714 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

دسته موتور پایین هم شرکتیش خوبه و مشکلی نداره فقط موقع جازدن نباید اسیب ببینه وگرنه دوباره زود خراب میشه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سینی زیر رو باز کنید

نیمه چپ کارتر ____ از جک کفه پهن استفاده کنید و بین کفه جک و کارتر تکه چوب پهن یا چند لایه کارتن برای آسیب ندیدن کارتر بگذارید و آرام جک زده و از لحظه تماس با کارتر و تکان خوردن موتور 2-3 سانت بیشتر با جک به بالا فشار نیاورید بعد شروع به باز کردن کنید

لینک به ارسال
ممنون اقا مسعود. هم کنار ecu هم پایینی. هر کدومو دوبار تا حالا عوض کردم ولی الان دوباره پاره شده. یعنی راه حل نداره؟

کنار ecu جنس خوب بگیر تو پلاستیک پژو سیتروئن کار میکنه. من که دسته موتور پایین رو بیخیال شدم نمیدونم چطور جنسی بگیرم .دوستان اگه کسی میدونه منو این دوستمون رو راهنمایی کنه good.gif

مسعود جان بيشترين عاملي كه سبب خرابي دسته موتور ميشه فشار ناگهاني در هنگام حركت اوليه مثل تيكاف كشيدن فكر كنم شما هم جز دوستاني هستيد كه هميشه د رحال پر كردن 0 تا 100 هستن raghs.gif

پارسال برج 8 بوده دسته موتور بالا رو عوض كردم و برج11 بوده دسته موتور پايين

لینک به ارسال
ممنون اقا مسعود. هم کنار ecu هم پایینی. هر کدومو دوبار تا حالا عوض کردم ولی الان دوباره پاره شده. یعنی راه حل نداره؟

کنار ecu جنس خوب بگیر تو پلاستیک پژو سیتروئن کار میکنه. من که دسته موتور پایین رو بیخیال شدم نمیدونم چطور جنسی بگیرم .دوستان اگه کسی میدونه منو این دوستمون رو راهنمایی کنه good.gif

مسعود جان بيشترين عاملي كه سبب خرابي دسته موتور ميشه فشار ناگهاني در هنگام حركت اوليه مثل تيكاف كشيدن فكر كنم شما هم جز دوستاني هستيد كه هميشه د رحال پر كردن 0 تا 100 هستن raghs.gif

پارسال برج 8 بوده دسته موتور بالا رو عوض كردم و برج11 بوده دسته موتور پايين

کاملا درسته Mrgreen.gif تازه تو اسفالت نو تیکاف بکشی ببین ماشین دیگه چیکار میشه. پس حق داره کنده بشه raghs.gif

لینک به ارسال

salam.gif

میشه راهنمایی کنید که چطور میشه سینی زیر را باز کرد؟

من یه بار میخواستم طبق عادت همیشم که 405 داشتم خودم روغن ماشین رو تعویض کنم که دیدم سینی توسط 2 تا خار نیم گرد قفل شده و تا وقتی ماشین کاملا از زمین فاصله نگیره جدا نمیشه!!!!YaKhoda.gif

هرروز یه ابداع جدید از این ایران خودرو میبینیمAha.gif

حتی به فکر افتام اون دوتا خار رو با فرز قطع کنمgigglesmile.gif

من اصلا به ایرانخودرو و تعمیرگاههای بیرون اعتماد ندارم(مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید میترسهbikh.gif)و تقریبا تمام کارهارو خودم انجام میدم.

لینک به ارسال

دوست عزیز اولا که برای تعویض روغن باز کردن سینی زیر لازم نیست چون جای پیچ کارتر روی سینی بریده شده و خالی هست و کامل آچار خور داره ولی برای تعویض دسته موتور که لازمه باز شه به این صورت که 3-4 تا پیچ روی رام زیر رادیات سینی رو از جلو نگه داشته (درست میشه پشت ریش پایین سپر) بعد 2 تا پیچ قویتر انتهای سینی رو به رام شاسی نگه داشته فقط با باز کردن اون 2 تا مواظب باش سینی 1 دفعه روی سر و صورتت نیفته که سنگینه بعد ار آزاد شدن قسمت عقب او 2 تا خار جلویی هم از توی اون 2 حلقه راحت در میاد

البته این 1 قلم از ابداع ایران خودرو نیست فابریکش همینطوره از فرانسه ___ حالا وقت بستن میبینی که همون 2 تا خار جلویی که توی اون 2 حلقه رام زیر رادیات میفته چقدر بستن اون سینی سنگینو راحت میکنهwink.gif

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام به دوستان

من واسه این کار از یه تیکه چوب کوچیک استفاده کردم که از خرابی و زخمی شدن کارتل هم جلوگیری میکنه ولی خب از جک سوسماری کوچیک استفاده کردم که راحت می تونه از قسمت بریدگی سینی عبور کنه و شکر خدا باز کردن سینی رو دستم نذاشت ولی اگه از جک سوسماری بزرگ استفاده میکنید باید سینی باز بشه چون لغزیدن چوب همان و آسیب دیدن رادیاتور توسط اگزوز همان.موفق باشید.

لینک به ارسال
دوست عزیز اولا که برای تعویض روغن باز کردن سینی زیر لازم نیست چون جای پیچ کارتر روی سینی بریده شده و خالی هست و کامل آچار خور داره ولی برای تعویض دسته موتور که لازمه باز شه به این صورت که 3-4 تا پیچ روی رام زیر رادیات سینی رو از جلو نگه داشته (درست میشه پشت ریش پایین سپر) بعد 2 تا پیچ قویتر انتهای سینی رو به رام شاسی نگه داشته فقط با باز کردن اون 2 تا مواظب باش سینی 1 دفعه روی سر و صورتت نیفته که سنگینه بعد ار آزاد شدن قسمت عقب او 2 تا خار جلویی هم از توی اون 2 حلقه راحت در میاد

البته این 1 قلم از ابداع ایران خودرو نیست فابریکش همینطوره از فرانسه ___ حالا وقت بستن میبینی که همون 2 تا خار جلویی که توی اون 2 حلقه رام زیر رادیات میفته چقدر بستن اون سینی سنگینو راحت میکنهwink.gif

ممنون از اینکه راهنمایی کردید

حق باشماست معمولا روی سینی ها جای پیچ کارتر باز هستش مثل ماشین قبلی که داشتم405

ولی..........

اون قسمتی که شما میگید و من هم تا به امروز نزدیک 20بار از همون قسمت بریدگی روغن ماشین رو تعویض میکردم(برای 405) دیگه نیستYaKhoda.gif

وقتی که جک زدم زیر ماشین که برای تعویض روغن اقدام کنم با کمال تعجب دیدم اون قسمت بریده شده روی سینی که معمولا برای پیچ کارتر هست با فاصله 5 سانی از پیچ کارتر(دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم به حالت پشت برید زیر سینی پیچ کارتر 5 سانتی سمت راست اون قسمت بریده شده هستش) بریده شده!!!!!!!!!!!YaKhoda.gifYaKhoda.gifYaKhoda.gif

دوستان برای شما هم همینطوره؟؟ajab.gif

در مورد اون دوتا خار هم هرکاری کردم نشد سینی رو دربیارم،باید ماشین حداقل 75CM از زمین بلند شه که دربیاد(کاملا قفل شده)

فدات بشم داش میثم بابا مارو دست کم گرفتیthink.gif 206 که چیزی نیست من بویینگ 747 تعمیر میکنم25r30wi.gif

خیالت راحت باشه من کاملا دست به آچرمyaftam.gif

ممنون از راهنمایی های مفیدتون آقای lemanz

لینک به ارسال

والا پیچ تخلیه واسه من و هر کسی که باز کردم جاش درسته یعنی اگه غیر از این باشه که مصیبته گند میزنه به همه چی من هر دفه باز میکنم روغن صاف میریزه حتی لبه اون شکافم روغنی نمیشه در مورد باز کردن سینی هم هر دفه باز کردم از این مشکلا نبوده میخای اگه به نتیجه نرسید معمولا پنج شنبه جمعه ها پیش رفیقمم تو تمیرگاه 1 سر بیار روی چال راحت ترم هست

لینک به ارسال
والا پیچ تخلیه واسه من و هر کسی که باز کردم جاش درسته یعنی اگه غیر از این باشه که مصیبته گند میزنه به همه چی من هر دفه باز میکنم روغن صاف میریزه حتی لبه اون شکافم روغنی نمیشه در مورد باز کردن سینی هم هر دفه باز کردم از این مشکلا نبوده میخای اگه به نتیجه نرسید معمولا پنج شنبه جمعه ها پیش رفیقمم تو تمیرگاه 1 سر بیار روی چال راحت ترم هست

سلام

منم خودم تعجب کردم که چرا اینجوریهYaKhoda.gif

دستت درد نکنه حتما 1 روز باهات هماهنگ میکنم میام پیشت wink.gif

تشکرhi.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری