masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

1,057 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستای عزیز خسته نباشید .من تازه وارد سایت شدم و واقعا تالالر خیلی خوبیه.دقیقا منم دفعخ قبل به پیشنهاد تعویض روغنی elfریختم ۵۰۰۰تا حدود ۱ لیتر کم کردکه تاحالا سابقه نداشته الانم دوبتره بهران ریختم بازم کم میکنه هر ۱۰۰۰تا حدود ۳۰۰سی سی ماشینم v8مدل ۹۰ از اول هم دست خودم بوده ۲۲۰ تا کارکرده.کمپرس گرفتم همه سیلندر ها ۱۵۵ بود.بختر هم در نمیاد از درپوش روغن ولی وقتی گاز میدم تا ۵۰۰۰ میاد یه کم دود آبی میده شمع ها خیس نیستن.به نظر دوستان میتونه از کیفیت روغن باشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

صبح ها هم با تک استارت روشن میشه دودم نمیکنه.فقط وقتی شمع ها رو باز کردیم ازبالا نگاه میکنیم به پیستون ها سیلندر ۲و۳و۴ خیلی تمیز هستن انگار همین الان بستیم ولی سیلندر ۱ سیاه هست.مکانیک میگه به خاطر این سیاه هست که بخار روغن چون نزدیک سیلندر ۱ هست اونجا میسوزه و دوده میبنده رو پیستون ۱.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، babak6461 گفته است :

سلام دوستای عزیز خسته نباشید .من تازه وارد سایت شدم و واقعا تالالر خیلی خوبیه.دقیقا منم دفعخ قبل به پیشنهاد تعویض روغنی elfریختم ۵۰۰۰تا حدود ۱ لیتر کم کردکه تاحالا سابقه نداشته الانم دوبتره بهران ریختم بازم کم میکنه هر ۱۰۰۰تا حدود ۳۰۰سی سی ماشینم v8مدل ۹۰ از اول هم دست خودم بوده ۲۲۰ تا کارکرده.کمپرس گرفتم همه سیلندر ها ۱۵۵ بود.بختر هم در نمیاد از درپوش روغن ولی وقتی گاز میدم تا ۵۰۰۰ میاد یه کم دود آبی میده شمع ها خیس نیستن.به نظر دوستان میتونه از کیفیت روغن باشه؟

سلام..احتمالا رینگ ها کمی ضعیف شده اند یا بوش سیلندر داخل شان صیقلی شده است وروغن را داخل خود توی دور بالا نگاه نمی دارد مثل عکس پایین 

811822960_154622.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام 

امروز بعد از ی رانندگی طولانی ماشینو خونه گذاشتم که متوجه شدم از موتور دود بلند میشه درب کاپوت و باز کردم دیدم از روی سنسوری که روی منیفولد اگزوز هست داره دود میاد البته چون شب بود دقیق مشخص نبود ولی تقریبا از همونجا دود میومد 

با سابقه روغن سوزی که دارم نظر دوستان چیه؟

کماکان ریپ زدن ماشین هم سرجاشه ولی فقط بعضی مواقع در حد چندثانیه هس و خوب میشه

بعضی وقتا هم خوب نمیشه تا ماشین و خاموش و دوباره روشن کنم. یه حالتی داره انگار یکی از سیلندرها کار نمیکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، babak6461 گفته است :

صبح ها هم با تک استارت روشن میشه دودم نمیکنه.فقط وقتی شمع ها رو باز کردیم ازبالا نگاه میکنیم به پیستون ها سیلندر ۲و۳و۴ خیلی تمیز هستن انگار همین الان بستیم ولی سیلندر ۱ سیاه هست.مکانیک میگه به خاطر این سیاه هست که بخار روغن چون نزدیک سیلندر ۱ هست اونجا میسوزه و دوده میبنده رو پیستون ۱.

این کم کردن روغن و دود کردن نشونه زیاد خوبی نیست و فشار سیلندرها هم دقیقا لب مرز هستند

علائم روغن سوزی کم کم و با گذشت زمان بیشتر آشکار میشن و از همون اول یهو ماشین دود نمیکنه

مثلا خودروی خود من از دو سال پیش مشکل روغن سوزی داره اوایل خیلی کم بود ولی الان سطح روغن اگر نزدیک میزان استاندارد باشه صبح که استارت بزنم تا ده دقیقا قشنگ دود میکنه

وقتی روغن رو تازه عوض میکنید میزان دود کردن بیشتر نمیشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

خیلی ممنون خودم هم فکر میکنم کم کم دارم تو خرج میفتم.نه تو ۳۰۰۰تا اول حدود نیم لیتر کم میکنه ولی تو ۲۰۰۰تا بعدی یکم بیشتر روغن میسوزه.ولی تو جاده با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت و حالت کروز مصرف ۴.۷ هستش.اگه رینگ ضعیف بشه مصرف بیشتر نمیشه؟

لینک به ارسال

به نظر شما کدوم روغن بریزیم روغن سوزی کمتر میشه یا به عبارتی کمتر کم میشه؟شدید احساس میکنم از کیفیت روغنه که دود میکنه چون کاملا یهویی شروع شد به کم کردن روغن.مثلا تا ۵۰۰۰کیلومتر قبل حتی یه قطره هم کم نمیشد.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، babak6461 گفته است :

به نظر شما کدوم روغن بریزیم روغن سوزی کمتر میشه یا به عبارتی کمتر کم میشه؟شدید احساس میکنم از کیفیت روغنه که دود میکنه چون کاملا یهویی شروع شد به کم کردن روغن.مثلا تا ۵۰۰۰کیلومتر قبل حتی یه قطره هم کم نمیشد.

سلام

متاسفانه این مشکل همونطوری که دوستان گفتن بوی هزینه میده...

ماشینتون چقدر کار کرده؟

روغن چی میریزین؟

باید روغن غلیظ تر بریزین اگر 10-40 میریزین باید 20-50 بریزین

از 20-50 هم بالاتر هست ولی بهتره استفاده نشه

برای اطمینان کمپرس موتور بگیرید

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، vincent گفته است :

دوستان سلام 

امروز بعد از ی رانندگی طولانی ماشینو خونه گذاشتم که متوجه شدم از موتور دود بلند میشه درب کاپوت و باز کردم دیدم از روی سنسوری که روی منیفولد اگزوز هست داره دود میاد البته چون شب بود دقیق مشخص نبود ولی تقریبا از همونجا دود میومد 

با سابقه روغن سوزی که دارم نظر دوستان چیه؟

کماکان ریپ زدن ماشین هم سرجاشه ولی فقط بعضی مواقع در حد چندثانیه هس و خوب میشه

بعضی وقتا هم خوب نمیشه تا ماشین و خاموش و دوباره روشن کنم. یه حالتی داره انگار یکی از سیلندرها کار نمیکنه

سلام من حدس میزنم واشر درب سوپاپ خرابه روغن نشت میکنه میریزه روی منیفولد که داغه یعنی همون اطراف سنسور اکسیژن و باعث میشه دود کنه 

در مورد ریپ زدنم همونطور که گفتید مثل اینکه ماشین روغنسوزی داره؟ که اگه داشته باشه شمعها مخصوصا سیلندری که اوضاش خرابتره شمعش روغن میزنه و باعث میشه قدرت جرقه زنیش پایین بیاد و ماشین بد کار کنه و ریپ بزنه و مصرف بالا بره روغن هم چون به اعماق پینی اطراف پلاتین نفوذ میکنه حتی با تمیز کردن شمع هم چند روز بد همونطوری میشهخ شمع نو هم بندازید ممکنه چند وقتی بهتر شه ولی مجدد روغنی میشه و مشکل پیش میاد 

همچنین دیده شده وقتی واشر درب سوپاپ خرابه و روغن ریزی شدید داره یا ماشین کمپرس داره و از اطراف شیلنگ بخار روغنو درب سوپاپ و درب روغن بیرون میزنه گاها این روغن به حفره های شمع نفوذ میکنه و باعث میشه وایرها روغنی شن و نتونن برقو به درستی انتقال بدن و  قدرت جرقه کوئل کم شه  بر اثر برق دزدی و جره هایی که بین وایر و بدنه به وجود میاد و شمع ضعیف جرقه میزنه و باعث بد کار کردنو ریپ و مصرف بالا میشه وگرنه روغنسوزی به خودی خود باعث بد کار کردن و ریپ نمیشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، babak6461 گفته است :

خیلی ممنون خودم هم فکر میکنم کم کم دارم تو خرج میفتم.نه تو ۳۰۰۰تا اول حدود نیم لیتر کم میکنه ولی تو ۲۰۰۰تا بعدی یکم بیشتر روغن میسوزه.ولی تو جاده با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت و حالت کروز مصرف ۴.۷ هستش.اگه رینگ ضعیف بشه مصرف بیشتر نمیشه؟

در 1 ساعت قبل، babak6461 گفته است :

روغن سوزی توی اوایل شروعش تاثیری روی قدرت و شتاب نداره ولی وقتی برسه به حالت بدترش مثل ماشین من ، شتاب و زور ماشین کمی افت پیدا میکنه 

مصرف سوخت هم مقداری زیاد میشه ولی اون قدری نیست که محسوس باشه و بشه گفت افزایش مصرف از روغن سوزی هست ...

من خودم حدود یک سالی هست فقط ایرانول ریسینگ استفاده میکنم و کیفیت خوبی داره ولی فقط از نمایندگی های خود ایرانول بخریدش

راستی شیلنگ و سوکت های برگشت بخار رو چک کردید؟ از اطراف درب سوپاپ ها و واشرش نشتی روغن ندارید؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری