masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

907 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

راستش منم اولین باره همچین روشی رو شنیدم

ولی فکر میکنم اون روغنی که به جدار سیلندر ریخته بشه به دلیل ویسکوزیته بالاتری که نسبت به هوا داره باعث میشه کمپرس به راحتی از کنار رینگ یا خراش احتمالی سیلندر رد نشه و یه جورایی نقش درزگیر رو بازی کنه

وچون با این روش کمپرس احتمالا بالاتر میره میشه نتیجه گرفت که مقداری کمپرس از کنار رینگ رد میشده و با وجود روغن دیگه نمیشه یا کمتر رد میشه

نمیدونم چقدر این روش علمی هست ولی حدس میزنم منظور علی عزیز این بوده

اتفاقا علمی هست رامین جان تو روش کمپرس گیری از موتور توضیح داده شده که چون کمپرس گیری باعث یافتن  سه نوع عیب  1- رینگهای پیستون 2- سر سیلندر 3- سوپاپها  می باشد بعد از فراهم کردن شرایط اولیه مثل گرم کردن موتور تا دمای کار و باز کردن رزوناتور و ... ابتدا یک یکه خونه های سیلندر رو کمپرس می گیریم و بعد از یادداشت نتایج با ریختن روغن به روشی که ادمین فرمودند دوباره عمل کمپرس گیری رو تکرار می کنیم و اگر نتیجه یکسان بود از عیوب سه گانه بالا رینگها سالمه و اون تا عیب دیگه وجود داره ولی اگه نتیجه متفاوت بود رینگ( پیستون) همون خونه متفاوت ایراد داره و دقیقا این روغن ریخته شده نقش درزگیر رو بازی می کنه( بعلاوه اون دوتا عیب دیگه هم میتونه باشه)

ویرایش شده در توسط khordad
پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/02/14, 15:47:21، mohammad shamabady گفته است :

سلام تیپ ۵ مدل ۹۳ کارکرد ۵۰۰۰۰

ماشین من روغن کم میکنه تقریبا تو دوهزار کیلومتر ۵ تا خونه از گیج کم شده

وقتی ماشین سرده شدید گاز میدم دود ابی میاد ولی وقتی گرمه دود نمیده از در موتور هم بخاری نداره

اساتید با این کارکرد من با این ماشین چیکار کنم مشکل از کجاست

ردش کنم یا تعمیر؟

بردم تعمیر گاه گفت مشکل از لاستیک ساق سوپاپه گفت الان نیاز به تعمیر نداره باهاش مدارا کن مشکلی پیش نمیاد حالا حالا

خواستم ببینم اساتید هم همین نظرو دارند و برای ماشین مشکلی پیش نمیاد یا برم تعمیرش کنم

هزینه تعمیر رو هم حدود ۴۰۰ گفت

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، mohammad shamabady گفته است :

بردم تعمیر گاه گفت مشکل از لاستیک ساق سوپاپه گفت الان نیاز به تعمیر نداره باهاش مدارا کن مشکلی پیش نمیاد حالا حالا

خواستم ببینم اساتید هم همین نظرو دارند و برای ماشین مشکلی پیش نمیاد یا برم تعمیرش کنم

هزینه تعمیر رو هم حدود ۴۰۰ گفت

اینکه ماشین 50 هزارکارکرد لاستیک ساق سوپاپ خراب کرده فقط از ایرانخودرو بر میاد و بس.

مشکل ساق سوپاپ در حد مورد شما بجز کوتاه کردن عمر شمع و تا حدی کیپ کردن کاتالیزور مشکل دیگه ای ایجاد نمیکنه.

اگه احیانا سرسیلندر باز کردید کل لاستیک ساق سوپاپ هارو فقط با جنس اوریجینال تعویض کنید و از خرید جنس های بازاری اکیدا اجتناب کنید.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام

تیپ 5 قبلی من تو کمتر از 20 هزار تا به مشکل خرابی ساق سوپاپ دچار شد و شدید هم بود. علت اون هم استفاده نادرست و فشار به موتور در همه شرایطی بود از لحظه اول استارت ماشین صفر خشک رفت روی 6500 تا تا لحظه اخر 35 هزار کیلومتر.

پس علاوه بر جنس ، شرایط استفاده هم شرطه. شما هم همونطور که آرش جان فرمودند ، بهتره دست بهش نزنید چون سر سیلندر باید باز بشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام . دوستان من دیروز رفتم پای معامله یک تیپ پنج مدل ۹۰ با کارکرد هشتاد و دو هزار تا

شتاب و صدای موتور اوکی بود

اما نمیدونم چرا حس میکنم کیلومتر دستکاری شده

جدا از این قضیه ؛ وقتی کاپوت رو زدم بالا و به موتور نگاه کردم؛ اون چسب واشر سازی ک معمولا شرکت به سرسیلندر میزنه رو ندیدم.

خلاصه وقتی کارم تموم شد به راننده گفتم بشین توی ماشین و گاز بده . راننده هم با گاز بازی میکرد و دور موتور رو تا شیش هزار میبرد

وقتی دور میرفت بالا دود سیاه از اگزوز خارج میشد

میخواستم بدونم مشکل فقط خام سوزیه؟

راستی توی اگزوز دست کردم و فقط دوده خشک سیاه بود. چرب مانند نبود

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، winchi گفته است :

سلام . دوستان من دیروز رفتم پای معامله یک تیپ پنج مدل ۹۰ با کارکرد هشتاد و دو هزار تا

شتاب و صدای موتور اوکی بود

اما نمیدونم چرا حس میکنم کیلومتر دستکاری شده

جدا از این قضیه ؛ وقتی کاپوت رو زدم بالا و به موتور نگاه کردم؛ اون چسب واشر سازی ک معمولا شرکت به سرسیلندر میزنه رو ندیدم.

خلاصه وقتی کارم تموم شد به راننده گفتم بشین توی ماشین و گاز بده . راننده هم با گاز بازی میکرد و دور موتور رو تا شیش هزار میبرد

وقتی دور میرفت بالا دود سیاه از اگزوز خارج میشد

میخواستم بدونم مشکل فقط خام سوزیه؟

راستی توی اگزوز دست کردم و فقط دوده خشک سیاه بود. چرب مانند نبود

سلام دود سیاه مربوط به گشاد شدن انژکتورها یا مشکل در سوخت رسانی یا حتی کثیف بودن هواکش موتور است

کلا به هر دلیلی که مخطول هوا وبنزین به هم بخوره وبنزین بیشتر از  اکسیژن وبلعکس اتفاق بیوفته چنین مشکلی پیش

میاد

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ممنون از پاسختون.

این قسمت چی ؟

وقتی کاپوت رو زدم بالا و به موتور نگاه کردم؛ اون چسب واشر سازی ک معمولا شرکت به سرسیلندر میزنه رو ندیدم.

به نظرتون چرا چسب واشر ساز قابل رویت نبوده ؟ تقریبا تمام تیپ 5 هایی که دیدم این چسب رو داشتن

توی عکس زیر با خط قرمز مشخص کردم

hhhh.png

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، winchi گفته است :

ممنون از پاسختون.

این قسمت چی ؟

وقتی کاپوت رو زدم بالا و به موتور نگاه کردم؛ اون چسب واشر سازی ک معمولا شرکت به سرسیلندر میزنه رو ندیدم.

به نظرتون چرا چسب واشر ساز قابل رویت نبوده ؟ تقریبا تمام تیپ 5 هایی که دیدم این چسب رو داشتن

توی عکس زیر با خط قرمز مشخص کردم

hhhh.png

وقتی موتور به هردلیلی تعمیر میشه دیگه اون چسب زده نمیشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/22, 12:23:20، Mehdi.T گفته است :

وقتی موتور به هردلیلی تعمیر میشه دیگه اون چسب زده نمیشه

پس موتورش هم تعمیری بوده ....

لینک به ارسال

سلام.ماشینم 206 تیپ 5 مدل 96

دو سه هفتست تحویل گرفتم.همون اولش مجبور شدم بندازمش تو جاده...نزذیک 1300کیلومتر.الانم 2700 تا کار کرده

سطح روغنشو صبح چک کردم  روی گیج تا نصفه اومده پایین و جالبیش اینجاست تا عصر که فقط یکی دو کیلومتر رونده بودم بعد دو ساعت چک کردم از خط حداقل، فقط دو سه تا بالاتر بود.یعنی از نصفم کمتر شده بود

دوستان نظری در این باره دارند ممنون میشم راهنماییم کنن.میترسم مشکلش جدی باشه بعد ها برام دردسر شه...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری