masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

984 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، cadilac گفته است :

ممنون اقا ایدیم 

زحمت کشیدید

:razz:

ببخشید میخواستم برای اقا ناصر بفرستم

در 8 ساعت قبل، naser206 گفته است :

تواون سایت شما تست کردم زد نتیجیه ای دریافت نشد ولی تو سایتSYMFA.IR زد دارای برچسب تاریخشم زد 98/20 درست ثبت شده

یه چیزی من فهمیدم ایراداتشون اصلا دقیق و درست نیست به هیچ عنوان ثابت شد بهم به خودشونم گفتم دارید چرت میگید تو 1ماه از موتور سالمو تمیز رسوندید به روغن سوزی خودتون خندتون نمیگیره

https://symfa.ir/SymfaCMS/Inquiry/VinPetrolInquiry

سلام با این سایت استعلام کنید سایت قبلی برا منم نیاورد شماره وین خودرو رو باید بزنید

البته شما اگه از خود مرکز معاینه فنی گرفتید دیگه شکی نداره

بعضی معاینه فنیها هست طرف چهل تومن میگیره با یه کپی کارت دو روز بعد معاینه رو میاره من قدیم خیلی از این معاینه ها میخریدم ولی الان که ثبت میشه تو سیستم و احتمال جریمه هست دیگه بیخیال شدم اخرین بارم گرفتم ولی پولم حدر رفت مجبور شدم دوباره برم مرکز معاینه فنی

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ببخشید میخواستم برای اقا ناصر بفرستم

در 16 ساعت قبل، naser206 گفته است :

چاکر اقا ایدین متوجه شدم 

باز هم ممنون که قرار دادید 

اقا ایدین ماشینت در داخل شهر سرعتیه ؟

یا در جاده تاپ اسپید نهایی کم نمیاره ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، cadilac گفته است :

چاکر اقا ایدین متوجه شدم 

باز هم ممنون که قرار دادید 

اقا ایدین ماشینت در داخل شهر سرعتیه ؟

یا در جاده تاپ اسپید نهایی کم نمیاره ؟

سلام والا اقا ارمین من خودم الان دیگه اهل سرعت نیستم 

یه تیپ یک ترکیده داشتم ولی باهاش ۱۷۰ تا رفته بودم بازم ماشین راه داشت بیشتر بره یعنی سه چهار مین پام رو گاز بود بعد ول کردم

ولی الان خیلی احتیاط میکنم باور کنید یکی دو ساله ۱۲۰ تا بیشتر نرفتم اونم به ندرت چون کلا جاده کم میرم شهرم که پر دوربینه

ولی در کل این تیپ دویی که الان دارم گوش شیطون کر از لحاظ موتوری یعنی مصرف و شتابو سرعت مثال زدنیه مصرفشم داخل شهر صدی هفته که عالیه 

برعکس تیپ دو قبلیم که اصلا شتاب نداشت و مصرفشم کمی بالا بود ولی دور میفتاد خوب بود

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام والا اقا ارمین من خودم الان دیگه اهل سرعت نیستم 

یه تیپ یک ترکیده داشتم ولی باهاش ۱۷۰ تا رفته بودم بازم ماشین راه داشت بیشتر بره یعنی سه چهار مین پام رو گاز بود بعد ول کردم

ولی الان خیلی احتیاط میکنم باور کنید یکی دو ساله ۱۲۰ تا بیشتر نرفتم اونم به ندرت چون کلا جاده کم میرم شهرم که پر دوربینه

ولی در کل این تیپ دویی که الان دارم گوش شیطون کر از لحاظ موتوری یعنی مصرف و شتابو سرعت مثال زدنیه مصرفشم داخل شهر صدی هفته که عالیه 

برعکس تیپ دو قبلیم که اصلا شتاب نداشت و مصرفشم کمی بالا بود ولی دور میفتاد خوب بود

این شتاب سنگین وسبک به دف بستگی داره ضریب دف اگه عددش بزرگتر باشه دف سنگین تره اما تاپ اسپید نهایی سرعتی میشه

اگر ضریب دف عددش کوچیک تر باشه شتاب اولیه بیشتره اما تاپ اسپید نهایی کم میاره یا کمتره این خودرو داخل شهری میشه چونشتاب اولیه خوبی داره 

اصلا در این زمانه سرعت خطرناکه چون ممکنه حادثه پیش بیاد یا میزنی به کسی یا به ماشینت میزنن چون راننده حرفه ای کمه -بخصوص رانندگی در شب باید خیلی مراقب بود چیزایی میبینم که واقعا جالبه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/01/22, 10:03:23، cadilac گفته است :

روغن سوزی =دود ابی 

دود ابی یا یک سره خارج میشه =رینگ پیستون- علائم=روغنی شدن شمعها -باز کردن شمع ها مشخص میشه 

دود ابی با گاز دادن قطع میشه =گاید سوپاپ خراب شده چون روغن از میل سوپاپ همون سلندر خراب به محفظه سیلندر نشتی داره سریع بخار میشه چون تراکم و انفجار هست 

وجود اب دراگزوز =معمولا از واشر سرسیلندره البته در زمستان کمه وقطع میشه در تابستان ایراد هست =شما باید اب رادیات را بررسی کنید از منبع انبساط اب وروغن قاطی نکرده باشه 

مرسی دوست عزیز که به سوالات من پاسخ میدی

والا ماشین در حالت حرکت و استارت دود نمیکنه فقط همون مورد که صبح گاز دادم البته صبح زود بود هوا هم یکم سرد شده بود که بعد از گاز دادن یکم دود سفید کرد بعد ول شد شاید بخار آب بود بوده اگزوز سرد بوده بردم پیش یه مکانیک قدیمی که خودشم ۲۰۶ داشته همیشه و داره چک کرد درب روغن بر میداری بخار میکنه گفت احتمالش هست رینگ ضعیف کرده باشه ولی خیلی حاد نباشه هنوز که دود نمیکنه،

بعد گفت روغن چی ریختی گفتم مگناتک ۱۰ ۴۰ گفت فعلا اول روغن رو عوض کن اول بعد نظرش رو ۲۰ ۵۰ بود گفت ۱۰ ۴۰ بیشتر برای تیپ ۵ اینا هست که شیم اتوماتیک دارن

گفت کاسترول یکم بخارش زیاده هست روغنی مثل کاسترول یا امسال این ها که در ایران پر میشن نسبت به روغن های های داخلی کیفیت پایین تری دارن که شاید تصویه باشن

حالا تو تاپیک روغن همه تاکید بر روغن ۱۰ ۴۰ دارن واسه تیپ ۲ هم قبلا من ۸۶ داشتم توش روغن ۲۰ ۵۰ بهران سوپر پیشتاز میریختم موردی نداشت بعد که مطلاب اینجا خوندم ۱۰ ۴۰ ریختم البته من شیراز هستم

به نظر شما ۲۰ ۵۰ برای امتحان بریزم ببینم چه جوریه و تو رغن های ایرانی چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، ashkan1987 گفته است :

مرسی دوست عزیز که به سوالات من پاسخ میدی

والا ماشین در حالت حرکت و استارت دود نمیکنه فقط همون مورد که صبح گاز دادم البته صبح زود بود هوا هم یکم سرد شده بود که بعد از گاز دادن یکم دود سفید کرد بعد ول شد شاید بخار آب بود بوده اگزوز سرد بوده بردم پیش یه مکانیک قدیمی که خودشم ۲۰۶ داشته همیشه و داره چک کرد درب روغن بر میداری بخار میکنه گفت احتمالش هست رینگ ضعیف کرده باشه ولی خیلی حاد نباشه هنوز که دود نمیکنه،

بعد گفت روغن چی ریختی گفتم مگناتک ۱۰ ۴۰ گفت فعلا اول روغن رو عوض کن اول بعد نظرش رو ۲۰ ۵۰ بود گفت ۱۰ ۴۰ بیشتر برای تیپ ۵ اینا هست که شیم اتوماتیک دارن

گفت کاسترول یکم بخارش زیاده هست روغنی مثل کاسترول یا امسال این ها که در ایران پر میشن نسبت به روغن های های داخلی کیفیت پایین تری دارن که شاید تصویه باشن

حالا تو تاپیک روغن همه تاکید بر روغن ۱۰ ۴۰ دارن واسه تیپ ۲ هم قبلا من ۸۶ داشتم توش روغن ۲۰ ۵۰ بهران سوپر پیشتاز میریختم موردی نداشت بعد که مطلاب اینجا خوندم ۱۰ ۴۰ ریختم البته من شیراز هستم

به نظر شما ۲۰ ۵۰ برای امتحان بریزم ببینم چه جوریه و تو رغن های ایرانی چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون

خواهش میکنم کاری نکردم 

دود سفید در تابستان ایراده حالا خودتون باید بررسی کنید که اگر هوا گرمه و مدام دود سفید یه لحظه ای خارج میشه مربوط به واشر سرسیلندره -شاید دود ابی هستش باز نگاه کنید 

اگزوز در زمستان سرده بخاطر روشن شدن موتور و گرم شدن اگزوز حالت عرق کردن رخ میده و بخاطر همین بخاطر دود سفید خارج میشه و قطع میشه در تابستان نه 

رینگ کمپرس اگه خراب بشه موتور روشن درب موتور باز کنی دستت را جلوی درب موتور بگیری هوا با فشار دود خارج میشه که خرابه وگرنه سالمه 

روغن 10w40 مشکلی نداره و موتور نرم تر میشه خود فرانسه هم برای مناطق ایران توتال 10w40 توصیه کرده برای موتور tu4 هم ریخته میشه اون استکانی دارن وحساس تر هستن 

روغن کاسترول اصلی یا مگنت هم میشه ریخت اصلا فرق خاصی نداره فقط کیفیت مهمه وگرنه همون کار را انجام میده اون بخار شدن بخاطر تقلبی بودن روغن هستش ممکنه از رینگ هم نفوذ کنه اما با باز کردن شمعها میشه تست کرد 

یکی از دوستان برای تیپ 2 مدل 95روغن 20w50 کاسترول استفاده میکنه بهش گفتم 10w40بریز گفت نمیدونستم جواب میده گفتم فرانسه هم تائید کرده 

یکی دیگه از دوستان تعویض روغنی داره 12 یاله کار میکنه الا خودرو جک خرید روغن سوپر پیشتاز 10w40 میریزه اما بهش گفتم در 3000 تا عوض کن چون گشتاور بالاست روغن خیل داغ میشه وخاصیتش کم میشه =

lhcf_img_20180400000.2.jpg

wm1u_img_20180411144.jpg

این روغن اصلیه موتور استکانی داره و...و مشکلی نداره وجواب داده 

حالا شما برند جداست کیفیت جداست ایرانی و خارجی تفاوت داره ایرانی چیزی که استفاده کرده همین بهران بوده و کاسترول مگنت 

ویه روغن اماراتی قوطی فلزی هم هست که کارکرد خوبی داره --کلا همون روانکاری را انجام میدن منتهی بعضیها کیفیت دارن عمرشون بیشتره و صدای موتور کمتر میشه مصرف 2درصد کم میشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام .امروز به صورت اتفاقی  یه دود آبی مشاهده کردم 

وقتی داداشم ماشینو بعد چند ساعت که پارک بود  و سرد بود روشن کرد و شروع کرد به حرکت یه دود آبی از اگزوز دیدم.وقتی گرم شده بود و اومد، ماشینو درجا گاز دادم ولی دودی نمیداد.

از کجا باید بفهمم مشکل از رینگ و ...هست و مطمعن بشم از ایناست؟

روغن هم بعد ۵۰۰۰تا در حد نیم لیتر یا کمتر کم کرده بود که واشر درب سوپاپ روغن میداددرستش کردم فک  کنم بیشتر مال اون بود

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام .امروز به صورت اتفاقی  یه دود آبی مشاهده کردم 

وقتی داداشم ماشینو بعد چند ساعت که پارک بود  و سرد بود روشن کرد و شروع کرد به حرکت یه دود آبی از اگزوز دیدم.وقتی گرم شده بود و اومد، ماشینو درجا گاز دادم ولی دودی نمیداد.

از کجا باید بفهمم مشکل از رینگ و ...هست و مطمعن بشم از ایناست؟

روغن هم بعد ۵۰۰۰تا در حد نیم لیتر یا کمتر کم کرده بود که واشر درب سوپاپ روغن میداددرستش کردم فک  کنم بیشتر مال اون بود

سلام

اصلیترینش همونه که روغن کم نکنه البته در پنج هزارتا نیم لیتر خیلی زیاد نیست و نرماله تقریبا برای من تیپ دو در هفت هزارتا ۲۰۰-۳۰۰ سیسی کم میکنه تیپ دو روغنم توتال ۱۰-۴۰ پلاستیکی

البته شما میگی واشر درب سوپاپم روغن میداد 

که احتمالامقداریشم برا اون بوده 

شما ماشینو وقتی گرمه تو یه جای روشن که نور کافی هست بده یکی گاز بده خودتم با دقت نگاه کن ببین دود ابی میبینی

البته دود سیاه مربوط به انژکتور و تنظیم نبودن سوختو هواست ولی دود سفید که به ابی میزنه برا روغنسوزیه که گاها کثیف بودن روغن یا مرغوب نبودنش هم باعث دود ابی کم میشه

درب روغنم باز کن نباید دود بیرون بزنه توی هواکشو اینها ام نباید روغن جمع بشه یا خیلی چرب باشه 

در روغنسوزیهای  شدید شمع رو باز میکنی روغنیه و داخل خرطومی فیلتر هوا ام روغن جمع میشه 

اگر این علایم رو نداری حساس نباش 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام

اصلیترینش همونه که روغن کم نکنه البته در پنج هزارتا نیم لیتر خیلی زیاد نیست و نرماله تقریبا برای من تیپ دو در هفت هزارتا ۲۰۰-۳۰۰ سیسی کم میکنه تیپ دو روغنم توتال ۱۰-۴۰ پلاستیکی

البته شما میگی واشر درب سوپاپم روغن میداد 

که احتمالامقداریشم برا اون بوده 

شما ماشینو وقتی گرمه تو یه جای روشن که نور کافی هست بده یکی گاز بده خودتم با دقت نگاه کن ببین دود ابی میبینی

البته دود سیاه مربوط به انژکتور و تنظیم نبودن سوختو هواست ولی دود سفید که به ابی میزنه برا روغنسوزیه که گاها کثیف بودن روغن یا مرغوب نبودنش هم باعث دود ابی کم میشه

درب روغنم باز کن نباید دود بیرون بزنه توی هواکشو اینها ام نباید روغن جمع بشه یا خیلی چرب باشه 

در روغنسوزیهای  شدید شمع رو باز میکنی روغنیه و داخل خرطومی فیلتر هوا ام روغن جمع میشه 

اگر این علایم رو نداری حساس نباش 

سلام الان اتفاقا داشتم همینکارارو میکردم تو حیاط. هنوز کاپوتم نبستن همزمان داشتم سابت رو هم چک میکردم

کل سیستم هواکشو در اوردم روغنی نبود

شمع ها هم خشک بودن

ماشین که گرم شد تا دور ۷۰۰۰ گازش دادم ولی دود آبی ندیدم.

درب روغن رو هم باز کردم دود نمیومد بیرون ولی یه حالت بخار خیلی ضعیف میشد گفت دیده میشه

نمیدونم شاید به خاطر روغنه.۱۰ ۴۰ بهران سوپر پیشتاز میریزم  نمیدونم تقلبیه شاید.توتال ۵۰۰۰  پلاستیکی بریزم شاید خوب شه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام الان اتفاقا داشتم همینکارارو میکردم تو حیاط. هنوز کاپوتم نبستن همزمان داشتم سابت رو هم چک میکردم

کل سیستم هواکشو در اوردم روغنی نبود

شمع ها هم خشک بودن

ماشین که گرم شد تا دور ۷۰۰۰ گازش دادم ولی دود آبی ندیدم.

درب روغن رو هم باز کردم دود نمیومد بیرون ولی یه حالت بخار خیلی ضعیف میشد گفت دیده میشه

نمیدونم شاید به خاطر روغنه.۱۰ ۴۰ بهران سوپر پیشتاز میریزم  نمیدونم تقلبیه شاید.توتال ۵۰۰۰  پلاستیکی بریزم شاید خوب شه

سلام مجدد ،به نظرم ماشین شما روغنسوزی نداره حساس نشید اون بخار روغن خفیف که باید باشه وقتی درب روغن بستس از طریق شلنگ روغن اون بخار میره تو خرطومی فیلتر هوا و از اونجا داخل مجرای ورودی هوا دریچه گاز میشه و از طریق منیفولد داخل سیلندر میره تا هنگام احتراق کمی محفظه سیلندر رو چرب کنه 

اگه مقداری از حد نرمال اون بخار روغن بیشتر باشه و حالت دود داشته باشه تمام خرطومی فیلتر هوا چرب میشه البته شیلنگ بخار روغن همیشه داخلش چربه و طبیعیه یه اورینگم داره وقتی به درب سوپاپ متصل میشه اون چربی و روغن پس نزنه حتی گاها داخل خرطومی فیلتر هوا ام کمی چرب باشه طبیعیه در صورتی که ماشین کمپرس داشته باشه روغن قشنگ داخل خرطومی هوا مشهود میشه و حتی چکه میکنه 

روغنم شما هم ۱۰-۴۰ میتونید بریزید هم ۲۰-۵۰ ولی ۱۰-۴۰ گزینه به روزتر و بهتریه خود پژو ام هر دو شو پیشنهاد کرده من همیشه توتال ۷۰۰۰ پلاستیکی میریزم خیلی ام راضیم 

توتال عماراتی ام هم تقلبی داره، هم به نظر من گرونتر بودنش به دلیل‌ کیفیتش نیست بلکه به دلیل مشکلات واردات و ارزیه که گرونتره و به همین خاطر ایرانیو ترجیح میدم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری