khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

1,120 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، meh206 گفته است :

سلام دوست عزیز

از اینکه تجربه ات رو به اشتراک گذاشتی ممنونم

من هم یه تیپ 2 مدل 89 دارم که 110 تا کارکرده و علائمی نداره از واشرزدن، با توجه به تجربه شما، بنظرتون میشه توصیه کرد که هر تیپ 2یی بعد از یک مدتی (احتمالا بعد 7 8 سال یا صدتا کارکرد) بره و واشرش رو عوض کنه؟ یا نه بذاره تا علامت بده؟

ممنونم

من به شخصه تا زمانی که علامتی نباشه باز نمیکنم چون زیازی نمیبینم

چون باز بشه هزینه تقریبا همونه فقط باید به محض اولین نشونه واشر تعویض کنید

البته هرچی سال های زیادی بگذره معمولا وضع واشر پوسیده تر میشه من اون تیپ 2 کلی جوش خورد سرسیلندر

خیلیا میگفتن زودتر باز میکردی کمتر جوش میخورد ولی من پشیمون نیستم و اگه برگردم به قبل هم دوباره همینکارو میکنم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 44 دقیقه قبل، Rouzbeh گفته است :

من به شخصه تا زمانی که علامتی نباشه باز نمیکنم چون زیازی نمیبینم

چون باز بشه هزینه تقریبا همونه فقط باید به محض اولین نشونه واشر تعویض کنید

البته هرچی سال های زیادی بگذره معمولا وضع واشر پوسیده تر میشه من اون تیپ 2 کلی جوش خورد سرسیلندر

خیلیا میگفتن زودتر باز میکردی کمتر جوش میخورد ولی من پشیمون نیستم و اگه برگردم به قبل هم دوباره همینکارو میکنم

متوجهم در بیشتر موارد تا علامت نباشه تعویض هزینه اضافی هست و جنس جدید هم ممکنه کیفیتش مطلوب نباشه که در این صورت مجددا خرج میتراشه

ممنونم از پاسخ روشن و سریع

موفق باشی

لینک به ارسال

دوستان من ماشینم تیپ5  مدل ۸۹ هست.حدود هفت هزار کیلومتر قبل موتور رو تعمیر کردم.امروز که روغن رو چک کردم دیدم تو 4هزار کیلومتر حدود نیم لیتر کم کرده.بردم مکانیک ماشینو گاز داد گفت تو حالت پرگاز دود داره ولی در حالت عادی نداره.الان من نمیدونم مشکل از کجاست؟مکانیک بد تعمیر کرده یا مشکل دیگست؟در ضمن اونموقع که ماشینو تعمیر کردم چیزی تراش نخورد فقط یه سوپاپم رو عوض کردم که خوردگی داشت.یه نفرم اومد قطعاتو ساعت زد گفت تا 5 طبیعیه که برای شما همون 5ه و تراش اینا نمیخواد.

ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا پیر شدم از دست این لگن.

لینک به ارسال
در 45 دقیقه قبل، immunology گفته است :

دوستان من ماشینم تیروغندل ۸۹ هست.حدود هفت هزار کیلومتر قبل موت ور رو تعمیر کردم.امروز که روغن رو چک کردم دیدم تو 4هزار کیلومتر حدود نیم لیتر کم کرده.بردم مکانیک ماشینو گاز داد گفت تو حالت پرگاز دود داره ولی در حالت عادی نداره.الان من نمیدونم مشکل از کجاست؟مکانیک بد تعمیر کرده یا مشکل دیگست؟در ضمن اونموقع که ماشینو تعمیر کردم چیزی تراش نخورد فقط یه سوپاپم رو عوض کردم که خوردگی داشت.یه نفرم اومد قطعاتو ساعت زد گفت تا 5 طبیعیه که برای شما همون 5ه و تراش اینا نمیخواد.

ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا پیر شدم از دست این لگن.

سلام اگه رانندگی اسپرت نداشتید کم کردنش کمی بالاست، فعلا چیزی که توصیه میشه تست کمپرس و تعویص روغن )اگه  هست ، اگه ساییدگی سیلندر داشته باشه نشون میده

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، hh866 گفته است :

سلام اگه رانندگی اسپرت نداشتید کم کردنش کمی بالاست، فعلا چیزی که توصیه میشه تست کمپرس و تعویص روغن )اگه  هست ، اگه ساییدگی سیلندر داشته باشه نشون میده

تو پرگاز دود داره و روغن هم کم کرده.این نشونه ها کافی نیست؟

لینک به ارسال

درود اساتيد

من تيپ٢ مدل ٨٨ دارم

دو ماهه خريدم

٢٢٤ هزار كاركرد

توي همون هفته اول متوجه شدم اب كم ميكنه، 

تا همين دو هفته پيش كه متوجه شدم از اون قسمتي كه به ترموستات وصل ميشه اب ميده 

كه عوضش كردم 

تا الان هم سه بار هم كل اب راديات و ضد يخ عوض كردم و همچنين قمقمه 

ولي هنوزم كم ميكنه ، اما نه روغن ميزنه داخل قمقمه و نه دود ابي ميده و نه داخل درب موتور من چيز خاصي نميبينم

اون لوله اي كه به راديات وصل ميشد هم تعويض كردم

فقط همون ابتداي صبح بايد ماشين گرم بشه دو سه دقيقه تا درست كار كنه و ريپ نزنه 

بنظرتون ببرم واشرو باز كنه ؟

نميدونم واقعا چيكار كنم 

ممنون ميشم راهنمايي كنيد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، enriqueamin گفته است :

درود اساتيد

من تيپ٢ مدل ٨٨ دارم

دو ماهه خريدم

٢٢٤ هزار كاركرد

توي همون هفته اول متوجه شدم اب كم ميكنه، 

تا همين دو هفته پيش كه متوجه شدم از اون قسمتي كه به ترموستات وصل ميشه اب ميده 

كه عوضش كردم 

تا الان هم سه بار هم كل اب راديات و ضد يخ عوض كردم و همچنين قمقمه 

ولي هنوزم كم ميكنه ، اما نه روغن ميزنه داخل قمقمه و نه دود ابي ميده و نه داخل درب موتور من چيز خاصي نميبينم

اون لوله اي كه به راديات وصل ميشد هم تعويض كردم

فقط همون ابتداي صبح بايد ماشين گرم بشه دو سه دقيقه تا درست كار كنه و ريپ نزنه 

بنظرتون ببرم واشرو باز كنه ؟

نميدونم واقعا چيكار كنم 

ممنون ميشم راهنمايي كنيد 

سلام داداش مبارک باشه ایشالاه که چرخش به خوشی بچرخه همیشه ماشین در چه حدی اب کم میکنه؟

به نظرم اول یه برسی کلی انجام بدید سمت چپ موتور سمت تسمه تایم واتر پمپ قرار گرفته چک کنید ببینید از اونجا نشتی یا نمی چیزی وجود نداره شیلنگ قمقمه ام که پشت موتور و دید نداره نگاه کنید که خشک باشه ضد یخم که رنگش تابلو هر جا چکه کنه ردش میمونه روی سینی بدنه موتور ولی اگه مطمعن شدی اب از لوله ها و واتر پمپ نشتی نداره و اب از طریق واشر داره وارد سیلندر میشه و مقدارشم زیاده بدید یه مکانیک خوب براتون باز کنه سر سیلندرو ولی اگه مقدار کم کردن اب کمه و مطمعن نیستی ایراد از واشر باشه و شاید از گوشه کنار لوله هاو بسته ها نشت میکنه و چون مقدارش کمه خودشو نشون نمیده فعلا سوارش شید و حواستون به اب ماشین باشه بلاخره اگه از جایی مثلا واتر پمپ یا رادیات یا شیلنگها و بستها نشتی داشته باشه بیشتر میشه و خودشو نشون میده اگرم از واشر باشه علایمش مثل چرب شدن اب رادیات یا بخار اب تو محفطه روغن که خودشو به صورت شیری رنگ روی درب روغن نشون میده و رفته رفته که بیشتر شد روغنو سفید رنگ میکنه خلاصه اونوقت مطمعن میشیدو میتونید تصمیم بگیرد راحت 

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام داداش مبارک باشه ایشالاه که چرخش به خوشی بچرخه همیشه ماشین در چه حدی اب کم میکنه؟

به نظرم اول یه برسی کلی انجام بدید سمت چپ موتور سمت تسمه تایم واتر پمپ قرار گرفته چک کنید ببینید از اونجا نشتی یا نمی چیزی وجود نداره شیلنگ قمقمه ام که پشت موتور و دید نداره نگاه کنید که خشک باشه ضد یخم که رنگش تابلو هر جا چکه کنه ردش میمونه روی سینی بدنه موتور ولی اگه مطمعن شدی اب از لوله ها و واتر پمپ نشتی نداره و اب از طریق واشر داره وارد سیلندر میشه و مقدارشم زیاده بدید یه مکانیک خوب براتون باز کنه سر سیلندرو ولی اگه مقدار کم کردن اب کمه و مطمعن نیستی ایراد از واشر باشه و شاید از گوشه کنار لوله هاو بسته ها نشت میکنه و چون مقدارش کمه خودشو نشون نمیده فعلا سوارش شید و حواستون به اب ماشین باشه بلاخره اگه از جایی مثلا واتر پمپ یا رادیات یا شیلنگها و بستها نشتی داشته باشه بیشتر میشه و خودشو نشون میده اگرم از واشر باشه علایمش مثل چرب شدن اب رادیات یا بخار اب تو محفطه روغن که خودشو به صورت شیری رنگ روی درب روغن نشون میده و رفته رفته که بیشتر شد روغنو سفید رنگ میکنه خلاصه اونوقت مطمعن میشیدو میتونید تصمیم بگیرد راحت 

ممنونم 🙏🙏🌹

دو سه روز كم نميكنه بعد يهو مثلا ١ سانت كم ميشه ، 

خوشبختانه هنوز علائم واشر نداره، بقول شما بايد اول همه بست هارو چك كنم

مناسفانه من شمالم اينجام از امروز بارون شده شده ، سخت ميشه تشخيص داد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، enriqueamin گفته است :

ممنونم 🙏🙏🌹

دو سه روز كم نميكنه بعد يهو مثلا ١ سانت كم ميشه ، 

خوشبختانه هنوز علائم واشر نداره، بقول شما بايد اول همه بست هارو چك كنم

مناسفانه من شمالم اينجام از امروز بارون شده شده ، سخت ميشه تشخيص داد 

سلام خواهش اینجور که به نظر میرسه نشتی و کم کردن اب کمه؟ البته اینم بگم بعد ایبنکه اب رادیاتو عوض میکنید و هوا گیری میکنید فرداش کمی اب کم میشه ولی بعد که سرش بریزید و فول کنید دیگه کم نمیشه اگه مقدار نشتیتون کمه علایم واشرم ندارید و نشتیشم نمیتونید پیدا کنید لوازم یدکیا یه موادی میفروشن به اسم نشتی گیر رادیاتور میریزید و از هر جا نشتی باشه پر میشه البته به نظر من کار جالبی نیست شاید بره و رو پره ها واتر پمپ رسوب کنه یا رادیاتو کیپ کنه بلاخره کاریه غیر استاندارد بلاخره حتی اگه ماین اب کم نکنه باید چند روز یه بار چکش کرد حالا خیلی ام فرق نمیکنه بخوایم چند وقت یه بار صد سیسی یا دویست سیسی اب سرش بریزیم شاید بعد یه مدتم محل نشتی پیدا شه امپر ابتون در چه حدیه اونم توی ترافیکها و سربالاییها سر ظهر تا یه خونه بیشتر از وسط یعنی 98-100 درجه بره بعد بیاد پایین مشکلی نداره و خوبه ولی اگه بیشتراز این بالا بره و فن تند وارد مدار شه مدام زیاد طبیعی نیست

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام خواهش اینجور که به نظر میرسه نشتی و کم کردن اب کمه؟ البته اینم بگم بعد ایبنکه اب رادیاتو عوض میکنید و هوا گیری میکنید فرداش کمی اب کم میشه ولی بعد که سرش بریزید و فول کنید دیگه کم نمیشه اگه مقدار نشتیتون کمه علایم واشرم ندارید و نشتیشم نمیتونید پیدا کنید لوازم یدکیا یه موادی میفروشن به اسم نشتی گیر رادیاتور میریزید و از هر جا نشتی باشه پر میشه البته به نظر من کار جالبی نیست شاید بره و رو پره ها واتر پمپ رسوب کنه یا رادیاتو کیپ کنه بلاخره کاریه غیر استاندارد بلاخره حتی اگه ماین اب کم نکنه باید چند روز یه بار چکش کرد حالا خیلی ام فرق نمیکنه بخوایم چند وقت یه بار صد سیسی یا دویست سیسی اب سرش بریزیم شاید بعد یه مدتم محل نشتی پیدا شه امپر ابتون در چه حدیه اونم توی ترافیکها و سربالاییها سر ظهر تا یه خونه بیشتر از وسط یعنی 98-100 درجه بره بعد بیاد پایین مشکلی نداره و خوبه ولی اگه بیشتراز این بالا بره و فن تند وارد مدار شه مدام زیاد طبیعی نیست

امپر توي شهر تا ٩٨ ميره ولي فن ميزنه مياد روي ٩٠ ، توي جاده روي ٨٠ هست 

امشب رفتم زير سيني چند تا روزنامه گذاشتم ببينم مشخص ميشه يا نه از كجاست

اخه اون يك بارم كه متوجه شدم برده بودم جلوبندي سازي ديد نشتي داره 

بقول شما بايد ببينم كجا نشتي ميده هي چكش كنم ، يكي از دوستان گفت ببرم مكانيكي همه واسرها رو عوض كنم نو بندازم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری