masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

907 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام رفیقsalam.gif

yaftam.gifاولین چیزی که شما باید بهش توجه کنید روغن مورد استفادتونه که باید از برند های معتبر مثل Total باشه (البته اصلیش)

yaftam.gifقبل و بعد از هر سفر به رنگ روغن توجه کنید (تغییر رنگ روغن بهترین روش برای شناسایی کیفیت روغنه در زمان کارکرد) البته بوی روغن هم میتونه کمکتون کنه.

yaftam.gifبه گیج روغن هم توجه کنید، این کارو در زمانی که موتور تقریباً خنکه انجام بدین تا دچار خطا نشین.

موفق باشی15.gif

من به تازگي روغنشو عوض كردم و هميشه هم سعي كردم توتال 7000 يا 10000 بريزم و معمولا هم 1000 تا زودتر عوض ميكنم.... رو اين مسئله خيلي حساسم و شايد به همين خاطر هم باشه كه وسواس دارم نسبت به موتور..

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام,

به یکی بگید بشینه پشت فرمون و گاز بده. به این صورت که مثلا دور موتور رو تا 5000 ببره و بعد ول کنه تا کامل بیاد پایین و در حین پایین امدن هم گاز نده. شما هم اون پشت وقتی دور موتور داره میاد پایین دستتون رو میگیرید جلوی لوله اگزوز (نه این که ببندینش) بعد دستتون رو بو کنید ببینید بوی روغن سوخته میده یا نه.

لینک به ارسال
سلام,

به یکی بگید بشینه پشت فرمون و گاز بده. به این صورت که مثلا دور موتور رو تا 5000 ببره و بعد ول کنه تا کامل بیاد پایین و در حین پایین امدن هم گاز نده. شما هم اون پشت وقتی دور موتور داره میاد پایین دستتون رو میگیرید جلوی لوله اگزوز (نه این که ببندینش) بعد دستتون رو بو کنید ببینید بوی روغن سوخته میده یا نه.

کاملا درسته البته اگه گاز رو تا ته نگه دارین کات اف کنه اگه روغن سوزی داشته باشه مشخص میشه

لینک به ارسال
با سلام من یه تیپ 5 صفر در حدود 5 ماهه که گرفتم روی کیلومتر 1500 روغنو عوض کردم و توتال 5000 ریختم الان کیلومترش رو 5200 که موقع استارت یکی از خط های نشانگر روغن کم شده به نظر شما این کم شدن بعد از حدود 3700 کیلومتر کارکرد طبیعیه؟ آیا اشکال از روغنه؟ همیشه قراره همین طور باشه؟

اولا دوست عزیز برای تیپ 5 باید از توتال 7000 یا 9000 استفاده کنین ثانیا همیشه با کشیدن گیج داخل موتور اقدام به بازدید روغن بکنین و به اعداد روی نشانگر هیچ وقت اعتماد نکنین ثالثا کم کردن روغن به میزان 0.5 لیتر در هر 1000 کیلومتر طبق دفترچه مشکلی نداره

اگه قراره هر 1000 تا 0.5 لیتر کم کنه پس روغن ماشین تو 6000 تا کارکرد تموم میشه آیا این عادیه؟

پس در 1000 تا باید 0.5 لیتر روغن بهش اضافه کنیم؟

من 2 ماه پیش که روغن عوض کردم توتال 5000 ریختم و نشانگر روغن روی ماکزیمم بود الان از اون موقع تا حالا ماشین حدود 2000 تا کار کرده و گیج روغن رو وسطه آیا این مقدار کم کردن عادیه یا نه؟ باید روش روغن بریزم یا نه؟

در ضمن ماشین من مدل 84 تیپ 2 هستش و معمولا درو موتور رو بین 3000 و 4000 عوض میکنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال
با سلام من یه تیپ 5 صفر در حدود 5 ماهه که گرفتم روی کیلومتر 1500 روغنو عوض کردم و توتال 5000 ریختم الان کیلومترش رو 5200 که موقع استارت یکی از خط های نشانگر روغن کم شده به نظر شما این کم شدن بعد از حدود 3700 کیلومتر کارکرد طبیعیه؟ آیا اشکال از روغنه؟ همیشه قراره همین طور باشه؟

دوست عزیز پیشنهاد من برای شما که موتور TU5 داری، همونطوری که دوستان گفتن در درجه اول TOTAL Quartz 9000 5W40 اصل اماراتی هست (بهترین روغنی که میتونید توی این موتور بریزید و در ایران موجود هست) البته قیمتش یکم بالاست، حدود 42000 تومن (فول سینتیک)

گزینه بعدی TOTAL Quartz 7000 10W40 اصل اماراتی هست. که این هم خیلی عالیه و سینتیک هست، قیمتش هم حدود 36000 تومنه

اگه معادل ایساکویی با "به توتال" این روغن ها رو هم بریزی جواب میگیری

موفق باشی...

لینک به ارسال

اولا دوست عزیز برای تیپ 5 باید از توتال 7000 یا 9000 استفاده کنین ثانیا همیشه با کشیدن گیج داخل موتور اقدام به بازدید روغن بکنین و به اعداد روی نشانگر هیچ وقت اعتماد نکنین ثالثا کم کردن روغن به میزان 0.5 لیتر در هر 1000 کیلومتر طبق دفترچه مشکلی نداره

اگه قراره هر 1000 تا 0.5 لیتر کم کنه پس روغن ماشین تو 6000 تا کارکرد تموم میشه آیا این عادیه؟

پس در 1000 تا باید 0.5 لیتر روغن بهش اضافه کنیم؟

من 2 ماه پیش که روغن عوض کردم توتال 5000 ریختم و نشانگر روغن روی ماکزیمم بود الان از اون موقع تا حالا ماشین حدود 2000 تا کار کرده و گیج روغن رو وسطه آیا این مقدار کم کردن عادیه یا نه؟ باید روش روغن بریزم یا نه؟

در ضمن ماشین من مدل 84 تیپ 2 هستش و معمولا درو موتور رو بین 3000 و 4000 عوض میکنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

خیلی غیر عادیه

لینک به ارسال

دوستان دقت کنید یه اشتباهی که خیلی ها میکنن (حتی تعویض روغنی ها و حرفه ای ها) اینه که فکر میکنن کارکرد روغن های توتال همون عددیه که روی اسمش هست. یعنی میگن کارکرد توتال 5000، پنج هزار کیلومتره - توتال 7000 ، هفت هزار کیلومتر و 9000 ، نه هزار کیلومتره، در صورتی که اینطور نیست و این اعداد فقط یه مارک تجاریه و نشان دهنده عمر روغن نیست!

عوض کردن روغن زودتر از موعد فقط دور ریختن پوله و فایده دیگه ای نداره

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان. من یه تیپ 4 دارم اتوماتیک که موقعی که خریدم روغنش رو عوض کردم(150000 کارکرد) بعد از حدود 2000 کیلومتر گیج روغن نصفه است. بین دو نشان گر کم و زیاد. بعد از تعویض روغن، سطح روغن از روی نشانگر حداکثر بود. روغن رو نمایندگی عوض کردم. به نظر اساتید چه کار باید کرد؟پیش یه نعمیرکار بردم گفت کمپرس نداره و خیلی دود نمی کنه ولی روغن رو عوض کن و مجدد چک کن اگه اینجوری کم کرد بخوابون تعمیرش کن هزینش هم گفت 600 700 تومن؟! راهنمایی کنید. ممنون می شم.

لینک به ارسال

روی یک سطح صاف گیج رو بازدید کردید؟

چه بعد از ریختن روغن چه الان که نصف هست.

لینک به ارسال

با سلام. بله روی یه سطح صاف بود. رنگ روغن هم تیره شده البته.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری