masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

909 ارسال در این موضوع قرار دارد

رنگ اب رادیاتور عادیه؟

به یک نفر بگید بشینه پشت ماشین گاز بده موقع پایین اومدن دور موتور دستتون رو بذارید پشت اگزوز بعد بو کنید ببینید بوی روغن سوخته نمیده؟

همینا به ذهنم رسید!!!!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 206 خیلی دیر به روغن سوزی وکم کردن روغن دچارمیشه علت اصلی کم کردن روغن هم کمی درکیفیت روغن هست البته این بر مبنای رانندگی عادی است ولی توصیه من روغن توتال 9000 اماراتی هست ماشین من قبلا روغن 7000 میریختم هر2 الی 3 هزارتا 200 الی 300 سیسی روغن کم میکرد ولی الان با این روغن (9000)حتی یک سیسی هم روغن کم نکرده حتی یک خط هم پایین نرفته واقعا محشره توصیه میکنم برای یک بار هم شده تست کنید بعد نتیجه رااعلام کنید

لینک به ارسال
با سلام. بله روی یه سطح صاف بود. رنگ روغن هم تیره شده البته.

بیشتر دوستانی که کارکرد ماشینشون بالاست و مشکل کم کردن روغن دارن، علتش ضعیف شدن رینگ های پیستون هست، گیج روغن را بکشید، اگر مثل این دوستمون رنگ روغن تیره شده مطمئنا از ضعیف شدن رینگ هاست، البته مسئله ای نیست که صرفا بخاطرش بخواد موتور باز بشه، این موضوع رو بگذارید وقتی که خواستید مثلا واشر سرلیندر رو عوض کنید و سرسیلندر باز شد (چون در بیشتر مواقع اولین باری که موتور باز میشه بخاطر سوختن واشر هست گفتم) بگید رینگ ها رو هم عوض کنن، اصطلاحا رینگ ها رو بصورت درجا عوض میکنن (یعنی با بازکردن سرسیلندر و کارتر و بدون پائین آوردن موتور این کار انجام میشه)،

بعد از عوض کردن رینگ ها نه ماشین روغن کم میکنه، نه دیگه رنگ روغن عوض میشه

لینک به ارسال
salam.gifارادت دارم.تيپ 2 89 كاركرد 41000 . از اول روغن توتال 7000 اماراتي مي ريزم.هر 8000 تا هم عوض ميكنم.به خدا هميشه كه موقع عوض كردن ، روغنو ميبينم به مقدار نا چيزي كم كرده.ولي فقط يك بار كه توتال 5000 ريختم (به سفارش دوستم) تو 5000 كيلومتر 1ليتر كم كرده بود.

لینک به ارسال

کلا موتورهای پژو بخاطر شرایط جوی فرانسه، موتورهای گرمی هستند، یعنی گرماشون نسبت به سایر موتورهای کشورهای دیگه بیشتره (البته این موضوع رو یکی از تعمیرکار های ایرانخودرو که آدم فنی و حرفه ای هست داشت میگفت،)

برای همین حتما از روغن با کیفیت باید استفاده بشه

لینک به ارسال

با سلام مجدد و تشکر از راهنمایی ها. فقط می خواستم بدونم هزینه تعویض رینگ ها بصورت درجا(بدون باز و بست موتور) حدوداً چقدر هست؟

ماشینم مشکل دیگه ای نداره. به نظرتون تعمیرش کنم و سوار شم یا ردش کنم بره بهتره؟

لینک به ارسال
با سلام مجدد و تشکر از راهنمایی ها. فقط می خواستم بدونم هزینه تعویض رینگ ها بصورت درجا(بدون باز و بست موتور) حدوداً چقدر هست؟

ماشینم مشکل دیگه ای نداره. به نظرتون تعمیرش کنم و سوار شم یا ردش کنم بره بهتره؟

البته برای تعویض درجا سرسیلندر باید باز بشه، که توصیه میکنم تا زمانیکه لازم نشده اصلا باز نکنید، اما هزینه اش نهایتا 300 تومنه

لینک به ارسال

با سلام. بالاخره ماشینو نشون یکی از نمایندگی ها دادم و بررسی کرد گفت چیز حادی نیست ولی اگه می خوای خیالت راحت باشه و بعداً هزینه بیشتر نکنی یه دست رینگ عوض کن. خلاصه بعد از مشورت و کانال زدن اینور و اونور یکی از دوستان یه جا معرفی کرد که سرتمیزی کارش قسم خورد و در نهایت ماشینو دیروز گذاشتم برای سرویس. حالا یه سوال: آیا بعد از سرویس باید pps یا همون دیاگ بذارم؟ فیلر گیری لازمه؟ و در کل چه اقداماتی برای بعد از سرویس موتور لازمه که انجام بشه برای tu5؟ منتظر نظر اساتید هستم.

لینک به ارسال

salam.gif من همیشه از کاسترول مگنتک استفاده میکردم وخیلی هم کم نمیکرد ایندفعه از توتال 7000 استفاده کردم در3500 تا حدود 75/ لیتر کم کرده بود در ضمن در حالت عادی هیچ دودی نمیکنه ولی وقتی در جا گازش بدم یه دود سفید میکنه بردم نمایندگی گفت مشکلی نداره شاید به خاطر کاتالیست اگزوزه که درش اوردی کمپرس هم نداشت اگزوز هم بوی روغن سوخته نمی داد کسی میتونه راهنمایی کنه

تشکر hi.gif

لینک به ارسال
salam.gif من همیشه از کاسترول مگنتک استفاده میکردم وخیلی هم کم نمیکرد ایندفعه از توتال 7000 استفاده کردم در3500 تا حدود 75/ لیتر کم کرده بود در ضمن در حالت عادی هیچ دودی نمیکنه ولی وقتی در جا گازش بدم یه دود سفید میکنه بردم نمایندگی گفت مشکلی نداره شاید به خاطر کاتالیست اگزوزه که درش اوردی کمپرس هم نداشت اگزوز هم بوی روغن سوخته نمی داد کسی میتونه راهنمایی کنه

تشکر hi.gif

متاسفانه کیفیت توتال هم داره کم میشه (ایرانی)کاشکی مدل وکارکردرامینوشتیدتابراساس این دوآیتم بیشتربتوانیم کمک کنیم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری