khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر 206 (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

1,957 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 25 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

علی اقا موتور ایراداتی داشته در عکس مشخصه -سوختن سوپاپ ها--جرم گرفتن--خودسوزی احتراق-و دو تا سیلندر هم نشتی روغن داشتن 

بالاخره موتور بعد از ۶ سال و کارکرد ۱۱۳ هزار تا دوده دور سوپاپ و جرم داره ولی وقتی به گفته خود مالک کم کردن روغنی نداشته تعمیر اساسی ؟

یاتاقان متحرک چرا ؟

مکانیک برای بازدید واشر سر سیلندر باز کرده چطور به نتیجه رسیده یاتاقان باید عوض شه؟ رینگ و  پیستون چطور؟

اگر شما مالک بودید به این مکانیک اجازه میدادین این لوازم عوض کنه؟تعمیر اساسی میکردین؟

مکانیک سرسیلندر باز کرده چرا کارتل باز کرده و شاتون کشیده بیرون تا رینگ و پیستون و  یاتاقان ببینه؟ نمیدونم چه ربطی داشته؟

آب کم کردن و یاتاقان و رینگ و پیستون؟؟؟!!!

ویرایش شده در توسط mehran51
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 24 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

امیدوارم موفق باشید

تاپیک سرسیلندر هست واگر اجازه بدید درتاپیک هرچه میخواهد دل تنگت بگو مطالبی خدمت شما نوشتم 

علی اقا موتور ایراداتی داشته در عکس مشخصه -سوختن سوپاپ ها--جرم گرفتن--خودسوزی احتراق-و دو تا سیلندر هم نشتی روغن داشتن 

منظور من اینه که اینا هرکدوم علایمی داشته و بد توجهی شده که اینطوری مشکل پیدا کرده یا یکباره ؟ چون ظاهراً هیچکدوم از علایم رو غیر از کم شدن آب والبته ظاهراً خالی موندن منبع نبوده .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

اگر ماشین این دوست ایرانیزه و دسته سیم اصلی کروز فاز یک باشه ایراد آب کم کردن از موتور نبوده و نیست.

این مشکل دو ماه پیش داشتم و مشکل از سیم کشی بود که گارانتی مجدد شد و با تعویض دسته سیم اصلی و فن و رادیاتور  مشکل حل شد

ویرایش شده در توسط mehran51
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

منظور من اینه که اینا هرکدوم علایمی داشته و بد توجهی شده که اینطوری مشکل پیدا کرده یا یکباره ؟ چون ظاهراً هیچکدوم از علایم رو غیر از کم شدن آب والبته ظاهراً خالی موندن منبع نبوده .

سلام علی اقا

علائم داشته --یکی خودسوزی زودهنگام هست که کربن مدام جمع کرده

2نشت روغن به اتاقک احتراق --احتمال زیاد ایشون نتونسته تشخیص بده خروج دود را از اگزوز و...

درمورد واتر پمپ من از ایشون سوال کردم دمای اب درترافیک بالا میره یا نه --که ایشون دقیق بهم نگقتن -مثل اینکه نشتی در قسمت واتر پمپ هم رخ داده بوده 

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

دقیقا درست گفتید

غیر ممکنه موتوری باز بشه و بعد از تعمیر کیفیت اول داشته باشه.

برای منم جای سواله چرا موتور کامل تعمیر میشه،اگر مکانیک متوجه خرابی واتر پمپ نشده چطور و با چه کیفیتی میخواد موتور تعمیر کنه.

۱۱۵ هزار تا کارکرد زیادی نیست  و تعمیر کامل خیلی زود بوده مخصوصا که روغن سوزی و بخار روغن نداشته.

خیر

اگر موتور اصولی جمع بشه حتی از روز اولش هم بهتر میشه

این یک باور غلطی هست که بین عموم جا افتاده

وگرنه بهترین موتورهای جهان هم دست ساز هستند

ایشون هم به نظرم بی جهت موتور رو پیاده کردن

ولی خب حداقل اعصابشون آروم شد

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 46 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام علی اقا

علائم داشته --یکی خودسوزی زودهنگام هست که کربن مدام جمع کرده

2نشت روغن به اتاقک احتراق --احتمال زیاد ایشون نتونسته تشخیص بده خروج دود را از اگزوز و...

درمورد واتر پمپ من از ایشون سوال کردم دمای اب درترافیک بالا میره یا نه --که ایشون دقیق بهم نگقتن -مثل اینکه نشتی در قسمت واتر پمپ هم رخ داده بوده 

انتظار نداشتید که ماشین بعد از ۱۱۳ هزار تا کارکرد رو پیستون هاش کربن جمع نشه؟؟؟

یا احیانا از کیفیت بنزین های ایران غافل هستید؟؟؟

بعدشم شما از کجا فهمیدید روغن به محفظه ی احتراق راه پیدا کرده؟؟؟

از رو یک عکس؟؟؟

لطفا اینا رو توضیح بدید چون من گاهی اوقات احساس میکنم شما از فرازمینیان کمک میگیرید

لینک به ارسال

در 8 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

بالاخره موتور بعد از ۶ سال و کارکرد ۱۱۳ هزار تا دوده دور سوپاپ و جرم داره ولی وقتی به گفته خود مالک کم کردن روغنی نداشته تعمیر اساسی ؟

یاتاقان متحرک چرا ؟

مکانیک برای بازدید واشر سر سیلندر باز کرده چطور به نتیجه رسیده یاتاقان باید عوض شه؟ رینگ و  پیستون چطور؟

اگر شما مالک بودید به این مکانیک اجازه میدادین این لوازم عوض کنه؟تعمیر اساسی میکردین؟

مکانیک سرسیلندر باز کرده چرا کارتل باز کرده و شاتون کشیده بیرون تا رینگ و پیستون و  یاتاقان ببینه؟ نمیدونم چه ربطی داشته؟

آب کم کردن و یاتاقان و رینگ و پیستون؟؟؟!!!

شاید ایشون نتونسته تشخیص بده مثلا دردوربالا خارج شدن دود یه لحظه از اگزوز داشته یا..

2تا از اتاقک احتراق سیلندرها مشخصه نشتی روغن داره تو عکس که اینطوریه حتی زمانش هم تقریبا بیشتر بده جرم کربن چسبیده به تاج پیستون وقسمت سوپاپ ها --ممکنه از لاستیک سوپاپ بوده-یا نشتی از رینگ --سیلندر سالم اینطوری نمیشه 

اب م کردن که جداست

حتما خواستن تعمیر اساسی بشه چیزی که ایشون گفتن خودش به مکانیک گفته سرسیلندر باز بشه اینطور که من متوجه شدم 

در 21 دقیقه قبل، ravenheart گفته است :

از رو یک عکس؟؟؟

لطفا اینا رو توضیح بدید چون من گاهی اوقات احساس میکنم شما از فرازمینیان کمک میگیرید

سلام

1.توصیه میکنم بیشتر درمورد موتورو... تحقیق وتجربه کسب کنید 

2.قوانین سایت را مطالعه بفرمایید

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 2 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

شاید ایشون نتونسته تشخیص بده مثلا دردوربالا خارج شدن دود یه لحظه از اگزوز داشته یا..

2تا از اتاقک احتراق سیلندرها مشخصه نشتی روغن داره تو عکس که اینطوریه حتی زمانش هم تقریبا بیشتر بده جرم کربن چسبیده به تاج پیستون وقسمت سوپاپ ها --ممکنه از لاستیک سوپاپ بوده-یا نشتی از رینگ --سیلندر سالم اینطوری نمیشه 

اب م کردن که جداست

حتما خواستن تعمیر اساسی بشه چیزی که ایشون گفتن خودش به مکانیک گفته سرسیلندر باز بشه اینطور که من متوجه شدم 

سلام

1.توصیه میکنم بیشتر درمورد موتورو... تحقیق وتجربه کسب کنید 

2.قوانین سایت را مطالعه بفرمایید

۱-توصیه میکنم شما سعی کنید وقتی کسی ازتون سوال میکنه پاسخ بدید وگرنه دانش فضایی تون زیر سوال میره

البته قبلا هم عرض کردم حکایت شما حکایت چه اشخاصی هست و اینکه کسانی که کسی مثل من زیر سوال ببره شما رو تو این انجمن کم هستن شما هم امر بهتون‌مشتبه شده که حتما یک مهندس ارشد و عالی رتبه AMG یا امثالهم هستید

۲-در قوانین سایت در مورد سوال کردن یا نکردن چیزی قید نشده

لطفا قسمت مد نظر از قوانین رو برای من مشخص کنید چون این رو بارها به من و سایرین گفتین و بارها هم سایرین از شما خواستن این قانون مجهول رو شرح بدید که هر دفعه با مغلطه گری از زیر این داستان در میرید

به شما هم پیشنهاد میکنم یک کم از اینترنت و سایت های روسی و کپی پیست کردن خارج بشید و یک موتور رو ترجیحا از نزدیک ببینید

و صد البته سواد نوشتن و نگارش فارسی

البته من هم یک توصیه ی برادرانه برای شما دارم

من شخصا اگر بخوام حرف کسی رو گوش کنم یا بهش توجه کنم باید اول اون شخص حداقل سواد خوندن نوشتن بلد باشه.

شما از طرز نگارشتون و بی سر و ته بودن جمله هاتون مشخص هست که حتی زبان مادری رو تپق میزنید.

بعد شمایی که حتی تو نوشتن یک جمله ی کوتاه فارسی (که زبان مادریمون هست) می لنگید برای من از تحقیق و مطالعه صحبت می کنید؟ 

در هر صورت دوست عزیز 

جناب آرمین

صد بار به شما گفتم وقتی برای کسی نسخه می پیچونید لطفا حداقل منبع که نمیارید دلیل بیارید

شما فرمودید روغن راه پیدا کرده

من اگر صاحب اون ماشین باشم پا رو شاهرگ شما میذارم که از کجا می دونید؟ چگونه تشخیص دادید؟

و واقعا چگونه تشخیص دادید؟ از روی یک عکس

پس مشخص است فرمایشات شما خزعبلات و مهملاتی بیش نیست که فقط برای ابراز وجود از دهان محترم شما سرازیر می شوند

ویرایش شده در توسط ravenheart
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 3 ساعت قبل، ravenheart گفته است :

از رو یک عکس؟؟؟

سلام

دوست عزیز  

جهت یادگیری شمادرمورد  مسائل موتور به عنوان نمونه یه سرسیلندر که باز کرده بودم براتون قرارمیدم که باید با فیلروخط کش(خط کش مخصوص دردسرس نبود ) در چند نقطه تاب کف سرسیلندر را چک کنید واگرموردی داشت با توجه به اندازه صحیح مقدار فیلرگیری اقدام به تراش سرسیلندر کنید =

jpww_im00000000000.jpg

میتونید سطح سرسیلندر را ماشین کاری کنید تا تمیز بشه واقدام به سایر موارد مثل نشتی سوپاپ ها +سوخت سوپاپ ها وچاله کردن سرسیلندرو...کنید که اگر وقت شد به شما توضیح میدم  

js1o_i21111111111.jpg

درمورد نشی روغن در سرسیلندر دوستمون هم درهیمن صفحه توضیح دادم لطفا بخونید نیاز به تکرار نیست 

اگر هم مشکلی دارید با مدیریت محترم صحبت کنید 

ودرضمن درمورد رفتار نسبت به ما -هیچ کاری نمیتونید کنید ولطفا ادامه ندید 

ممنون 

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

در 7 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

دوست عزیز  

جهت یادگیری شمادرمورد  مسائل موتور به عنوان نمونه یه سرسیلندر که باز کرده بودم براتون قرارمیدم که باید با فیلروخط کش(خط کش مخصوص دردسرس نبود ) در چند نقطه تاب کف سرسیلندر را چک کنید واگرموردی داشت با توجه به اندازه صحیح مقدار فیلرگیری اقدام به تراش سرسیلندر کنید =

jpww_im00000000000.jpg

میتونید سطح سرسیلندر را ماشین کاری کنید تا تمیز بشه 

js1o_i21111111111.jpg

متشکرم از کلاس آموزش شما

کاکتوس اگر اعتماد به نفس شما رو داشت سالی ۵ بار انار محصول میداد

البته من پرسیدم شما از رو عکس از کجا فهمیدید روغن راه پیدا کرده!!!

قطعا این جواب من نبود 

تاب سرسیلندر چیکار داره به تشخیص راه یابی روغن به سیلندر از رو عکس؟

درسته؟

و من کار ندارم شما توضیح دادید

من دوست داشتم برای من توضیح بدید

حالا اگر حوصله ندارید همون پستتون رو لینکش رو بدید ما فیض ببریم

آرمین جان

اگر‌خودتون رو مسخره کردید که بقیه بهتون بخندن بفرمایید ما جور دیگه ای با شما رفتار کنیم!رفتاری که مسلما لیاقتش رو دارید ولی جو فوروم دست و پای ما رو بسته

البته خداییش اگر شما نباشید دل من یکی که تنگ میشه براتون چون واقعا تو جامعه امروزی با این همه مشغله و فکر یک اسباب خنده لازمه

ادامه بدید آرمین جان

ادامه بدید که بس باعث انبساط خاطر ما هستید

ویرایش شده در توسط ravenheart
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری