1,144 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

دوستان من وقتی درجا گاز میدم و گاز رو ول میکنم وقتی دور موتور نزدیک 1 میاد یه صدا غارر غارر میده

و حتی در حال حرکت تو دنده یه میخوام وایسم بعد ول کردن گاز این صدا دوباره میاد .

ماشینم تیپ 5 و 102000 تا کار کرده مدل 89

از طرفی درحا به هیچ عنوان لرزش نداره ماشین

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

دوستان من وقتی درجا گاز میدم و گاز رو ول میکنم وقتی دور موتور نزدیک 1 میاد یه صدا غارر غارر میده

باید دسته موتور بالا در سمت شاگرد و همچنین دسته موتور زیر باطری چک آپ بشن.حتی امکانش هست ظاهرا هیچ مشکلی اعم از پارگی و پوسیدگی نداشته باشن اما عمر دسته موتور به پایان رسیده باشه.منم مشکل لرزش دارم مانند شما ولی هنوز وقت نکردم برم دسته موتورهامو تعویض کنم.تعویض کنید و نتیجه کار رو مطرح کنید .ترجیحا فقط ایساکو استفاده کنید.داخل جعبه ایساکو باشه قطعه.

لینک به ارسال

با سلام

دوستان این صدا فقط داخل اتاق میاد وقتی کاپوت رو میدم بالا و بیرون ماشین هستم کسه دیگه گاز بده هیچ لرزشی نیست

لینک به ارسال

کسی نیست جواب بده ؟؟؟ دوستان صدا بیشتر شده و تا جایی که من فهمیدم از زیره قمقمه اب میاد

لینک به ارسال

کسی نیست جواب بده ؟؟؟ دوستان صدا بیشتر شده و تا جایی که من فهمیدم از زیره قمقمه اب میاد

اونجا قطعه ای جز شیر کنیسر نیست سوکتش رو در بیارید ببینید هنوز صدا وجود داره ؟

لینک به ارسال

دوستان امروز دسته موتور زیر ماشین رو بررسی میکردم دیدم به این شکل شده:

http://s6.picofile.com/file/8231091400/2016_01_01_1958.jpg

مقداری از دسته موتور کائچویی از محلش زده بیرون، علت چی میتونه باشه؟

لینک به ارسال

سلام

با توجه با ظاهر قضیه ممکنه موتور یا شاسی شما کمی نا میزونی داشته باشه.

البته امکان این هم هست که تعویض کار قبلی به خوبی بوش دسته موتور رو جا نزده باشه.

مورد دیگه از دست موتور زیر ECU و باطری هم می تونه باشه

به طوری که مدت طولانی یکی از این دو خراب بوده و موتور سر جاش نبوده.

راستی برای تعویض بوش دسته موتور زیر از بوش پلاستیکی استفاده کنید اینطوری نیازی به باز کردن پایه دست موتور از روی موتور و پرسکاری در تراشکاری هم نیازی نیست.

لینک به ارسال

آرش جان این کاییوچوئیها موقع جا زدن معمولا باید کمی تراش بخورن تا جا برن

وقتیم جا میرن معمولا در اثر وزن موتور موقع دور زدن یا ناهمواریها به یه طرف جابجا میشن

تا حدیکه گاهی دوشاخی دسته موتور به بدنه میگیره و صدا میده

تنها راهشم اینه از بقل یه پیچ کوچیک سه میلی متری دریل بزنید که دسته موتور رو نگه داره و نزاره جابجا بشه

من یه سالی هست همین کارو کردم و راه دیگه ایم نداره

لینک به ارسال

با تشکر از جناب رخش و بهزاد عزیز

جناب رخش پیش بینی و تشخیصتون دقیقا درسته، مدتها بود که دسته موتور سمت شاگرد(سمت راست) تعطیل بود و نمیدونستم و اخیرا تعویض شده و دسته موتور زیر باتری هم که فابریکه و عوض نکردم(کارکرد 93000تا)

----------------------------

جناب بهزاد عزیز الان صدایی برای ماشین ایجاد شده که باتوجه به گفته شما شکم به همین مسئله میره، وقتی فرمون رو میدم سمت راننده (سمت چپ) خصوصا سر میدان و حین دور زدن صدایی مثل خ.خ.خ.خ(خراشیده شدن دو قطعه فلزی روی هم) شنیده میشه! میتونه ازین قضیه باشه؟ قبل از این تصور میکردم از بلبرینگ وسط پلوس هست.

لینک به ارسال

با تشکر از جناب رخش و بهزاد عزیز

جناب رخش پیش بینی و تشخیصتون دقیقا درسته، مدتها بود که دسته موتور سمت شاگرد(سمت راست) تعطیل بود و نمیدونستم و اخیرا تعویض شده و دسته موتور زیر باتری هم که فابریکه و عوض نکردم(کارکرد 93000تا)

----------------------------

جناب بهزاد عزیز الان صدایی برای ماشین ایجاد شده که باتوجه به گفته شما شکم به همین مسئله میره، وقتی فرمون رو میدم سمت راننده (سمت چپ) خصوصا سر میدان و حین دور زدن صدایی مثل خ.خ.خ.خ(خراشیده شدن دو قطعه فلزی روی هم) شنیده میشه! میتونه ازین قضیه باشه؟ قبل از این تصور میکردم از بلبرینگ وسط پلوس هست.

دوست عزیز.همونجور که بهزاد جان فرمودن دسته موتور کائوچویی پایین معمولا بعد از یه مدت سر جاش میچرخه و یا به کنار شیفت پیدا میکنه.من هم تجربه همچین صدایی رو داشتم .موقع عبور از سرعت گیر صدای خرچ خرچ می اومد.بعد متوجه شدم که دسته موتور کائوچویی سر جاش میچرخه یا به اطراف حرکت می کنه.با نمونه فلزی عوض شد.کائوچو که چی بگم لاستیک رو داخل لوله پولیکا قالب گرفتن شده دسته موتور.:( البته برا جا زدن دسته موتورغیر کائوچویی پایین بدون باز کردن پلوس نیاز به ابزار خاصی هست که مخصوص همین کاره ولی اکثر مکانیکا ندارنش.یه سرچ بزنی تو گوگل مشخصات فروشندش رو هم پیدا میکنی.بهزاد جان که تو زمینه ساخت ابزارهای خانگی مهارت دارند تو این زمینه اطلاعاتی ندارن؟

فرستاده شده از SM-J100Hِ من با Tapatalk

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری