726 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام به دوستان عزيزم من يه 206 تيپ 5 مدل 84 دارم كه دست دوم خريدمش،دسته موتور بالا جير جير ميكرد،"حالتي كه لاستيك روي آهن كشيده بشه" دسته موتور رو عوض كردم و كنار هم كه گذاشتمشون ديدم دسته موتور قبليه فقط يه خورده كوتاه شده يا به اصظلاح نشست كرده،به هر حال عوضش كردم،بهد يه مسافت طولاني ديدم باز داره صدا ميده"همون جير جير قبلي،باز كردم ديدم دسته موتور سالمه فقط حس كردم ممكنه حالت آهن رو آهن باشه دو تا تيكه واشر با ويكتوريا 1 ميليمتر درست كردم و انداختن زير و روي ورقه U مانند روي دسته موتور مدتها صدا نمي داد ولي وقتي مسير طولاني ديگه رفتم توي يه سرعتگير بازم صداش بلند شد حتي تو حالت درجا هم صدا ميده،درضمن موقع خريد سه مدل دسته موتور برام آورد 8500 تومن،14000 تومن و 22500 كه من طبق عادت هميشگيم گرونترين رو برداشتم.ممنون ميشم اگه راهنمائي كنيد چون بد جوري روي اعصابه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دوست من ممکن دسته موتور پایین شما هم شکسته باشه. اگه عوض نکری اشکال از اون

لینک به ارسال

ممنون كه جواب دادي بله دسته موتور پائينم عوض كردم اون كه صداش فرق مي كنه يه ذره كه گاز بدي مثلا دور موتور رو 200 تا ببري بالاتر صداش قطع ميشه اينو با دستم تكون ميدي بازم صدا ميده نميدونم چه مرضي داره.

لینک به ارسال

شما مطمئن هستی که از دسته موتور هست؟ خیلی چیز های دیگه هم میتونه این صدا رو بده.

لینک به ارسال

بله دسته موتور اينو مطمئنم قبلنا يه ذره روغن مي چكوندم اطرافش صداش قطع ميشد ولي الآن ديگه روغنم كارساز نيست.از زير كارتل كه جك ميزنم يه ذره كه از فشار موتور كم ميشه صدا قطع ميشه.

لینک به ارسال

ماشین از جلو تصادف نداشته ؟ ممکنه زوایای اتاق تغییر کرده باشه و دسته موتور نتونه تمامی نیروی وارده موتور را تحویل کنه.

لینک به ارسال

نه عزيز به هيچ عنوان خوردگي نداشته نميدونم جنس دسته موتور خوب نيست؟بعد يه كاركرد طولاني مثلا 700/600 كيلومتر كه حرارت زياد توليد ميشه اين صدا رو ميده.

لینک به ارسال
نه عزيز به هيچ عنوان خوردگي نداشته نميدونم جنس دسته موتور خوب نيست؟بعد يه كاركرد طولاني مثلا 700/600 كيلومتر كه حرارت زياد توليد ميشه اين صدا رو ميده.

والا در این شرایط فقط می تونه از دسته موتور باشه .

ببین می تونی دسته موتور اصل پژو را پیدا کنی؟

شماره فنی ایساکو هستش 1810209001 و قیمت هم 35000 تومان. تا یک ماه قبل هم ایساکو داشته اما الان نداره.

مواظب باش با این شماره فنی اگه بجای 1 آخرش 2 تا 4 بود ایرانیه و قیمتش هم 6500 تومنه

ضمنا میزان لرزش موتورت رو هم بررسی کن . تسمه تایم کی عوض کردی ؟ سفت نبسته برات ؟ همینطور سعی کن هر دوتا دسته موتور رو با هم عوض کنی. نشیمن دسته موتور رو هم بررسی کن.

لینک به ارسال

فعلا كه تسمه تايم عوض نشده واسه اين ماشين چون حدود 67000 تا كاركرده،دسته موتور ها رو هم با هم عوض كردم دسته موتور زير باطري هم كه مشكلي نداشت،والا براي من مشكل ميشه پيدا كنم چون همچين چيزي كه شما گفتين توي تهران و شهرهاي بزرگ پيدا ميشه من گرونترينشو خريدم كه 22500 قيمتش بود،و دسته موتور زير هم كه از جنس تفلون و پلاستيك بود 7500 گرفتم ولي نتيجه نگرفتم،بعد طي مسافت طولاني حتما صداش در مياد.

لینک به ارسال

ايرادش پيدا شد همون ورقه استيل U كل از هم باز شده بود و به ضربه گيرهاي جانبي دسته موتور ضربه ميزد و جير جير ميكرد من بازش كردم و خمش كردم به سمت داخل الآنم حسابي سفت چسبيده به فك آلومينيومي پيچ شده به موتور و صدائي نميده چند تا هم عكس گذاشتم دوستان ببينند.با تشكر از شما كه وقت گذاشتيد.

dhoxhficlso1bl4v3.jpgxsz1cy3i3vqbvygpscx.jpg901s8wbd17pdxvadf0lv.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری