keivantype5

علت خشکی و نرم نبودن ماشین

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

124 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 20 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

بله دقیقا قسمت انتهایی رکاب ها نزدیک چرغ عقب هر طرف حدود 2 کیلو اینا سرب داشتن - رو ماشین خودم با چشم خودم مدل 81 تیپ یک رو دیدم موقع صافکاری هم صافکارو خیلی اذیت کرد - البته اینم بگم رکابی که از بازار همون موقع گرفتم نداشت - همون سرب رو صافکار کند آورد جازد توی رکاب جدید

مدل 83 تیپ 3 هم دیدم

اما از اون ور تا حالا نداشتن

ماشین شما از صفری دست خودتون بود؟

دو کیلو که چیزی نیست. اصلا بود و نبودش بعید می دونم تاثیر خاصی داشته باشه. باید دید داستانش چی بوده.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 44 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

بله دقیقا قسمت انتهایی رکاب ها نزدیک چرغ عقب هر طرف حدود 2 کیلو اینا سرب داشتن - رو ماشین خودم با چشم خودم مدل 81 تیپ یک رو دیدم موقع صافکاری هم صافکارو خیلی اذیت کرد - البته اینم بگم رکابی که از بازار همون موقع گرفتم نداشت - همون سرب رو صافکار کند آورد جازد توی رکاب جدید

مدل 83 تیپ 3 هم دیدم

اما از اون ور تا حالا نداشتن

بودن نبودنش رو اطلاعی ندارم ولی وقتی شما دیدید پس حتما بوده 

ولی بحث اینجاست که دو سه کیلو خوب واقعا تاثیری نداره اصلا

برای مثال وقتی باک رو پر میکنیم 30-40 کیلو دست کم وزن اضافه میشه یا خود من پشت ماشین همیشه 10-15 کیلو وسیله دارم

فکر نمیکنم این مقدار وزن بودن یا نبودنش اصلا تاثیر چشم گیری توی نرم بوده داشته باشه ، مگر اینکه برای ایمنی بوده البته شاید هم نه !

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دو سه کیلو که هیچ حتی نیم کیلو هم در تغییر مرکز ثقل ماشین تاثیر داره

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

در اینکه خیلی از قطعات 206 اصلی کم شده شکی نیست 

ولی ذات هاچ بک خشکی  هست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

دو سه کیلو که هیچ حتی نیم کیلو هم در تغییر مرکز ثقل ماشین تاثیر داره

سلام اقا صادق من یه جاتو همین نت خوندم درستو غلطش رو اصلا نظری ندارم این سربها برای سنگین کردن ماشین نبوده برای بالانس وزن ماشین بوده درست مثل بالانس چرخ که با چند گرم سرب لرزشو تکونهاش هنگام چرخش از بین میره 

۲۰۶ های فرانسوی ام در اخر کار ماشین روی دستگاهی میرفته و و بسته به وزن پخش شده‌هر  ماشین نقاط و میزان تزریق این سربهارو دستگاه مشخص میکرده 

ولی ایرانخودرو اصلا اون دستگاهو وارد نمیکنه به دلیل گرون بودنش و سربم تزریق نمیکنه 

ولی اینکه سربو برای سنگین کردن بریزن به نظر من با عقل جور در نمیاد الان شرکتهای خودرو سازی دارن هر کاری میکنن تا شده چند گرم وزن ماشینو کم کنن 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 30 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا صادق من یه جاتو همین نت خوندم درستو غلطش رو اصلا نظری ندارم این سربها برای سنگین کردن ماشین نبوده برای بالانس وزن ماشین بوده درست مثل بالانس چرخ که با چند گرم سرب لرزشو تکونهاش هنگام چرخش از بین میره 

۲۰۶ های فرانسوی ام در اخر کار ماشین روی دستگاهی میرفته و و بسته به وزن پخش شده‌هر  ماشین نقاط و میزان تزریق این سربهارو دستگاه مشخص میکرده 

ولی ایرانخودرو اصلا اون دستگاهو وارد نمیکنه به دلیل گرون بودنش و سربم تزریق نمیکنه 

ولی اینکه سربو برای سنگین کردن بریزن به نظر من با عقل جور در نمیاد الان شرکتهای خودرو سازی دارن هر کاری میکنن تا شده چند گرم وزن ماشینو کم کنن 

کاملا موافقم. وگرنه گاهی اوقات یه سرنشین ۸۰ کیلویی پشت سر راننده نشسته و اون طرف خالیه. اگه اونجوری بود که تعادل ماشین بهم می خورد.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دقیقا همینه

این سرب ها فقط برای تعادل بالانس و تطبیق مرکز ثقل ماشین با نقشه های طراحی بود

برای 206 تولیدی مختلف متفاوت بوده -0 دقیقا مثل بالانس چرخ بود

منظور من اینه که همچین سربی بود که الان نیست.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

دقیقا همینه

خوب اینم اضافه میشه به لیست قطعات حذف شده که پژو الکی رو ماشین انداخته بوده و اصلا زاید و بلا استفاده بوده :::P

باید شکر کرد که ایرانخودرو هنوز به چیزهایی مثل زه روی درها رحم کرده ...

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

زه روی در ها در برنامه ایرانخودرو هستش

چون تاحالا اگر دقت کرده باشین آپشن های بسیار پیشرفته مثل زه در رو اول سایپا میذاره بعد ایرانخودرو

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/05/04, 10:34:04، sadeghmp گفته است :

دقیقا همینه

سلام.

خودرو 206 فرانسوی از همان روز اول فاقد وزنه و سرب در اطاق خودرو بوده و  بدنه هیچ خودروی عادی را کمپانی نمیاد با سرب مثل رینگ چرخ بالانس کنه چون با فرض بالانس کردن،  بمحض اینک یک راننده 50 کیلویی جایش را به یه راننده 120 کیلوئی بده بالانس بهم میخوره و یا یک مسافر 100 کیلوئی عقب خودرو سمت شاگرد بشینهو راننده 40 کیلو باشه باز هم اون سربها که برا بالانس میگوئید میگذاشتن بدرد نخور خواهند شد و بالانس بهم میخورد . وقتی 206 با فنربندی نرم و وفرمان هیدرولیک روان و استاندارد وارد ایران شد . با جاده های پر پیچ و خم ما و طرز رانندگی ایراد دار ما خصوصاً که اکثراً اولین خودرو خریداری شده آنها بود و طبق عرف آپاراتیها باد لاستیک عقب را زیادتر از حد اعلام شده  میکردند  و اگر عقب خودرو سرنشینی وجود نداشت با توجه به ذات ناپایدار خودرو بعلت پهن و کوچک بودن و چرخهای عریض (طول کوتاه و عرض زیاد به نسبت طول و عرض زیاد چرخ به نسبت وزن کم در عقب خودرو . پهن بودن چرخ بدون تناسب وزن مانند اسکی روی برف لغزش ایجاد میکند )  عقب خودرو در پیچها بعلت روان بودن فرمان و نرم بودن فنرها  بعلت انجام عمل پیش فرمانی سر میخورد و از  آنجائیکه راننده ایرانی همیشه میخواهد  اشتباه خود را گردن نگیرد و عامل دیگری را موثر بداند . داستان خیالی  وجود سرب در نوع فرانسوی و حذف آن توسط ایران خودرو  شروع شد . البته برای جلوگیری از لغزش با این طرز رانندگی عجیب و غیر قانونمند ، مجبور شدند حساسیت فرمان هیدرولیک را کاهش و فنر بندی را از نرم بودن به سفت بودن تغییر بدهند . اما به عرض چرخ که نیازمند لاستیک نوع نرم و با کیفیت  است توجهی نشد . ولذا گرچه عقب 206 ها دیگر کمتر از سابق منحرف میشوند و بیشتر این رانندگان هستند که بعلت سوابق اتفاقات مراعات میکنند و یادگار خرابکاری رانندگان پیشین هم اینک فرمان سفت و فنر بندی خشکی است که رانندگان قانونمند را ناراحت میکند.  

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری