khani

مشکلات مربوط به سرسیلندر (سوختن واشر،قاطی شدن آب و روغن و..)

1,195 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/01/07, 09:41:22، ahmad reza گفته است :

تیپ 5 واشر نمیسوزونه ها خیلی خیلی به ندرت تو هزارتا یکی

چرا؟ با تیپ 2 چه تفاوتی داره در این مورد که میگن واشر نمیسوزونه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 31 دقیقه قبل، barton2500 گفته است :

چرا؟ با تیپ 2 چه تفاوتی داره در این مورد که میگن واشر نمیسوزونه؟

با اجازه احمدرضای عزیز

واشر موتور TU5 فلزی هستش و به همین دلیل مقاومت بیشتری در برابر حرارت و فرسایش در اثر تماس آب داره( البته به شرطی که از داشتن ضدیخ محروم نباشه)

فلزی بودن واشر به این معنی نیست که هیچوقت واشر نمیسوزه...فقط مقاومت بیشتری داره

یه بار دیگه به عنوان کوچکترین عضو این سایت خدمت تمام عزیزان یاد آوری میکنم، تحت هیچ شرایطی و توی هیچ فصلی ضدیخ رو فراموش نکنید، حتی برای یک روز...قاتل واشر سرسیلندر علاوه بر گرما، خوردگی و زنگ زدگی در اثر نبود ضدیخ هستش

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1395/12/03, 17:52:41، cadilac گفته است :

سلام

نشتی روغن از قسمت راکر کاور GASKET در بعضی از موتور های TU5  شایع هست این موضوع را خود ایران خودرو گفته 

قالپاق سوپاپ دونوع ایران خودرو نصب کرده 

1=قالپاق سوپاپ =مارک مژده وصل

2=قالپاق سوپاپ =مارک ایده نگر 

این دونوع باید با واشر خودشون نصب بشه 

اما واشر دوتا داره باید بخری و  روی لبه های کاور جا بزنی ولی اگر باز کردی نخواستی بخری میتونی چسب مزدا روی همون واشر کهنه بزنی ببندی البته منظورم روی لبه بلوک میل سوپاپ هست  که درب سوپاپ را میبندن اگر واشر خریدی معمولا چسب مزدا نمیزنن ولی اگر میخوای بزنی 3 دقیقه فرصت داری چسب را روی بلوک سرسیلندر بزنی و بعد قالپاق سوپاپ را نصب کنی چون سفت بشه حالت لاستیک پیدا میکنه دیگه خاصیت چسبندگی نداره 

bqea_imag_10.jpg

vi1s_maxres11.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موقع باز کردن کاور سوپاپ موتور باید سرد باشه  پیچها را از بیرون به داخل به ترتیب اعداد باید باز کنی و موقع بستن پیچها باید از داخل به بیرون سفت کنی یعنی بر عکس عمل کنی و همه قسمتها را تمیز کنی و بعد کاورهای در سوپاپ را جابجا نندازی هر کدوم را روی خودش ببند وخار اون ها را جا بزن 

0xwh_061.jpg

در این عکس ترتیب باز کردن و بستن قالپاق سوپاپ را با شماره اعداد پیچ ها به ترتیب نوشتم=

موقع باز کردن پیچها ازسمت بیرون به داخل به ترتیت همزمان باید پیچها اول به تعداد دور نیم دور یا یک دور کامل شل بشن بعد کامل باز کنی 5.6.7.8.4.3.2.1

موقع بستن پیچها از سمت داخل و وسط کاور به همین صورت شل کنی و کامل باز کنی 1.2.3.4.5.6.7.8

موقع اینکه میخوای مقدار سفت کردن ترک اون را انجام بدی اگر اچار ترک متر نداری  میتونی با اچار بکس یا رینگی وقتی پیچ ها را با اچار به انتها رسونی اخرین مرحله سفت کردن مقدارش مثلا از ساعت 6 تا 8 باید اچار بکس را بچرخونی و دیگه تمام 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درمورد شمع هم در تایپیت شمع توضیح میدیم

---------------------------------------------

لوله بخارات بنزین هم حک کن ولی روغن خاصی ازش بیرون نمیاد بیشتر بخار هست

شما یه عکس از وضعیت موتور و زیر قالپاق سوپاپ وغیره قراربدی ببینیم چه مشکلی داره

البته اگر کاور سوپاپ را باز کردی از نزدیک از قسمت بادامک میل سوپاپ وخود میل سوپاپ هم اگر تونستی عکس بفرست هم وضعیت نوع میل سوپاپ + خط افتادن میل سوپاپ+ ببینیم روغن موتور  استفاده شده روی میل سوپاپ چقدر نشت و کیفیت داره وباقی میونده 

بیشتر از اون نیاز نیست سفت کنی 

سلام داش ارمین داداش کم پیدایی والا میخواستم تو خصوصی بهت پی ام بدم نمیدونم چرا نشد داداش من اون 84 رو فروختم یه 89 تیپدو خریدم فقط گیربکسم یکی دو تا مشکل کوچیک داره اگه وقت داشته باشی و تو تایپیک تعویض دیسکو صفحه کلاج بری مشکلمو کامل گفتم ولی مرددم دست به گیربکسم نزنم یا زودتر بازش کنم و تعمیرش کنم؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان

به نظرم تو دردسر افتادم

سه ماهی هست مایع خنک کننده و خود منبع انبساط رو عوض کردم چون خیلی جرم گرفته بود و رادیاتور رو هم شستم

منبع انبساط اوایل خیلی تمیز و سبز رنگی ضد یخ کامل معلوم بود ولی الان تقریبا دوسانت بالای منبع انبساط سبز رنگی ضد یخ معلومه و قسمت پایین اون دوسانت تقریبا کدر و تقریبا قهوه ای رنگ شده

مایع خننک کننده شیری رنگ نیست ولی به نظرم به روغنی بودن میخوره

درب قمقمه و درب روغن موتور هم طبیعیه و علاعم واشر زدن رو نداره

یه کم از مایع رو از داخل قمقمه خالی کردم و یه روز گذاشتم و دیدم جرم سیاه رنگ(یا تقریبا قهوه ای سوخته) ته ظرف نشسته و با تکون دادن ظرف به هم میچسبن(جرمها) و بعد که ظرف ثابت باشه دوباره از هم جدا و ته نشین میشن

حالا به نظرتون این جرم ها روغنه و واشر ترسونده!؟

حالا راهی دیگه ای هست که مطمعن بشم واشر ترسونده یا نه؟؟

مدل 90

TU5(V8)

کارکرد 95000

ویرایش شده در توسط amirtiam7777

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام دوستان

به نظرم تو دردسر افتادم

سه ماهی هست مایع خنک کننده و خود منبع انبساط رو عوض کردم چون خیلی جرم گرفته بود و رادیاتور رو هم شستم

منبع انبساط اوایل خیلی تمیز و سبز رنگی ضد یخ کامل معلوم بود ولی الان تقریبا دوسانت بالای منبع انبساط سبز رنگی ضد یخ معلومه و قسمت پایین اون دوسانت تقریبا کدر و تقریبا قهوه ای رنگ شده

یه کم از مایع رو از داخل قمقمه خالی کردم و یه روز گذاشتم و دیدم جرم سیاه رنگ(یا تقریبا قهوه ای سوخته) ته ظرف نشسته و با تکون دادن ظرف به هم میچسبن(جرمها) و بعد که ظرف ثابت باشه دوباره از هم جدا و ته نشین میشن

مدل 90

TU5(V8)

کارکرد 95000

نگران نباشید منم مشکل شمارو داشتم با همون مدل ماشین

اون جرمها زنگ داخل موتور و لوله ها هستن که به مرور کنده میشن و وارد اب رادیاتور میشن

علتش هم دیر عوض کردن ضد یخ به طور سالیانه ست

من خودم سه بار و هر دو ماه یکبار مایع و به طور کامل عوض کردم تا دیگه جرمی باقی نموند

و منبع هم میتونید در بیارید و با استفاده از شن و ماسه و تکون دادنش مث روز اول بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، toyo گفته است :

نگران نباشید منم مشکل شمارو داشتم با همون مدل ماشین

اون جرمها زنگ داخل موتور و لوله ها هستن که به مرور کنده میشن و وارد اب رادیاتور میشن

علتش هم دیر عوض کردن ضد یخ به طور سالیانه ست

من خودم سه بار و هر دو ماه یکبار مایع و به طور کامل عوض کردم تا دیگه جرمی باقی نموند

و منبع هم میتونید در بیارید و با استفاده از شن و ماسه و تکون دادنش مث روز اول بشه

سلام

تو این شیش ماه که تازه خریدمش این دفعه سومیه که مایع خنک کننده رو عوض میکنم

بار اول چون تازه خریدمش

بار دوم نشتی از واشر هوزینگ ترموستات

بار سومم که واسه تعویض منبع انبساط

حالا موندم این جرم ها کی میخوان دست از سرم بردارن

خدا کنه حرف شما درست باشه دوست عزیز ولی من باز یه کم حساسم میترسم واشر باشه

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام دوستان

به نظرم تو دردسر افتادم

مدل 90

TU5(V8)

کارکرد 95000

سلام دوستان

لطفا راهنماییم کنید ممنون

راستی چن وقت پیش قبل آخرین بار تعویض آب ،حین رانندگی فشنگی(سنسور دمای آب) در رفت و کلی آب خارج شد و آب قمقمه هم کلا خالی شد

ماشینو همینجور خاموش کنار جاده زدم و زنگ زدم امداد، حدودا چهل دقیقه همینجور بی آب کنار جاده بود تا امداد اومد و اب ریخت و روشن کرد و اونموقع هم خودمو آماده کرده بودم که بهم بگه احتمال واشر زدنش هست ولی ازش که سوال کردم به نظرت واشر نزده گفت این tu5 ، خیالت راحت هیچیش نشده و برو

چن روز بعدش اقدام به تعویض مجدد آب سیستم کردم(چون آب لوله کشی واسم آورده بود)

حالا من شکم به اون تخلیه ناگهانی آب هست که نگرانم کرده مخصوصا حالا که رنگ قمقمه هم قهوه ای شده

لطفا نظرتون رو بفرمایید

ممنون

لینک به ارسال
در در 1396/03/17, 02:30:08، amirtiam7777 گفته است :

سلام دوستان

لطفا راهنماییم کنید ممنون

راستی چن وقت پیش قبل آخرین بار تعویض آب ،حین رانندگی فشنگی(سنسور دمای آب) در رفت و کلی آب خارج شد و آب قمقمه هم کلا خالی شد

ماشینو همینجور خاموش کنار جاده زدم و زنگ زدم امداد، حدودا چهل دقیقه همینجور بی آب کنار جاده بود تا امداد اومد و اب ریخت و روشن کرد و اونموقع هم خودمو آماده کرده بودم که بهم بگه احتمال واشر زدنش هست ولی ازش که سوال کردم به نظرت واشر نزده گفت این tu5 ، خیالت راحت هیچیش نشده و برو

چن روز بعدش اقدام به تعویض مجدد آب سیستم کردم(چون آب لوله کشی واسم آورده بود)

حالا من شکم به اون تخلیه ناگهانی آب هست که نگرانم کرده مخصوصا حالا که رنگ قمقمه هم قهوه ای شده

لطفا نظرتون رو بفرمایید

ممنون

سلام

خیلی بعیده مشکل روغن باشه. همون جرمی که در منبع انبساط قبلی دیدید، فقط اونجا نبوده و در کل سیستم هم وجود داشته. وقتی منبع جدید رو بستین باز هم اونجا اومده.

اگر روغن وارد بشه بلافاصله روی سطح آب دیده میشه و پشت درب هم میبنده.

ولی شما این مشکل رو ندارید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

خیلی بعیده مشکل روغن باشه. همون جرمی که در منبع انبساط قبلی دیدید، فقط اونجا نبوده و در کل سیستم هم وجود داشته. وقتی منبع جدید رو بستین باز هم اونجا اومده.

اگر روغن وارد بشه بلافاصله روی سطح آب دیده میشه و پشت درب هم میبنده.

ولی شما این مشکل رو ندارید.

سلام

ممنون بابت پاسخ هاتون که خوشحال کننده بود

دو روز پیش فقط آب منبع رو عوض کردم و کامل شستمش

ولی الان تقریبا نصفه پایین منبع دوباره به رنگ قهوه ای کم رنگ در میاد

کلا این منبع به نوعی جرم گیر هم هست

و انقدر آبش رو تعویض میکنم تا کاملا تمیز تمیز بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان مسئله ای هست بنده خیلی نگرانم ماشین بنده تیپ 6 هست مواقعی از ماشین یک صدای خس خس مانندی میاد و انگار جون ماشین گرفته میشه بیشتر زمانی که ماشین ذاغ کنه و توی دنده 3 هست اکثرا که معکوس میکشم صدا قطع میشه یا توی ترافیک جایی از حالت سکون که ماشین گاز میدم حرکت کنم انگار جون نداره و خس خس میکنه مشکل چیه ؟؟ قبلا یه همچین صدایی یک شب خیلی بد جور بود و ماشین واشر زد ترموستات قفل کرده بود

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری