714 ارسال در این موضوع قرار دارد

پس در نتیجه...مثل پیکان برونمش!asabi1.gif

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم بهترین دسته موتوری که میتونم بندازم چیه. اصلا فرقی دارن؟ ماشین 206 تیپ 5 هست. چند جنس تو بازار دیدم ولی معلومه بنجل هستن. اخرش زانتیایی انداختم ولی بازم همون مشکل همیشگی پارگی دسته موتور و لرزش شدید موتور و همچنین صدای جیغ خفیف هنگام تعویض دنده 1 به 2 ( یا تعویض ناگهانی دنده ) را دارم و تا حالا 2بار بالا و پایین عوض شده.

مشکل از کجا میتونه باشه؟ جنس بد یا چیز دیگه؟

با تشکر

منم دوبار دسته موتور عوض کردم هم بالا هم پایین ولی جدیدا یه صدای مثل زززززززززززززز موقع دنده عوض کردن (1 به 2 و 2 به 3)میشنوم یا وقتی با یه سرعت ممتد میرم.

مثلا دنده دو 50 و خورده ها و دنده 3 70 و خورده ای

صداش ممتد میاد

گاهیم نمیاد مخصوصا تو هوای خیص

پس مشکل از دسته موتوره؟

معمولا هم از پشت چراغ قرمز پر شتاب راه میفتم ولی تیک اف یه بارم نزدم.

مشکل اینه پس؟

لینک به ارسال
سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم بهترین دسته موتوری که میتونم بندازم چیه. اصلا فرقی دارن؟ ماشین 206 تیپ 5 هست. چند جنس تو بازار دیدم ولی معلومه بنجل هستن. اخرش زانتیایی انداختم ولی بازم همون مشکل همیشگی پارگی دسته موتور و لرزش شدید موتور و همچنین صدای جیغ خفیف هنگام تعویض دنده 1 به 2 ( یا تعویض ناگهانی دنده ) را دارم و تا حالا 2بار بالا و پایین عوض شده.

مشکل از کجا میتونه باشه؟ جنس بد یا چیز دیگه؟

با تشکر

منم دوبار دسته موتور عوض کردم هم بالا هم پایین ولی جدیدا یه صدای مثل زززززززززززززز موقع دنده عوض کردن (1 به 2 و 2 به 3)میشنوم یا وقتی با یه سرعت ممتد میرم.

مثلا دنده دو 50 و خورده ها و دنده 3 70 و خورده ای

صداش ممتد میاد

گاهیم نمیاد مخصوصا تو هوای خیص

پس مشکل از دسته موتوره؟

معمولا هم از پشت چراغ قرمز پر شتاب راه میفتم ولی تیک اف یه بارم نزدم.

مشکل اینه پس؟

اخ این وززز وزززه بدجوری رو مخمه!! مخصوصا توی دورهای بالا. من که عوض کردم حل شد.

لینک به ارسال

دوستان این تاپیک رو چند وقت پیش زدم ببینید

http://ir206.net/topic-t1115.html

چند تا عکس گذاشتم که میتونه تا حد زیادی به شما کمک کنه له شدن ضربه گیرهای جانبی باعث کج شدن ورق U شکل و سایش اون به ضربه گیر ها و اون صدای کذائی میشه ، موفق باشید

لینک به ارسال

سلام...ماشین من هنگام استارت زدن و خاموش کردن موتوز خیلی ماشینو میلرزونه یعنی دسته موتوراش پاره شدن؟

لینک به ارسال

سلام

یا پاره شدن یا کوبیده شدن و لرزش رو به بدنه انتقال میدن

لینک به ارسال

سلام دوستان به نظربنده به تعویض یک دسته موتوراکتفانکنبدهردوباهم بازوهردوباهم بسته بشه بهتره به دلیل اینکه برای بازکردن تکی به دسته موتوردومی فشارمیادوحتی اگرهم سالم باشه مکانیک میزنه داغونش میکنه البته اگرکاربلدباشه فرق میکنه وگرنه حتی هردوراهم نوبذاره ممکنه خراب کاری کنه که صدالبته جنس نومحکمترازکهنه هست وکمترتوی بستن آسیب میبینه

لینک به ارسال

موافقم

دوست عزیز اولا که برای تعویض روغن باز کردن سینی زیر لازم نیست چون جای پیچ کارتر روی سینی بریده شده و خالی هست و کامل آچار خور داره ولی برای تعویض دسته موتور که لازمه باز شه به این صورت که 3-4 تا پیچ روی رام زیر رادیات سینی رو از جلو نگه داشته (درست میشه پشت ریش پایین سپر) بعد 2 تا پیچ قویتر انتهای سینی رو به رام شاسی نگه داشته فقط با باز کردن اون 2 تا مواظب باش سینی 1 دفعه روی سر و صورتت نیفته که سنگینه بعد ار آزاد شدن قسمت عقب او 2 تا خار جلویی هم از توی اون 2 حلقه راحت در میاد

البته این 1 قلم از ابداع ایران خودرو نیست فابریکش همینطوره از فرانسه ___ حالا وقت بستن میبینی که همون 2 تا خار جلویی که توی اون 2 حلقه رام زیر رادیات میفته چقدر بستن اون سینی سنگینو راحت میکنهwink.gif

لینک به ارسال

مثل پیکان نرونش، ولی مثل مسابقاب رالی هم نرونش.

قدرت این ماشین برای یه وقتای ضروریه. شما اگه با F21 هم بخوای همیشه با قدرت و سرعت آخرش عمرش به شدت کم میشه. ماشین شما 210 تا میره برای اینکه شما به راحتی باهاش 120 تا بری و بهش فشار نیاد، و اگرم یه روزی خیلی دیگه واجب شد که تند بری (که توصیه نمی کنم)، میتونه تا 190 - 200 هم برات پر کنه. مثل این می مونه که رضازاده روزی 20 بار وزنه رکوردش رو بزنه....

اون وقت دسته موتور که سهله، موتورشم پاره میشه....

بیایید یه خورده هیجاناتمونو تو جاهایی غیر از پشت فرمون خالی کنیم....

لینک به ارسال

سلام دوستان امروزخدارحم کردوالاموتورماشینم داغون میشدقضیه ازوقتی شروع شد که بعدازبستن کویک شیفتردستسازروماشین 1 ماهی گذشته بودکه ماشین تویدنده های 1.3.5 موقع شتاب زبربودحس میکردم ماشین موقع گازدادن وشتاب اولیه خیلی صداداره بعدازمدتی همین یک ماه پیش پیگیرش شدم ودیدم که گوشه کویک وقتی دردنده های 1.3.5بودکویک به سیلندرموتوربرخوردمیکرده وایجادصدامیکرده خوب بعدازکوتاه کردن کویک وبستن دوباره عیب صدابرطرف شدوخیلی توفکراین بودم که چراروزهای اول بستن کویک مشکلی نداشت ونه صداونه دنده هاگیرمیکردندتااین که امروزبابرسی دوباره وتکان دادن موتورمتوجه شدم که پایه نگهدارنده دسته موتوربه سرسیلندرشل شده وموتورکاملابه یک سمت خوابیده باتماس بانمایندگی گفتندکه ماشین 10 روزکارداره و50 هزارتومان هم هزینش میشه که دست به کارشدم سینی زیرموتوررابازکردم بست باطری راکشیدم ای سی یووکابلهای ای سی یوراهم جداکردم دوپیچ آچارخور13 روبازکردم دسته موتوررابازکردم که به پایه دسته موتورکه رسیدم دیدم بکس برای بازکردن واسته المنیمی پایه ندارم رفتم مرکزشهروجعبه بکس به قیمت 32000 تومان خربداری کردم وبرگشتم منزل بابازکردن واسطه دسته موتوردرعین ناباوری دیدم که یکی ازسه پیچ دسته به سرسیلندرنیست خداخدامیکردم که افتاده باشه ونبریده باشه که بازکردن اون دوپیچ متوجه شدم پیج سوم بازشده وافتاده بازهم سوارسمندباباشدم ورفتم پیچهای لازم روخریدم که 3 پیج باوواشرهای لازم برای بستم پایه به سرسیلندرو3پیج باواشربرای بستن واسطه به پابه وسه پیچ برای دسته موتورپایین وبستم خدارحم کردوالاموتورتوسینی می اوفتادو.........بیچاره سمندبابایی بعدازمدت زیادی امروز15 کیلومتری کارکردجون این ماشین کارکردیک سالش 13000 کیلومتره بگذریم عکسهاروهم یه نگاه بندازید

2u1506mqgep1wa3ff2su.jpg

p85rr2olfygj7d5gy1mt.jpg

bp4qncz13t1b4s6auyti.jpg

4bvbatp1ctdhywd8jj6.jpg

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری