masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور

1,057 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 22 ساعت قبل، seyed jalal3262 گفته است :

سلام..شما خودتان معرفی نکرده اید؟ نه چال نداشتم ماشین رابا جک بلند کردم وروی دوتا خرک گذاشتم وبا روشی که در فیلم بعضی فرانسوی هاموتور 206 را تعمیر کردند مو تور را درآوردم

آفرین به شما =d>

تعمیر موتور در منزل لذت وصف ناپذیری داره خصوصا که ماشین خودتون باشه نه فامیل مثل من :::P

از صفر تا صد تعمیر چقدر زمان برد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 14 دقیقه قبل، 206 گفته است :

آفرین به شما =d>

تعمیر موتور در منزل لذت وصف ناپذیری داره خصوصا که ماشین خودتون باشه نه فامیل مثل من :::P

از صفر تا صد تعمیر چقدر زمان برد؟

تقریبا یک  روزفقط تمیز کردمو یک نصف  روز هم بستم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام. موتور ۲۰۶ بنده tu5  هر ۱۰۰۰‌کیلومتر حدود نیم لیتر تا ۷۵۰ سی سی روغن کم‌میکنه. 

دود آبی نداره و‌اگزوز و‌شمع ها هم خشکه و‌چرب نیست.

از جای خاصی هم نشتی نداره. دلیل کم کردن روغن‌چی میتونه باشه؟

از موقعی از روغن elf  استفاده کردم کم‌کردن روغن شروع شد. الان هم با همه روغن مشکل کم‌کردن روغن دارم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، dr_mehry گفته است :

سلام. موتور ۲۰۶ بنده tu5  هر ۱۰۰۰‌کیلومتر حدود نیم لیتر تا ۷۵۰ سی سی روغن کم‌میکنه. 

از موقعی از روغن elf  استفاده کردم کم‌کردن روغن شروع شد. الان هم با همه روغن مشکل کم‌کردن روغن دارم.

سلام هر 1000 کیلومتر 0.75 تا 1 لیتر خیلی زیاده و نمیتونه به نظر من از کیفیت روغن باشه که البته خودتونم گفتید با هر روغنی همین مشکل کم کردنو دارید همونطور که خودتونم گفتید باید دنبال روغنسوزی یا روغنریزی گشت 

یعنی تو در جا کسی پشت ماشین میشینه و گاز میده تا دور موتور 4-5 هزارتا هیچ دودی مشهود نیست؟

روغنم که گفتید زیر ماشین نمیریزه؟و ماشین روغنریزی نداره؟

شمعهارو باز میکنید اثاری از روغن و خیس بودن روی شمع ها هست؟

اول وقتی موتور درجا کار میکنه درب روغن رو باز کنید ببینید همراه هوایی که از موتور بیرون میاد دود سفید مشهود هست؟یا از شلنگ بخار روغن وقتی جداش میکنید دود سفید بیرون نمیاد؟ لوله فیلتر هوارو باز کنید ببینید داخل لوله روغن جمع نشده؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 45 دقیقه قبل، dr_mehry گفته است :

صبحا که ماشین سرده اگه گاز بدین دود نمیکنه؟ امتحان کردین؟

من قبلنا یه پراید داشتم اینجوری بود طول روز هیچ مشکلی نداشت فقط صبحا بعد روشن کردن دود داشت که رینگ هاش خراب شده بودن

بعد 1000 تا مثل شما 1 لیتر کم میکرد

ماشینتون تو فصل سرد صبحا تک استارت روشن میشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دود نداره. نه اول صبح و نه موقع گرم شدن. از درب روغن هم دود بیرون نمیاد. شمع ها هم خشکه و چرب نیست. روغن ریزی خاصی نداره. تو پارکینگ زیر ماشین خشکه. دور موتور را تا ۶۰۰۰ بالا بردم. دود نداشت.ماشین تک استارت روشن‌میشه و مصرف سوخت هم عالیه.‌فقط چند وقته احساس میکنم قدرت و کشش موتور کم شده. لوله های بخار روغن هم روغنیه ولی محفظه فیلتر روغنی نیست.

ویرایش شده در توسط dr_mehry
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، dr_mehry گفته است :

دود نداره. نه اول صبح و نه موقع گرم شدن. از درب روغن هم دود بیرون نمیاد. شمع ها هم خشکه و چرب نیست. روغن ریزی خاصی نداره. تو پارکینگ زیر ماشین خشکه. دور موتور را تا ۶۰۰۰ بالا بردم. دود نداشت.ماشین تک استارت روشن‌میشه و مصرف سوخت هم عالیه.‌فقط چند وقته احساس میکنم قدرت و کشش موتور کم شده. لوله های بخار روغن هم روغنیه ولی محفظه فیلتر روغنی نیست.

اگر روغن کم میکنید ممکن هست که میزان روغن کمتر از استاندارد در کارتل باشه و این باعث میشه حتی در صورت روغن سوزی باز هم دودی دیده نشه

اگر طی 1000 کیلومتر 750 میلی لیتر می میکنه صد در صد باید تست کمپرس انجام بدید که مشخص بشه رینگ ها روغن رد میکنند یا خیر

دور موتور رو هم باید بالا ببرید و چند ثانیه بالای 4000 نگهدارید تا مشخص بشه دود میکنه یا خیر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، dr_mehry گفته است :

روغنی بودن شیلنگ بخار روغن کاملا طبیعیه اگه ماشین کمپرس داشته باشه کل لوله های فیلتر پر روغن میشه حتی فیلتر هوا روغنی میشه در صورت شدتش 

اینجور که شما میگید موتور هیچ ایرادی نداره وقتی شمع روغنی نیست و دود هم نه از اگزوز نه در هوای موتور دیده نمیشه یعنی مشکل نیست 

اندفعه یه روغن از یه جای مطمعن مثلا نمایندگی بهران یا ایرانول یا پارس بخرید ببرید براتون تعویض روغنی عوض کنه ایشالاه که دیگه کم نکنه همونطور هم که خودتون گفتید از وقتی روغن elf استفاده کردید این مشکل به وجود اومده دفعه های بعد روغنهای دیگه ام همینطور کم کرده که میتونه شانس شما روغنها تقلبی بوده از همینها که هر روز خبر میزنن که یه کارگاهشو پلمب کردن و روغن تقلبی تو ظرفهای خالی روغنهای اصلی میریزن 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/21, 01:53:08، aidin1384 گفته است :

روغنی بودن شیلنگ بخار روغن کاملا طبیعیه اگه ماشین کمپرس داشته باشه کل لوله های فیلتر پر روغن میشه حتی فیلتر هوا روغنی میشه در صورت شدتش 

اینجور که شما میگید موتور هیچ ایرادی نداره وقتی شمع روغنی نیست و دود هم نه از اگزوز نه در هوای موتور دیده نمیشه یعنی مشکل نیست 

اندفعه یه روغن از یه جای مطمعن مثلا نمایندگی بهران یا ایرانول یا پارس بخرید ببرید براتون تعویض روغنی عوض کنه ایشالاه که دیگه کم نکنه همونطور هم که خودتون گفتید از وقتی روغن elf استفاده کردید این مشکل به وجود اومده دفعه های بعد روغنهای دیگه ام همینطور کم کرده که میتونه شانس شما روغنها تقلبی بوده از همینها که هر روز خبر میزنن که یه کارگاهشو پلمب کردن و روغن تقلبی تو ظرفهای خالی روغنهای اصلی میریزن 

سلام. امروز جهت محکم کاری دادم کمپرس سیلندرها را گرفتند. همه سیلندرها حدود 170 بود که تعمیرکار گفت عالیه و حتی موتورهای با کارکرد به مراتب کمتر هم به این عدد نمیرسند!!

آیا عدد 170 درسته ؟ چون من شنیده بودم که کمپرس موتور سالم  باید حدود 150 باشه.

خودم جدول کمپرس را پیدا کردم. جهت مطالعه و استفاده\

http://cheraghcheck.ir/attachment.php?attachmentid=1700&d=1493141612&s=73676141c402f7307d7ba50e8dc02344

ویرایش شده در توسط dr_mehry
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، dr_mehry گفته است :

سلام. امروز جهت محکم کاری دادم کمپرس سیلندرها را گرفتند. همه سیلندرها حدود 170 بود که تعمیرکار گفت عالیه و حتی موتورهای با کارکرد به مراتب کمتر هم به این عدد نمیرسند!!

آیا عدد 170 درسته ؟ چون من شنیده بودم که کمپرس موتور سالم  باید حدود 150 باشه.

خودم جدول کمپرس را پیدا کردم. جهت مطالعه و استفاده\

http://cheraghcheck.ir/attachment.php?attachmentid=1700&d=1493141612&s=73676141c402f7307d7ba50e8dc02344

خوب خدارو شکر تست کمپرس هم کردی خیالت راحت شد اصلا به نظر من اگه روغنسوزی داشتی همینکه شمعهارو باز میکردی معلوم میشد و اثار روغن رو شمعها مشهود بود 

خدا نکرده اگه الان یکی از سیلندرات ضعیف بود و شمع روغن میزد تو این گرونی باید لا اقل 4-5 تومن خرج میکردی اونم تو این وضعیت قطعات تقلبی و نبود مکانیک 

فقط به نظر من از این به بعد زیاد دنبال روغنهای خارجی نرو از تعویض روغنیا ام روغن نخر یه روغن داخلی خوب مثل به توتال توتال پلاستیکی 7000 یا بهران یا ایرانول انتخاب کن همیشه از نمایندگی یا جاهای معتبر بخر بریز ماشین فیلتر روغنم هر دفعه عوض کن ایشالاه مشکل کم کردن روغنتم رفع میشه 

البته من خودم تا حالا مشکل بخار شدن روغن نداشتم ولی چون رانندگیام طولانی و تو شرایط سخت نیست و زود ماشینو خاموش میکنم ولی توی گرمای تابستون و رانندگیهای ممتد جاده که دما روغن اکثرا بالاست بخار شدن روغن و کم کردنش طبیعیه حتی خود دفترچه نوشته تو هر 1000 کیلومتر حد اکثر 0.5 لیتر مصرف روغن یا کم کردن روغن طبیعیه که البته بیشترید حد ممکن تو سخترین شرایطو در نظر گرفته عکس دفترچه رم پایین قرار میدم ولی به نظر من اگه روغن مناسب و مرغوب باشه نباید کم کردن تا اون حد برسه به خاطر بخار شدن

n5it_img_20190113_194548.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری