرهای سمت مشعلی هر دو تاش نمیدونم ایران یدک یه همچین برندی بود.

در 2 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

من ماشین خودمو میگم،۱ ساله مشعلی و سرپلوس سمت شاگرد رو عوض کردم حدود ۱۶ هزارتا هم رفتم گازم زیاد میدم بهش ولی مشکلی نداشتم

امیدوار شدم. چه مارکی انداختی؟

لینک به ارسال

در 9 دقیقه قبل، barton2500 گفته است :

این کامل عوض کردن رو هم یه بنده خدا دیگه ای هم گفت نمی دونم با این گرونی ضرورت داره یا نه. پلوس های فعلی روی گردگیرهای سمت تایر جفتشون GKN خورده ولی گردگیرهای سمت مشعلی هر دو تاش نمیدونم ایران یدک یه همچین برندی بود.

تعمیر اصلا ارزش نداره ولی خوب مجبور بودی . نظر من اینکه تعویض کنی من یکبار مشعلی تعویض  کردم حدود دو سال کار کرد یا کمتر خیلی هم گشتم جنس خوب پیدا کردم ولی کار نکرد. اون وقت پلوس مثلا ۲۵۰ بود حدود ۱۰۰ هزینه کردم .ماشین چقدر کار کرده ؟ اگه میخایی نگرش داری همون gkn بخر اگه هزینه سنگین میشه همون ایساکویی بگیر . یه مارک دیگه هم شنیده بودم که تعریف میکردن الان یادم نمیاد . 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، barton2500 گفته است :

با احترام به نظر دوست عزیزم،
البته بنده هم معمولا لوازمی که بصورت جفت هستند رو کامل عوض میکنم که دوباره کاری نشه، ولی منم رفتم پیش مکانیکم که ارزیابی کنه، اوضاع پلوس در چه مرحلیه. که گفت خیلی وضعش خرابه و برو کامل عوض کن چون دردسرش کمتره و میدونی همه چیش نو شده. البته پلوس سمت راننده(کوتاه) سالم بود.
درمورد تعمیر قسمتهای پلوس، اگه فقط مثلا از کله پلوس هم باشه، الان برند چینی، حدود 120تومنه. حالا فکر کن باقی قسمتها مثل سه شاخ و مشعلی و ... هم خراب شده باشن.
پیشنهادم اینه اول برو پیش مکانیکت، بگو پلوس رو بکشه بیرون. کامل چک کنه.
ضمنا یادم رفت بپرسم، موقع تعویض دنده یا رها کردن کلاچ، ضربه یا صدای اضافی هم داری؟
همچنین از سلامت دنده دیشلی هم مطمئن شو.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، barton2500 گفته است :

مشعلی رو یادم نیست ولی سرپلوس absامیرنیا رو خریدم ۵۴ !

یک جفت میل موجگیر امیرنیا ۴۰

این قیمتا شده آرزو الان!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، ehsanaliabadian گفته است :

با احترام به نظر دوست عزیزم،
البته بنده هم معمولا لوازمی که بصورت جفت هستند رو کامل عوض میکنم که دوباره کاری نشه، ولی منم رفتم پیش مکانیکم که ارزیابی کنه، اوضاع پلوس در چه مرحلیه. که گفت خیلی وضعش خرابه و برو کامل عوض کن چون دردسرش کمتره و میدونی همه چیش نو شده. البته پلوس سمت راننده(کوتاه) سالم بود.
درمورد تعمیر قسمتهای پلوس، اگه فقط مثلا از کله پلوس هم باشه، الان برند چینی، حدود 120تومنه. حالا فکر کن باقی قسمتها مثل سه شاخ و مشعلی و ... هم خراب شده باشن.
پیشنهادم اینه اول برو پیش مکانیکت، بگو پلوس رو بکشه بیرون. کامل چک کنه.
ضمنا یادم رفت بپرسم، موقع تعویض دنده یا رها کردن کلاچ، ضربه یا صدای اضافی هم داری؟
همچنین از سلامت دنده دیشلی هم مطمئن شو.

نه موقع کلاج و تعویض دنده صدای اضافه ندارم. وقتی کلاج می گیری و فشار از رو پلوس بر داشته میشه لرزش هم قطع میشه.

بعیده هرزگردها موردی داشته باشن ولی دنده دیشلی چطور میشه سلامتش بررسی کرد؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری