khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

1,120 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/03/24, 00:57:03، 206 گفته است :

سلام

این توضیحی که فرمودید خیلی گنگه. حداقل یک فیلم بگیرید تا ببینیم یا صدا رو ضبط کنید  ( با کیفیت )

بله متاسفانه به هر مکانیکی هم که میگم منظور بنده رو متوجه نمیشه انگار که مشکلی توی سیستم تنفس ماشین باشه ولی بهتره که صدا رو ظبط کنم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

خب بالاخره قسمت ماشین ما همشد
مدل 85  کارکرد 154000 کیلومتر برای اولین بار واشر زد و طبیعتا بعد این همه سال میدونستم که واشری دیگه ازش نمونده

روغن کاسترول میریختم و همین طور که میبینید جرمی و رسوبی نیست

8mc7_photo_2017-07-01_12-48-12.jpg

sxy_photo_2017-07-01_12-48-17.jpg

fw7z_photo_2017-07-01_12-48-02.jpg

و این هم وضعیت واشر :

kbi4_photo_2017-07-01_12-47-53.jpg

upuc_photo_2017-07-01_12-47-43.jpg

8yu_photo_2017-07-01_12-47-47.jpg

و البته سوپاپ های دود که احتیاج به آب بندی دارن

wraz_photo_2017-07-01_12-47-31.jpg

خب سرسیلندر باز شد و اماده
ev5v_photo_2017-07-01_12-47-12.jpg

و رفت واسه جوش -  تراش و آبندی سوپاپ
تا عصری جمعش کنیم

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

مبارکه روزبه جان !

واشرو ترکونی آفرین =d>

ولی انصافا خوب کار کرد. من کمتر دیدم TU3 به بیشتر از 100.000 کیلومتر برسه.

سوپاپ ها رو حتما با صبر و حوصله آب بندی کن و اگر تراشکار انجام میده ، خودت تست نشتی بگیر.

موتور رو هم بد نبود با بوش بند ببندی...

برای تمیزی کار،  حتما سطح سیلندر و بوش رو سمباده نرم بزن.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/04/11, 03:10:37، 206 گفته است :

مبارکه روزبه جان !

واشرو ترکونی آفرین =d>

ولی انصافا خوب کار کرد. من کمتر دیدم TU3 به بیشتر از 100.000 کیلومتر برسه.

سوپاپ ها رو حتما با صبر و حوصله آب بندی کن و اگر تراشکار انجام میده ، خودت تست نشتی بگیر.

موتور رو هم بد نبود با بوش بند ببندی...

برای تمیزی کار،  حتما سطح سیلندر و بوش رو سمباده نرم بزن.

سلام علی جان

ممنون

موتور واقعا خوب کارکرد بدون جرم احتراق هم خوب داشته و توی شرایط خوبی هست

سرسیلندر حسابی جوش خورد و در حد نو شد
کلی هم اورنگ و واشر عوض کردم

خرج به این صورت شد که

جوش (زیاد) + تراش و آبندی 215 هزار + 6 تومن پیک موتوری

103 هزار تومن واشر های سرسیلندر اورنگ ها واشر کاتالیزور و ......+ منبع آب  (من واشر سرسیلندرkik انداختم که میثم جان تایید کرد)
مکانیک دوستم بود یجوری با هم کار میکردیم ولی خب من 100 دادمش و 10 هم دادم شاگردش

یه 450 تومنی خرجش شد

الان همه چی اکیه و فقط یکم دور موتور بازی داره و بخاطر اون یکمی خیلی کم میلرزه که باید یه بررسی بکنم و بعدا ضد یخ و ... بریزم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان
من یه 206 تیپ 6 با 95000 هزار کیلومتر کارکرد دارم جدیذاً  اول صبح از اتوبان یادگار که به سمت پایین میرم تو سرعت و دورموتور 2 به بالا دود سفید غلیظ ماشین رو تو ایینه میبینم تقریبا خیلی زیاده .. امروز ماشین ایستاده ودرجا یکمی دود میکرد
ولی ظهر تو سربالایی با همین سرعت و دور موتور چیزی معلوم نیست .... ظاهراً ماشین دور موتور بالا دود ابی داره ، ولی این دود سفید غلیظ صبحگاهی به همین مربوطه و به نظرتون مشکلش چیه ؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/04/10, 13:55:14، Rouzbeh گفته است :

سلام

خب بالاخره قسمت ماشین ما همشد
مدل 85  کارکرد 154000 کیلومتر برای اولین بار واشر زد و طبیعتا بعد این همه سال میدونستم که واشری دیگه ازش نمونده

روغن کاسترول میریختم و همین طور که میبینید جرمی و رسوبی نیست

8mc7_photo_2017-07-01_12-48-12.jpg

sxy_photo_2017-07-01_12-48-17.jpg

fw7z_photo_2017-07-01_12-48-02.jpg

و این هم وضعیت واشر :

kbi4_photo_2017-07-01_12-47-53.jpg

upuc_photo_2017-07-01_12-47-43.jpg

8yu_photo_2017-07-01_12-47-47.jpg

و البته سوپاپ های دود که احتیاج به آب بندی دارن

wraz_photo_2017-07-01_12-47-31.jpg

خب سرسیلندر باز شد و اماده
ev5v_photo_2017-07-01_12-47-12.jpg

و رفت واسه جوش -  تراش و آبندی سوپاپ
تا عصری جمعش کنیم

سلام واقعا واشر سر سیلندرو دیدم ترسیدم دور تا دورش پوسیده بعد 150 هزارتا بعضی وقتا یه پوسیدگی کوچیک اطراف جاهای حساس مثل کانالهای روغن باعث میشه ماشین علائم واشر سوزوندنو نشون بده الان یعنی همه ما که تیپ دو داریم شاید واشرمون در وضعیت خوبی نباشه و کی خودشو نشون بده خدا میدونه

راستی این ماشین از صفری  تا حالا 150 تا کار کرده؟ و این واشر فابریکشه؟ یعنی جدای از کیلومتر از سال 85 تا حالا واشر کار کرده؟

یا از زمانی که واشر عوض کردی 150 هزارتا کار کرده؟ ایشاالله اندفعه از دفعه پیشم بهتر کار کنه و به خوشی سوار شید

ویرایش شده در توسط aidin1384

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام واقعا واشر سر سیلندرو دیدم ترسیدم دور تا دورش پوسیده بعد 150 هزارتا بعضی وقتا یه پوسیدگی کوچیک اطراف جاهای حساس مثل کانالهای روغن باعث میشه ماشین علائم واشر سوزوندنو نشون بده الان یعنی همه ما که تیپ دو داریم شاید واشرمون در وضعیت خوبی نباشه و کی خودشو نشون بده خدا میدونه

راستی این ماشین از صفری  تا حالا 150 تا کار کرده؟ و این واشر فابریکشه؟ یعنی جدای از کیلومتر از سال 85 تا حالا واشر کار کرده؟

یا از زمانی که واشر عوض کردی 150 هزارتا کار کرده؟ ایشاالله اندفعه از دفعه پیشم بهتر کار کنه و به خوشی سوار شید

سلام

اینکه واشر ماشین اینجوری بوده واسه 150 هزار نیست

واسه اینه که 11 سال بود که کارکرده

بله کلا از 85 تا الان 150 تا رفته (الان شده 155)

این هم اولین بار بود که واشر عوض میشد (کلا هیچ وقت موتور باز نشده بود)

الانم دیگه ماشینو دادم به عمو خودم و ایشا.... به ایشون هم مثل من سواری بده

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان دیشب در حالتی که موتور داغ بود امپر حدود 90 به بالا کاپوتو زدم بالا دیدم شیلنگ ترموستات به رادیات کمی متورم شده و فشار میدی انگار توش باد شده و سفت بودو مثل تویوبی که باد شده فشارش میدادی حالت ارتجاعی داشت تو این تایپیکا شنیده بودم که این یکی از علاعم واشر سوزوندنه که کمپرسور موتور وارد سیستم اب میشه ولی هیچ یک از علایم دیگه نیست. نه تو روغنم اثری از اب هست نه روی در روغن بخار اب جمع شده اب رادیاتورو که یه ماه پیش عوض کردم تمیز مثل اولشه صدای موتور خوبه روشن شدنو شتابش خوبه امپرشم اصلا بالا نمیره وقتی ام موتور سرده درب رادیات باز میشه صدای خارج شدن هوا نمیده اگرم بده بعضی اوقات اونم خیلی کم امروز سرد بود ماشینو روشن کردم درب منبع رو هم باز کردم البته کسی نبود گاز بده ولی در حالت درجا نگاه کردم تو قمقمه حباب هم نبود 

حالا سوالم اینجاس سیستم رادیات 206 یه سیستم بستس اب هم وقتی گرم میشه اونم تا نزدیکیه صد درجه چون میل به بخار شدن و تبدیل به گاز شدن داره افزایش فشار قابل توجهی تولید میکنه درست مثل زودپز که همه از فشار بالاش و حتی ترکیدن زودپزهای غیر استاندارد خبر داریم  که برا اینکه فشارش بالا نره یه سوپاپ اطمینان داره که فشار بیش از حد از اونجا خارج شه 

در 206 هم به نظرم درب منبع انبساط درست همونکارو میکنه یعنی فشار بیش از حد که باعث سفت شدن شیلنگها یا ترکیدنشون بشه از اون خارج میشه وبا سرد شدن موتور و به وجود اومدن فشار معکوس یا منفی اون درب اجازه میده هوا وارد سیستم شه تا فشار یکسان بمونه داخل سیستم نسبت به هوای بیرون 

حالا اگه این مطالبی که بالا گفتم درست باشه وقتی شیلنگ رادیات باد میکنه باید اولین مورد چک کردن درب منبع انبساط باشه یعنی اون دربی که فشار بالای خود اب رادیات هنگامی که گرم میشه رو خارج میکنه و اینکه باید اصولا اگه کمپرسی ام از موتور وارد سیستم بشه رو خارج کنه 

ثانیا همه میدونیم کمپرس هوایی که توسط موتور ماشین تولید میشه با بخار روغن قاطیه مثل اون هوایی که از شیلنگ بخار روغن خارج میشه و کل سیستم هواکش رو چرب میکنه پس اگه کمپرس موتور وارد سیستم اب خنک کننده بشه باید حتما توی اب رادیات روغن و چربی ناشی از بخار روغن مشهود باشه؟

با توجه به این نکات به نظرتون امکان داره با تعویض درب منبع انبساط مشکل حل شه یا نه و از علایم اولیه سوختن واشره و باید منتظر باشم تا روز به روز این علایم بیشتر شه؟

ماشین تیپ 2 89 و 98 تا کارکرده

ویرایش شده در توسط aidin1384

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوستان دیشب در حالتی که موتور داغ بود امپر حدود 90 به بالا کاپوتو زدم بالا دیدم شیلنگ ترموستات به رادیات کمی متورم شده و فشار میدی انگار توش باد شده و سفت بودو مثل تویوبی که باد شده فشارش میدادی حالت ارتجاعی داشت تو این تایپیکا شنیده بودم که این یکی از علاعم واشر سوزوندنه که کمپرسور موتور وارد سیستم اب میشه ولی هیچ یک از علایم دیگه نیست. نه تو روغنم اثری از اب هست نه روی در روغن بخار اب جمع شده اب رادیاتورو که یه ماه پیش عوض کردم تمیز مثل اولشه صدای موتور خوبه روشن شدنو شتابش خوبه امپرشم اصلا بالا نمیره وقتی ام موتور سرده درب رادیات باز میشه صدای خارج شدن هوا نمیده اگرم بده بعضی اوقات اونم خیلی کم امروز سرد بود ماشینو روشن کردم درب منبع رو هم باز کردم البته کسی نبود گاز بده ولی در حالت درجا نگاه کردم تو قمقمه حباب هم نبود 

حالا سوالم اینجاس سیستم رادیات 206 یه سیستم بستس اب هم وقتی گرم میشه اونم تا نزدیکیه صد درجه چون میل به بخار شدن و تبدیل به گاز شدن داره افزایش فشار قابل توجهی تولید میکنه درست مثل زودپز که همه از فشار بالاش و حتی ترکیدن زودپزهای غیر استاندارد خبر داریم  که برا اینکه فشارش بالا نره یه سوپاپ اطمینان داره که فشار بیش از حد از اونجا خارج شه 

در 206 هم به نظرم درب منبع انبساط درست همونکارو میکنه یعنی فشار بیش از حد که باعث سفت شدن شیلنگها یا ترکیدنشون بشه از اون خارج میشه وبا سرد شدن موتور و به وجود اومدن فشار معکوس یا منفی اون درب اجازه میده هوا وارد سیستم شه تا فشار یکسان بمونه داخل سیستم نسبت به هوای بیرون 

حالا اگه این مطالبی که بالا گفتم درست باشه وقتی شیلنگ رادیات باد میکنه باید اولین مورد چک کردن درب منبع انبساط باشه یعنی اون دربی که فشار بالای خود اب رادیات هنگامی که گرم میشه رو خارج میکنه و اینکه باید اصولا اگه کمپرسی ام از موتور وارد سیستم بشه رو خارج کنه 

ثانیا همه میدونیم کمپرس هوایی که توسط موتور ماشین تولید میشه با بخار روغن قاطیه مثل اون هوایی که از شیلنگ بخار روغن خارج میشه و کل سیستم هواکش رو چرب میکنه پس اگه کمپرس موتور وارد سیستم اب خنک کننده بشه باید حتما توی اب رادیات روغن و چربی ناشی از بخار روغن مشهود باشه؟

با توجه به این نکات به نظرتون امکان داره با تعویض درب منبع انبساط مشکل حل شه یا نه و از علایم اولیه سوختن واشره و باید منتظر باشم تا روز به روز این علایم بیشتر شه؟

ماشین تیپ 2 89 و 98 تا کارکرده

9g5d_img_20170904_224519.jpg

سلام مجدد رفتم یه لوازم یدکی الان گفتم درب قمقمه ایساکویی داری دو مدل داشت یه مدل بسته بندیه خود ایساکو بود از اینا بود که بزرگتره روش یه مثلث داره 15 یه مدلم بیست تومن همین عکسی که گذاشتم 20 تومن کوچیکتره و عکس دست روشه نوشته بود ساخت فرانسه ولی اس ام اس دادم قیمت شرکتیش 9800 بود یعنی دولا حساب کرد ولی دیگه ساعت هن و نیم بود همه جا بسته بودخلاصه انداختمو تا سرکار اومدم ولی فرقی نکرد هنوز شیلنگه کمی باد داشتو فشار میدادی مثل توییب بود

دوستان لطفا یکی متن بالارو بخونه و کمک کنه به نطرتون علایم واشره یا مهم نیست کمی تورم البته اینم بگم شیلنگه معلومه خیلی قدیمی و کارکردس یه جورایی نرم شده شاید به خاطر نرمیشه که حالت تورم گرفته؟ و اینکه سفتی شیلنگ وقتی امپر رو نود به بالاست چقدره؟ ایا راحت باید با فشار انگشت تو بره مثل وقتی که ماشین سرده یا با گرم شدن ماشین سفت بودنش طبیعیه؟

لینک به ارسال
در در 1396/05/24, 13:56:50، Rouzbeh گفته است :

سلام

اینکه واشر ماشین اینجوری بوده واسه 150 هزار نیست

واسه اینه که 11 سال بود که کارکرده

بله کلا از 85 تا الان 150 تا رفته (الان شده 155)

این هم اولین بار بود که واشر عوض میشد (کلا هیچ وقت موتور باز نشده بود)

الانم دیگه ماشینو دادم به عمو خودم و ایشا.... به ایشون هم مثل من سواری بده

سلام دوست عزیز

از اینکه تجربه ات رو به اشتراک گذاشتی ممنونم

من هم یه تیپ 2 مدل 89 دارم که 110 تا کارکرده و علائمی نداره از واشرزدن، با توجه به تجربه شما، بنظرتون میشه توصیه کرد که هر تیپ 2یی بعد از یک مدتی (احتمالا بعد 7 8 سال یا صدتا کارکرد) بره و واشرش رو عوض کنه؟ یا نه بذاره تا علامت بده؟

ممنونم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری