masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

909 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام برادر به نظرم شما که سرسیلندرو باز کردید باید یه دست رینگو مینداختید اگه بوش و پیستونتون سالم بود حتی کارترم باز میکردیدو یه دست یاتاقانهای ثابتو عوض میکردید هم قیمتی نداره هم تو اجرت به اون شکل فرقی نمیکرد ولی به هر حال حالا که عوض نکردید اصلا این مقدار دود ناچیز و کم کردن روغن ارزش نداره ادم موتور باز کنه اونم با این وضعیت قطعات یدکی و مکانیکها ممکنه نتیجه خوبی نگیرید روغن اسپیدی ام با بهران ده پونزده تومن فرقشه برا ابندی ام که روغن مرغوب تر باید باشه اتفاقا ولی اگه نظر منو میخواید یه روغن خوب بریزید و اگه در حد پنج هزارتا یکی دو خونه کم میکنه و شمعها روغن نمیزنه اصلا به فکر تعمیر اساسی نباشید و حساسیت به خرج ندیدو از سواری ماشین لذت ببرید 

من موتورو رو ماشین وا کردم که یاتاقان ثابت دیگه از زیر نمیشه وا کرد باید سیلندر بیاد بیرون کلا....ولی یاتاقان متجرک رو میشه رو کار عوض کرد....حالا فعلا تصمیم دارم تا دو سه ماه همینجور برونم بعد وا کنم رینگ و همه رو عوض کنم....البته یه کمپرس سنج بزنم ولی احتمالا از همون رینگ باشه

در 7 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

دوست عزیز اگه ماشین سلو کار میکنه یکدفعه گاز میدید و دود آبی میکنه و قطع میشه از لاستیک ساق سوپاپ میتونه باشه اما اگه نه هر بار که گاز میدید روی دور موتور بالا دود آبی میده رینگ خراب کرده

ربطی به روغن نداره شما با هر روغن استانداردی در حالت عادی و سلامت موتور نباید دود آبی مشاهده کنید در صورت مشاهده به احتمال بسیار بالا موتور عیب کرده

با کارکرد 190 هزار کیلومتر بهتره رینگ و پیستون و بوش پیستون همه باهم عوض شوند

برای خرید رینگ و بوش پیستون حتما از جنس اوریجینال پژو-سیتروئن یا مارک کلبن اشمیت اصلی استفاده کنید.

درسته توو استارت بعضی وقتا حس میکنم دود میاد اما تا میرم سمت اگزوز دود غیب شده و با درجا کار کردن و یا تا دور موتور 5هزار هیچ نوع دودی نمیده...واسه همین حدس میزنم از رینگه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چه توو اینترنت چه بیرون...یکی میگه توو دور بالا دود آبی یعنی لاستیک ساق سوپاپ یکی میگه یعنی رینگ پیستون...آخرشم فقد همون کمپرس سنج جوابگوی مشکله

ویرایش شده در توسط yashar-206

لینک به ارسال

دوستان...امروز موقع استارت دیدم بعله کمی دود کرد و قطع شد..در نتیجه یعنی کمی روغن شب تا صب که ماشین خوابه میاد به علت جنس کاملا مرغوب لاستیک ساق سوپاپ مثلا مرغوب ایساکو..که 5ماه بیشتر دووم نیاورده...و میره توو محفظه احتراق واسه همین موقع استارت هم بعضی وفتا دود میکنه که باعث شد حدسم بیشتر یقین کنه که از رینگ پیستون نیست و از لاستیک ساق سوپاپه...حالا باید وایسم کمپرس سنج هر وقت خریدم تست کردم نتیجه قطعی رو میذارم که بعدا همچین موردی برخوردید هرکی یه حرفی نزنه که گیج بشید..و سریع دقیقا خود مشکلو پیدا کنید

تنها قطعه که از سرسیلندر جدیده غیره فرانسوی بستم همون لاستیک ساق سوپاپ(هرچی گشتم فرانسه پیدا نکردم) ایساکو بود که 5ماه کلا انگار دووم آوردهوووقربون کیفیت:-(:-(

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اگر لاستیک ساق سوپاپ  ضعیف شده باشه ، شما فقط صبح ها دود داری.

ولی اگر خیلی شدید گشاد شده باشه در همه حالت ها دود داره.

حالت سوم هم زماینه که رینگ پیستون  و لاستیک ساق سوپاپ  هم زمان ضعیف شده باشن که در این صورت هم صبح و هم در حرکت خصوصا بعد از تعویض دنده، رها کردن گاز و... دود ابی دارید.

به هر حال هموطنور که خودتون فرمودین بهترین راه کمپرس گرفتنه.

قبلا هم گفتم، برای تضمین کمپرس گیری، حتما جداره سیلندر رو روغن ریزی کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان گرامی

بنده یه 206 تیپ 6 مدل 88 خریدم که حدود 140 هزار تا کارکرده است. گاز 5 سیم گذاشتم روی ماشین و یه برنامه هم برای شتاب بیشتر ماشین برام ریختند. 

روغن بهران سوپر پیشتاز میریزم که توی 2000 کیلومتر کارکرد گج روغن از ماکس اومده روی وسط و به نظرم کم کردن روغنش غیر طبیعی است. شاید به نوع روغنش هم ربط داشته باشه؟ سه بار روغن عوض کردم که هر سه بار روغن کم کرده بود به مقدار زیاد حدود 3لیتر در 6000 کیلومتر که مجبور بودم روغن سرریز میکردم.

فکر میکنم که مصرف ماشین داخل شهر خیلی بالاست چیزی حدود 14 لیتر در 100 کیلومتر (در شهر تهران)  البته قبل نصب دو مورد گفته شده هم مصرف بالا بودش. این درحالیست که توی جاده مصرفش با کروز کنترل حدود 6.5 هست. به نظرتون مصرف سوختش بالا نیست؟

به نظر شما مشکل وجود داره یا عادی هست؟ اگر مشکلی هست از کجاست؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، saaghi گفته است :

با سلام خدمت دوستان گرامی

بنده یه 206 تیپ 6 مدل 88 خریدم که حدود 140 هزار تا کارکرده است. گاز 5 سیم گذاشتم روی ماشین و یه برنامه هم برای شتاب بیشتر ماشین برام ریختند. 

روغن بهران سوپر پیشتاز میریزم که توی 2000 کیلومتر کارکرد گج روغن از ماکس اومده روی وسط و به نظرم کم کردن روغنش غیر طبیعی است. شاید به نوع روغنش هم ربط داشته باشه؟ سه بار روغن عوض کردم که هر سه بار روغن کم کرده بود به مقدار زیاد حدود 3لیتر در 6000 کیلومتر که مجبور بودم روغن سرریز میکردم.

فکر میکنم که مصرف ماشین داخل شهر خیلی بالاست چیزی حدود 14 لیتر در 100 کیلومتر (در شهر تهران)  البته قبل نصب دو مورد گفته شده هم مصرف بالا بودش. این درحالیست که توی جاده مصرفش با کروز کنترل حدود 6.5 هست. به نظرتون مصرف سوختش بالا نیست؟

به نظر شما مشکل وجود داره یا عادی هست؟ اگر مشکلی هست از کجاست؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

سلام

به نظر من اول از یه روغن دیگه مثل توتال فلزی 7000 یا کاسترول مگناتک 10w40 استفاده کنید ببینید بازم روغن کم میکنه؟

ملاک مصرف سوخت ماشین همون تو جادست نه تو شهر

شهر با شهر و راننده با راننده زمین تا آسمون فرق دارن

تازه همون تو جاده هم با دنده 5 و جاده کفی و سرعت زیر 100 مصرف در کمترین حالت طبق گفته خودشون 5.5 باید باشه که اونم بعید میدونم بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

خیلی ممنون دوست گرامی.

این دفعه روغن توتال 9000 رو میخوام امتحان کنم ببینم بازم کم میکنه یا نه.

لینک به ارسال

با سلام

دوستان دیگه مطمئن شدم که موتور روغن سوزی داره. چون توی مسافت ۶۰۰ کیلومتر با سرعت ۱۳۰ حدود ۱.۵ لیتر روغن کم کرد. در هنگام گاز دادن وقتی دور موتور هم بالا میومد دود زیاد از اگزوز بیرون میومد. حالا لطفا راهنمایی کنید کجا ببرم که خیالم از بابت قیمت و کیفیت کار راحت باشه؟ نمایندگی ایران خودرو خوب سراغ دارید؟

لینک به ارسال

سلام. دوستان   ماشینم مدل 83 هست تیپ 3 و 136 تا کارکرده. یه مقدار دود اونم صبحها تو استارت اول داره که البته اونم از وقتی هوا سرد شده دیگه دود نمیکنه ...درب روغن موتور رو هم که باز میکنم بخار نداره... ولی الان 1600 کیلومتر از وقتی روغن رو عوض کردم راه رفتم و روغن روی گژ اومده وسط... یه مقدار کم روغن ریزی داره ماشین که شبی شاید دو سه قطره بریزه. یعنی به خاطر  لاستیک سوپاپ  و این روغن ریزی انقدر کم کرده یا روغن سوزی داره ماشین؟ روغن هم توتال 7000 فلزی ریختم.

یه نکته دیگه هم هست اینه که تا 1000 کیلومتر روی خط گژ تغییری نمیکنه و فول نشون میده ولی از 1000 تا به بعد کم کردنش سریعتر و محسوس تر میشه رویگژ...

ویرایش شده در توسط meysam.s

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری