masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

1,391 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

من از از شما پرسیده بودم فشار اون دود زیاد خارج میشه یا کلا فشار دود کمه فقط بخار خارج میشه؟

شمافرمودید=داداش بخار داره منظور شما سرعت خارج شدن بخار هست؟ حالت معمولی خارج میشه.

دود کردن علتهای زیادی داره -مثل رینگ وپیستون- ممکنه رینگ قفل کنه --سوپاپها --روغن و..

سلام داداش گلم اولش ک روغن رو عوض کردن خیلی کم شد تا امروز صبح زود ک نگاه کردم قبل از اینک برم نمایندگی دیدم وحشتناک میزنه بیرون و زیاد بود ببخش استاد منظورت از دود یا بخار چیه؟ آخه شبیه ب همن درب رو ک بار میکردم شکلش مثل یه فنجون چای داغ ک میریزی بود.ولی زیاد و حجیم.

بی رنگ بود سفید نبود.و اصلا هم قطع نمیشد اصلا

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، رضارضایی گفته است :

سلام داداش گلم و خدمت تمامی دوستان عزیزم ک ایمدت بنده رو راهنمایی کردن و همچنین شما.انروز صبح نگاهش کردم وحشتناک شدید بخار از درب مخزن میزد بیرون و دستم رو میگرفتم بالاش مثل باد تند میزد بدستم و تپ تپ صدا هوا میداد از درب مخزن ولی سررسوزن علایمی دیکه نداشت‌.خلاصه امروز بردمش ایرانخودرو بعد از تفریبا شیش ساعت معطلی تحویلش گرفتن و دستور برگشتش رو دادن چونک ماشین صفره و کیلومتر زیر هزار ک هیچ زیر دویست.همه مجوز ها رو هم باهاش توافق کردن.بازم تشکر میکنم از همگیتون و ای پیج عالی ک واقعا از همچی آدم آگاه میشه.تشکر

داداش گلم فیلم گرفتم چنتا هم کرفتم ولی اصلا تو دوربین نمیدونم چرا مشخص نیس در صورتیک هم بخار وحشتناک زیاد هست و هم اینک دوربین کیفیت بالا هست.

خوب پس خدا رو شکر که زیر بارش رفتن و ماشین رو پس گرفتند

این موردی که میفرمایید هم ممکنه به خیلی چیزها ربط داشته باشه ، همونطور که آقا آرمین گفتند از رینگ و پیستون بگیر تا سوپاپ و لاستیک گیت و ...

ولی واقعا ماشین صفر رو نباید اینجوری تحویل مشتری بدن دیگه این آخرش بد رفتاری و بی کفایتی کنترل کیفی اون شرکت هست که چنین اتفاقی رخ داده

خوب الان قبول کردن که موتور تعویض بشه یا کلا ماشین رو تعویض میکنند؟ 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، tukanet گفته است :

این موردی که میفرمایید هم ممکنه به خیلی چیزها ربط داشته باشه ، همونطور که آقا آرمین گفتند از رینگ و پیستون بگیر تا سوپاپ و لاستیک گیت و ...

ولی واقعا ماشین صفر رو نباید اینجوری تحویل مشتری بدن دیگه این آخرش بد رفتاری و بی کفایتی کنترل کیفی اون شرکت هست که چنین اتفاقی رخ داده

ماشین عوض بشه عالیه دیگه سند هم موتور تعویضی نمیشه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، 308 گفته است :

آره سوال منم اینه که آیا توی این شرایط اصلا ماشین رو عوض میکنند؟

چون خیلی زور داره این همه پول بدی و آخرش ماشین صفر توی سندش بخوره که موتور تعویضیه

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

سلام داداش یکی هم اونجا بود مثل بنده یود ولی کارکردش ۱۵۰۰ تا بود اونو زدن تعویض موتور ازش پرسیدم پس میخوره تو سند موتور تعویضی چی؟ گفت موتور کامل با همون شناسه و شماره پلمپ میفرستن میزارن روش دیگه قید نمیشه براش و هیچ کاری با برگ سبز و غیره هم ندارن.ولی مال بنده چونک کارکردش زیردویستاس و هنوز هم حتی اب بندی نشده تعویض ماشین رو زدن و امضاش هم کردن فقط گفتن بین دو هفته تا دوماه طول میکشه تحویلم بدنش و سند هم زدم بنام خودشون

در 34 دقیقه قبل، 308 گفته است :

سلام داداش وقتت بخیر.پرسیدم چونک یکی هم اونحا بود مشگل بمده رو داشت ولی کارکردش ۱۵۰۰تا بود موتور پلمپ کامل براش فرستاده بودن با همون شماره قبلیش گفت چیزی براش قید نکردن چونک موتور کامله.کارشناس فنیش هم کفت بالا دو هزار تا میشه تعمیر موتور و موتور تعویض و.....یه قانونا الکی دارن خدا ازشون نگذره با ای کنترل کیفیشون!!

ویرایش شده در توسط رضارضایی
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

چادر قرمزی کشیدن رو ماشین و کلاهک برگشتی کذاشتن روش ک ماشین کش ببرش.

دوستان ماشین صفر هم میخرید همونجا چ تو نمایندگی چ نمایشگاه دقیق چک کنید ماشین رو 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، رضارضایی گفته است :

سلام داداش گلم اولش ک روغن رو عوض کردن خیلی کم شد تا امروز صبح زود ک نگاه کردم قبل از اینک برم نمایندگی دیدم وحشتناک میزنه بیرون و زیاد بود ببخش استاد منظورت از دود یا بخار چیه؟ آخه شبیه ب همن درب رو ک بار میکردم شکلش مثل یه فنجون چای داغ ک میریزی بود.ولی زیاد و حجیم.

بی رنگ بود سفید نبود.و اصلا هم قطع نمیشد اصلا

بخار یا تبخیر روغن با فشاره خارج شدنه دود تفاوت داره --هر خودرویی مقدار جزئی فشاره دود داره برای اینکه داخله موتوربخاطر تراکم و...فشار هوا وجود داره -که باید خارج بشه -توسط میللنگ به کارتر و به بالای موتور انتقال پیدا میکنه واز درب روغن ریز خارج میشه یا توسط شلنگ فرعی به دریچه تراتل میره-اگر این فشاره هوا زیاد باشه موتور ایراد داره همراه دود هم هست -یا سوپاپها ایراد داره یعنی ارتفاع سوپاپ تنظیم نیست یا گاید سوپاپ ایراد داره -یا رینگ قفل کرده یعنی روغن روی جداره سیلندر باقی میمونه همراه احتراق میسوزه ودرنتیجه به بالای موتور و خارج میشه -ویاممکنه صدای پت پت مانند از درب موتور شنیده میشه 

اببندی فقط موتور نیست گیربکس هم هست -اگر درست اببندی نشه بعدها موتور ایراد پیدا میکنه مثل رینگ وپیستو ن یا یاتاقانهاچون جنسشون فرق دارن مثلا رینگ وپیستون اگر دماش خیلی بالابره و چون قطعات موتور تازه نصب شده مقداری لبه دارن و روغن دقیق نمیتونه از این مجراها عبور کنه درنتیجه دما بالاتر میره و سریعتر به اون حده اببندی میرسن و بعدها در کیلومترهای طولانی بیشتر دهانه سیلندر و..باز تر میشه وموتورزودتر به تعمیر نیاز داره --گیربکس هم اینصورت هست 

من همون روز میخواستم به مشا بگم موتور ایراد داره اما به دلایلی نگفتم تا خودتون پیگیر بشید و اونجا تشخیص بدن بهتره به شما بگن 

به نظر من موتور ماشین شما درموقع مونتاژیه نقصی داشته تا باز نشه دقیق نمیشه گفت چون مواردی وجود داره که توضیح دادیم واقا بابک هم به نکته های خوبی اشاره کردن 

درضمن اگر امکان داره بفرمایید نحوه تست کمپرس به چه صورتی انجام شد؟

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

بخار یا تبخیر روغن با فشاره خارج شدنه دود تفاوت داره --هر خودرویی مقدار جزئی فشاره دود داره برای اینکه داخله موتوربخاطر تراکم و...فشار هوا وجود داره -که باید خارج بشه -توسط میللنگ به کارتر و به بالای موتور انتقال پیدا میکنه واز درب روغن ریز خارج میشه یا توسط شلنگ فرعی به دریچه تراتل میره-اگر این فشاره هوا زیاد باشه موتور ایراد داره همراه دود هم هست -یا سوپاپها ایراد داره یعنی ارتفاع سوپاپ تنظیم نیست یا گاید سوپاپ ایراد داره -یا رینگ قفل کرده یعنی روغن روی جداره سیلندر باقی میمونه همراه احتراق میسوزه ودرنتیجه به بالای موتور و خارج میشه -ویاممکنه صدای پت پت مانند از درب موتور شنیده میشه 

اببندی فقط موتور نیست گیربکس هم هست -اگر درست اببندی نشه بعدها موتور ایراد پیدا میکنه مثل رینگ وپیستو ن یا یاتاقانهاچون جنسشون فرق دارن مثلا رینگ وپیستون اگر دماش خیلی بالابره و چون قطعات موتور تازه نصب شده مقداری لبه دارن و روغن دقیق نمیتونه از این مجراها عبور کنه درنتیجه دما بالاتر میره و سریعتر به اون حده اببندی میرسن و بعدها در کیلومترهای طولانی بیشتر دهانه سیلندر و..باز تر میشه وموتورزودتر به تعمیر نیاز داره --گیربکس هم اینصورت هست 

من همون روز میخواستم به مشا بگم موتور ایراد داره اما به دلایلی نگفتم تا خودتون پیگیر بشید و اونجا تشخیص بدن بهتره به شما بگن 

به نظر من موتور ماشین شما درموقع مونتاژیه نقصی داشته تا باز نشه دقیق نمیشه گفت چون مواردی وجود داره که توضیح دادیم واقا بابک هم به نکته های خوبی اشاره کردن 

درضمن اگر امکان داره بفرمایید نحوه تست کمپرس به چه صورتی انجام شد؟

سلام داداش گلم.بله کاملا حق با شماست موتور ایراد داشت صدا پت پت هم بدجور میداد وقتی درب مخزن رو باز میکردم.تست کمپرس هم عزیز دستکاه درجه گذاشتن و‌گفتن استارت رو بگیر وقتیک گفتیم قطع کن. راستی عزیز یه سوال.بله یادمه شما همون اول کفتید موتور ایراد داره لطف کردی

سوالم اینبود ک دوست عزیز ای یکی ماشین رو ک تحویل گرفتم روغن رو عوض کنم سریعا؟ چه روغنی بریزم؟ روغن توتال کوارتز هفت هزار اصلی اصلی دارم چونک بنده کارتنی خریدم پارسال برا دوتا ماشینم ک شانس ای یکی ایحور از آب درومد.

فیلتر هم چ روغن چ هواکش سرکان دارم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، رضارضایی گفته است :

سلام داداش گلم.بله کاملا حق با شماست موتور ایراد داشت صدا پت پت هم بدجور میداد وقتی درب مخزن رو باز میکردم.تست کمپرس هم عزیز دستکاه درجه گذاشتن و‌گفتن استارت رو بگیر وقتیک گفتیم قطع کن. راستی عزیز یه سوال.بله یادمه شما همون اول کفتید موتور ایراد داره لطف کردی

سوالم اینبود ک دوست عزیز ای یکی ماشین رو ک تحویل گرفتم روغن رو عوض کنم سریعا؟ چه روغنی بریزم؟ روغن توتال کوارتز هفت هزار اصلی اصلی دارم چونک بنده کارتنی خریدم پارسال برا دوتا ماشینم ک شانس ای یکی ایحور از آب درومد.

فیلتر هم چ روغن چ هواکش سرکان دارم 

سلام  ببخشید دیر جواب دادم دیشب ماشین برادر م خراب شده بود اونو درست كردم 

درحالت تست كمپرس آیا دریچه گاز هم باز بود یا خیر؟ 

روغنو باید عوض كنی...روغن ایرانی باشه یا خارجی زمانه تعویضش فرق داره وكیفیت و اصلی بودن.تاریخش  و... ...اگر روغن داری همون و بریز 

اگر روغن و باز كردی ببین بوی تندی داره یا بوی ملایم؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام  ببخشید دیر جواب دادم دیشب ماشین برادر م خراب شده بود اونو درست كردم 

درحالت تست كمپرس آیا دریچه گاز هم باز بود یا خیر؟ 

روغنو باید عوض كنی...روغن ایرانی باشه یا خارجی زمانه تعویضش فرق داره وكیفیت و اصلی بودن.تاریخش  و... ...اگر روغن داری همون و بریز 

اگر روغن و باز كردی ببین بوی تندی داره یا بوی ملایم؟ 

سلام ممنون لطف داری.داداش دریچه گاز فک کنم بسته بود چونک بهم باید میگفتن گاز رو تا اخر نگهدار ک نگفتن.روچشمم زمان تعویض بازش میکنم و همینجا خدمتتون عرض میکنم.داداش بخدا حالیشون نیس و اینک میدونن واقعا ماشین مشتری ایراد داره ولی میخوان مشتری رو دست ب سر کنن ک هم نمایندگی خلوت تر بشه هم گارانتی استفاده نکنه مشتری

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری