592 ارسال در این موضوع قرار دارد

در هم اکنون، arash_a59 گفته است :

دوست عزیز در اولین مطلبی که من برای شما نوشتم عرض کردم اول لاستیک هارو بررسی کنید

"مخلص کلام با 77 هزارتا بلبرینگ پلوس خراب نمیشه اگه ماشینتون مال قبل از 91 هست قطعات با کیفیت روش نصبه.

شما بازم لاستیک ها رو بررسی کنید، چرخ ها رو ببرید روی جک بذارید دنده 4 گاز بدید سرعت بگیره ممکنه از بلبرینگ باشه که اونم باز من بعید میدونم با 77 هزارتا بلبرینگ SKF فابریکی به این راحتی خراب شه"

شما اگه مشکلی با جلوبندی ندارید یعنی فرمان ماشینتون نمیکشه و سر و صدایی هم از جلوبندی ندارید برای چی گیر دادید به بوش طبق و جلوبندی؟ هرچیزی که خراب شه خودش علامت میده. میبرید اینسری بوش طبق نو و بدون عیب رو براتون با نوع  بی کیفیت عوض میکنند و طبق رو هم به فنا میدند. بیخیال شید.

بلبرینگ FAG آلمانی هست و در صورت اوریجینال بودن بسیار با کیفیته. SKF هم که اوریجینالش عالیه...

اما من 4 سال پیش بلبرینگ چرخ جلوی 206 مارک SKF اصلی رو خریدم 64 یا 65 تومن که تا الان داره کار میکنه، اینکه با دلار 7200 تومنی الان همون بلبرینگ SKF رو بهتون گفته 65 تومن به شدت مشکوکه.

حتی همون فاگ هم با این قیمت مشکوکه.

متاسفانه تو ایران مکانیک 206 خودشو جراح مغز میدونه...اول شروع کار بهش گفتم..اهمیت نداد..و این قضیه بنده رو 48 ساعت علاف کردمنهای هزینه ی که شد..

طبق رو فقط محض اشنایی پرسیدم...چون میترسم اگه مجدد برم بخان اونم چک کنن و داستان درست کنن.

واسه بلبرینگ میگن ما قیمت قبل میفروشیم..و اینم البته مشکوک هست حق با شماست..

ممنونم بخاطر همه راهنماییتون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1397/03/29, 09:59:46، arash_a59 گفته است :

من منظورم تمیزی کار تعمیر کار نبود،فقدان جنس با کیفیت و اوریجینال بود که اگه باز شد نه گریسش هست نه خود گردگیر مثل اون

5 سال پیش رو که با الان مقایسه نمیکنند شما فراوانی اجناس اوریجینال 5 سال پیش رو با الان مقایسه میکنید... گردگیر های توی بازار فعلی هیچکدوم کیفیت گردگیر فابریک رو ندارند اینکه نیازی به بحث و توضیح نداره کافیه چند صفحه از همین تاپیک رو ورق بزنید و تجارب دوستان رو بخونید، با دلیل شما گردگیر فابریک رو چرا الکی باز کنیم تعویض کنیم وقتی مشکلی ندارند؟ گردگیر پاره هم که بحثی نداریم در تعویضش!

گریس توی پلوس گریس مولیبدن دار ای پی 2 هست(فابریک) شما میتونید چنین گریسی پیدا کنید به راحتی توی بازار؟!

گفتید بلبرینگ پلوس، الان میتونید بلبرینگ پلوس اوریجینال به راحتی پیدا کنید؟ باز چند صفحه رو ورق بزنید و تجارب رو بخونید.

موفق باشید.

سلام. دوستان بعد از تعویض دیسک و صفحه در دو سه هفته پیش امروز متوجه شدم که مکانیک پیچ تخلیه رو درست نبسته و یک مقدار نشتی داشت. با نوار تفلون که نمیدونم درست هست یا نه دوباره بستش ببینیم بند میاد نشتی یا نه.

ولی گند اصلی اون بود که  گردگیر پلوس بلنده سمت بلبرینگ وسط انگار سوراخ شده و یک مقدار گریس روی رام ریخته بود. من الان تو این بازار گردگیر اصلی از کجا گیر بیارم؟ چقدر به این فلان شده گفتم حواسش به گردگیرها باشه باز مزخرف بازی ...

گردگیر اصلی از کجا میشه تهیه کرد؟ چه مارکی پیشنهاد می کنید؟ در مورد گریس ها هم ممنون میشم چه گریسی استفاده کنم، پایه لیتیوم ها به درد پلوس و مقصلی ها میخورن؟

اعصابم خورده

ویرایش شده در توسط barton2500

لینک به ارسال
در در 1397/04/16, 23:52:57، barton2500 گفته است :

سلام. دوستان بعد از تعویض دیسک و صفحه در دو سه هفته پیش امروز متوجه شدم که مکانیک پیچ تخلیه رو درست نبسته و یک مقدار نشتی داشت. با نوار تفلون که نمیدونم درست هست یا نه دوباره بستش ببینیم بند میاد نشتی یا نه.

ولی گند اصلی اون بود که  گردگیر پلوس بلنده سمت بلبرینگ وسط انگار سوراخ شده و یک مقدار گریس روی رام ریخته بود. من الان تو این بازار گردگیر اصلی از کجا گیر بیارم؟ چقدر به این فلان شده گفتم حواسش به گردگیرها باشه باز مزخرف بازی ...

گردگیر اصلی از کجا میشه تهیه کرد؟ چه مارکی پیشنهاد می کنید؟ در مورد گریس ها هم ممنون میشم چه گریسی استفاده کنم، پایه لیتیوم ها به درد پلوس و مقصلی ها میخورن؟

اعصابم خورده

سلام دوست عزیز

کلا استفاده از نوار تفلون کار درستی نیست مگر برای جاهایی که از آب بندی فابریک به دلیل ضربه، خراشیدگی ، خوردگی و...خارج شده. در غیر اینصورت تجهیز فابریک و سالم نیازی به نوار تفلون برای آب بندی در خودرو نداره.

در خصوص گردگیر اگه گردگیر سمت گیربکس پاره شده خیلی جای نگرانی نیست چون این گردگیر کمتر در معرض خمش و انعطاف هست(به نسبت گردگیر سمت چرخ) و خرابیش هم بسیار کمتره و گردگیر های بازاری جنس های متوسط به بالا چند سالی رو جواب میدند. راستش برندی رو نمیتونم بهتون پیشنهاد بدم، اون گردگیرهای آبی رنگ هم تا جایی که میدونم برای 206 سمت گیربکس نداره، مگر اینکه به تازگی تولید کرده باشه.

گریس پایه لیتیومی گرید 2 یا 3 میتونید استفاده کنید، برند هم من والولین بهتون پیشنهاد میدم اگه میتونید پیدا کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان من وقتی تو سربالایی میخوام شروع به حرکت کنم از سمت شاگرد صدای تق تق میاد میدونم پلوسه ولی کدوم قسمتش نمیدونم در ضمن هنگام تعویض دیسکو صفحه مشعلی باز شد و چک شد فنرشم سالم بود،ممکنه از کله پلوس باشه؟

لینک به ارسال
در در 1397/06/05, 20:05:16، 1995 گفته است :

سلام دوستان من وقتی تو سربالایی میخوام شروع به حرکت کنم از سمت شاگرد صدای تق تق میاد میدونم پلوسه ولی کدوم قسمتش نمیدونم در ضمن هنگام تعویض دیسکو صفحه مشعلی باز شد و چک شد فنرشم سالم بود،ممکنه از کله پلوس باشه؟

سلام

ممکنه از بلبرینگ پلوس سمت شاگرد هم باشه

ولی بیشتر تقه ها صدای خرد شدن ساچمه های موشکی داخل پلوس هستند

باید باز بشه ودقیقا برسی بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

سلام

ممکنه از بلبرینگ پلوس سمت شاگرد هم باشه

ولی بیشتر تقه ها صدای خرد شدن ساچمه های موشکی داخل پلوس هستند

باید باز بشه ودقیقا برسی بشه

بلبرینگش سالمه مکانیک دید،این ساچمه های موشکی تو کله پلوس قرار داره؟؟؟؟

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، 1995 گفته است :

بلبرینگش سالمه مکانیک دید،این ساچمه های موشکی تو کله پلوس قرار داره؟؟؟؟

ساچمه ها روی سه شاخه ما بین شافت های سه شاخ والنگویی که با کله پلوس در گیر است قرار می‌گیرند

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان موقع شتابگیری در دنده یک و دنده دو بین دور موتور 2000 تا 3000 وقتی پدال گازو فشار میدم جلوی ماشین انگار وله و میلرزه همچنینی یکم هم دسته دنده لرزش پیدا میکنه ولی از 3000 که رد میشه اون لرزش و ویبره هم از بین میره

موقعی که عقب ماشین دو نفر ادم باشه مشکل یکمی بیشتر خودشو نشون میده

بنظرتون مشکل از چه قسمت هایی میتونه باشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان موقع شتابگیری در دنده یک و دنده دو بین دور موتور 2000 تا 3000 وقتی پدال گازو فشار میدم جلوی ماشین انگار وله و میلرزه همچنینی یکم هم دسته دنده لرزش پیدا میکنه ولی از 3000 که رد میشه اون لرزش و ویبره هم از بین میره

موقعی که عقب ماشین دو نفر ادم باشه مشکل یکمی بیشتر خودشو نشون میده

بنظرتون مشکل از چه قسمت هایی میتونه باشه؟

منم همین مشکلی داشتم اوایل اینطور بود پول دستم نبود نرفتم درست کنم یواش یواش لرزش دسته دنده بیشتر شد بعد که باز کردم دیدم فنر مشعلی بلند شکسته بود اگه زودتر باز میکردم داخل مشعلی خط نمیوفتاد با تعویض فنر درست میشد ولی مجبور شدم مشعلی عوض کنم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

عرض سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا کمک کنید

قضیه از این قراره که چند روزی هست که بعد از سرویس جلوبندی ماشین یه صدای تق تق و لق لق خیلی بدی از قسمت جلوی ماشین میاد (دقیق نمیدونم کدوم سمت، اما فک میکنم سمت شاگرده). قشنگ زیر پدال گاز احساس میشه. البته این صدا فقط وقتی که پرگاز حرکت میکنم و در دنده یک و بخصوص دنده دو شنیده میشه. به جلوبندی ساز که نشون دادم گفت تمام قظعات جلوبندی سالمه. مکانیک هم دسته موتور بالا و دسته موتور و دوشاخ پایین رو عوض کرد. اگزوز و سینی رو هم محکم کرد. اما فرقی نکرده. یه صدای تق تق ممتد هست بین سرعت 20 تا 50 در دنده یک و دو

به هرکی نشون میدم نمیفهمه مشکلو.اکثرا میگن از پلوس هست. واقعا دیگه دیوونم کرده[gerye]. شهر ما مکانیک و جلوبندی ساز درست حسابی نیست. لطفا اگر حدس میزنید مشکل از چیه راهنماییم کنید

درضمن ماشین وی 8 مدل 91 هست. 150تا کار.گیربکسMA

پیشاپیش ممنونم[doa]

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری