masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور 206 - مشکلات مربوط به دود کردن 206

1,604 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، mohsen820 گفته است :

رینگش از خود فروشگاهی ک توی بازار فقط محصولات ریک پخش میکنه خریدم و یه نفر از رفیقام ک توی بازار هست گفت برو از اونجا بگیر
گفتم که بعد تعمیر 30هزار کیلومتر راه رفته

من یادمه رینگ و پیستون و سیلندر دادم تراشکار و اونا بر مبنای همون خودشون تراش زدن سیلندر زاویه اطلاع ندارم رعایت کرده یا ن اقای مکانیک تر کار

این مشکل هم از همون اول داشتم گفتم ک اوایل بعد 7هزار کیلومتر یک لیتر کم میکرد ک مشکلی نبود
ولی ایندفعه ک دیدم بیشتر شده توی تابستون ک هوا گرم بود روغن 20w50 کاسترول ریختم و فقط 4هزار کیلومتر راه رفت و حدود نیم لیتر کم کرده بود  و رفتم معاینه بگیرم معاینه فنی گفت دود ابی داری و منم اومدم روغن  10w 40 سوپر اسپیدی طلایی تمام سینتیک  ریختم و رفتم معاینه فنی دیگه دود مشاهده نکرد و معاینه پاس کرد ولی  دیدم بعد 2000کیلومتر یک لیتر کم کرده و الان ک میگم گاز میدم دود آبی در مشخص میشه
تحت فشار هم من رانندگی نمیکنم به اون صورت نهایت دور موتورم 4500 هست و همیشه هم تنها رانندگی میکنم و باری اصن نمیزنم توی ماشین
من میخوام مطمئن بشم اگر جداره سیلندر سالم هست موتور باز کنم و فقط با یه دست رینگ و واشر سرسیلندر دوباره ببندم

الان رفتم چک کردم ماشین سرد  هم  دیدم دود میکنه شدید

احتمال داره لاستیک سوپاپ باشه؟

اگر از اول این مشکل رو داشتید باید مکانیک رو مجبور میکردید حلش کنه،اینجوری که موتور جمع نمیشه.

احتمال زیاد لاستیک ساق سوپاپ،اگر از اول این مشکل باشه چون رینگ و پیستون جدید تا جا باز کنه طول میکشه که نباید به این زودی به روغن سوزی بیفته،مکانیکت کمپرس سنج داره؟کمپرس بگیره ببینیم کمپرس هر سیلندر چقدره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 5 ساعت قبل، arsalan_s گفته است :

اگر از اول این مشکل رو داشتید باید مکانیک رو مجبور میکردید حلش کنه،اینجوری که موتور جمع نمیشه.

احتمال زیاد لاستیک ساق سوپاپ،اگر از اول این مشکل باشه چون رینگ و پیستون جدید تا جا باز کنه طول میکشه که نباید به این زودی به روغن سوزی بیفته،مکانیکت کمپرس سنج داره؟کمپرس بگیره ببینیم کمپرس هر سیلندر چقدره؟

ای بابا دست روی دلم نزار
مکانیکش مثلا رفیقم بود همون اول کار اقا معلوم نیست موتور چجوری جمع کرد ک یعد 500کیلومتر یه گاز ب ماشین دادم دیدم صدای استکان تایپین در اومد و تو نگو میلسوپاپ خورده شد از نشیمن و فرار روغن گرفت
مکانیکای الان چیزی گردن نمیگیرن  میگن همینی ک هست اخر هم باید دعوا کنی
بری شکایت هم بکنی یک سال باید بدویی  تا به حقت برسی

من خودم میخوام ایندفعه موتور باز کنم ک اگر هر مشکلی هم پیدا کرد لااقل بگم خودم بد جمع کردم.نه اینکه اجرت بدی و اخر هم چیزی گردن نگیره

راستی شمع موتور باز کردم و روش هیچ علامتی از روغن سوزی نبود رنگش قهوه ای روشن بود ولی توی موتور ک نور انداختم روی سطح پیستون کربن سیاه جمع شده بود

ویرایش شده در توسط mohsen820
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام. من ماشینم تیپ ۲ مدل ۸۵ هست با ۲۲۰ تا کارکرد توی کیلومتر ۱۷۰ تا رینگ و پیستون تعویض شده.... سر سیلندر کامل نو هست...

اما مشکلی که هست جدیدا رزوه ۳ تا از شمع ها روغنی میشه.. واشر در سوپاپ هم نشتی نداره دود آبی هم ندارم... کمپرس گرفتم هر چهار سیلندر ۱۹۰ بود..

شتاب هم خوبه  اما هر ۳۵۰۰ هزارتا نیم لیتر روغن روغن کم میکنه... روغن هم ایرانول ۱۶۰۰۰ یا پارس پایا استفاده میکنم.. با توجه به کمپرس بالا چرا روغن هر ۳۵۰۰ تا نیم لیتر کم میکنه و رزوه شمه ها روغنی میشه؟

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، seheya گفته است :

سلام. من ماشینم تیپ ۲ مدل ۸۵ هست با ۲۲۰ تا کارکرد توی کیلومتر ۱۷۰ تا رینگ و پیستون تعویض شده.... سر سیلندر کامل نو هست...

اما مشکلی که هست جدیدا رزوه ۳ تا از شمع ها روغنی میشه.. واشر در سوپاپ هم نشتی نداره دود آبی هم ندارم... کمپرس گرفتم هر چهار سیلندر ۱۹۰ بود..

شتاب هم خوبه  اما هر ۳۵۰۰ هزارتا نیم لیتر روغن روغن کم میکنه... روغن هم ایرانول ۱۶۰۰۰ یا پارس پایا استفاده میکنم.. با توجه به کمپرس بالا چرا روغن هر ۳۵۰۰ تا نیم لیتر کم میکنه و رزوه شمه ها روغنی میشه؟

سلام

سر شمع ها چجوری بودن؟

صبح که موتور سرده گاز دادین ببینین دود آبی می کنه یا نه؟
اگر کمپرس درست باشه، میتونه از واشر ساق سوپاپ گاید باشه.

شمع هم همیشه دقت کنید از سمت رزوه های بالا روغنیه یا پایین

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، 206 گفته است :

سلام

سر شمع ها چجوری بودن؟

صبح که موتور سرده گاز دادین ببینین دود آبی می کنه یا نه؟
اگر کمپرس درست باشه، میتونه از واشر ساق سوپاپ گاید باشه.

شمع هم همیشه دقت کنید از سمت رزوه های بالا روغنیه یا پایین

سر سیلندر کامل گرفتم شرکتی فکر نکنم از گاید سوپاپ باشه.. اویل پمپ  و یاتاقان متحرک را هم عوض کردم که فشار به پایین تنه نیاد حدودا یه شش هفت ماهه پیش  فکر نکنم به این زودی خراب بشه... 

رزوه شمع ها را دقت نکردم اینبار دقت میکنم!

تیپ ۲ دقیق وقتی ساکشن میکنی با فیلتر روغن چقدر میگیره؟

لینک به ارسال
در 49 دقیقه قبل، seheya گفته است :

سر سیلندر کامل گرفتم شرکتی فکر نکنم از گاید سوپاپ باشه.. اویل پمپ  و یاتاقان متحرک را هم عوض کردم که فشار به پایین تنه نیاد حدودا یه شش هفت ماهه پیش  فکر نکنم به این زودی خراب بشه... 

رزوه شمع ها را دقت نکردم اینبار دقت میکنم!

تیپ ۲ دقیق وقتی ساکشن میکنی با فیلتر روغن چقدر میگیره؟

اگر کامل ساکشن کنه هیچ روغنی نمیمونه و کل روغن تخلیه شده.

پس باید 3.3 لیتر بریزید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام وقت بخیر موتور ماشین  تازه تعمیر هست رینگ و پیستون عوض شده سرسیلندتراشکاری شده میلنگ هم تراشکاری شده  بار اول روغن ریخته بودن تو ۱۰۰۰ تا عوض کردم الان کاسترول ریختم بعد حدودا ۷۵۰۰ تا ۱ خط کم کرده رانندگیم بیشتر پرفشار هست دور موتور رو ۵ و ۶ به نظرتون طبیعی هست یا دوباره به روغن سوزی افتاده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، keyvan1985 گفته است :

سلام وقت بخیر موتور ماشین  تازه تعمیر هست رینگ و پیستون عوض شده سرسیلندتراشکاری شده میلنگ هم تراشکاری شده  بار اول روغن ریخته بودن تو ۱۰۰۰ تا عوض کردم الان کاسترول ریختم بعد حدودا ۷۵۰۰ تا ۱ خط کم کرده رانندگیم بیشتر پرفشار هست دور موتور رو ۵ و ۶ به نظرتون طبیعی هست یا دوباره به روغن سوزی افتاده 

هیچ مشکلی نیست بیشتر زمان و مقدار کیلومتر بدید بهتر آبندی بشه

هنوز برای قضاوت زود است

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

یعنی بازم برونمش روغن رو عوض نکنم ؟اضافه کنم یکم مونده از روغنش نزدیک ۳۰۰ سی سی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، keyvan1985 گفته است :

سلام آقا کیوان حرارت و دمای عملیاتی 206 بالاست و باعث میشه روغن کمی بخار شه تو 7500 تا 1 خط (اگه منظورتون خطهای روی گژ دستیه) کاملا طبیعیه 

یعنی من خودم چندین 206 تیپ پنجو دو 207 که دورو بریام داشتن و چندین مدل تیپ 2 که خودم داشتم بهترین حالت ممکن همینطور بود یعنی روغنم با کیفیت و مرغوب بود زیاد فشار نمیوردم ماشینم کاملا سالم بودو دود نمیکردو روغنریزی نداشت بعد 8-10 هزارتا که موقع تعویض میشد میدیدم روی گژ حدودا یک خطتا حتی دو خط پایین اومده و بین 300 -400 سیسی تقریبا کم شده 

حالا اگه روغن مرغوب نبود این بخار خیلی گاها زیاد میشد 

حتی توی دفترچه 206 هم این موضوع گفته  شده اصلا به نظر من از روی کم شدن نمیشه مطمئن به روغنسوزی بود چون ممکنه برای روغنریزی یا تبخیر روغن باشه شما باید توی روشنایی روز بگید کسی گاز بده و دور موتور از 4 به بالاتر بره و خودتون نگاه کنید ببینید دودی مشهوده یا وقتی موتور روشنه درب سریز روغن روی دربسوپاپو باز کنید ببینید ازش دود سفیدرنگ خارج میشه یا نه و اصولیترین کار هم برای اطمینان تست فشار کمپرس سیلندرهاست که مکانیکها دارن 

ولی به نظر من با این حد کم کردن روغن ماشین کاملا سالمه مخصوصا که میگید اسپرت و پر فشار رانندگی میکنید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری