khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

1,120 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 7 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

اها او کی من فکر کردم ماشینتون کلا 121 هزار کارکردشه و تازه تعمیر اساسی شده ولی از سال 92 تا الان و 121 هزار کارکرد خیلی خوب کار کرده چون جنس واشر سرسیلندر تیپ دو از یه جنسی مثل مقوا و چوب پنبه است که با پلاستیک روکش شده بر اثر کارکرد و تماس با ابو روغنو گرما رفته رفته پوسیده میشه و اب یا روغنو رد میکنه کلا بیشتر از صد صدو ده هزارتا ام  کار نمیکنه در مورد نشت اب مثلا از واتر پمپم موضوع منتفیه به احتمال زیاد از خود واشر  سرسیلندره من فکر کردم واشر سر سیلندر تازه عوض شده که اون موضوع به ذهنم رسیدوگرنه خیلی به ندرت اون اتفاق میفته و اکثرا نفوذ اب به محفظه موتور به دلیل واشر سر سیلندره اونم با این حجم زیاد اب که داخل موتور شما هست و قابل رویته .در مورد تراش سر سیلندر   شما چون سر سیلندرو عوض کرده بودی اون موقع دیگه کفتراشی لازم نداشته و استاندارد بوده کلا سر سیلندر سه بار تراشکاری میره و کفشو تراش میدنو واشر ذخیمتر استفاده میکنن که بعد سه بار باید عوض شه سر سیلندر و قابل تراش نیست همون مرتبه سومم دیگه سرسیلندر کاراییش افت میکنه و مصرف میره بالا و شتاب کم میشه سرسیلندر استاندارد بهترین وضعیته . الان شما سر سیلندرو باز میکنید خود سر سیلندرم من حدس میزنم کفتراشی لازم داره بعد از چهار سال ولی فعلا هندونه در بستس تا باز نشه معلوم نیست  اونم چیز خاصی نیست میره تراشکاری و هم کفتراشی میشه هم ابندی سوپاپها و لاستیک گیتات توسط تراشکار چک میشه یه واشر تعمیر اول اورجینالم حتما تهیه کنید و بدید ببنده   تسمه تایم هم اگه خیلی وقته عوض نکردی یدونه بخر برات عوض کنه چون دیگه اجرت نمیدی من جای شما بودم  میگفتم کارتر رو هم باز کنه هم تمیز کنه داخلشو چون اب بوده تو کارتر هم یه دست یاتاقان متحرک هم قیمتی نداره دستی سی چهل تومن عوض میکردم یه دست رینگم بندازید که دیگه خیالتون راحت باشه چون زیاد فرقی نمیکنه تو اجرتو هزینه نهایی مثلا اگه مکانیک 200 اجرت بگیره برای بازو بست سر سیلندر 250 میشه اجرت با تعویض رینگو یاتاقان روی کار رینگو یاتاقانم رو هم صد تومن نمیشه 

در مورد موتور خودروی شما حتما باید هر چه زودتر ببرید برای تعمیر چون همونطور که گفتم اب و رطوبت برای اجزای داخلی خیلی ضرر داره حتی اگه زیاد سوار هم نشید اون رطوبت باعث زنگزدگیو رسوب میشه هر چه زودتر برای تعویض واشرو تعمیر احتمالی سر سیلندر اقدام کنید و اگر احیانا زیر موتور و کارتر رو باز نکردید روغنش رو همراه با فیلتر حتما عوض کنید الته اگه سر سیلندر تعمیر شه و دیگه اب وارد کارتر نشه خیلی سریع اب داخل محفظه موتور تبخیر میشه به علت دمای بالی موتور 

بسیار ممنونم دوست عزیز از راهنمایی و وقت گذاشتن برای پاسخگویی. خیلی راهنمایی تون  برام مفید بود . پس با این حساب باید برای باز کردن سر سیلندر اقدام کنم. تشکر فراوان

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، rezabr گفته است :

بسیار ممنونم دوست عزیز از راهنمایی و وقت گذاشتن برای پاسخگویی. خیلی راهنمایی تون  برام مفید بود . پس با این حساب باید برای باز کردن سر سیلندر اقدام کنم. تشکر فراوان

اون دوستمون درست ميگه

چون مال منم اصلا اب و روغن قاطي نميكرد

فقط اب كم ميكرد

و اينكه بردم مكانيكي در روغنو باز كرد ديد بخار ميده گفت سرسيلندر مرخصه

وقتي باز كرد ديدم افتضاحه كلا 

حتما ببر مكانيكي 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، enriqueamin گفته است :

اون دوستمون درست ميگه

چون مال منم اصلا اب و روغن قاطي نميكرد

فقط اب كم ميكرد

و اينكه بردم مكانيكي در روغنو باز كرد ديد بخار ميده گفت سرسيلندر مرخصه

وقتي باز كرد ديدم افتضاحه كلا 

حتما ببر مكانيكي 

ببخشید دوست عزیز شما واشر عوض کردی یا سرسیلندر هم مشکل پیدا کرد؟ حدود هزینه و شامل دستمزد و قطعات مورد نیاز برای تعویض هم بفرمایین ممنون میشم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، rezabr گفته است :

ببخشید دوست عزیز شما واشر عوض کردی یا سرسیلندر هم مشکل پیدا کرد؟ حدود هزینه و شامل دستمزد و قطعات مورد نیاز برای تعویض هم بفرمایین ممنون میشم

من هم واشر عوض كردم هم سر سيلندر هم رينگ و پيستون و ...

توي چند تا پست قبل گذاشتم ليست قطعات تعويضمو

١/٢٨٠ تومن فقط قطعات شد

١٢٨ هزار تومن تراشكاري

و ٧٠٠ ت دستمزد مكانيك

چون صاحب قبلي ماشين اصلا مراقبت نمرده بود و كلا دو سه بار مثل اينكه واشر زده بود قبلا

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام.

چندروزه بعداز تعویض لوله پلیمری آب ماشینم که ترک خورده بود هر کسی یه نظری میده که ماشینت واشر زده یا هواکشیده و واشر ترسونده . میخوام اینجا مطرح کنم که خیالم راحت بشه .

ماشینم نه دود داره و نه آب کم میکنه ولی وقتی ماشین مدتی تو حیاط روشن بمونه از انباری عقبی و دهانه اگزوز بخار آب میریزه / جنتها فقط در محل اتصال بصورت خیلی کم متورم هستن ولی طول جنت معمولی و سالم هست

شتاب یه کم افت کرده ولی محسوس نیست  ( شاید بخاطر کارکرد بالا باشه) . صبحا هم بعضی وقتا (همیشه نه) با استارت اول خاموش میشه و با دومی روشن میشه . اینم بگم چون ماشینم دوگانه هست اکثرا رو گاز خاموش میشه

اثری از شیری شدن روغن یا قهوه ای شدن قمقمه هم نیست . در محفظه روغن و گیج هم فقط روغن هست و اثری از بخار و شیری شدن نیست

ماشین مدل 90 - v10 و 150000 کیلومتر کارکرد .

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، H_R_M گفته است :

سلام.

چندروزه بعداز تعویض لوله پلیمری آب ماشینم که ترک خورده بود هر کسی یه نظری میده که ماشینت واشر زده یا هواکشیده و واشر ترسونده . میخوام اینجا مطرح کنم که خیالم راحت بشه .

ماشینم نه دود داره و نه آب کم میکنه ولی وقتی ماشین مدتی تو حیاط روشن بمونه از انباری عقبی و دهانه اگزوز بخار آب میریزه / جنتها فقط در محل اتصال بصورت خیلی کم متورم هستن ولی طول جنت معمولی و سالم هست

شتاب یه کم افت کرده ولی محسوس نیست  ( شاید بخاطر کارکرد بالا باشه) . صبحا هم بعضی وقتا (همیشه نه) با استارت اول خاموش میشه و با دومی روشن میشه . اینم بگم چون ماشینم دوگانه هست اکثرا رو گاز خاموش میشه

اثری از شیری شدن روغن یا قهوه ای شدن قمقمه هم نیست . در محفظه روغن و گیج هم فقط روغن هست و اثری از بخار و شیری شدن نیست

ماشین مدل 90 - v10 و 150000 کیلومتر کارکرد .

سلام

با توضیحاتی که دادید مشکل واشر ندارید، اون بخار آب هم طبیعی هست و با سرد شدن هوا بیشتر هم میشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

دوستان امروز دیدم دمای آمپر ماشین همش روی 90 - 95 میره و همش فن روشنه ولی تا اونجا که حواسم بود دما بیشتر از 95 نرفت ( فکر کنم حدوداً 20 دقیقه رانندگی کردم )...  زنگ زدم به مکانیک وگفتش  ماشینو خاموش کنم بکسل کنم تا تعمیرگاه ... آخر سرم ترموستات رو عوض کردم و مشکل حل شد

مبخوام ببینم با توجه به اینکه دما بیشتر از 95 نرفته و منم متوجه STOP ماشین نشدم و ندیم  .. امکانش هست که واشرسر سیلندرم سوخته باشه ؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، amiri7 گفته است :

سلام

دوستان امروز دیدم دمای آمپر ماشین همش روی 90 - 95 میره و همش فن روشنه ولی تا اونجا که حواسم بود دما بیشتر از 95 نرفت ( فکر کنم حدوداً 20 دقیقه رانندگی کردم )...  زنگ زدم به مکانیک وگفتش  ماشینو خاموش کنم بکسل کنم تا تعمیرگاه ... آخر سرم ترموستات رو عوض کردم و مشکل حل شد

مبخوام ببینم با توجه به اینکه دما بیشتر از 95 نرفته و منم متوجه STOP ماشین نشدم و ندیم  .. امکانش هست که واشرسر سیلندرم سوخته باشه ؟

سلام

٩٥ دمايى نيست كه واشر بسوزه يكم از دماى نرمال بالاتره، تو دماى ٩٨ تازه فن دور كند ميزنه!

چرا بايد ماشينتون واشر بزنه!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، amiri7 گفته است :

سلام

سلام

اولا سلام بنده رو به اون مکانیک فرصت طلب و سود جوتون برسونید 😠😠😠

و دوما طبق فرمایش آقا زائر فن کند تازه رو 98 روشن میشه و اگه کند روشن نشد و دما بالاتر رفت، 110 دور تند روشن میشه

و اگه دور تند هم روشن نشد دما باید تا نزدیکای 118 برسه که شما چراغ stop رو ببینید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام

اولا سلام بنده رو به اون مکانیک فرصت طلب و سود جوتون برسونید 😠😠😠

و دوما طبق فرمایش آقا زائر فن کند تازه رو 98 روشن میشه و اگه کند روشن نشد و دما بالاتر رفت، 110 دور تند روشن میشه

و اگه دور تند هم روشن نشد دما باید تا نزدیکای 118 برسه که شما چراغ stop رو ببینید

در 8 ساعت قبل، ZÆR گفته است :

سلام

٩٥ دمايى نيست كه واشر بسوزه يكم از دماى نرمال بالاتره، تو دماى ٩٨ تازه فن دور كند ميزنه!

چرا بايد ماشينتون واشر بزنه!

متاسفانه آدم با انصاف کم پیدا میشه

حدود 2 هفته پیش سر سیلندر ماشینو باز کرده بود و ترموستات فابریک هم یه تیکه ترک داشت که من رفتم یه ترموستات تیپ 5 ایرانی با برند چکاد گرفتم که متاسفانه غیر استاندار بود و فشنگی جا نمیخورد و مکانیک با زور و چسب مزدا اونو جا زد خلاصه دیروز گند ترموستات در اومد و با هزینه یدک کش + ترموستات تیپ 2 آلمینیومی + دستمزد + ترموستات قبلی 230 تومان پیاده شدم

واقعاً پیدا کردن مکانیکی که با انصاف باشه و همینطور تو کارش خبره باشه خیلی سخته

ویرایش شده در توسط amiri7
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری