726 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام...یه سوال چه مسائلی باعث میشه دسته موتور ها بشکنند...تو 68 هزار تا کار کرد تیپ 2 عادی هست دسته موتور ها شکسته باشن یا دلیل خاصی داره؟به طرز رانندگی ربط داره؟به ارث زدن چی به اونم ربط داره...دسته موتور های ماشینم شکسته بابای ما گیر داده چون ماشینتو ارث زدی اینطوری شده.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزيز hi.gif

دست اندازهائي كه تو ايران هست قاتل دسته موتوره ، دسته موتورو گذاشتن كه موتور تا حدي آزادانه بتونه تكون بخوره بدون اينكه اتاق رو بلرزونه و همچنين با تكون هاي آني اتاق رو كج و معوج نكنه ، در مورد ماشين من علت بيشتر مربوطه به پدال گازم كه 4 سيمه و تاخيرش باعث ميشه موتور لگد بزنه مخصوصا پشت چراغ قرمزي كه سر بالائيه و نبايد بذاري ماشين رو به عقب بره اين حالت زياد پيش مياد،بعضي مواردم هست كه مربوط ميشه به ناشيگري مكانيكها،بار اول كه برا من دسته موتور بالا رو عوض كرد جك زد زير كارتل چون كاپوت 206 نميتونه تا آخر باز بشه و نميشه با جرثقيل موتور رو مهارش كرد،جك رو هي ميزد بالا كه راحت تر بتونه كار كنه غافل از اينكه دسته موتور پائين داره مي شكنه بعد تعويض ديدم يه صداي ديگه مياد كه مربوط به دسته موتور پائين بود ... حالا ارث زدن رو نميدونم يعني چي؟!!! zir.gif شما بگو معنيش چيه شايد تونستم كمكي كرده باشم.

در ضمن صد البته به نوع رانندگي مربوطه تيك آف كردن ، معكوس هاي سنگين ، زدن رو سرعتگير با سرعت و .... اينا همش دخيل هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
سلام دوست عزيز hi.gif

دست اندازهائي كه تو ايران هست قاتل دسته موتوره ، دسته موتورو گذاشتن كه موتور تا حدي آزادانه بتونه تكون بخوره بدون اينكه اتاق رو بلرزونه و همچنين با تكون هاي آني اتاق رو كج و معوج نكنه ، در مورد ماشين من علت بيشتر مربوطه به پدال گازم كه 4 سيمه و تاخيرش باعث ميشه موتور لگد بزنه مخصوصا پشت چراغ قرمزي كه سر بالائيه و نبايد بذاري ماشين رو به عقب بره اين حالت زياد پيش مياد،بعضي مواردم هست كه مربوط ميشه به ناشيگري مكانيكها،بار اول كه برا من دسته موتور بالا رو عوض كرد جك زد زير كارتل چون كاپوت 206 نميتونه تا آخر باز بشه و نميشه با جرثقيل موتور رو مهارش كرد،جك رو هي ميزد بالا كه راحت تر بتونه كار كنه غافل از اينكه دسته موتور پائين داره مي شكنه بعد تعويض ديدم يه صداي ديگه مياد كه مربوط به دسته موتور پائين بود ... حالا ارث زدن رو نميدونم يعني چي؟!!! zir.gif شما بگو معنيش چيه شايد تونستم كمكي كرده باشم.

در ضمن صد البته به نوع رانندگي مربوطه تيك آف كردن ، معكوس هاي سنگين ، زدن رو سرعتگير با سرعت و .... اينا همش دخيل هست.

ممنون از جوابتون...منظورم از ارث زدن کم کردن ارتفاع هستش

لینک به ارسال

جواب رو توي پي ام دادم

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم بهترین دسته موتوری که میتونم بندازم چیه. اصلا فرقی دارن؟ ماشین 206 تیپ 5 هست. چند جنس تو بازار دیدم ولی معلومه بنجل هستن. اخرش زانتیایی انداختم ولی بازم همون مشکل همیشگی پارگی دسته موتور و لرزش شدید موتور و همچنین صدای جیغ خفیف هنگام تعویض دنده 1 به 2 ( یا تعویض ناگهانی دنده ) را دارم و تا حالا 2بار بالا و پایین عوض شده.

مشکل از کجا میتونه باشه؟ جنس بد یا چیز دیگه؟

با تشکر

لینک به ارسال
سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم بهترین دسته موتوری که میتونم بندازم چیه. اصلا فرقی دارن؟ ماشین 206 تیپ 5 هست. چند جنس تو بازار دیدم ولی معلومه بنجل هستن. اخرش زانتیایی انداختم ولی بازم همون مشکل همیشگی پارگی دسته موتور و لرزش شدید موتور و همچنین صدای جیغ خفیف هنگام تعویض دنده 1 به 2 ( یا تعویض ناگهانی دنده ) را دارم و تا حالا 2بار بالا و پایین عوض شده.

مشکل از کجا میتونه باشه؟ جنس بد یا چیز دیگه؟

با تشکر

کدوم دسته موتور؟ 206 3 تا دسته موتور داره مال شما کدوم پاره میشه؟ من اونی که کنار ecu هست گرفتم 13 تومن تا الان 25 هزارتا کار کرده چشم شیطون پدر سوخته کور هنوز خراب یا روغن نزده . اونی که زیر موتور هست گرفتم 7 تومن عوض کردم 1000 تا کار نکرد دوباره کنده شد منم بیخیالش شدم

لینک به ارسال

ممنون اقا مسعود. هم کنار ecu هم پایینی. هر کدومو دوبار تا حالا عوض کردم ولی الان دوباره پاره شده. یعنی راه حل نداره؟

لینک به ارسال

با سلام

برای تعویض دسته موتور بالا سمت شاگرد ( ای سی یو ) کدام قسمت موتور باید جک بزنیم ؟

لینک به ارسال
ممنون اقا مسعود. هم کنار ecu هم پایینی. هر کدومو دوبار تا حالا عوض کردم ولی الان دوباره پاره شده. یعنی راه حل نداره؟

کنار ecu جنس خوب بگیر تو پلاستیک پژو سیتروئن کار میکنه. من که دسته موتور پایین رو بیخیال شدم نمیدونم چطور جنسی بگیرم .دوستان اگه کسی میدونه منو این دوستمون رو راهنمایی کنه good.gif

لینک به ارسال

عزیز من تازه برام عوض کرد به این صورت چون ارت ماشینم زیادی پایین بود و جک زیرش نرفت یه جک زد سمت شاگرد ماشین اومد بالا بعد یه جک هم زد زیر کارتر که موتور نیفته رو زمین ای سی یو رو باز کرد و ادامه ماجرا شما اگر جک زیر ماشینت میره باید زیر کارتر موتور جک بزنید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری