khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر 206 (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

2,066 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 7 دقیقه قبل، alihassas گفته است :

نه آب کم نمی کنه دود نداره تک استارت روشن میشه داخل قمقمه آب روغنی نشده .... فقط روغن ریزی رو میشه بدون باز کردن سر سیلندر بر طرف کرد؟ من می خواستم واشر رو عوض کنم که یوقت موتور آسیب نبینه خرج زیار بزاره رو دستم ... می خواستم پیشگری کنم 

بین سرسیلندر وبلوک که روغن ریزی نمیشه چون واشر قرار داره -- 

نشتی معمولا از قسمت کاور سوپاپ میشه ویاکاسه نمدهای میل سوپاپ یا ته میللنگ و.....اون نشتی دقیقا کدوم قسمت موتور هست؟زیر منیفولداگزوز هستش؟

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

بین سرسیلندر وبلوک که روغن ریزی نمیشه چون واشر قرار داره -- 

نشتی معمولا از قسمت کاور سوپاپ میشه ویاکاسه نمدهای میل سوپاپ یا ته میللنگ و.....اون نشتی دقیقا کدوم قسمت موتور هست؟زیر منیفولداگزوز هستش؟

نه کاور سوپاپ نیست کنار منیفولد اگزوز 

IMG_20191027_1814192.jpg

IMG_20191027_181459.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، alihassas گفته است :

نه کاور سوپاپ نیست کنار منیفولد اگزوز 

دقیق نمیشهدرعکس نظر داد

مگر اینکه سطح اون قسمت را تمیز کنید وبررسی کنید--

مکانیک هم نشون دادید؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

دقیق نمیشهدرعکس نظر داد

مگر اینکه سطح اون قسمت را تمیز کنید وبررسی کنید--

مکانیک هم نشون دادید؟

نه نشون ندادم ولی کاور تسمه تایم باز بشه فکر کنم بهتر دیده بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

صبح ها به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه ماشینم تک کار میکرد بردم میکانیکی گفته واسه واشر سر سلیندره.ماشین گذاشت کار کنه وقتی خوب گرم شد خاموش کرد شمع ها رو باز کرد و داخل محفظه شمع ها سیخ گذاشت و یکی یکی برداشت نگاه کرد خونه شماره دو اطراف سیخ یکم خیس بود و بخار کمی داد.گفت دیگه صد در صد واشره😔😔😔

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

آقا من روغن پارس سوپر پایا پلاس زدم الان ده هزارتا کار کرده بیشتر بشه چه مشکلاتی بوجود میاد؟؟؟

لینک به ارسال
در در 1398/08/15, 18:58:18، tofan206 گفته است :

آقا من روغن پارس سوپر پایا پلاس زدم الان ده هزارتا کار کرده بیشتر بشه چه مشکلاتی بوجود میاد؟؟؟

اقا روغن های ایرانی با دمای موتور 206 خیلی بتونن خوب کار کنن 3 الی 4 هزار تا هست. با این وضعیت با 10 هزار تا فقط براتون جرم موتور به ارمغان میاره .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/08/15, 18:58:18، tofan206 گفته است :

سلام

دوست عزیز این موضوع به تاپیک روغن موتور مربوط میشه لطفا موارد مربوط به روغن را در اون تاپیک پیگیری کنید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام حالتون خوبه?دوستان ماشین من (207 مدل 89)شیلنگ بالای رادیاتور باد کرده ولی هیچ کدوم از علائم دیگه واشر زدن رو نداره.به نظرتون علت باد کردن چی میتونه باشه?

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Yaser_kh گفته است :

سلام حالتون خوبه?دوستان ماشین من (207 مدل 89)شیلنگ بالای رادیاتور باد کرده ولی هیچ کدوم از علائم دیگه واشر زدن رو نداره.به نظرتون علت باد کردن چی میتونه باشه?

سلام اون شیلنگ کلا فشارش بالاست و تمام 206 ها بعد اینکه ترموستات باز میشه یعنی حدود 90 به اون شیلنگ دست بزنید کاملا سفت میشه و توش فشال بالایی هست 

یکی از دلایل میتونه شیلنگتون فرسوده شده شیلنگ وقتی فرسوده شه یا خشک میشه یا نرمو شل و ول بیشتر هم نرم من دیدم میشه بعد چند سال اب اون قسمتم که خیلی داغه و به نرمتر شدن شیلنگ کمک میمنه و فشار داخلش باعث میشه باد کنه  به نظرم اگه شیلنگت کهنست اولینکار شیلنگو عوض کن

دلیل باد کردن شیلنگها وقتیه که واشر سر سیلندر از قسمتی پوسیده شه و خورده شه که هوا و تراکم سیلندرو وارد اب کنه در اون صورت چون سیستم خنک کننده 206 بستس فشار داخل شیلنگها زیاد میشه و در موارد شدیدتر شیلنگها حتی رادیاتور بر اثر فشار میترکه  

واشر سر سیلندرم خرابیش بسته به اینکه از کدوم قسمت خورده شده همیشه همه علایم رو با هم نداره و گاها فقط یک علایم پیش میاد مثلا از قسمتی میپوسه اب وارد روغن میشه از یه قسمت دیگه بپوسه اب وارد سیلندر میشه و شمعو خیس میکنه  و ... 

شما وقتی ماشین سرده درب قمقمه رو باز کنید نباید خیلی هوا خارج شه تا حد کمیش میتونه طبیعی باشه به خاطر اختلاف فشار داخل سیستم و بیرون بعد ماشینو روشن کنید و بگید یکی  گاز بده تو قمقمه رو نگاه کنید ببینید داخل قمقمه حباب های ریز یا کف تشکیل نمیشه 

وقتی ماشین داغه شیلنگ پایین رادیاتور باید کاملا نرم باشه و دست میزنید راحت فرو بره ولی شیلنگ بالای رادیات فشار بالایی داره و کاملا سفت میشه وقتی ماشین داغ میشه و ترموستات باز میشه و امپر رو وسطه 

برای شما چطور شیلنگ پایین نرمه یا شیلنگ پایینم سفت میشه و باد میکنه؟؟؟؟

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری