masoud634

علائم روغن سوزی و کمپرس موتور 206 - مشکلات مربوط به دود کردن 206

1,604 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان صدای یاتاق باید توی همه دور موتور ها بیاد؟ینی اینکه تا دور 3هزار صدا بده بعد قطع بشه ممکن هست؟؟؟؟؟تو حالت خلاص هرچی گاز می ده صدا نداره فقط ماشین در حال حرکت

البته خودم بعید می دونم یاتاقان باشه:-(

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 14 ساعت قبل، رضارضایی گفته است :

بعد آیدین جان داداش اوروز بوذ ک خدمتت گفتم اومدم ماموریت کاری همون روز انداختمش تو جاده چونک روز قبلش دادنش بهم منم گفتم بزار ببرمش داداش بردمش تو جاده هم اصلا اصلا ریزترین ایرادی نداشت و بقول معروف موتور سرحال کار میکرد و یک درصد اذیت نکردو تو سرازیری ها یا سربالایی ها کامل نگاه میکردم هیچ دود نداشت.با ایحال ک هفت ساعتی مدام موتور کار کرد.فقط روغنش رو اندازه کردیم ربعی کم کرده بود ک دوستان و آقا رامین داداش گلم گفتن میتونه ب آب بندی نشدن مربوط باشه

اقای رضایی به نظرم تصمیم درستی گرفتید ایشالاه این مشکل برطرف میشه بعد یه مورد دیگه فکر نکنید اگه نمایندگی تایید میکرد ماشین عوض شه دیگه نونتون تو روغن بود چون میخوان یه خودرو بی کیفیت دیگه بدن که شاید مشکل بخار نداشته ولی قطعا اونم مشکلات ریزو درشتی براش پیش میومد مورد بعدی اینها که این روزها با مشکل کمبود قطعات و پایین بودن تیراژو تقاضای زیاد برخوردارن اصلا بعید بود بیان ماشین خط تولید شسته رفته  به شما بدن  هیچ بعید نبود یه ماشین رفع ایراد شده به شما بدن و ماشین شمارم به شخص دیگه یا مثلا بازیهایی در بیارن که باید ما به التفاوت و هزینه بدید یا خیلی طولانی میشدن پروسه تحویل ماشین یا یهو میگفتن 206 نداریم مثلا بیا سمند ببر  از اینها هیچ بعید نیست 

من البته نمیگم هیچ وقت نفروشید یه مدت سوار شید اگه دیدید به دلتون نشست مجدد که هیچ اگه نه و دلتون رو زده و بهتون مزه نمیده بزارین با برطرف شدن مشکل و ثبات گرفتن نسبی بازار ماشینو بفروشید 

بعد این رو هم در نظر بگیرید فروش این کار اسونیه ولی خوب برای جایگزین فکری کردید؟ خودروی داخلی که همینه خودروی چینی ام که مشکلات خودشو داره خودرو خارج ام که سرمایه زیادی میخواد حتی دست دومش

اینه که باید با شرایط کنار اومد بازم امیدوارم مشکل برطرف شه که با توجه به اینکه میگید ماشین خوبیه و اشکال دیگه ای نداره اگه مشکل با ابندی رفع شه به نظر من بهتره حتی از زیر بار رفتن اونها برای تعویض چون همونطور که گفتم یه خودروی بی کیفیت دیگه با ایرادهای احتمالی دیگه بعد کلی دوندگی احتمالا میخواستن بدن

در 10 ساعت قبل، tamjidi گفته است :

سلام

من 206 وی 9 مدل 88 دارم

بعضی وقتها از درپوش روغن دود و بخار میاد بعضی وقتا نمیاد

نمیدونم روغن سوزی داره یا نوع روغنم ( فلومکس ) خوب نیس و بخار میشه

روغن کم میکنه هر 1000کیلومتر

توی دور موتور بالا(درجا)کمی دود بی رنگ دیدم

متشکرم

سلام هر هزار کیلومتر چند سیسی کم میکنه؟

با توجه به کم کردن روغن و خروج دود از درپوش روغن و خروج دود کم از اگزوز من حدس میزنم خودرو شما روغنسوزی ضعیف داره و زیاد قوی نشده به حدی که شمعهارو روغنی کنه و دود شدید کنه 

حالا با این اوصاف فعلا لازم نیست حتما موتورو باز کنید البته هنوز نمیدونم هر 1000 چند سیسی روغن کم میکنه ولی خوب احتمالا دیر یا زود و رفته رفته بیشتر مش

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، amir56hb گفته است :

دوستان صدای یاتاق باید توی همه دور موتور ها بیاد؟ینی اینکه تا دور 3هزار صدا بده بعد قطع بشه ممکن هست؟؟؟؟؟تو حالت خلاص هرچی گاز می ده صدا نداره فقط ماشین در حال حرکت

البته خودم بعید می دونم یاتاقان باشه:-(

بله ممکن هست فشار روغن بیشتر میشه و صدای موتور هم زیاد میشه ممکنه ممکنه صدای یاتاقان به گوش نرسه 

ولی موردی که هست اتفاقا همیشه صدای یاتاقان رو در حالت خلاص و درجا چک میکنن وقتی خودروی شما در حالت درجا و خلاص صدایی نداره احتمالا صدا از یاتاقان نیست 

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

سلام یه سوال فنی مربوط به این تاپیک نیست ولی ممنون میشم جواب بدید

من امروز ماشینمو بردم برای نشتی یابی کولر چون حس میکردم کولر خنک نمیشد ،یکی دوتا اورینگ نشتی داشت که تعویض شد و اوکی شد کولر.ولی ماشین حدود یکی دوساعت روی خرک بود از سمت شاگرد برای اینکه از همه طرف نشتیش چک بشه . خودمم حضور داشتم.از وقتی ماشینو گرفتم وحشتناک صدای موتور میاد توی اتاق!!نمیدونم مشکل چیه .عجیب تر اینکه حتی صدای استارت هم بیشتر شده .فقط با اب و کف دنبال نشتی بودن و تست و اینکارا.نمیدونم علتش چیه .کسی تجربه ای داشته؟

یه جورایی انگار عایق صدایی نیست پشت موتور و صدا رد میشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

من امروز ماشینمو بردم برای نشتی یابی کولر چون حس میکردم کولر خنک نمیشد ،یکی دوتا اورینگ نشتی داشت که تعویض شد و اوکی شد کولر.ولی ماشین حدود یکی دوساعت روی خرک بود از سمت شاگرد برای اینکه از همه طرف نشتیش چک بشه . خودمم حضور داشتم.از وقتی ماشینو گرفتم وحشتناک صدای موتور میاد توی اتاق!!نمیدونم مشکل چیه .عجیب تر اینکه حتی صدای استارت هم بیشتر شده .فقط با اب و کف دنبال نشتی بودن و تست و اینکارا.نمیدونم علتش چیه .کسی تجربه ای داشته؟

سلام شاید در این کشاکش و خرک زدن ها و یک سمت ماشین بالا بودن ها باعث وارد شدن فشار  و خرابی واشر گلویی اگزوز شده باشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، 206 type5 85 گفته است :

سلام شاید در این کشاکش و خرک زدن ها و یک سمت ماشین بالا بودن ها باعث وارد شدن فشار  و خرابی واشر گلویی اگزوز شده باشه

سلام .والا نمیدونم شاید شده باشه

اما صدای موتور در بیرون نرمال هست ولی داخل اتاق زیاد شده.انگار عایقی نیست بین موتور و اتاق.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقای رضایی به نظرم تصمیم درستی گرفتید ایشالاه این مشکل برطرف میشه بعد یه مورد دیگه فکر نکنید اگه نمایندگی تایید میکرد ماشین عوض شه دیگه نونتون تو روغن بود چون میخوان یه خودرو بی کیفیت دیگه بدن که شاید مشکل بخار نداشته ولی قطعا اونم مشکلات ریزو درشتی براش پیش میومد مورد بعدی اینها که این روزها با مشکل کمبود قطعات و پایین بودن تیراژو تقاضای زیاد برخوردارن اصلا بعید بود بیان ماشین خط تولید شسته رفته  به شما بدن  هیچ بعید نبود یه ماشین رفع ایراد شده به شما بدن و ماشین شمارم به شخص دیگه یا مثلا بازیهایی در بیارن که باید ما به التفاوت و هزینه بدید یا خیلی طولانی میشدن پروسه تحویل ماشین یا یهو میگفتن 206 نداریم مثلا بیا سمند ببر  از اینها هیچ بعید نیست 

من البته نمیگم هیچ وقت نفروشید یه مدت سوار شید اگه دیدید به دلتون نشست مجدد که هیچ اگه نه و دلتون رو زده و بهتون مزه نمیده بزارین با برطرف شدن مشکل و ثبات گرفتن نسبی بازار ماشینو بفروشید 

بعد این رو هم در نظر بگیرید فروش این کار اسونیه ولی خوب برای جایگزین فکری کردید؟ خودروی داخلی که همینه خودروی چینی ام که مشکلات خودشو داره خودرو خارج ام که سرمایه زیادی میخواد حتی دست دومش

اینه که باید با شرایط کنار اومد بازم امیدوارم مشکل برطرف شه که با توجه به اینکه میگید ماشین خوبیه و اشکال دیگه ای نداره اگه مشکل با ابندی رفع شه به نظر من بهتره حتی از زیر بار رفتن اونها برای تعویض چون همونطور که گفتم یه خودروی بی کیفیت دیگه با ایرادهای احتمالی دیگه بعد کلی دوندگی احتمالا میخواستن بدن

سلام هر هزار کیلومتر چند سیسی کم میکنه؟

با توجه به کم کردن روغن و خروج دود از درپوش روغن و خروج دود کم از اگزوز من حدس میزنم خودرو شما روغنسوزی ضعیف داره و زیاد قوی نشده به حدی که شمعهارو روغنی کنه و دود شدید کنه 

حالا با این اوصاف فعلا لازم نیست حتما موتورو باز کنید البته هنوز نمیدونم هر 1000 چند سیسی روغن کم میکنه ولی خوب احتمالا دیر یا زود و رفته رفته بیشتر مش

سلام داداش وقتت بخیر.بله ای ک صددرصد شکی درش نیست اگ بفرض خودرو دیکه ای میدادن او یکی هم صددرصد ایراد خسته کننده دیگه ای پیدا میکرد چونک همشون یکی هستن.و بقول شما صددرصد هم خیلی طولانی میشد .روغن رو عوض کردم توتال فلزی اصلی اماراتی داشتم و فیلتر هم سرکان و یه پونصدتایی باهاش رفتم ولی فعلا همونه و اینکه داداش شمع هارو باز کردم چیزی نداشت ففط سرشون حالت سیاه شده بود همونجا ک حالت خم شدگی داره مثل پلاتین.ک فکنم باید باشه درسته؟مرسی داداش گلم

در 2 دقیقه قبل، رضارضایی گفته است :

سلام داداش وقتت بخیر.بله ای ک صددرصد شکی درش نیست اگ بفرض خودرو دیکه ای میدادن او یکی هم صددرصد ایراد خسته کننده دیگه ای پیدا میکرد چونک همشون یکی هستن.و بقول شما صددرصد هم خیلی طولانی میشد .روغن رو عوض کردم توتال فلزی اصلی اماراتی داشتم و فیلتر هم سرکان و یه پونصدتایی باهاش رفتم ولی فعلا همونه و اینکه داداش شمع هارو باز کردم چیزی نداشت ففط سرشون حالت سیاه شده بود همونجا ک حالت خم شدگی داره مثل پلاتین.ک فکنم باید باشه درسته؟مرسی داداش گلم

بعد داداشم یه چیز دیگه ک هست تو هزار و نزدیک دویستا از ربعی هم یکم بیشتر کم کرده بود

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 1 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام 

ببخشید تاپیک مربوط به مشکلات كولر هست 

در ۱ ساعت قبل، 206 type5 85 گفته است :

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام خدمت اساتید

یه وی هشت مدل 90 دارم تقریبا 6 ماهی میشه گرفتم حدود 90 تا راه رفته ماشینو هر بار روغن عوض میکنم ماشین حدود 1.5 لیتر روغن کم میکنه

روغن رو هر 4000تا یه بار عوض میکنم

تا حالا 4 بار روغن عوض کردم دوبار اسپیدی 40-10 قوطی فلزی سفید و زرد ریختم دوبار اخر هم کاسترول مگناتک ریختم

ماشین دود نداره هیچ رنکی نه سفید نه آبی نه مشکی

رو دور کات آف هم دود نمیده حتی با ماشین دیگه پشت سرش راه افتادم به دوستم میگفتم تو سر بالایی با کولر معکوس سنگین بده به‌ماشین باز هم هیچ دودی نمیداد

چند وقت پیش دریچه گاز رو باز کردم تمیز کنم توی منیفولد مقدار کمی روغن بود که پرسیدم گفتن طبیعیه

ماشین یه قطره هم آب کم نمیکنه آب رادیاتورشم تمیزه و روغنی نیست شتاب و صدا و همه چی هم خوبه نشتی یه قطره هم از هیچ جا نداره

نمیدونم چیکار کنم واقعا میگفتن باید تعمیر موتور کنی  موندم واقعا

یه مکانیک بهم گفت سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک یا آترود 40-10 بریز احتمالا مشکلت حل شه

ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان

لینک به ارسال
در در 1399/03/27, 06:14:49، رضارضایی گفته است :

بعد آیدین جان داداش اوروز بوذ ک خدمتت گفتم اومدم ماموریت کاری همون روز انداختمش تو جاده چونک روز قبلش دادنش بهم منم گفتم بزار ببرمش داداش بردمش تو جاده هم اصلا اصلا ریزترین ایرادی نداشت و بقول معروف موتور سرحال کار میکرد و یک درصد اذیت نکردو تو سرازیری ها یا سربالایی ها کامل نگاه میکردم هیچ دود نداشت.با ایحال ک هفت ساعتی مدام موتور کار کرد.فقط روغنش رو اندازه کردیم ربعی کم کرده بود ک دوستان و آقا رامین داداش گلم گفتن میتونه ب آب بندی نشدن مربوط باشه

به اینم توجه داشته باشین که خیلی موتورها روغن سوزی دارن ولی چون کمپرس بالاست دود آبی ندارن

شما وقتی دود آبی دارین که یا روغن سوزی خیلی زیاد باشه یا همزمان باهاش کمپرس هم پایین باشه.

به نظر من ممکنه ماشینت با آب بندی درست بشه فقط فول تراتل و شتاب منفی (برداشتن پا از روی پدال گاز بدون گرفتن ترمز و کلاچ ) فراموش نشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری