khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

1,115 ارسال در این موضوع قرار دارد

اگر واشر سوخته باشه حتما باید روغن عوض بشه ولی اگه همانطور که دوستمون گفتن برای اطمینان واشر عوض کنید نیاز به تعویض روغن نمی باشد ولی از اونجایی که برای تعویض واشر سرسیلندر نیز به کف تراشی داره حتما باید بعد از یه مدتی کار کرد موتور(1000 کیلومتر)روغن تعویض گردد و از مایع شستشوی موتور استفاده کنید تا پلیسه های حاصل از کف تراشی که در موتور بوده به صورت احتمالی بیان بیرون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یعنی سرسیلندر باز بشه احتمال ورود اب ، املاح یا مواد خارجی به روغن نیست؟ خصوصا تو موتور tu3 که بوش پیستونیه

به نظر من هزینه تعویض روغن ارزش این ریسکو نداره

لینک به ارسال

سلام دوستان

من که تاجایی که یادمه قبل ازبازکردن سرسیلندرآب وروغن روتخلیه میکریدم

چون برای تمیزکردن کف سیلندراحتیاج به سمباده کاری وشستشومیشد

وپیچ کارتروپیچ تخلیه آب هم بازمیماندوقبل ازنصب سرسیلندردرمرحله آخرشستشو

باپیستوله وموادشتشوداخل سوراخهای آب وروغن کاملاشستشومیشدچون حتی اگر

هم لازم به شستشونمیشدحتماگردوخاک و...دوروراحتمالی موتورواردسوراخهامیشد

پس لازم بودازقبل آب وروغن تخلیه میشدبعدازنصب سرسیلندرفیلترروغن هم عوض وروغن

ریخته میشودبعدازکارکردتقریبی 2000 کیلومترباز هم روغن وفیلترتعویض میشوددرکل بازکردن

جاهایی که ممکنه گردوخاک یاموادی ماننده آب ممکنه باروغن قاطی شده باشه به سرعت

روغن راتعویض کنید

لینک به ارسال

دوستان ببخشد واسه این سوال

حقیقتش من ماشینم رو تازه خریدم

خیلی از دوستان گفتن حتما واشر سر سیلندر رو عوض کنم

ماشین هم 106000 تا کار کرده مدل 84 تیپ 5

میخواستم بدونم آیا لازم هست این کار رو انجام بدم؟؟

راهی واسه تست کردن سلامت واشر سر سیلندر هست که من بتونم انجام بدم؟

باز هم عذر میخوام اگه سوالم زیاد به موضوع تاپیک مربوط نیست

سپاسگذار همه دوستان

لینک به ارسال
دوستان ببخشد واسه این سوال

حقیقتش من ماشینم رو تازه خریدم

خیلی از دوستان گفتن حتما واشر سر سیلندر رو عوض کنم

ماشین هم 106000 تا کار کرده مدل 84 تیپ 5

میخواستم بدونم آیا لازم هست این کار رو انجام بدم؟؟

راهی واسه تست کردن سلامت واشر سر سیلندر هست که من بتونم انجام بدم؟

باز هم عذر میخوام اگه سوالم زیاد به موضوع تاپیک مربوط نیست

سپاسگذار همه دوستان

موتور تیپ 5 شما با کد TU5 واشر فلزی داره و به این راحتی ها مشکل واشر پیدا نمیکنه پس تا موردی مشاهده نشده اچار به موتور نزنین

علائم مشکل واشر

صبح ها با استارت اول روشن نمیشه و شمع ها خیس میشن

دود ابی کردن

چرب شدن سر شمع ها و علائم مشابه که نشانه رد دادن آب یا روغن از واشر باشه

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان.دیدم تاپیک مشابه هست گفتم همینجا پبرسم.من یه پزو 206 تیپ 2 مدل 88 دارم که 58 هزار تا کار کرده...چند روز قبل به طور ناگهانی و حتی بدون اینکه آمپر بالا بره از کاپوت کمی بخار میومد بیرون.بعد نگاه کردم البته دیگه تو خونه بودم دیدم آب و روغن قاطی کرده.خلاصه بردم تعمیرگاه و بعد از اینکه سر سیلندر رو جوش و تراش دادن موقع بستن مکانیک گفت یکی از بوش پیستون ها با بقیه همراستا نیست...البته نه از نظر ارتفاع!!! تو همون سطح افقی یکیشون هم راستا نیست با بقیه...میگه باید کلا موتور باز شه و همه قطعات رو عوض کنیم..میخواستم بدونم به حرفش اعتماد کنم؟ علتش چی میتونه باشه؟ میشه بدونه تعویض قطعه درستش کرد؟

لینک به ارسال
سلام به همه دوستان.دیدم تاپیک مشابه هست گفتم همینجا پبرسم.من یه پزو 206 تیپ 2 مدل 88 دارم که 58 هزار تا کار کرده...چند روز قبل به طور ناگهانی و حتی بدون اینکه آمپر بالا بره از کاپوت کمی بخار میومد بیرون.بعد نگاه کردم البته دیگه تو خونه بودم دیدم آب و روغن قاطی کرده.خلاصه بردم تعمیرگاه و بعد از اینکه سر سیلندر رو جوش و تراش دادن موقع بستن مکانیک گفت یکی از بوش پیستون ها با بقیه همراستا نیست...البته نه از نظر ارتفاع!!! تو همون سطح افقی یکیشون هم راستا نیست با بقیه...میگه باید کلا موتور باز شه و همه قطعات رو عوض کنیم..میخواستم بدونم به حرفش اعتماد کنم؟ علتش چی میتونه باشه؟ میشه بدونه تعویض قطعه درستش کرد؟

سلام

احتمالا دلیل اب روغن قاطی کردن با کارکرد 58 هزار تا همین بوده

قبلا موتور باز نشده؟

اگه باز نشده باشه نمیتونم دلیل دقیقی براش بیارم ولی شما دومین نفری هستین که میبینم مدل 88 داره و مشکل سرسیلندر پیدا میکنه

مورد اول با کارکرد زیر ده هزار کیلومتر !

بوش از چه نظر همراستا نبود؟

لینک به ارسال

سلام

در تکمیل فرمایشات داش علی بگم که اگه در حالت موتور خاموش اب جمع بشه رو پیستون با استارت زدن احتمال کج شدن شاطون زیاد میشه

لینک به ارسال

سلام

احتمالا دلیل اب روغن قاطی کردن با کارکرد 58 هزار تا همین بوده

قبلا موتور باز نشده؟

اگه باز نشده باشه نمیتونم دلیل دقیقی براش بیارم ولی شما دومین نفری هستین که میبینم مدل 88 داره و مشکل سرسیلندر پیدا میکنه

مورد اول با کارکرد زیر ده هزار کیلومتر !

بوش از چه نظر همراستا نبود؟

نمیدونم اما چند قسمت سر سیلندر پوسیدگی داشت...اونا که میگفتن محل تماس با آب هست و این باعث پوسیدگی میشه.

نه تا حالا اصلا هیچ مشکلی نداشت.یه بار هم تعمیرگاه نرفته بود..

در مورد بوش هم شما فرض کنن دایره رو سطح افقی باشه و نسبت به بقیه یکم به سمت چپ یا راست رفته باشه!!! یعنی از نظر بلندی لبه ها همه در یه سطح بودن اما یکی از بوش ها این مشکلی که رو میگم داشت نسبت به 3 تای دیگه!!!

لینک به ارسال
سلام

در تکمیل فرمایشات داش علی بگم که اگه در حالت موتور خاموش اب جمع بشه رو پیستون با استارت زدن احتمال کج شدن شاطون زیاد میشه

بعد از اینکه ماشین مشکل پیدا کرد و خاموشش کردم دیگه روشنش نکردم.حتی تا تعمیرگاه هم بکسلش کردم.حالا نمیدونم اونجا کسی استارت زده باشه یا نه!!!

حالا اگه این اتفاق افتاده باشه چطوری میشه درستش کرد؟!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری